Skoči na vsebino

Dobrodošli na Mazda forum Slovenija!

Prijavi se ali se registriraj za dostop do vseh funkcij foruma. Z registracijo bo omogočeno sodelovanje v debatah, deljenje svojih izkušenj in uporaba zasebnih sporočil z ostalimi uporabniki foruma.

Close
Slika

BOSCH servis Arčon iz Renč

• Please log in to reply
13 odgovorov v tej temi

#1 Odsoten   sdspecy

sdspecy

Almost Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 1934
  • 308 Sporočil:
  • Model avtomobila: Črn M6 2.0 CD136 SW

Objavljeno: 21 September 2009 - 14:33

Spoštovani,

Mislim, da si ta servis zasluži lastno temo, predvsem zaradi požrtvovalnosti pri svojem delu, strokovnosti, prijaznosti, doslednosti, korektnosti, nenazadnje tudi družabne besede in še česa... (menda se tudi domača primorska :vino: da dobit, kolkr sm nekatere zastopu http://forum.bmwslo....?t=40881&page=3 )

Sedaj pa malo bolj zares (čeprav zgornje vse drži!); dolgo sem iskal nekoga, ki bi mi dejansko naredil konkretno analizo stanja motorja na M6 CD l.2005, 150k km ter popravilo določenih simptomov/napak, ki sem jih omenjal v nekaj temah, zbranih tule http://www.mazda-si....opic=5928&st=80 ; pred tem sem bil pri različnih serviserjih, ki so veliko govorili, pa malo naredili ali bi pokazali interes pri zadevi, da pa ne omenjam nekaterih izrečenih idej o menjavi komponent ter "ugodnih" cenah :angry:

Kakorkoli že, malo sem brskal po drugih forumih, ker sem menil, da se morem biti edini s takšnimi težavami in da jih nihče ni pripravljen rešiti. No, predvsem s pomočjo rubrike "Nepooblaščeni BMW servisi" na BMW forumu in še po nekaj člankih na internetu (npr.: http://www.delo.si/clanek/74587 ) sem se odločil poskusiti pri Arčonu.

Že pri prvem klicu sem bil deležen čisto drugačnega pristopa oz. odnosa do mene, kot stranke, kot sem ga izkusil pri večini ostalih servisov. Predvsem si je človek, čeravno ima čez dan prav tako gužvo, vzel tistih nekaj minutk in malo "pokramljal" z mano. Vsekakor dober občutek :) No, dogovorili smo se in predlagal sem, da avto pustim pri njih kakšen teden, dva (čeravno je trajalo na koncu več časa, vendar ker sem imel nadomestni avto, nisem priganjal s časom) in da se malo poglobijo vanj, se peljejo, hladnega štartajo, ga "elektronsko poslušajo" po vitalnih delih, itd.

Rečeno, storjeno! Sicer tekoči teden še nisem prišel na vrsto (čeravno bi se tudi drugače dogovorili, če bi se mi mudilo, kot pravijo pobi na BMW forumu), so pa potem bile zelo hitro izvedene prve diagnoze in tudi že samo servisiranje, npr.:
- nepravilno delovanje regulatorja tlaka v visokotlačni črpalki goriva (za common rail) in njegova zamenjava (taga na predhodnih servisih nekak nihče ni sumil, omenil... g. J. Arčon pa je to omenil kot znano napako v bistvu že pri 1. telefonskem pogovoru)
- analiza oz. prelivni test injektorjev (šobe) in kasneje njihovo čiščenje (definirano je bilo, da je 1 od njih v bistvu fuč, kar sem nekako sumil že sam, sicer pa da tudi ostali niso ravno perfektni, vendar da bojo poskušali prvo s UZ čiščenjem, sicer pa lahko dobijo po ugodni ceni nove iz ITA)
- kasneje pri tem jasno tudi menjava medeninastih podložk injektorjev
- nastavitev ventilov, ko se je že ravno Arčonov sin Miha (Mihold na BMW forumu) poglabljal v injektorje oz. samo mašino B)
- vmes jim je crknil akumulator (itak je 4 leta zdržu), pa mi je na vgradil novega in predvsem za ugodno ceno, vendar je moral malo improvizirati (to zato, ker so Japanezerji še tu skomplicirali in so se zaščitili s prodajo svojih original accum. tako, da so pač višji in večina "evropskih" očitno ne paše ravno v tisti plac <_< )
- vožnja na Mazda servis, kjer so "vpisali" zamenjan injektor, "naučili" delovanja še ostalih ščiščenih ter še nadgradili ECU z najnovejšim SW za ta model motorja
- daljša tesna vožnja z aditivom goriva za čiščenje in zaščito injektorjev in ostalega injektorskega sistema motorja
- vmes pa nakaj manjših zamenjanih drobnarij/potrošnega materiala
...verjento sem še kej pozabil, ker trenutno nimam računa pri sebi

Na avtu so porabili vsaj nekaj dni konkretnega dela, računali pa 1 dan (8 ur, če se ne motim okol 40€ /h).
Regulator pritiska na pumpi je bil okol 250€ (upam, da bo naslednjih 150k km dal mir )
Potrošni material je bil cca (50€), Mazdin servis (40€), čiščenje injektorjev (15€/kom ?).
Kakorkoli, končna cena je bila nižja od velikega servisa na 120k km pri pooblaščenem servisu!

