Skoči na vsebino

Bencin OMV ali Petrol


jures

Priporočeno sporočilo

Meni se je v zadnjih 14 dnevih 2x zgodilo, da se je ma?ina ustavila, ko sem pri ogretem motorju pred kri?i??em stisnil sklopko da bi prestavil. Kurim petrolovo nafto, a menite, da je to zaradi goriva a ima pri tem prste vmes kak?en ventil?

Druga?e pa avto nikoli ne cuka ne mrzel ne topel, edino traktorski zvok na ?tantgasu na za?etku ko ga v?gem pri konkretnem minusu.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri vseh teh debatah mi pride pred o?i scena iz nekega filma:

 

Ameri?ani in Rusi skupaj re?ujejo svet in se podijo po vesolju. Pa ameri?ki space - shuttle zataji. Pa se Rus postavi pred ra?unalnik s kladivom. Pa ga Ameri?an ustavi: "These are American components."

Pa re?e Rus: "American components, Russian components, all made in Taiwan." Dvakrat mahne po ra?unalniku, ta se pri?ge in varno pristanejo na Zemlji.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni se je v zadnjih 14 dnevih 2x zgodilo, da se je ma?ina ustavila, ko sem pri ogretem motorju pred kri?i??em stisnil sklopko da bi prestavil. Kurim petrolovo nafto, a menite, da je to zaradi goriva a ima pri tem prste vmes kak?en ventil?

Druga?e pa avto nikoli ne cuka ne mrzel ne topel, edino traktorski zvok na ?tantgasu na za?etku ko ga v?gem pri konkretnem minusu.

 

Tole bo IMV... a ?e je zunaj toplo se ti tudi to zgodi?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz tankam vse-pozimi samo omv, druga?e mi najmanj pije agip, drugi je petrol in na tretjem mestu je omv.

Nikoli mi ne cuka z nobeno nafto.?e grem na smu?anje (kjer je ponavadi -15 in ve?) dodam aditiv v nafto in to je to.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tankam na obeh ?rpalkah in nikoli nobenih problemov B)

 

bencinar....:)

 

Alex zakaj pa pozimi samo OMV? :huh:

 

Tank OMV, ki ga imam ni niti malo zacukal izven avtoceste - ?ez metliko in od Plo? do Budve, pa sem zanala?? vozil z vi?jo prestavo prej.. :ne vem:

 

Druga?e pa ka?e 830km pa se ?e rezerva ni v?gala :hudicek: BC na 6,6L od doma. Aja 13 stopinj je blo :mi pijemoo:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

bencinar....:)

 

Alex zakaj pa pozimi samo OMV? :huh:

 

Ne vem, mogo?e zato, ker sem pred dvema letoma na Rogli videl enega v das wagen in drugega v olimpijcu,

ko sta sjutraj pri -19°C nemo?no obra?ala zaganja? in preklinjala.Oba sta mi povedala, da sta tankala na Petrolu, jaz pa na omv in mi je kresnila v prvo brez nobenih problemov.Lani sem dodal noter vseeno ?e aditiv proti zmrzovanju nafte.Pa ?e injektorje sproti kao spuca. :bravo:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

LJ-ZG avtocesta, in potem sopanje do makarske po avtocesti je hitrejsa varianta

metlika je mogoce krajsa, ampak casovno ni

 

GPS je dodal samo minutko....ne da se mi tam na bregano pa ovinek delat, 4 urce pa smo bli v ?ibeniku 130 na tempomat :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

GPS je dodal samo minutko....ne da se mi tam na bregano pa ovinek delat, 4 urce pa smo bli v ?ibeniku 130 na tempomat :)

 

razlika je do 30min :) (da ne omenjamo, da je manjsi stres peljat nonstop po avtocesti)

(pa mislim, da mi lahko zaupas, to sem dal cez 100 krat)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

razlika je do 30min :) (da ne omenjamo, da je manjsi stres peljat nonstop po avtocesti)

(pa mislim, da mi lahko zaupas, to sem dal cez 100 krat)

 

ni? ne re?em, sam je beda tam it.

