Skoči na vsebino

Golf novi avto leta


Carr

Priporočeno sporočilo

Pozdrav vsem.

 

Golf je novi avto leta. Za mene sicer pri?akovano, a neutemeljeno <_< .

Kak?no je va?e mnenje, zakaj je Golf tak fenomen sploh v tem delu Evrope itd.

 

LP A

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 86
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Zato, ker pri nas o izboru odlo?ajo arhajiki, katerim je bil ?e iz ?asov rajnke Yu golf pa? merilo a si uspe?en ali ne. Lep primer je bil izbor leta 1999, ko je ravno tako zmagal Golf Mk IV, ?eprav si tega absolutno ni zaslu?il saj je bil ena navadna gajba, ampak ej, zadaj je pisalo Golf in to je pri slovenceljnih pa? merilo za uspeh. ?e bi VW pripeljal na tekmovanje lojtrski voz in nanjga prbil napis Golf bi ravno tako zmagal. :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

[sarkazem ON] Ful sem vesel ker je zmagal Golf 6, ki je avto prese?kov med drugim naj izpostavim oblikovne. Obenem sem zelo vesel ker je v Sloveniji zmagal Golf kar me je zelo presenetilo saj ne cenimo tako poceni avtov kjer za svoj denar ?e v osnovni opremi dobi? vse kar ti srce po?eli ne pa kot pri konkurenci kjer mora? dopla?ati vsako malenkost. Vrh vsega naj poudarim, da je bilo tole zame presene?enje, da je pri nas zmagal Golf, res, kdo bi si mislil. [sarkazem OFF]

:hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ve?je in tako o?itne "kuhinje" kot je bila leto?nja izbira avta leta ne more biti.

Da pa nebi zgledalo, da je nem?ki koncern podkupil novinarje, so postavili Audia Q5 na zadnje mesto.

Dejstvo je, da je avto leta v Sloveniji postal avto, ki je pri?el na slovnsko tr?i??e en mesec pred koncem leta. Da pa ?isto vsi novinarji postavijo Golfa na 1. mesto pa tudi pove nekaj o kuhinje ali pa njihovi (ne) strokovnosti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo kolk so na vseh forumih (recimo a.com) in tudi na glasovanju povdarjali, da je Mazda predraga za povpre?ni slovenski ?ep in da je Golf tisto pravo in d aje zato tud zmagal.

 

Ker ne verjamem tem BS-ju sem se ?el prepri?at in izena?it opremo.

 

Vzel sem Mazdo 6 (5vrat) CD 140KM s 6.-stopenjskim ro?nim menjalnikom in opremo GTA.

 

Cena 27.990?

Kovinska barva 490?

Nadgradnja na full webasto z daljincem 800?

SKUPAJ 29.280?

 

Golf 2.0 TDI (5vrat) 140KM in 6 st. ro?ni menjalnik z opremo Highline

Cena 22.250?

 

da izena?im opremo z Mazdo je potrebno dodati ?e:

Kovinska barva 460?

4 vrata + elektrika zadaj 460?

18" alu kolesa + tr?e podvozje 878?

senzorji za tlak v gumah 53?

zatemnjena stekla zadaj 272?

usnje na sede?ih + ogrevanje sede?ev 2.184?

biksenon z nastavitvijo vi?ine in ?i??enjem lu?i 1.240?

avt. vklop lu?i, senzor za de?, avt. zatemnitev ogledala 356?

zadnji bo?ni airbagi 305?

webasto z daljincem 1.447?

climatronic - dvopodro?na 199?

izmenjevalnik CD-jev + 8 zvo?nikov 410?

bluetooth za prostoro?no telefoniranje 475?

 

SKUPAJ 30.989?

 

Pri isti opremi je Golf torej dra?ji od Mazde 6 za skoraj 2.000?... Tolk o tem kolk kej stane in kolk je Golf "ljudski", da sploh ne govorimo, da je razred ni?je od Mazde ?est.

 

Tolk o strokovnosti ocenjevalcev :hohoho::whatever:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim,da ima tukaj veliko vlogo tudi glasovanje "pod mizo"-podmazovanje.

Kajti na ta ra?un bodo prodali veliko (ali pa tudi ne ) golfov v Slo. ;)

 

Vsa taka in podobna glasovanja in ocenjevanja so za moje pojme vedno neobjektivna-vsak ima svoj okus in vedno le-ta prevlada,tudi nehote.