Aja, dobronamerni nasvet za vse: pametno je menjat filter goriva pri vsakem rednem servisu (20k km)!!!

Vseskozi sem bil seznanjen z dejanskom stanjem, potekom servisa, cenovnim aspektom, možnimi opcijami oz. z njihovimi predlogi o načinu servisiranja. Vsako moje vprašane je bilo razloženo (še preveč :B ) in g. Arčonu res ni bilo žal časa, ki ga je porabil zame - enaostavno ne razmišlja na tak način. Na nasprotni strani meni ni bilo žal 1 centa, ki sem ga dal za servis, ker človek (in praktično cela njegova družina) dela s srcem! Malo je takšnih in vsaj jaz to cenim!

Kot pravim, verjamem, da ni edini servis, kjer je človek deležen obravnave kot človek s težavo, ki jo želi rešiti (ali "kupec je kralj") in da je še nekaj podobnih ljudi po Sloveniji, vendar je eden izmed najboljših in najmanj kar lahko storim je, da si vzamem del svojega časa in napišem nekaj več besed o njemu!

Nekje je bila debata okoli mašine za obnovo injektorjev (in vsega, kar spada tu zraven); ja, Arčon je menda en redkih, ki jo ima B)
200.000 Evrotov je dal pred časom zanjo (zdej je menda cena kr fajn padla), pa še lep čas ne bo mel profita z njo, je pojamral mimogrede... po kratki "domači" debati sm spredvidu, da je vložu v svojo delavnico vse, kar ima in še več ...delal bo menda še lep čas, preden vse odplača! :rispekt: mu, da si je upal in to v vseeno dost odročnem kraju, česar se vseeno zaveda!

Upam, da bo imel čimveč korektnih odnosov s strankami; ker ena od stvari, ki ga tudi zelo "žre" je, da ni malo ljudi, ki pride k njemu samo zato, da na najcenejši možni način "poflika" svoja kola in (čeravno on običajno naredi, kar stranka zahteva) se kasneje neredko vrne nazaj slaba beseda v smilu, "saj ste mi vi servisiral, sedaj pa je crknalo"... lahko si mislite, kako se človek počuti pri tem :whatever:

Razdalja bo sicer marsikomu dolga (sploh štajercem), vendar mi ni bilo žal oz. sem imel lep popoldanski izlet na primorsko oz. deželo sonca in rujnega.
Arčon, sigurno se še vidimo ;)
Srečno!

Še lokacija:
http://zemljevid.naj...?...Di&tab=maps

Kasneje prlimam še letak.

Jebela kir spis oz. nakladanje od mene ...bodte mal prizanesljivi s komentarji glede tega sramezljiv

lp,
D

#2 Odsoten   mazdaman

mazdaman

miapan

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 24
  • 4936 Sporočil:
  • Spol:Moški
  • Model avtomobila: 6, Premacy
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 21 September 2009 - 15:18

Lepo si se razpisal! Ampak po prebranem mislim da si res zaslužijo tak dolg opis.

#3 Odsoten   Alex

Alex

Guitar maniak

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 399
  • 9098 Sporočil:
  • Zanima me:Muziciranje,izdelovanje el.kitar,obiskovanje službe,fotografiranje,smučanje,potovanja,koncerti,obvladovanje škampov...
  • Model avtomobila: Mazda 6 nakama 150 soul red
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 21 September 2009 - 16:08

Podoben odnos ima do mene "moj" mehanik.Vedno gremo po liniji najcenejše in najboljše variante. :bravo:

#4 Odsoten   sdspecy

sdspecy

Almost Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 1934
  • 308 Sporočil:
  • Model avtomobila: Črn M6 2.0 CD136 SW

Objavljeno: 22 September 2009 - 21:59

Še obljubljeni letak:

http://www.shrani.si...zqEd/doc096.pdf
in
http://www.shrani.si...qL2p/doc097.pdf

#5 Odsoten   SpEkTr

SpEkTr

Hyper Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 5237
  • 3736 Sporočil:
  • Model avtomobila: M6 SC Mirai
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 27 November 2012 - 10:52

