Skoči na vsebino

Bencin OMV ali Petrol


jures

Priporočeno sporočilo

Imam noter OMW in zjutraj je bilo pri nas -7°C ?zmeden? .

Da ki globalno segrevanje-mogo?e na soncu ja.Upalil iz prve,kot raketa(nov 100 Ah aku :P ),malo po traktorsko zaropotal in po 500 m ?e nesli?en.Mislim,da ko je tak ali ?e ve?ji mraz nima veze,kak?no diesel gorivo ima? noter-vse je isto ali malo slab?e.Kaj ?mo-globalno segrevanje pa?. ;)

Aja,dodal nek dodatek za pozimi v rezervoar.Ne vem,?e kaj pomaga ali ne. :ne vem:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa so ti premazi pametna izbira? Jaz sem kar precej bral o tem, da to ni dobro, da na dolgi rok ?koduje motorju itd. Sam nimam izku?enj ampak spra?ujem kaj je res dobro.

 

A je kdo napisal kak?no pametno razlago zakaj bi ?kodovalo :ne vem: ?e vsak, ki je o tem pisal je nekaj motovilil, ker tukaj je idealno podro?je za drek zme?at pa da ve?ina ne opazi BS-ja. :P

 

Meni je bilo najbolj v?e? to, da motor ni nikoli ve? zalaufal na "suho". Se pravi, da je ta nanos vedno dr?al kovinske dele namazane. Zanimivo koliko manj mo?i je bilo potrebno, da je ?tarter zalaufal motor. Sem najprej mislil zamenjati akumulator potem sem pa to not vlil in sem podalj?al delovni vek akumulatorja ?e za leto in pol od tistga, k so rekli na servisu, da bi blo po?as za zamenjat, ker pozimi ne bo ve? v?gal.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja lubica pa kar lepo pije Petrol, sej druzga ne dobi :D

Tko da ne morem re?t, ?e kej trese, cuka itd... zaradi bencina.

 

 

... zaradi bencina :bravo::hohoho:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri vsem tem pozabljamo na akomulatorje, verjetno imamo vsi dodatno v avto malo morje stromarije, ki se vkljuci ob vzigu, pa se te proklete dnevne lu?i. Sedaj ob zelo nizkih temperaturah pa jim je v?ig toliko te?ji

 

Meni je danes ?e 3i? crknil akomulator in spet kabli, ampak problem je da mi je mulo pustil lu?ko pa dvd not ?pilat, in se mi je 3 tedne nazaj cist spraznil, od takrat ga ne morem k seb spravt.

 

Kaj ho?em povedat - no akomulator je bil res bogi in v?ig je tud trajal sekundo ali dve. danes sem ga zamenjal kon?no ker je bil verjeli ali ne na Petrolu tezko dobit minimum 75Ah akomulator....

No sedaj vzge se preden obrnem gumb do konca zjutri pri > -10 .....ob istem petrolovem dizlu...:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A je kdo napisal kak?no pametno razlago zakaj bi ?kodovalo :ne vem: ?e vsak, ki je o tem pisal je nekaj motovilil, ker tukaj je idealno podro?je za drek zme?at pa da ve?ina ne opazi BS-ja. :P

 

Meni je bilo najbolj v?e? to, da motor ni nikoli ve? zalaufal na "suho". Se pravi, da je ta nanos vedno dr?al kovinske dele namazane. Zanimivo koliko manj mo?i je bilo potrebno, da je ?tarter zalaufal motor. Sem najprej mislil zamenjati akumulator potem sem pa to not vlil in sem podalj?al delovni vek akumulatorja ?e za leto in pol od tistga, k so rekli na servisu, da bi blo po?as za zamenjat, ker pozimi ne bo ve? v?gal.

 

?efe, a ma? ti dizelco? Ce ja a si preprican da ni Webasto ze notri, v moji CD 143 GTA je bil ze notri - ne mores falit saj ves dela hooooooo... :D Poleg tega se je avto segrel v 5 min kar mi je dalo vedeti da je notri ze po defaultu.

Pri Beji na Webastu - Zavrh so mi le urco in daljinski vklop dodatno vgradili....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?efe, a ma? ti dizelco? Ce ja a si preprican da ni Webasto ze notri, v moji CD 143 GTA je bil ze notri - ne mores falit saj ves dela hooooooo... :D Poleg tega se je avto segrel v 5 min kar mi je dalo vedeti da je notri ze po defaultu.

Pri Beji na Webastu - Zavrh so mi le urco in daljinski vklop dodatno vgradili....