In kot je lepo napisal ?e Boss,se ta "golfomanija" vle?e verjetno ?e iz ranjke Yuge,ko je pri?el ven golf I in je bil takrat proti 101-kam in fi?otom prava revolucija.Ve?ina folka tukaj pri nas itak nima nekega svojega okusa in jim lahko uturi? vse kar ho?e?-z raznimi reklamnimi akcijami tipo:-najbolje ocenjen avto v bla bla dr?avi,

zmagovalec rellyja (ki nima z istim serijskim avtom blage veze :P ),avto leta in podobno.

In mnogo ljudi pade na te finte brez dosti razmi?ljanja.Pol dajo na reklamo ?e sliko najbolje opremljenega modela (z ful velikimi feltnami,spojlerji itd) in napisom-?e od ... ? naprej.

In potem se za?ne"nalaganje" dodatne opreme in rast cene.In pridemo pri nemcih na ceno,ki nima ve? veze z osnovno ceno,ampak,ker so ?e tam in ho?ejo imet to in to opremo,pa? po?rejo to.Itak se pri kreditu ne bo poznalo par ? na mesec ve?. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma sej to je to... vzel sem iz cenika najbolj?o opremo Highline, ki jo imajo pri VW-ju in glej kaj vse je bilo treba dodati, da je enakovreden s skoraj najvi?jo opremo pri Mazdi, ki je ?e klaso vi?je... ampak ljudje, ki nimajo blage veze o avtih samo sli?ijo ime VW Golf pa jim je vse jasno, da je to nekaj najbolj?ega in da ta ime poznajo ?e 35 let in to pomeni, da je to prava tradicija in najbolj?e.

 

Ampak Golf je zadnje tri generacije tolk podoben in ?isto ni? oblikovno napreden... v bistvu je sivo dolgo?asen in dale? od neke oblikovalske atraktivnosti tako zunaj kot znotraj... je pa? korekten avto za kupce brez domi?ljije in zato se mi zdi, da pa? naslova ne zaslu?i saj ga ni dobil zaradi tehni?ne in oblikovalske odli?nosti ampak zaradi tradicije in neke bodzavestno nau?ene kvazi resnice, ki mu?i ve?ino jugo nostalgikov.

 

Po drugi strani je pa to dobro, da je bi Golf ?e izboru za 2008 in se je tako "umaknil" Mazdi 3, ki bo v naslednjem izboru pobrala prvo mesto :jupiii::bravo:

 

Pa ?e to:

 

2003 - zmaga Mazda 6

2004 - zmaga Mazda 3

2005 - Mazda RX8 finalist

2006 - Mazda 5 finalist

2008 - Mazda 2 finalist

2009 - Mazda 6 finalist

2010 - Mazda 3 zmaga ?!? :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, odli?na primerjava! :bravo::rispekt:

 

Tolk o Golfu in cenovni dostopnosti, sam spet se bo marsiker na?u, pa bo reku, za kva vraga bi usega boga dopla?val, sej ne rabim tega, se prav pa je pol mazdula tok in tok dra?ja! <_<

 

Sicer se pa Mazdojci ful noro odrezujejo na telih lestvicah! :ouje:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem bral v neki hrva?ki reviji(ne vem ve? to?no kateri) in so ocenjevali majhne avtomobile.

V konkurenci so bili-?koda fabia,Ford Fiesta ,Clio,Yaris ...Mazda 2.

In so pametovali,da ki Mazda 2 nima nobenega konforta,da je slabo sestavljena in zavore da so zani?.

In je zmagala ?koda,Mazda 2 pa je "zasedla" ?ele 8. mesto od desetih avtov. :whatever:

Malo ?udno mi je bilo to vse skupaj...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem bral v neki hrva?ki reviji(ne vem ve? to?no kateri) in so ocenjevali majhne avtomobile.

V konkurenci so bili-?koda fabia,Ford Fiesta ,Clio,Yaris ...Mazda 2.

In so pametovali,da ki Mazda 2 nima nobenega konforta,da je slabo sestavljena in zavore da so zani?.

In je zmagala ?koda,Mazda 2 pa je "zasedla" ?ele 8. mesto od desetih avtov. :whatever:

Malo ?udno mi je bilo to vse skupaj...

 

Po drugi strani pa je M2 "car of the year 2008". Jaz osebno ne zaupam nobenemu proizvajalcu, nobenemu testu v revijah. Probam sam in vidim kar je dobro in kar mi je slabo. Seveda moje dobro je lahko za nekoga slabo in obratno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem bral v neki hrva?ki reviji(ne vem ve? to?no kateri) in so ocenjevali majhne avtomobile.

