Skoči na vsebino

Mazda 6 Klima


Priporočeno sporočilo

Po moji logiki ne dela klima v mazdi 6 let. 2005. Ko vklopim klimo in mi na zaslonu pi?e A/C ali A/C ECO naj bi bila klima pri?gana ampak mi v motorju ni? ne ?klocne da se je pri?gala kot pri prej?njem avtomobilu. Je s5 kaka fora ali pa kli?e po servisu?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po moji logiki ne dela klima v mazdi 6 let. 2005. Ko vklopim klimo in mi na zaslonu pi?e A/C ali A/C ECO naj bi bila klima pri?gana ampak mi v motorju ni? ne ?klocne da se je pri?gala kot pri prej?njem avtomobilu. Je s5 kaka fora ali pa kli?e po servisu?

 

Danes so testirali mojo Xedosko na Interclasu in test se lahko naredi doma - klimo na full, ventilator na osrednje sobe, zapreti vse stranske osrednje sobe in na srednjo odprto termometer. Lavfat tako ene 5 minut in temperatura mora biti 8 do 9 C - 10 je skrajna zgornja meja

 

S tem klima dela ok....

 

P.S. Kdaj si menjal filter zracne kabine....ce je zapacan klima ne mora delati, to pa testiras tako, da vklopis krozenje notranjega zraka, ce takrat klima dela ok, pri zunajnem zraku pa ne, potem je filter (ne more vle?t zraka od zunaj do kabine....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po moji logiki ne dela klima v mazdi 6 let. 2005. Ko vklopim klimo in mi na zaslonu pi?e A/C ali A/C ECO naj bi bila klima pri?gana ampak mi v motorju ni? ne ?klocne da se je pri?gala kot pri prej?njem avtomobilu. Je s5 kaka fora ali pa kli?e po servisu?

 

Tukaj pri nas v Mazdah ni? ne ?kloca.Ko za?ne pol je hudi?.

Vse se dogaja brez glasu in ?e hladi na vso mo?...vsaj pri meni. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po moji logiki ne dela klima v mazdi 6 let. 2005. Ko vklopim klimo in mi na zaslonu pi?e A/C ali A/C ECO naj bi bila klima pri?gana ampak mi v motorju ni? ne ?klocne da se je pri?gala kot pri prej?njem avtomobilu. Je s5 kaka fora ali pa kli?e po servisu?

 

Pa dobro, mora? ?e narihtat na kako temperaturo ti shladi,?e ma? na?timano na +30 ne bo ni?.... :P

Pa ni? ne ?kljoca- nesli?no vklopi kompresor..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No bomo probal ?e to foro kot pravi? kro?enje zraka! Ker ne vem kdaj je biu filter menjan ker sm ?ele lastnik mazde 3 mesece. Hladi pa res bolje ?voh ker pri prej?njem avtu rover 620si sm vklopil klimo pa? se je sli?al da je vklopil kompresor in je za?el u 30 sekundah ali ?e prej pihati mrzu zrak kle pa sm ?aku ?e kako minuto pa ?ekr tko dokaj topel zrak kar se pa ti?e na?telanja pa je na?telan na 15stopin (minimalka). Kje se pa da preveriti nafilanost klime z plinam? V roverju sm imel eno steklce in se je videla teko?ina not.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda 6 & 3 nima tega oken?ka, druga?e pa tako kot so ti svetovali, mogo?e dopolnit s plinom in zamenjati olje v klimi, pa seveda zamenjava protipra?nega filtra.

Meni dela bp, hladit za?ne po cca 20-40 sekundah in ni? ne ?kloca, pa je bencinar, mogo?e pri dizlu motor preglasi "?klocanje". Laahko tudi sam pogleda? ?e se kompresor za?ne vrteti ko klimo vklopi?, samo da te nebo kam v motor potegnilo. <_<

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e si mislil "?klocanje", ki se sli?i, ko se vklopi veternica... :unsure:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na ?alost klima ne deluje :( Zdy kokr sm jz videl je kompresor pod altenatorjem in se vrti! Samo vklopa sklopke na kompresorju pa ne sli?im! Torej kokr vidim je potrebna servisa u upanju da je potrebno jo samo nafilati ampak vse mislim da je ta sklopka ali kompresor! Ker tudi ob vklopu klime mi ventilator se isto ne pri?ge!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na ?alost klima ne deluje :( Zdy kokr sm jz videl je kompresor pod altenatorjem in se vrti! Samo vklopa sklopke na kompresorju pa ne sli?im! Torej kokr vidim je potrebna servisa u upanju da je potrebno jo samo nafilati ampak vse mislim da je ta sklopka ali kompresor! Ker tudi ob vklopu klime mi ventilator se isto ne pri?ge!

 

Sklopka ne vklaplja v trenutku ampak se magnetno polje po?asi pove?uje tako da prime kot sklopka pri speljevanju in zato NE ?kloca.

Vse je ok s tvojo klimo, samo naprej se vozi brezskrbi.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?klocnilo je pri meni v 323 ba vedno, kjer se je vedno poznal vklop klime, ?e na motorju se sli?i ker mu po?re konje in ga "malo zamori" ?e je v leru seveda, pri novej?ih avtih pa tega zgleda da ni (ne vem zakaj, mogo?e druga?ni kompresorji, ipd).

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pomeni ta ECO mo?nost ki jo lahko vklopi? pri klimi?

 

Ekonomicen nacin delovanja... nevem tocno sicer kaj to tehnolosko pomeni... se mi zdi, da kompresor klime ne laufa ali pa laufa z zmanjsano mocjo...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ?ajb ti NE odrosi, ko pa izklopi? ECO, pa v 10 sekundah. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ima? klimo nastavljeno na AUTO potem elektronika sama dozira mo? klime in temu primerno po potrebi izklaplja funkcijo ECO (zmanj?ana mo? hlajenja in razvla?evanja). Se pravi, dokler ne dose?e ustrezne temperature, ko je recimo avto pregred je ECO ugasnjen potem pa samo dozira hlajenje in je ve?ino ?asa klopljen razen, ?e je kako noro divje vro?e vreme potem pa rabi klima ve?jo mo?.

 

?e pa se ro?no igra? z vklapljanjem in izklapljanjem pa je v ve?ini tako kot je Yavarye napisal. :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na uradnem servisu polnenje klime 60EU polnenje z barvnim plinom 75EU se sploh ne spla?a do privatnikov iti ker privat polnenje je okrog 50EU. Drugi teden sm naro?en in bomo videli kaj bo :)

 

Barvni plin ne obstaja, obstaja samo barvilo ki ga dajo med olje, ki je pravtako v klimi, pa ?e to barvilo je vidno samo z uv svetlobo ali pa o?ali.

 

Spla?a se it kamorkol razen na servis.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
  • 7 let kasneje...

Zgleda mi je po?ila cev za klimo, ki vodi od kondenzatorja do kabine. Pele je rekel da je na uradnem servisu 90eur, ve kdo kje bi jo dobil ceneje? Gledam po internetu in nevem to?no kako se re?e tej cevi ?ene bi najbr? sam kaj izbrskal

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.