 

Model dizel mazde 6 brez webasta NI, ne stare in ne nove, pa ima lahko ni? oprme in najmamanj konjev lahko pa vso opremo in najmo?nej?i motor, ki ga vgrajujejo.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?efe, a ma? ti dizelco? Ce ja a si preprican da ni Webasto ze notri, v moji CD 143 GTA je bil ze notri - ne mores falit saj ves dela hooooooo... :D Poleg tega se je avto segrel v 5 min kar mi je dalo vedeti da je notri ze po defaultu.

Pri Beji na Webastu - Zavrh so mi le urco in daljinski vklop dodatno vgradili....

 

Kdaj pa sem napisal, da ga ni notri :ne vem: V vsaki dieselski ?estki je Webasto predgrelec vendar nima obvodne ?rpalke tako, da deluje le, ko motor laufa.

 

Za izkoristit vseh dobrobiti webasta pa je treba dogradit obvodno napeljavo in dodatno ?rpalko ter elektroniko, da lahko na tajmer v?iga gretje in ?tarata ventilatorje za ogrevanje kabine. Daljinec je ?e ena stopnja ve? in ti omogo?a pa? vklopi iz varnega tplega zavetja doma. Opcija pa je tud priklop preko GSM-ja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kdaj pa sem napisal, da ga ni notri :ne vem: V vsaki dieselski ?estki je Webasto predgrelec vendar nima obvodne ?rpalke tako, da deluje le, ko motor laufa.

 

Za izkoristit vseh dobrobiti webasta pa je treba dogradit obvodno napeljavo in dodatno ?rpalko ter elektroniko, da lahko na tajmer v?iga gretje in ?tarata ventilatorje za ogrevanje kabine. Daljinec je ?e ena stopnja ve? in ti omogo?a pa? vklopi iz varnega tplega zavetja doma. Opcija pa je tud priklop preko GSM-ja.

 

Jah men so jo zrihtal - res da je bila na servisu 14 dni ampak jim je ratalo (predvsem da je elektronika sprejela), pla?al sem 180?.....sedaj imam na GSM.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam s staro objavo gresalesa - da morajo prazniti dr?avne zaloge. Nek vir pravi, da so viri dobave isti - tako da tu ne bi smelo bit problemov. Ampak kot je ?e v tistem odogovoru napisano se pojavi dosti vode in svinjarije.

 

Poleg tega - za?etno vpra?anje - ?e je kaj na tem? Em...da je nekaj na tem, potrjuje masovno crkovanje Renojevih diesel motorjev pred leti. Na sodi?u je Petrol prevzel delno krivdo za to in jo tudi pla?al!

:)
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom ?e jaz povedal. Petrol je zani?, pomojem. kot prvo, ga nalijem precej ve? kot pri ostalih (tudi do 3 ali 5 litrov razlike pri enakih pogojih), tank ima deklarirano 54 litrov, na MOL u ?e nisem tankal ve? kot 56, na petrolu pa celo 62 !!! nesprejemljivo, sem rekel da bom naredil enkrat raziskavo kolk nam na tank pokradejo.

 

Drugo - kolega ima firmo z 20 imi 1,5 DCi cliov v enem mesecu so 16 im crknili injektorji razlog: nafta Petrol. Brez besed so pla?ali za vse v kompletu cca po 3500? na avto.

 

Mene Petrol ne vidi. Najraje imam MOL, a mi je zelo od rok. kompromis je OMV a sumim, da je isti ?morn kot Petrol.

 

Tolk. Glede rezerv pa tko. Nekako razumem da morjo kro?it. ampak lahko bi te rezerve peljal ?ez kak dodaten filter, saj je cena enaka kot za dobro nafto. Itak spet navaden Janez najebe. kot vedno v na?i vrli dr?avi.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi sam imam zelo dobre izku?nje z AGIP benzom, sicer ne opazim nikakr?ne razlike med 95 in 98, je pa tudi odvisno kje ga tanka?, tako vsaj pravijo drugi, da npr. ni ista kvaliteta na Rudniku ali pa na Letali?ki! :ne vem:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Evo ponovno reklama za dolo?eno firmo, ki ima statisti?no gledano najve? reklamacij na gorivo. TU Lahko preberete najnovej?o "reklamo".

 

Da je nekakovostno gorivo lahko drag ?pas, je razvidno iz cen sestavnih delov gorivnega sistema. In ?e enkrat opozorilo: uporabljajte aditive. Katere? To je stvar va?e izbire. In ?e to hranite ra?une za nekaj rezervoarjev za nazaj. ?e vam se zgodi kaj nepredvidenega iz?rpajte 1 liter goriva za analizo. Najbolje je, ?e bo to opravila tr?na in?pekcija, kot neodvisna in?titucija, ker bo naftna kompanija naredila vse, da bo svojo krivico zameglila. ?e v ?lanku se vidi, da se gorivo "kontrolira". Kontrola enkrat na leto, ob taki porabi goriva, kot je pri nas, je metanje peska v o?i.