V konkurenci so bili-?koda fabia,Ford Fiesta ,Clio,Yaris ...Mazda 2.

In so pametovali,da ki Mazda 2 nima nobenega konforta,da je slabo sestavljena in zavore da so zani?.

In je zmagala ?koda,Mazda 2 pa je "zasedla" ?ele 8. mesto od desetih avtov. :whatever:

Malo ?udno mi je bilo to vse skupaj...

 

V Italiji na primer je Mazda dobesedno neznana, olu? od olo?a za njih....ampak oni imajo itak svoj standard....:)

 

Kar se pa ti?e golfa, bi zmagal tudi ?e bi dali golfa II v tekmovanje, ime je ljudstvu tako pri srcu da grem stavit, da ce vprasas koga kateri golf je to ne bo imel pojma, novinarji so pa druga zgodba, to je vse prodano, moj sosed testira za finance, ce tisti dan ko hoce imeti avto od proizvajalca (vikend ko bi sel na morje) ga bo spljuval ne glede na karkoli....

 

Bolj me ?udi da so tisto francosko kroto dali pred Mazdo :blink::blink: wtf??

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne maram pisat dolgih postov sam zdaj bo treba:

 

golf je najbolj prodajan avto v evropi (bolj ali manj), je tak evropski standarden avto...

in ne samo balkanski kot pravite tukaj.

je narejen torej za vse trge, za vse generacije in za razne voznike...je nekaksen univerzalen avto.

in mora bit vsec vsem zato ne eksperimentirajo prevec z dizajnom itd itd

 

ta varianta, ki jo je podal boss ni nastevilcnejsa na cestah in tudi ne bo...

ce se ne motim lahko novega dobis ze za 16.000 eur

fiat bravo medtem za 16.000 dobis turbo varianto...

 

icewoman ne pozabit, da je en razred manjsi avto kot mazda 6 in ze golf V je bil boljs narejen kot mazda 6, nova VI generacija je se en korak naprej in je npr. izjemno tih noter in mas tisti bunker feeling katerega dobis samo pri nemcih...

 

ne morem verjet kaj govorim (kot golf hater) ampak sem napisal recimo objektivni post ahaha :hohoho:

sam ga nikoli ne bom mel :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Proti golfom sem osebno vedno imel nekak?en stalni re?pekt, ne glede na to kaj sem sam vozil. Zato jih ne bi podcenjeval pa tudi ne vem kako hvalil.

 

Sem razmi?ljal tudi o nakupu petice, a so me pri M3 prepri?ale predvsem "japonske roke", mnogo bolj atraktiven videz, nekaj bolj?ih servisnih "dejstev", tako reko? ni?elna kvota rizika kraje v primerjavi z VW, ipd.

 

 

No, ko smo ?e pri zunanjih primerjavah...slu?ajno se je na?la tudi fotka:

 

Objavljena slika

 

 

Vsake o?i imajo sicer svojega malarja a mislim, da tu ni debate B) .

58461.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Proti golfom sem osebno vedno imel nekak?en stalni respekt, ne glede na to kaj sem sam vozil. Zato jih ne bi podcenjeval pa tudi ne vem kako hvalil.

 

Sem razmi?ljal tudi o nakupu petice, a so me pri M3 prepri?ale predvsem "japonske roke", mnogo bolj atraktiven videz, nekaj bolj?ih servisnih "dejstev", tako reko? ni?elna kvota rizika kraje v primerjavi z VW, ipd.

No, ko smo ?e pri zunanjih primerjavah...slu?ajno se je na?la tudi fotka:

 

Objavljena slika

Vsake o?i imajo sicer svojega malarja a mislim, da tu ni debate B) .

 

 

Press. Seveda ni debate, golf je najtabul?i!

LabiGT, glede kvalitete bi si skoraj upal, ne strinjati s teboj. Pribli?no isto?asno sva s kolegom kupila avtomobila (njegov je cca. 2mes mlaj?i.) Jaz mazdo 3 on pa Golfa 5. Nobeden od naju ne ?para in oba "nabijama" kilomtrino kot za ?alo. On ima prevo?enih cca. 29k km moj pa skoraj 35k km. (kupljen 29.11.2007)

Jaz imam 1.6 bencinara on pa 2.0 dizla.

Bolj?e:

Mazda:

Motor

Podvozje

Udobje

oprema/denar

golf:

Poraba

bunker feeling

 

In ?eprav je meni do zdaj pri 7500km "razpizdlo" difirencial, pri 15k km - bremze prvi? v ku**c - servis! 25k km - bremze drugi? v kurcu! (servis? NE! poleti pride gor brembo kit, ?e ne bom avta prej prodal)

 

Na golfu: Ima sedaj pozimi te?ave s hladnim ?tartom - zjutraj vergla ko tele - zbudi celo vas. Pri cca. 5k km - abs lu?ka (napaka na senzorju) pri 10kkm zlo nadle?ni ?ri?ki sede?ev, ki so ?e vedno sli?ni. imel je tudi te?ave s elektri?nim pomikom stekel in uspel je - kot jaz uni?it bremze v 25k km.

 

Torej je imel in ?e ima (?tart) ve? te?av kot jaz.... Tak, da mislim, da sta tukaj dokaj izena?ena.

 

 

imam ?e sicer na zalogi primerjavo pravtako iz mojih izku?enj, golf IV 1.9TDI '00 prevo?eni:145k VS Xedos 9 2.5 '96 prevo?eni:301k kjer v primerjavi pri golfu sploh ne moremo govorit o kvalliteti ?eprav je realno 4 leta mlaj?i in modelno ?e se ne motim cca 5 let?

 

Res pa je, da je tu pa tam kak?en kiks v kak?ni seriji mazdure - to pa zato, ker smo za zunanjo avtomobilsko industrijo pi?k*n dim, ker prisegamo le na lastno - EU kvaliteto in se proizvajalci raje trudijo na trgih kjer so dobrodo?li. Recimo v ZDA in AUT so japanari prave zvezde, o raznoraznih vw - wagnih pa je bolj malo sledi (sploh v avstraliji). Pa ?e mene kdo vpra?a ima najlep?i "vozni park" ravno avstralija zatem amerika.....

 

 

 

 

 

 

lp, Ale?.

mazda_banner.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e je samo meni golf "dosadan",ampak me niti malo ne prepri?a.Lahko da tudi zato,ker ga kupujejo vsi po vrsti-?eprav zadnje ?ase opa?am,da se situacija malo obra?a na bolje.Dva sodelavca,zagrizena golfovca,sta namre? presedlala na druge avte-eden celo na Mazdo 3. :bravo: ...po dolgih "mehkih" pregovarjanjih in konzultacijah z mojo malenkostjo. :P

Mene osebno ta bunker situacija v golfu ,kot ji pravite, niti malo ne fascinira.Anzi me ?ivcira,?e ne sli?im ma?ine.In to vsaj zame,ni plus pri njem.O obliki ne bi niti debatiral in o vo?nji z njim niti.

Edino,kar mi je v?e? pri golfu diesel je,da vle?e takoj od nule in ga la?je in lep?e vozi? po mestu.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e je samo meni golf "dosadan",ampak me niti malo ne prepri?a.Lahko da tudi zato,ker ga kupujejo vsi po vrsti-?eprav zadnje ?ase opa?am,da se situacija malo obra?a na bolje.Dva sodelavca,zagrizena golfovca,sta namre? presedlala na druge avte-eden celo na Mazdo 3. :bravo:

 

Pri nas so v dveh letih trije nabavili Toyote (privatnik seveda zadnjega RAV4, soseda novo Yarisko in mlada dru?inica novo Corolo Verso). Sva s prijateljem ugotovila, da bodo kmalu tako ljudske kot VWji. :blink: Samo, da jih najbr? ne bodo toliko kradli. :hohoho:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ste v glavnem povedali vse.

Jaz sem ob leto?njem izboru dobil podoben ob?utek kot pri oddaji Zvezde ple?ejo/pojejo (sem samo ene trikrat gledal... :hohoho: ). Vedno zmaga tisti, ki je tud sicer medijsko najbolj popularen, ne pa tisti, ki dejansko najbolje odple?e ali odpoje. Tanja ?agar... :P:hohoho:

Po svoje ima Labi prav. Golf je nekako najbolj?i pribli?ek povpre?ja vsega, kar naj bi imel nek ljudski avto. To pa vsekakor ne velja za ceno. Ampak kaj to boli tiste, ki nimajo pojma, kaj je ve?ina opreme v modernih avtih. ?teje zna?ka...

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam - Golf je neka?n kompromis, se prav "ne ti?, ne mi?", kompromisov pa ne maram, posledi?no tut Golfure ne! :harhar::jezicek:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najbolj me je pri izboru znerviralo takoj?nje kritiziranje 6-tke, so jo takoj napadli, seveda je napad najbolj?a obramba :blink: pa izgovor da je imel prevelike feltna in zato neudoben a golfa so bile same feltne... poden :whatever:

Pust'te me, da mi je doollgčaaaassss!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.