Skoči na vsebino

Mazda 6 akumulator!


Priporočeno sporočilo

danes zjutraj se je odlo?il, da mi ne bo ve? v pomo? pri zagonu vozila :P

 

zdaj pa jaz vas vpra?am, kakega kupiti, original, ali nadomestnega, ?e nadomestnega, potem s kak?nimi podatki ?

 

koliko sploh stanejo akumulatorji dandanes ?

 

ve kdo, koliko stane original ? :D

 

?e sre?a, da mam ?e eno Mazdo

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

danes zjutraj se je odlo?il, da mi ne bo ve? v pomo? pri zagonu vozila :P

 

zdaj pa jaz vas vpra?am, kakega kupiti, original, ali nadomestnega, ?e nadomestnega, potem s kak?nimi podatki ?

 

koliko sploh stanejo akumulatorji dandanes ?

 

ve kdo, koliko stane original ? :D

 

?e sre?a, da mam ?e eno Mazdo

 

Jaz sem ga vzel kak mesec nazaj na Mazda servisu.Je bil tam ?e najcenej?i,pa ?e ?udnih dimenzij je,tako da pazi,?e ga bo? nabavljal kje drugje.Druga?e,moj je firme BANNER power bull,100 Ah.

Original je bil firme Panasonic mislim,da je bil 80 Ah ali pa 90 Ah,ne vem ve? to?no.Na servisu so mi sami predlagali tega.Cena je bila 113?.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz sem lansko leto takle ?as menjal kar na servisu. Nisem mogel verjet, ampak bili so najcenej?i, pa ?e dimenzija je prava. :bravo:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

heh... sre?ni vi, meni re?e na servisu da na zalogi nima, originalen je pa 220 EUR, pa verjetno ga lahko jutri dobi

 

tak da danes grem na lov za akumulatorjem pravilnih dimenzij in prave mo?i <_<

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

heh... sre?ni vi, meni re?e na servisu da na zalogi nima, originalen je pa 220 EUR, pa verjetno ga lahko jutri dobi

 

tak da danes grem na lov za akumulatorjem pravilnih dimenzij in prave mo?i <_<

 

 

Poskusi ?e na kak?nem drugem servisu, ni vrag, da ga nekje nimajo... :)

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ok... dosedaj je zadeva taka:

 

- Lepo?a - ni na zalogi, lahko dobi jutri - cena cca 220 EUR (original)

- ?erbinek - mu je zmanjkalo, lahko dobi jutri - cena 214 EUR (original)

- Peternel (A) - ma na zalogi, BANNER - 197 EUR

 

jok pa na drevo :)

 

danes bom dolil destilirano vodo, ?e jo bo treba, pa s kabli ?tartal, pa da vidimo, ?e bo vsaj tolko dr?al, da grem do ?tacune, ?e majo kaj primernega

 

kriza :(<_<

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako to,da nimajo tudi ostalih znamk?Ker na tem servisu mi je ponudil ene tri razli?ne znamke.

Res pa je,da je bil moj zadnji na zalogi,ker je ravno takrat pritisnil mraz in je rekel kapo servisa,da so jih prodali vse v enem tednu.?e ne ,bi tudi jaz moral ?akati kak dan ali dva.

 

Kot ti je rekel Boj? probaj ?e na kakem servisu ali pa v akcijo in iskat pravega.Samo jaz ga v celem Kopru nisem na?el-zaradi dimenzije. :ne vem:

 

ok... dosedaj je zadeva taka:

 

- Lepo?a - ni na zalogi, lahko dobi jutri - cena cca 220 EUR (original)

- ?erbinek - mu je zmanjkalo, lahko dobi jutri - cena 214 EUR (original)

- Peternel (A) - ma na zalogi, BANNER - 197 EUR

 

jok pa na drevo :)

 

danes bom dolil destilirano vodo, ?e jo bo treba, pa s kabli ?tartal, pa da vidimo, ?e bo vsaj tolko dr?al, da grem do ?tacune, ?e majo kaj primernega

 

kriza :(<_<

 

?udno visoke cene-?e posebej BANNER-jev.Mene je stal 113 ?.In to ?isto sve?,datum izdelave 09-2008. :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

saj, mogo?e ga pa ker drugi servis ma, samo da se npr. v Velenje ali pa v LJ peljem po akumulator, pa ni ekonomske ra?unice :) ali ?

me pa skrbi, da bo tak, kot takrat, ko sem iskal za MX-3, pa sem komaj na?el pri Vesni v Ljutomeru (te trgovine ve? ni) nekje v koti v skladi??u skoraj primernega, sem moral spodnjo plasti?no nosilno plo??o malo od?agat, pa je blo OK

 

pismo... ?edalje bolj mam ob?utek, da mam neki luksuzvagn :unsure:

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

saj, mogo?e ga pa ker drugi servis ma, samo da se npr. v Velenje ali pa v LJ peljem po akumulator, pa ni ekonomske ra?unice :) ali ?

me pa skrbi, da bo tak, kot takrat, ko sem iskal za MX-3, pa sem komaj na?el pri Vesni v Ljutomeru (te trgovine ve? ni) nekje v koti v skladi??u skoraj primernega, sem moral spodnjo plasti?no nosilno plo??o malo od?agat, pa je blo OK

 

pismo... ?edalje bolj mam ob?utek, da mam neki luksuzvagn :unsure:

 

A najve?ji smeh pri tem na?em akomulatorju je ta,da ima to?no tak?ne mere kot akomulatorji za traktorje. :P

V eni trgovini za avtodele je to ugotovil.Samo tip je imel neko ameri?ko firmo aku.,ki pa so bili astronomsko dragi.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da bi bil tale pravi tudi po merah...

http://www.avtodeli.net/katalog/product.ph...t_id=1020922420

 

Hm,samo ta firma Fiamm ni bogve kaj.Vsaj meni ni trajal niti 2 leti. :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni mi jasno zakaj rabite tako mo?ne akumulatorje. Imel sem star koncept dizla 2,5 TD in je bila Vesna 75Ah ?isto dovolj. Sedaj imam comonrail 2,2 dizla in je 75 Ah Vesna zadosti. Nabavljen pred nekaj meseci. Deluje ko urica. Cena z Ah raste. Mene je Vesna stala okoli 85?.

 

Izku?nje s Fiamm aku. so slabe. Imel sem 2 in oba sta trajala po 2 leti. Vesna pa skoraj pet na istem motorju.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no danes mi ?e ni uspelo najti akumulatorja :)

 

so ga skoraj meli, pa ?al samo v ra?unalniku, na zalogi pa ne :( je bil pa 94Ah pa 850 zagonski tok, cena 99 EUR

 

pa seveda mora biti "japonski", ker druga?e ne gre lepo pritrditi v avto...

 

jutri zjutraj pa spet na lov za zelenim zakladom :P

 

@Sirius: saj ne i??em tak mo?nega :) samo pribli?no oblikovno in dimenzijsko ustreznega

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no danes mi ?e ni uspelo najti akumulatorja :)

 

so ga skoraj meli, pa ?al samo v ra?unalniku, na zalogi pa ne :( je bil pa 94Ah pa 850 zagonski tok, cena 99 EUR

 

pa seveda mora biti "japonski", ker druga?e ne gre lepo pritrditi v avto...

 

jutri zjutraj pa spet na lov za zelenim zakladom :P

 

@Sirius: saj ne i??em tak mo?nega :) samo pribli?no oblikovno in dimenzijsko ustreznega

 

No,moj BANNER je to?nih mer,pa ni Japomski.Res me ?udi,da na drugih Mazda servisih nimajo takih aku. :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

povpra?a ?e pri amzs... se hvalijo z ?ioroko ponudbo..

 

http://www.amzs.si/?podrocje=358

 

Nou,nimajo mere za na?e Mazdice,ki so malo fine,kar se tega ti?e.Sem bil jaz prvo pri njih. :ne vem:

So mi pa starega izmerili in ugotovili,da je fu?.In novega zastonj zamenjali,ker na Mazda-servisu bi spet moral

kot ponavadi pustit avto tam,na AMZS so mi re?ili to v pi?ljih 5 min. :bravo:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

evo... zadeva bo od BOSCH-a 95Ah / 830A, kat. oznaka S4 028, danes ga grem iskat v trgovino Avto Roma :)

 

 

cena, sitnica... :( cca 110 EUR

 

je pa namensko za 6ko vklju?no z dimenzijami in mo?nostjo pritrditve :) pa ?e S4 je, ki ima baje bolj?o zagonsko mo?

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, a vidi? Labi kako sva falila....? Se spomni? lansko leto ko sva rekla, da bova vse akumulatorje pokupla, ker se bodo podra?il...? Evo, pa sva zamudila biznis. :whatever::D

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kako so zrasle cene ne mores verjet...2 leti nazaj sem dal 16.000 sit

 

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=2865&st=0

 

Sej niti ni tako hudo-v dveh letih je iz 14000 pri?el na 27052 sit.Niti dvakrat toliko,sitnica. :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej niti ni tako hudo-v dveh letih je iz 14000 pri?el na 27052 sit.Niti dvakrat toliko,sitnica. :P

 

Primorski optimizem mi vedno polep?a dan... :hohoho::hohoho::bravo:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.