 

Zanimiv je postopek kontrole cistern, ki pripeljejo gorivo na ?rpalko. Ali cisterna na ?rpalki miruje najmanj 20 min, da se gorivo lo?i od vode. Najverjetneje NE. :hohoho::hohoho:

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo ponovno reklama za dolo?eno firmo, ki ima statisti?no gledano najve? reklamacij na gorivo. TU Lahko preberete najnovej?o "reklamo".

 

Da je nekakovostno gorivo lahko drag ?pas, je razvidno iz cen sestavnih delov gorivnega sistema. In ?e enkrat opozorilo: uporabljajte aditive. Katere? To je stvar va?e izbire. In ?e to hranite ra?une za nekaj rezervoarjev za nazaj. ?e vam se zgodi kaj nepredvidenega iz?rpajte 1 liter goriva za analizo. Najbolje je, ?e bo to opravila tr?na in?pekcija, kot neodvisna in?titucija, ker bo naftna kompanija naredila vse, da bo svojo krivico zameglila. ?e v ?lanku se vidi, da se gorivo "kontrolira". Kontrola enkrat na leto, ob taki porabi goriva, kot je pri nas, je metanje peska v o?i.

 

Zanimiv je postopek kontrole cistern, ki pripeljejo gorivo na ?rpalko. Ali cisterna na ?rpalki miruje najmanj 20 min, da se gorivo lo?i od vode. Najverjetneje NE. :hohoho::hohoho:

 

To je za "traktoriste", mi ve?ji porabniki nimamo takih te?av, vsaj za enkrat ne.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je za "traktoriste", mi ve?ji porabniki nimamo takih te?av, vsaj za enkrat ne.

 

Ima? samo pogojno prav. Res, da so "traktoristi" bolj ranljivi zaradi visokotla?ne ?rpalke, vendar pa tudi bencinci niso imuni na vodo v gorivu in zato se ni preve? zana?ati, "nas se pa ta te?ava ne ti?e".

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

uporabljajte aditive. Katere? To je stvar va?e izbire.

 

ker vem, da bom dobil razumljiv in pameten odgovor... svetuje? kaj posebnega ?

 

namre?, jaz sem dosedaj samo 1x not vlil en aditiv za kao ?i??enje sistema

 

pa ni bilo neke razlike

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je za "traktoriste", mi ve?ji porabniki nimamo takih te?av, vsaj za enkrat ne.

 

Sodelavec, ki se ima navado voziti na rezervo je imel zadnji? (ko so bili rekordni minusi :)) te?ave zaradi vode v tanku. Imel je skoraj prazen tank, tankati je mislil zjutraj pred slu?bo. Zjutraj, ko je zalaufal svojega Civica VTi je bilo vse OK. Se ogreje, ho?e speljati pa avto samo crkne. Ponovi vajo, zalaufa, da gasa in avto crkne. Potem je ?el v slu?bo z drugim avtom, Civic pa je popoldne spet normalno v?gal, ko se je "otoplilo".
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sodelavec, ki se ima navado voziti na rezervo je imel zadnji? (ko so bili rekordni minusi :)) te?ave zaradi vode v tanku. Imel je skoraj prazen tank, tankati je mislil zjutraj pred slu?bo. Zjutraj, ko je zalaufal svojega Civica VTi je bilo vse OK. Se ogreje, ho?e speljati pa avto samo crkne. Ponovi vajo, zalaufa, da gasa in avto crkne. Potem je ?el v slu?bo z drugim avtom, Civic pa je popoldne spet normalno v?gal, ko se je "otoplilo".

 

premal gasa je dal

to je civic vti, moras do konca dat gasa...pol pa gre

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Obstaja neka teko?ina ki jo vlije? v poln tank in potem skupaj ve?e vodo in bencin, potem pa vse skupaj "pokuri?" in NI vode v bencini in tudi ne v filtru. Spotoma pa ?e "o?isti in podma?e" celoten sistem.

To dodam vsako jesen na 2 tanka in ?e NIKOLI nisem imel te?av niti pri -22 in zunaj parkranem avtu.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jah honda lavfa na VT-ec obratih zato jo nizki mal zajeb.... :hohoho:

Joke!!

 

Tud men je poznan ta aditiv za ?i??enje celotnega sistema za benz in kao o?isti ?obe in saje iz batov itd.

Kok pa je to res pa pojma nimam.

bi blo treba naredt preizkus. razdret do ventilov pa jih pogledat kaki so pol pa nalit aditiv in nato ?e 1x pogledat ?e se je kj o?istilo!

 

No kdo bo se ?rtvoval za nam v korist ??? :bravo:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.