Skoči na vsebino

Bencin OMV ali Petrol


jures

Priporočeno sporočilo

Res je... :)

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

Noja... zaenkrat so samo tri pumpe... in vse tri Petrolove ... in do prihoda Hoferja v Medvode so tudi vse stacune bile samo Mercatorjeve ... Od teh stirih semaforjev pa sta samo dva stalna... Pri Hoferju se prizge samo, ce kdo gre iz Hoferja proti LJ, tisti naprej pri "mehki curi" pa je samo za pesce in se priziga na gumb ...

 

Sicer pa je recimo v Kranju na Primskovem podobno... na radalji 500 metrov je ene pet semaforjev pa 4 crpalke (v neposredni blizini pa bo vsak cas se Hoferjeva :) ) ... S to razliko, da niso vse Petrolove... ena OMVjeva vmes "kazi" :D

 

ja ne vem, pol ko grem ?ez Medvode, vedno nekdo proti LKJ zavija :jezicek:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja je pa? alergi?na na Petrol :)

 

Poraba Diesel pri dru?bi Petrol: 6,58 l/100km (?t. zapisov: 7)

Poraba Diesel pri dru?bi OMV: 6,19 l/100km (?t. zapisov: 1)

Poraba Diesel pri dru?bi Agip: 6,47 l/100km (?t. zapisov: 3)

 

05.07.2012 45,05 57,08 15.142 646 6,97 petrol

23.06.2012 55,73 72,23 14.496 911 6,12 OMV

14.06.2012 54,91 71,16 13.585 819 6,70 petrol

11.06.2012 41,71 54,60 12.766 709 5,88 OMV

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To neki ni v redu - tam ima? zapis na OMV-ju samo en spodi pa sta dva.

 

Narobe je to, da mora? za porabo dolo?enega goriva gledati naslednji zapis velja pa prej?nji glede ?rpalke. To program pravilno prera?unava

 

Pravilno je takole

 

05.07.2012 45,05 57,08 15.142 646 6,97 Agip

23.06.2012 55,73 72,23 14.496 911 6,12 OMV

14.06.2012 54,91 71,16 13.585 819 6,70 Petrol

11.06.2012 41,71 54,60 12.766 709 5,88 Agip

 

Druga?e pa ima? bistveno premal meritev za to?no oceno porabe pri posameznem distributerju. Ko bo? imel pri vsakem 20 meritev bo pa ve?ino anomalij in statisti?nih napak odstranjenih in bomo lahko rekli, da je to kar se da to?no.

 

za primerjavo recimo kako zgleda pri meni

 

Poraba Diesel pri dru?bi Petrol: 6,56 l/100km (?t. zapisov: 82)

Poraba Diesel pri dru?bi OMV: 6,45 l/100km (?t. zapisov: 11)

Poraba Diesel pri dru?bi MOL: 6,51 l/100km (?t. zapisov: 33)

Poraba Diesel pri dru?bi Agip: 6,32 l/100km (?t. zapisov: 1)

Poraba Diesel pri dru?bi Logo: 6,39 l/100km (?t. zapisov: 2)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To neki ni v redu - tam ima? zapis na OMV-ju samo en spodi pa sta dva.

 

Narobe je to, da mora? za porabo dolo?enega goriva gledati naslednji zapis velja pa prej?nji glede ?rpalke. To program pravilno prera?unava

 

Pravilno je takole

 

05.07.2012 45,05 57,08 15.142 646 6,97 Agip

23.06.2012 55,73 72,23 14.496 911 6,12 OMV

14.06.2012 54,91 71,16 13.585 819 6,70 Petrol

11.06.2012 41,71 54,60 12.766 709 5,88 Agip

 

Druga?e pa ima? bistveno premal meritev za to?no oceno porabe pri posameznem distributerju. Ko bo? imel pri vsakem 20 meritev bo pa ve?ino anomalij in statisti?nih napak odstranjenih in bomo lahko rekli, da je to kar se da to?no.

 

za primerjavo recimo kako zgleda pri meni

 

Poraba Diesel pri dru?bi Petrol: 6,56 l/100km (?t. zapisov: 82)

Poraba Diesel pri dru?bi OMV: 6,45 l/100km (?t. zapisov: 11)

Poraba Diesel pri dru?bi MOL: 6,51 l/100km (?t. zapisov: 33)

Poraba Diesel pri dru?bi Agip: 6,32 l/100km (?t. zapisov: 1)

Poraba Diesel pri dru?bi Logo: 6,39 l/100km (?t. zapisov: 2)

 

Nope, danes sem tankal OMV in zadnji zapis je Petrolov tank - ne gledati tisto zgoraj, ker ne vpisujem vedno pumpe....govorim o zadnjih 4h tankih odkar opa?am spremembo, in to je ravno ob vpeljavi famoznega Qmaxa

 

Kjer imam Agip je vedno ?rpalka: Agip Ajdov??ina

ker je to v aplikaciji vedno prva izbira, ?e ni? ne vnese? :):)

 

Ampak v Ajdov??ini ne vem ?e sem bil letos z avtom....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nope, danes sem tankal OMV in zadnji zapis je Petrolov tank - ne gledati tisto zgoraj, ker ne vpisujem vedno pumpe....govorim o zadnjih 4h tankih odkar opa?am spremembo, in to je ravno ob vpeljavi famoznega Qmaxa

 

Kjer imam Agip je vedno ?rpalka: Agip Ajdov??ina

ker je to v aplikaciji vedno prva izbira, ?e ni? ne vnese? :):)

 

Ampak v Ajdov??ini ne vem ?e sem bil letos z avtom....

 

Sam pol pa sploh nima? to?nih podatkov, ?e ne vna?a? pumpe - ?koda :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam pol pa sploh nima? to?nih podatkov, ?e ne vna?a? pumpe - ?koda :(

 

men je va?na poraba, samo ko pride do razlik, pogledam

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz tud takrat ko sem vpisoval porabe na poraba.com ni blo jasno kako se gleda...

 

recimo tank A je bil polnjen na petrolu in tank B na agipu...pol gledas na poraba.com in pravi, da je poraba B bila narejena s petrolom...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e je ?e tema o poraba.com :D

 

Petrolov app ima res bug in je privzeto zbrana ?rpalka petrol ajdov??ina. Oni to vedo in upam, da ?imprej odpravijo.

 

Kar se ti?e pa ?rpalke....smo pa meli ?e veliko debat na to temo. 1 vrstica prikazuje stanje tistega tankanja. Se pravi datum, litre, ceno, kilometre ter ?rpalko. Povpre?na poraba pri tem zapisu pa se izra?una s pomo?jo prej?njih podatkov. Tako je potrebno za ?rpalko tudi gledati 1 zapis nazaj.

 

Izra?un po dru?bah to dela pravilno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma nwm de?ki zakaj va?i avtomobili ne prenesejo dolo?enih goriv da dam za primer moje avtomobile:

 

Mazda 323 1.3 16V 350kkm tankano vse od petrola,OMW,mol,nikoli ob?util nobene razlike ?e odkar je avto nov avto imam namre? ?e 19 let ker sem pred 19 leti kupil novega...

 

 

Mazda 6 2.0D 121KM 200kkm tankano na vseh ?rpalkah tam kje se mii zaljubi in tudi nobene razlike niti da bi motor bil bol glasen ali pa kaj ni opaziti.Zaenkrat z gorivom nisem imel nikoli problemov.Mogo?e pa je v na?ih krajih bencin bol ?ist bolje vzdr?evani rezervarji...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekateri o?itno ?e vedno obiskujete "marsovske" bencinske ?rpalke, ki imajo oznako OMW :aaaaa::jupiii:

 

No malo heca, ampak zanimivo da je pogosteje napisano OMW kakor OMV na telem forumu. :cheers:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vceraj sem tankal na OMV, in petrol me verjetno ne vidi vec, se lampa je rekla si ti kaj po avtu caral,ker na mestu prede kot mucek na qmax pa sam motor ni padel ven,spuscal v?ige tezko se je speljal,kar pa se porabe tice pa bom se pocakal.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam eno vpra?anje, pa da ne na?enjam nove teme, prilepim kar sem. Upam, da kdo ve odgovor.

 

Torej, Va?ki Vseved je razlagal, da je blazno zmanj?al porabo, ker v avto uliva me?anico 90% bencina in 10% acetona.

 

Je to res mo?no?

Kako reagirajo na tako po?etje sestavni deli, kot so sve?ke, ventili, izpuh, katalizator,...?

Je zadeva res toliko bolj var?na, da cenovno pride skozi?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.