 

Aja smo ?li v?eraj in prespali v Skradinu.....se nam ni mudilo, danes pa drugi del, tako da cajt ni bil referenca :bravo:

Tamala 2 pa :notworth: , na Nordcap jih lahko peljem, ?e najbolj boli rit na?o, treba zmasirat.

 

 

Zdej pa dost off topic, on topic - bomo videli kaj bo Lukoil alj jugpetrol rekel na ?obah :hudicek:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko berem druge forume - avtomibilizem, bmw, citroen.........vidim enake ugotovitve za dizle, vsi kritizirajo Petrol, ?e posebej TDIjarji.... :ne vem:

Med drugim ne samo dizla?i tudi bencinarji (a ne symon - res da nekaj let nazaj :D )

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko berem druge forume - avtomibilizem, bmw, citroen.........vidim enake ugotovitve za dizle, vsi kritizirajo Petrol, ?e posebej TDIjarji.... :ne vem:

 

Mah pa jade... vse skup je to en navaden BS in skupinska histerija sploh pri slovenceljnih, ki so vedno prepri?ani, da je doma?e zani? in samo tuje je dobro. :whatever:

 

Mam ?e druzga slu?benega TDI-ja pa nikol ni bilo ni? narobe pa se tanka samo na Petrolu niti ni bilo narobe niti z nobenim drugim za katere vem, da so v na?em voznem parku. Da pa crkne ?oba al pa ribne pumpa oziroma shodi turbina pa ni niti najmanj nujno, da je to zaradi goriva oziroma, da je ravno takrat imel notri gorivo dolo?enega proizvajalca... to bi bilo pa pa? preveliko posplo?evanje, ?eprav pred leti naj bi na OMV-ju imeli diesel, ki je bil premalo mazalen in naj bi zato ribale pumpe na renojih. A je to vzrok ?rpalka al pa slab materjal brez toleranc naj pa vsak sam presodi.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

meni z novo 6-ko je cisto vseeno kje/kaj tankam....nisem se cutil nobene razlike

 

 

Jaz tudi ne... sicer vecinoma tankam na Petrolu... ker mi je ponavadi bolj spotoma... se pa sem in tja zgodi tudi, da tankam kje drugje... in se nisem imel problemov s cukanjem...

 

Tudi ne vlivam nicesar drugega v rezervoar, kot tisto, kar pritece iz pipce na crpalki :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, ko ima pa avto za sabo dolo?eno kilometrino (beri, ?e zmatrane ?obe recimo) je pa pomoje ?e kako va?no kako gorivo je, ker je pomoje vse bolj na meji. In ?e najmanj?a stvar lahko povzro?i cukanje recimo. Pro malo vo?enih avtih pa verjamem da dela b.p. Ni pa to spet nujno!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prejsnjo sestico sem prodal, ko je imela okoli 175.000 km ... trenutno jih imam na tej nekaj cez 90.000 km ... Pa ne pri prejsnji, ne pri sedanji nisem zaznal problemov z gorivom ...

 

Pri sedanji je bilo treba enkrat edino nastavljat sobe (ali nekaj podobnega) ... ker je bilo cukanje nekje malo pod 2.000 obrati ... Ampak to so mi na servisu enkrat naredili, od takrat je OK ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prejsnjo sestico sem prodal, ko je imela okoli 175.000 km ... trenutno jih imam na tej nekaj cez 90.000 km ... Pa ne pri prejsnji, ne pri sedanji nisem zaznal problemov z gorivom ...

 

Pri sedanji je bilo treba enkrat edino nastavljat sobe (ali nekaj podobnega) ... ker je bilo cukanje nekje malo pod 2.000 obrati ... Ampak to so mi na servisu enkrat naredili, od takrat je OK ...

 

saj mi2 imava isto ma?ino sedaj :):)

jaz bom peljal na?telat tole, samo ob?utljivost pozimi na benz je neverjetna...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pametno, jaz bi moral tudi pomoje. ?e ne ?e zaradi menjave ?obe. Mogo?e, je pa fora kaj v SW? Jure, ma? ti zadnji SW?

 

A gre? k Pelkotu? :D

 

bom se ustavil pri njemu. jah bohve ker SW je

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.