No ko je že ravno tema za ta servis bom pa še jaz dopisal mojo izkušnjo. Pa Jures-ovo tudi v bistvu :-). Skratka, letos pozimi sva poslala šobe na testiranje, da vidimo pri čem smo. Jures je g. Arčona klical čez kake 14 dni, rečeno je bilo da majo gužvo in da bo nekaj časa trajalo. In tako je potem ostalo. Šobe se niso nujno rabile, zato sva čakala kaj bo. Meseca Aprila sem poslal mail z vprašanjem, kaj se z injektorji dogaja. Odgovora seveda ni bilo. No prejšnji teden kličem in g. Arčon pove v stilu "bohve kje so zdej te šobe"?!? Halo? Kako kje? K vam sva jih poslala? Odgovori, ja mi to zavržemo po kake pol leta, češ da imajo ogromno šob. Halo? Pa to je nekaj vredno. Recimo par 100€?!? Danes kličem spet in situacija je sledeča. Iščejo šobe, ne vejo za toliko časa nazaj...Kliče Jures ..ista zgodba. Vedno dava GSM številko, feedbacka pa od nikoder. Skratka ne razumem, kaj so naredili s šobami. Predstavljam si: a) Dobijo paket, ga odprejo stestirajo, vidijo da so ene še dobre, druge ne...in se na njih pozabi?? B) Dobijo paket, ga sploh ne odprejo nekje se valja, nato vsebino paketa zavrže?? Pa ne me hecat. In to naj bo profesionalen servis. Najmanj, kar bi lahko naredil je, da se paket pošlje naslovniku nazaj, oz. pokliče po telefonu kaj in kako je. V paketu je bil tudi dopis v wordu z naslovom vred kam naj se pošlje.

#6 Odsoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 2637
  • 28006 Sporočil:
  • Model avtomobila: SEAT Tarraco 4x4 DSG TDI150
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 27 November 2012 - 10:54

No celo priznal, je - oz, včeraj našel tvoj mail.....(verjetno prvič)

#7 Odsoten   Z M A J

Z M A J

Kurckej :)

• Člani
    • ID uporabnika: 185
  • 24906 Sporočil:
  • Zanima me:Gričelazenje, box, bič voli, nasprotni spol
  • Model avtomobila: Z4 & 318i touring
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 27 November 2012 - 11:04

Drugič vam priporočam Bosch servis Bojan Burja iz Kamnika (bližina Qlandie), poznam jih že vrsto let, člani kluba imamo pa pri njih celo popust! :bravo:

#8 Odsoten   SpEkTr

SpEkTr

Hyper Ricer

• Člani
  • 3736 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 27 November 2012 - 11:13

Drugič vam priporočam Bosch servis Bojan Burja iz Kamnika (bližina Qlandie), poznam jih že vrsto let, člani kluba imamo pa pri njih celo popust! :bravo:

Sem ga klical včeraj. Prijazen možakar, za popust je takoj vedel in potrdil :-)

#9 Odsoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
  • 28006 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 27 November 2012 - 11:14

To je zgodba še od 01/2012....pred klubom. Mene je pa kamnčan hotel obrati....zato sem sam zamenjal šobe

#10 Odsoten   Z M A J

Z M A J

Kurckej :)

• Člani
    • ID uporabnika: 185
  • 24906 Sporočil:
  • Zanima me:Gričelazenje, box, bič voli, nasprotni spol
  • Model avtomobila: Z4 & 318i touring
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 27 November 2012 - 11:17

Pele baje z Burjo že dalj časa sodeluje in ga je zelo pohvalil. :prstgor:

#11 Odsoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
  • 28006 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 27 November 2012 - 11:17

Pele baje z Burjo že dalj časa sodeluje in ga je zelo pohvalil. :prstgor:

ne rečem da ni strokovnjak, samo 450€ za obnovo šob mu nisem dal :)

#12 Odsoten   SpEkTr

SpEkTr

Hyper Ricer

• Člani
  • 3736 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 27 November 2012 - 11:26

Od peleta kontakt zrihta vse štiri šobe za 560€ recimo..majo cirka 70 jurčkov prevoženih.:) Skratka bomo vidl, kaj in kako. Nekaj bo treba rešit z arčonom, če ne pa kaka kompenzacija..

#13 Odsoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
  • 28006 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 03 December 2012 - 19:56

ne bu, ne mu......

#14 Odsoten   SpEkTr

SpEkTr

Hyper Ricer

• Člani
  • 3736 Sporočil:
  • Član Mazda Klub-a:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 03 December 2012 - 21:09

:-)

0 uporabnikov pregleduje to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov