Skoči na vsebino

Dobrodošli na Mazda forum Slovenija!

Prijavi se ali se registriraj za dostop do vseh funkcij foruma. Z registracijo bo omogočeno sodelovanje v debatah, deljenje svojih izkušenj in uporaba zasebnih sporočil z ostalimi uporabniki foruma.

Close
Slika

Bencin OMV ali Petrol

• Please log in to reply
193 odgovorov v tej temi

#141 Odsoten   LabiGT

LabiGT

Alesi

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 49
  • 12371 Sporočil:

Objavljeno: 18 February 2012 - 20:21

GPS je dodal samo minutko....ne da se mi tam na bregano pa ovinek delat, 4 urce pa smo bli v šibeniku 130 na tempomat :)

razlika je do 30min :) (da ne omenjamo, da je manjsi stres peljat nonstop po avtocesti)
(pa mislim, da mi lahko zaupas, to sem dal cez 100 krat)

#142 Odsoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 2637
  • 18638 Sporočil:
  • Spol:Moški
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 18 February 2012 - 20:27

razlika je do 30min :) (da ne omenjamo, da je manjsi stres peljat nonstop po avtocesti)
(pa mislim, da mi lahko zaupas, to sem dal cez 100 krat)

nič ne rečem, sam je beda tam it.

Aja smo šli včeraj in prespali v Skradinu.....se nam ni mudilo, danes pa drugi del, tako da cajt ni bil referenca :bravo:
Tamala 2 pa :notworth: , na Nordcap jih lahko peljem, še najbolj boli rit našo, treba zmasirat.

Zdej pa dost off topic, on topic - bomo videli kaj bo Lukoil alj jugpetrol rekel na šobah :hudicek:

#143 Odsoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
  • 18638 Sporočil:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 19 February 2012 - 22:26

Ko berem druge forume - avtomibilizem, bmw, citroen.........vidim enake ugotovitve za dizle, vsi kritizirajo Petrol, še posebej TDIjarji.... :ne vem: Med drugim ne samo dizlaši tudi bencinarji (a ne symon - res da nekaj let nazaj :D )

#144 Odsoten   Boss

Boss

Insane Ricer

• Moderatorji
    • ID uporabnika: 133
  • 17757 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6 II CD GTA

Objavljeno: 19 February 2012 - 22:57

Ko berem druge forume - avtomibilizem, bmw, citroen.........vidim enake ugotovitve za dizle, vsi kritizirajo Petrol, še posebej TDIjarji.... :ne vem:

Mah pa jade... vse skup je to en navaden BS in skupinska histerija sploh pri slovenceljnih, ki so vedno prepričani, da je domače zanič in samo tuje je dobro. :whatever:

Mam že druzga službenega TDI-ja pa nikol ni bilo nič narobe pa se tanka samo na Petrolu niti ni bilo narobe niti z nobenim drugim za katere vem, da so v našem voznem parku. Da pa crkne šoba al pa ribne pumpa oziroma shodi turbina pa ni niti najmanj nujno, da je to zaradi goriva oziroma, da je ravno takrat imel notri gorivo določenega proizvajalca... to bi bilo pa pač preveliko posploševanje, čeprav pred leti naj bi na OMV-ju imeli diesel, ki je bil premalo mazalen in naj bi zato ribale pumpe na renojih. A je to vzrok črpalka al pa slab materjal brez toleranc naj pa vsak sam presodi.

#145 Odsoten   Jest

Jest

iPhone guru

• Admin
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 10
  • 2995 Sporočil:
  • Model avtomobila: mazda6 CD175 AT Rev.
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 20 February 2012 - 08:27

meni z novo 6-ko je cisto vseeno kje/kaj tankam....nisem se cutil nobene razlike

Jaz tudi ne... sicer vecinoma tankam na Petrolu... ker mi je ponavadi bolj spotoma... se pa sem in tja zgodi tudi, da tankam kje drugje... in se nisem imel problemov s cukanjem...

Tudi ne vlivam nicesar drugega v rezervoar, kot tisto, kar pritece iz pipce na crpalki :) ...

#146 Prisoten   SpEkTr

SpEkTr

Super Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 5237
  • 1706 Sporočil:
  • Model avtomobila: M6 SC Mirai
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 20 February 2012 - 08:45

Ja, ko ima pa avto za sabo določeno kilometrino (beri, že zmatrane šobe recimo) je pa pomoje še kako važno kako gorivo je, ker je pomoje vse bolj na meji. In že najmanjša stvar lahko povzroči cukanje recimo. Pro malo voženih avtih pa verjamem da dela b.p. Ni pa to spet nujno!

#147 Odsoten   Jest

Jest

iPhone guru

• Admin
  • 2995 Sporočil:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 20 February 2012 - 09:22

Prejsnjo sestico sem prodal, ko je imela okoli 175.000 km ... trenutno jih imam na tej nekaj cez 90.000 km ... Pa ne pri prejsnji, ne pri sedanji nisem zaznal problemov z gorivom ... Pri sedanji je bilo treba enkrat edino nastavljat sobe (ali nekaj podobnega) ... ker je bilo cukanje nekje malo pod 2.000 obrati ... Ampak to so mi na servisu enkrat naredili, od takrat je OK ...

#148 Odsoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
  • 18638 Sporočil:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 20 February 2012 - 09:30

Prejsnjo sestico sem prodal, ko je imela okoli 175.000 km ... trenutno jih imam na tej nekaj cez 90.000 km ... Pa ne pri prejsnji, ne pri sedanji nisem zaznal problemov z gorivom ...

