Skoči na vsebino

S ?im o?istiti smolo z avta


Grega_

Priporočeno sporočilo

Evole pa se je za?elo, seveda smola kaplja na morju iz borovcev in me zanima s ?im se da to o?istiti s ?ip in pleha avtomobila?? Preko pralnice itak ne gre tako da nebi rad dol drgnil s kak?no napa?no zadevo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

z navadnim oljem za solato oz. za cretje :D stestirano :bravo:

 

se podpi?em!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e odkar pomnim in imam avto,uporabljam za pucat to nadlogo white spirit,

aka specialni bencin.

Kosem polirne vate namo?i z njim, pritisni na smolo ...v par sekundah je ni..

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Z navadnim bencinom gre odli?no stran.

Sicer pa, s ?emerkoli bo? ?e pucal, poglavitno pri tem je, da ?istilo nanese? na vato ali cunjo itd... in potem s to namo?eno cunjo ali vato po smoli samo pivna?. Ne sme? drgnit, ker iz stopljene smole in bencina (ali pa olja) potem nastane nekak?na groba polirna pasta in lak potem postane mat brez sijaja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Meni so pred nekaj leti svetovali svinjsko mast. To sem tudi storil in se je metoda izkazala za uspe?no. Na poletni dan sem v mesnici kupil ?peh in ga postavil na mesta, kjer je bila smola ter po?akal, da se je mast stopila. Tako sem o?istil smolo pa ?e di?alo je prijetno.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Preverjeno pomaga tudi navadno maslo, katerega na son?en dan "nama?e?" na vsako smolnato mesto, malo po?aka? (ta ?as dela sonce) in lepo pobri?e? s papirno brisa?ko. Ve?je kapljice malo s prstom, namazanim z maslom, "pobo?a?"; v bistvu rahlo vtre? maslo v smolo.

E voila - avto je kot nov - no, vsaj tak?en, kot je bil pred smolnim napadom.

6178_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evole pa se je za?elo, seveda smola kaplja na morju iz borovcev in me zanima s ?im se da to o?istiti s ?ip in pleha avtomobila?? Preko pralnice itak ne gre tako da nebi rad dol drgnil s kak?no napa?no zadevo.

 

 

jast sem smolo spucal s WD-40! stestriano! noben bencin ne tako s?isti smole!!!!

ZOOM-ZOOM
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zasu?ena smola gre dobro dol tudi z nadomestkom acetona

Nadomestek acetona? ?e bi se stvar spravil drgnit s pravim acetonom, bi bilo vseeno, ?e bi uporablil tra?no brusilko. Bencin, "vajt?pirit", alkohol ja, ampak ?e pri nitrorazred?ilu bi bil jaz hudi?evo previden. Sploh kak?ni plasti?ni deli bi znal bit zaj...

 

Druga?e pa, smolo zamrznit pa skrta?it - tako gre dol z obleke :bravo:

 

Lp M

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nadomestek acetona? ?e bi se stvar spravil drgnit s pravim acetonom, bi bilo vseeno, ?e bi uporablil tra?no brusilko. Bencin, "vajt?pirit", alkohol ja, ampak ?e pri nitrorazred?ilu bi bil jaz hudi?evo previden. Sploh kak?ni plasti?ni deli bi znal bit zaj...

 

Druga?e pa, smolo zamrznit pa skrta?it - tako gre dol z obleke :bravo:

 

Lp M

 

 

in ti bo? avto s krta?o pral :D ? sam pra?am

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vidim da na?inov je res mali milijon :) ampak meni, sploh ker sem v bloku je bilo res najla?je in najmanj zakomplicirano da se jo spravil dol s stvarjo iz tube za 5 EUR (dobi? jo v vsaki avto?tacuni) katero pusti? gor cca. 30 sekund potem pa ne?no potegne? s krpico ter kozar?kom vode ?ez polije? ter zgine vse skupaj. Pa mislim da bo tele stvari v tubi vsaj za 2 leti zadosti, ?e ne ?e ve? :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vidim da na?inov je res mali milijon :) ampak meni, sploh ker sem v bloku je bilo res najla?je in najmanj zakomplicirano da se jo spravil dol s stvarjo iz tube za 5 EUR (dobi? jo v vsaki avto?tacuni) katero pusti? gor cca. 30 sekund potem pa ne?no potegne? s krpico ter kozar?kom vode ?ez polije? ter zgine vse skupaj. Pa mislim da bo tele stvari v tubi vsaj za 2 leti zadosti, ?e ne ?e ve? :)

 

 

hehe grega najbol da iz tiste tube ?e prej prema?e? cel avto pa se smola sploh prijela ne bo :)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e najmanj ?kode bo? naredu z Megliom, ?prica, rumene barve, razmasti in odstrani brez lis. preverjeno. :bravo: jst ga na ?ihtu kradem :P

 

sej pravim.. all mighty meglio :D sploh za zasu?en prah od bremz plo??ic, kapljice smole od borovcev,...

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ok smola je obdelana

 

Dej pa lahko dodate ?e nasvete kako mr?es spravit s pleha!!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hehe grega najbol da iz tiste tube ?e prej prema?e? cel avto pa se smola sploh prijela ne bo :)

 

hahaha....dobra ideja :) mogo?e ti to pomaga tudi pri mr?esu, da ga samo lepo "sklizne" preko avta.....ja, moram re?t, mr?es je sranje da ni ve?jega, sploh sedaj ko se ti ?e lepo zape?e na pleh ob tej vro?ini, ko bi vedel kako te?avno je to spraviti ?ele s ?rnega avta, kjer se vse pozna, 1x sem probaval in ?e ro?no drgnil celo havbo, pikico za pikico :ne vem: Vem da obstajajo neki preparati samo preizkusil pa nisem ?e ni?esar.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Dej pa lahko dodate ?e nasvete kako mr?es spravit s pleha!!

 

 

Se vedno mi je bila najbol?a opcija avtopralnica kjer mi z nekimi preparati vse spucajo do nule..... sam se enostavno ne lotim ve? tega podviga.... :aaaaa:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.