Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv


jures

Priporočeno sporočilo

MOL in OMV maš pri kazino Fortuna če si že pri kulandiji bil ni težko tam zapeljat ... MOL maš v ajdovščini OMV na vogrskem,.. u napačno smer si šel mogoče?

Popravljeno od TiEn

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Slivka napisal:

Sm kmet an s hribu doma, pa ne zastopm, o kateri konkurenci vi to govorite?

 

Sem šel gledat v Slovar Slovenskega knjižnega jezika in tam pod geslom "konkurenca" piše takole: "prizadevanje, da je z večjo kvaliteto blaga ali nižjo ceno izdelkov, z boljšimi storitvami kdo boljši kot nasprotnik." To jaz razumem tako, da bi se dva pomerila, kdo bo z boljšo ponudbo ali nižjo ceno privabil več kupcev. 

 

Zdaj pa poglejmo, koliko se jih lahko "spopade" za kupce naftnih derivatov.

Začnimo v Novi Gorici. Najprej je ena črpalka nasproti bivše Qlandije. Petrol. Gremo v center Nove Gorice. Tam sta dva Petrola na vsaki strani ceste. Gremo dalje: Solkan. Tam je spet Petrol. Nadaljujmo po dolini Soče. Naslednja črpalka je v Desklah. Spet Petrol. Sledi Kanal in tam je, ne boste verjeli, spet Petrol. Pa v Tolminu je tudi Petrol. Sledi Kobarid in tudi tam je Petrol. Gremo dalje: Bovec. Tudi tam je Petrol. Pa smo že pod Vršičem. Ko ga preplezamo, nas v Kranjski Gori pozdravi Petrol. In nato do Jesenic ni nič. Tam pa na avtocesti na vsaki strani po en Petrol, nasproti bolnice pa še en Petrol. In nasproti občine še en Petrol. Gremo naprej proti Lescam in tam je "Texas". Spet Petrol. Na Bledu sta nato kar dva Petrola. Gremo naprej po dolini Save Bohinjke. Do Bohinjske Bistrice ni nič, tam pa, ne boste verjeli, spet Petrol! Gremo čez Soriško Planino in pridemo v Podbrdo. A kdo ugane, čigava črpalka je pa tam? In po dolini Baške Grape pridemo v Most na Soči. In tudi tam je Petrol. Gremo po dolini gor in pridemo v Cerkno. Petrol. Pa čez Kladje in v Gorenjo Vas. Spet Petrol. (od tu naprej je pa predaleč za mene, da bi na pamet vedel, katere črpalke so tam okoli, zato bom tu nehal, da ne bom učil krive vere) Torej imamo na razdalji 280 km na izbiro samo Petrol. Ne razumem, o kateri konkurenci vi to govorite? Kje je tu konkurenca? Mi zna kdo tako, po kmečko, obrazložiti to "konkurenco", o kateri ves čas berem?

Vprašaj to tiste, ki so onemogočali, da bi monopolist Petrol imel konkurenco. Je sicer nekaj ponudnikov a razen OMV je vse skupaj bolj bogo. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je Alex napisal:

Vprašaj to tiste, ki so onemogočali, da bi monopolist Petrol imel konkurenco. Je sicer nekaj ponudnikov a razen OMV je vse skupaj bolj bogo. 

Je pa res, da kakor kje. Pri nas v okolici smo imeli še pred par leti Petrol, OMW, MOL, AGIP, Tuš, Logo. No sedaj je MOL podkupil vse tamale in imamo vsaj prve tri v bližnji okolici od3 do 7 kil. :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je Slivka napisal:

Sm kmet an s hribu doma, pa ne zastopm, o kateri konkurenci vi to govorite?

 

Sem šel gledat v Slovar Slovenskega knjižnega jezika in tam pod geslom "konkurenca" piše takole: "prizadevanje, da je z večjo kvaliteto blaga ali nižjo ceno izdelkov, z boljšimi storitvami kdo boljši kot nasprotnik." To jaz razumem tako, da bi se dva pomerila, kdo bo z boljšo ponudbo ali nižjo ceno privabil več kupcev. 

 

Zdaj pa poglejmo, koliko se jih lahko "spopade" za kupce naftnih derivatov.

Začnimo v Novi Gorici. Najprej je ena črpalka nasproti bivše Qlandije. Petrol. Gremo v center Nove Gorice. Tam sta dva Petrola na vsaki strani ceste. Gremo dalje: Solkan. Tam je spet Petrol. Nadaljujmo po dolini Soče. Naslednja črpalka je v Desklah. Spet Petrol. Sledi Kanal in tam je, ne boste verjeli, spet Petrol. Pa v Tolminu je tudi Petrol. Sledi Kobarid in tudi tam je Petrol. Gremo dalje: Bovec. Tudi tam je Petrol. Pa smo že pod Vršičem. Ko ga preplezamo, nas v Kranjski Gori pozdravi Petrol. In nato do Jesenic ni nič. Tam pa na avtocesti na vsaki strani po en Petrol, nasproti bolnice pa še en Petrol. In nasproti občine še en Petrol. Gremo naprej proti Lescam in tam je "Texas". Spet Petrol. Na Bledu sta nato kar dva Petrola. Gremo naprej po dolini Save Bohinjke. Do Bohinjske Bistrice ni nič, tam pa, ne boste verjeli, spet Petrol! Gremo čez Soriško Planino in pridemo v Podbrdo. A kdo ugane, čigava črpalka je pa tam? In po dolini Baške Grape pridemo v Most na Soči. In tudi tam je Petrol. Gremo po dolini gor in pridemo v Cerkno. Petrol. Pa čez Kladje in v Gorenjo Vas. Spet Petrol. (od tu naprej je pa predaleč za mene, da bi na pamet vedel, katere črpalke so tam okoli, zato bom tu nehal, da ne bom učil krive vere) Torej imamo na razdalji 280 km na izbiro samo Petrol. Ne razumem, o kateri konkurenci vi to govorite? Kje je tu konkurenca? Mi zna kdo tako, po kmečko, obrazložiti to "konkurenco", o kateri ves čas berem?

 

Kot vir sem vzel spletno strano gorivo.si ... 

 

Okoli Gorice so na izbiro Petrol, OMV, Shell, MOL in nek Prunk Oil na mejnem prehodu Vrtojba, za katerega prvic slisim :D ...  

Cene_naftnih_derivatov.thumb.jpg.72d110593b723261fda690594891d6fd.jpg

 

Potem je res do Bovca samo Petrol :) ... ampak potem od Jesenic proti Radovljici je spet na izbiro poleg Petrola se Shell, Logo in OMV ... 

Cene_naftnih_derivatov.thumb.jpg.480c135254a5f165adb2acb47ff7e59a.jpg

 

V teh hribovskih koncih, kjer si se vozil je pa res najvec Petrolovih crpalk ... 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 28. 10. 2020 ob 21:06 je TiEn napisal:

MOL in OMV maš pri kazino Fortuna če si že pri kulandiji bil ni težko tam zapeljat ... MOL maš v ajdovščini OMV na vogrskem,.. u napačno smer si šel mogoče?

 

Smer je že bila prava, niti enkrat se nismo zgubili. Malo je pomagala navigacija, malo poznavanje, ampak vse stranke sem našel od prve. Tako, da ti zagotavljam, da je smer že bila prava. 

 

pred 10 urami je Jest napisal:

 

Kot vir sem vzel spletno strano gorivo.si ... 

 

Okoli Gorice so na izbiro Petrol, OMV, Shell, MOL in nek Prunk Oil na mejnem prehodu Vrtojba, za katerega prvic slisim :D ...  

Cene_naftnih_derivatov.thumb.jpg.72d110593b723261fda690594891d6fd.jpg

 

Potem je res do Bovca samo Petrol :) ... ampak potem od Jesenic proti Radovljici je spet na izbiro poleg Petrola se Shell, Logo in OMV ... 

Cene_naftnih_derivatov.thumb.jpg.480c135254a5f165adb2acb47ff7e59a.jpg

 

V teh hribovskih koncih, kjer si se vozil je pa res najvec Petrolovih crpalk ... 

 

 

 

MOL in OMV nista v Novi Gorici ampak v Rožni Dolini, Shell je v Vrtojbi,... Kakorkoli, omenjene črpalke niso bile v smeri, kamor me je vodila pot...

 

Tudi Radovljica ni bila v naši smeri, ker smo že pred Lescam zavili proti Bledu. Torej nismo prišli niti do Lesc, kaj šele do Radovljice.

 

Prvič slišim, da so Kobarid, Bovec, Kranjska Gora, Bled, Bohinjska Bistrica pa hribovski konci. Sem bil prepričan, da so to turistični kraji z vsem bogastvom pestre turistične ponudbe...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno ne veš, da si je vseeno držav za eno leto zagarantirala možnost, da v kolikor bi cene zdivjale, da lahko takoj uvedejo regulacijo nazaj. Sej naftni distributerji niso neumni, da bi si zdajle pljunili v lastno skledo. Bodo še malo počakali, da se ta rok izteče pol pa juriš.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Boss napisal:

Verjetno ne veš, da si je vseeno držav za eno leto zagarantirala možnost, da v kolikor bi cene zdivjale, da lahko takoj uvedejo regulacijo nazaj. Sej naftni distributerji niso neumni, da bi si zdajle pljunili v lastno skledo. Bodo še malo počakali, da se ta rok izteče pol pa juriš.

🤗

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, Petrol ima dizel že pod 1€.In OMV-ju ne bo preostalo drugega, kot jim slediti. Danes sem bil na OMV črpalki ob hitri cesti. Pa nisem šel po gorivo. V desetih minutah tam ni bilo niti ene stranke. Prodajalec se mi je potožil, da odkar so cene objavljene na spletu nimajo več prometa. Seveda, če imajo dizel po 1.019€.E,temu se reče po domače-konkurenca.Kje je pepel? 🤗

 

 

Screenshot_20201103_204551_com.android.chrome.jpg

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je Alex napisal:

in cene goriv  kar padajo in padajo... pepel je že pripravljen? 🤗

Pripravljen in varčujemo z njim, da te bomo z njim zasuli, ko začnejo cene fajn naraščati, hehe

 

(trenutno ni neke bojazni, saj se svet nahaja pred novo veliko recesijo in temu primerne cene nafte)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Z M A J napisal:

Pripravljen in varčujemo z njim, da te bomo z njim zasuli, ko začnejo cene fajn naraščati, hehe

 

(trenutno ni neke bojazni, saj se svet nahaja pred novo veliko recesijo in temu primerne cene nafte)

He, He, kolikor je meni znano je bilo govora o takojšnjih dvigih cen  v nebo in ne čez pol leta. 🤫

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lol @Alex kak ti zdej pričakuješ, da se bo ob vnovičnem lockdownu bencin podražal, v mojih mislih je bil normalni mesec brez trenutne situacije, kjer bo industrija, turizem in vse ostalo laufalo na polno. Valda, da zdaj cene ne morjo it gor ne tak ne tak. Tudi če bi ble regulirane, bi vrjetno bile nižje kot so ble. Realno stanje bomo žal opazovali šele drugo leto, če sploh ...

  • Všeč 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je 50keda napisal:

lol @Alex kak ti zdej pričakuješ, da se bo ob vnovičnem lockdownu bencin podražal, v mojih mislih je bil normalni mesec brez trenutne situacije, kjer bo industrija, turizem in vse ostalo laufalo na polno. Valda, da zdaj cene ne morjo it gor ne tak ne tak. Tudi če bi ble regulirane, bi vrjetno bile nižje kot so ble. Realno stanje bomo žal opazovali šele drugo leto, če sploh ...

Jap... ali pa čez pet let. Enkrat se bo sigurno podražil. 😏

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...
pred 12 minutami je Z M A J napisal:

Pocasi dvigajo, ce je kdo zapazil?

Res je. Cena surove nafte brent je že na visokih 56$in še raste. 

Še novembra je bila cena nizkih 39$

 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Haha Alex... ko je bila cena nafte nizka in je ablast komot držala na 1EUR si tulil "hvala vlada", zdej pa praviš, da je visoka cena krivda v svetovni ceni nafte. Seveda je in to je definitivno glavni faktor in to takrat, ko je cena nizka in takrat ko je visoka, vlada gor al pa dol.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Boss napisal:

Haha Alex... ko je bila cena nafte nizka in je ablast komot držala na 1EUR si tulil "hvala vlada", zdej pa praviš, da je visoka cena krivda v svetovni ceni nafte. Seveda je in to je definitivno glavni faktor in to takrat, ko je cena nizka in takrat ko je visoka, vlada gor al pa dol.

Ko je bila cena nafte nizka smo imeli po zaslugi vlade eno izmed najnižjih cen goriv daleč naokrog. Takrat je ni bilo države v naši okolici, ki bi imela nižjo ceno. Sicer je pa kar prav, da trgovci  prosto oblikujejo cene. Bomo vsaj videli, kako požrešni so trgovci in da prosti trg pri nas ne deluje, kot bi treba. Tega so že prej onemogočili. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Boss napisal:

Saj smo nekateri že ravno to trdili, da liberalizacija cen sigurno ne bo prinesla nižjih cen.

Ampak enkrat je bilo treba to narediti in ugrizniti kislo jabolko. Ne moremo vleči stvari v nedogled iz svinčenih časov. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Boss napisal:

Saj smo nekateri že ravno to trdili, da liberalizacija cen sigurno ne bo prinesla nižjih cen.

Seveda bodo zrasle,ker si bodo dvignili marže na cc 14%,do sedaj so pa imeli cc10% kar je bilo manj od tujine.

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.