Pri sedanji je bilo treba enkrat edino nastavljat sobe (ali nekaj podobnega) ... ker je bilo cukanje nekje malo pod 2.000 obrati ... Ampak to so mi na servisu enkrat naredili, od takrat je OK ...

saj mi2 imava isto mašino sedaj :):)
jaz bom peljal naštelat tole, samo občutljivost pozimi na benz je neverjetna...

#149 Prisoten   SpEkTr

SpEkTr

Super Ricer

• Člani
  • 1706 Sporočil:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 20 February 2012 - 09:46

Pametno, jaz bi moral tudi pomoje. Če ne že zaradi menjave šobe. Mogoče, je pa fora kaj v SW? Jure, maš ti zadnji SW? A greš k Pelkotu? :D

#150 Odsoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
  • 18638 Sporočil:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 20 February 2012 - 09:51

Pametno, jaz bi moral tudi pomoje. Če ne že zaradi menjave šobe. Mogoče, je pa fora kaj v SW? Jure, maš ti zadnji SW?

A greš k Pelkotu? :D

bom se ustavil pri njemu. jah bohve ker SW je

#151 Prisoten   SpEkTr

SpEkTr

Super Ricer

• Člani
  • 1706 Sporočil:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 20 February 2012 - 09:52

Čeprou pred časom ko sem klical, je rekel da nima za šobe štelat? Ne vem, a to še drži al ne. Če ne greva oba v cosmos, pa se zdilava za 'popust' :)

#152 Odsoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
  • 18638 Sporočil:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 20 February 2012 - 09:53

Čeprou pred časom ko sem klical, je rekel da nima za šobe štelat? Ne vem, a to še drži al ne. Če ne greva oba v cosmos, pa se zdilava za 'popust' :)

Kok hočejo? jaz sem interclass klical...

zdej smo se pa mi sestavili in gremo spet lubenico iskat.... :D

#153 Prisoten   SpEkTr

SpEkTr

Super Ricer

• Člani
  • 1706 Sporočil:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 20 February 2012 - 09:56

:-) Mah, mislim da je ura testerja 50€. Tam nekje. Lahko pa najprej pri Pelkotu preveriva.

#154 Odsoten   Jest

Jest

iPhone guru

• Admin
  • 2995 Sporočil:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 20 February 2012 - 12:09

saj mi2 imava isto mašino sedaj :):)
jaz bom peljal naštelat tole, samo občutljivost pozimi na benz je neverjetna...

Jest nic benza sploh ne tankam :P :D Samo dizel :harhar:

Pri prejsnji ni bilo nikoli treba nastavljati sob... to sem moral edino enkrat takoj na zacetku pri trenutni ...

#155 Odsoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
  • 18638 Sporočil:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 04 March 2012 - 12:57

Boss hočem strokovno razlago :P : moja 6ka sedaj ko se je otoplilo ne cuka niti za mmmmmmmmm več....in to na petrol brez aditivov. Torej - motor ne bi smel biti občutljiv na temperaturo, ker ima vedno delovno temp, torej nafta??? Ni mi jasno pred zimo in sedaj predla ko putrček, sedaj spet....pozimi je pa na petrolu kašljala redno... :ne vem:

#156 Odsoten   Boss

Boss

Insane Ricer

• Moderatorji
  • 17757 Sporočil:

Objavljeno: 04 March 2012 - 13:11

Strokovna razlaga: ne vem :ne vem: A to ti v hladnih dneh cuka skos tud ko je motor ogret? Lahko, da je kaj narobe z luftmesserjem al pa kakšni senzorjem temperature. A tud če daš powerbox stran isto cuka?

#157 Odsoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
  • 18638 Sporočil:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 04 March 2012 - 13:13

Strokovna razlaga: ne vem :ne vem:

A to ti v hladnih dneh cuka skos tud ko je motor ogret? Lahko, da je kaj narobe z luftmesserjem al pa kakšni senzorjem temperature. A tud če daš powerbox stran isto cuka?

stalno pod petrolom pozimi....tudi jaz :ne vem:
Ampak na OMV pa ne :whatever:

Sicer to ne gre za ne vem kakšno cukanje - rahlo pokašljevanje ki je čist za preživeti. pri 1200-1300 nikoli ne voziš konstantno.

#158 Odsoten   Boss

Boss

Insane Ricer

• Moderatorji
  • 17757 Sporočil:

Objavljeno: 04 March 2012 - 13:20

Res, da se, ko je hladno vozim z malo več obrati (recimo kakih 500 več ali prestavo nižje) kot poleti. Možno, da zato ne zaznam cukanja - bo treba sprobat čez teden, ko bo spet malo hladneje, če se kaj pozna.

#159 Odsoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
  • 18638 Sporočil:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 11 June 2012 - 12:19

Tokrat sem pa jaz nabasal eno Q gnojnico pri Lendavi :vskalo: :vskalo:

Do meje vse ok, po BCju nulo 5,8 http://www.poraba.co...php?carid=13062

Za mejo pa madžarska avtocesta - flat 300km, 130 na uro kot do sedaj, trenutna ne pade pod 7, v rahel klanec 11, po klancu navzdol !!!! 4,5 - vedno je takrat 0 ali 1,5, po ravnini 7,5....??? WTF

in pridem do budimpešte s povprečno 7,6L - pa tok sem imel ko sem prikolico vlekel, ni mi jasno ali gnojnica ali pa se cikla regeneracija.... :ne vem: ampak avto je spucan, petek do rovinja, nedelja nazaj, in takoj na pot danes....od tankanja pa tole....

#160 Odsoten   LabiGT

LabiGT

Alesi

• Člani
    • ID uporabnika: 49
  • 12371 Sporočil:

Objavljeno: 11 June 2012 - 14:13

jaz mam noter drugi (zapored) q-max, pa se mi zdi, da ima motor bolj robat zvok

0 uporabnikov pregleduje to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov