Skoči na vsebino

Smerniki


YavarYe X6V6

Priporočeno sporočilo

V?eraj sem se "malo" ve? zadr?eval po na?ih cesta in sem opazoval vo?njo in nakzovanje smeri s semrniki, najve? na avtocestah nekaj pa tudi po mestih in povem vam 90% folka ne uporablja smernikov, ali pa ?ele potem ko je ?a vsakemu, ki vozi za njim, ?e jasno kaj bo naredil.Recimo na avtocesti ne vkljapljajo smernikov ob menjavi pasu, pri tem so najhuj?i ljubljan?ani in kranj?ani(gledal sem znake na tablicah) so pa zelo redke izjeme, ki to vedno naredijo. So bili primeri, se peljem po prehitevalnemu pasu, pa mi model s bemfo lepo zapelje vem brez smernika, povrh tega pa niti ni pogledal ?e to lahko varno stori, ok si re?em lublan?an, potem pa se ?e 2 km pelje po prehitevalnemu pasu in NE jebe, da je vozni popolnoma prazen(je pa bil dalj?i ovinek v levo), vozi pa 135 km/h in za mano se nabere kolona 5ih vozil, ki vsi blendajo ko zme?ani, ok mu poblendam, seveda spet NE jebe, ok si re?em moto varijanta, desni smernik+vozni pas pa do podna in mimo.Seveda jaz v prekr?ku, samo ?e ne gr z lepa pa po desni ;), smo model ?e VEDNo ne pokapira, da bi blo dobro da bi se umaknil.Potem so bili primeri, ?lovek se pripelje do kri?i??a, ho?e zaviti levo in seveda, te?ko je premaknit levo ro?ko ob volanu, stoji pa sredi pasu, ?e bi vsaj vklopil smernik bi se vsi za njim lahko pravo?asno postavili proti desnemu robu in ?li mimo(sicer malo po bankini), tako pa mo lepo stali in ?akali da je lahko zavil desno intakrat pa je po nekem ?ude?u vklopil smernik :blink: .Vmes so bili tudi lastniki mazd, tako da znamka avta ni imela veliko vpliva.Tega je bilo v?eraj preve? in me je razpizdilo, ker se ve?krat vozim z motorjem in potem pa so raznorazne pizdarije, seveda pa vedno najebajo in krivi motoristi, saj ko si v avtu se da re?iti marsikaj na motorju pa ni ve? tako veliko mo?nosti. Pa ne zdej misliti, da sem nevem kak?en divjak al kakor kol, se z avtom vedno vozim hitreje po istih odsekih kot z motorjem.

Zanimivo bi bilo tudi, ?e bi policaji(ki pravtako ne uporabljajo smernikov ampak kr modre lu?ke), malo pokasirali za ne uporabo smernikov. :lol:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Guest BrainLess

Dam ti popolnoma prav!

Saj v Mb ni ni? kaj druga?e!

 

Ampak......

 

Bol kot to me razp..... NEDELJSKI vozniki! (pa ne samo v nedeljo!)

 

Se zalepi na levi pas, omejitev recimo 70, on 60 +- par km/h, ti pa zadi ko trotl se trudi? (ker se ti ponavadi mudi - vsaj meni) prit mimo ampak ima? sre?o, da ni desni pas prost!

Zakaj tam je podobna situacija!

Je pa ?e huj?e, ko se za tak voze?i avtomobil postavita ?e kak?na dva ki se jima zdi to normalno, pol ?e pa poblendat nima? komu al pa da bi zatrobil!

Se ?ude?no desni pas sprosti, pride? mimo, tisti na levem to vidi in za?nr ti?at na gas ko budalo ....... joooooooooj!!! :angry::angry::angry:

 

Zakaj ?e pol v takn?ni nervozi ne naredi? kak?nega prekr?ka ali druge bedarije?

no ....... ponavadi jo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene pa ful moti da se je ves sneg stopil in ne bo vec smucanja :(

Bo bo in to v dobrem mesecu, osnova bo ista samo stanje druga?no. :D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa? pride tak dan, da vidi? ?ist vse oslarije, ki jih folk po?ne po cestah.

 

Ker delam cca 150km/dan bi lahko pisal romane o tem kaj po?nejo ljudje po cestah je pa nekaj res, da so ?migavci v ljubljani prepovedani z odlokom mestne ob?ine Ljubljana tako, da se ljudje v?asih tudi kje drugje spozabijo... ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
  • 12 let kasneje...

Da obudim eno staro temo ;) ....

 

 

Dajanje smernikov je stvar inteligence ;)

 

http://www.avtomanija.com/default.asp?rb=3&id=16832

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ob vseh teh neumnostih v avtih (auto brisalci, dolge luci itd itd), zakaj pol ne naredijo se auto zmigavc?

Saj bo... manjka se umetna inteligenca... ki bo predvidevala, kam zelis zaviti... :D

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj bo... manjka se umetna inteligenca... ki bo predvidevala, kam zelis zaviti... :D

Samo vezes na gps...:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo vezes na gps... :)

 

 

Mislis, da lastniki bavarcev in paraolimpijcev znajo to uporabljati?  :lol:  :harhar:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na to, da ze zdaj obstajajo avti, ki sami vozijo, pa berejo prometno oznacbo, auto zmigavc pa res ni nek hi-tec

To itak ampak kako mu pravi cajt oovedat da zavijas....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislis, da lastniki bavarcev in paraolimpijcev znajo to uporabljati? :lol::harhar:

Zadnji? v BMW salonu pogovor s prodajalcem zmoti telefonski klic, stranka se prito?uje nad obna?anjem avtomobila pri menjavi voznega pasu. Prodajalec pojasni, da gre za opozorilo, ki se v primeru uporabe smernika ne pojavi...

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kon?no so se lotili tega iz prave perspektive. Se neb ?udil, ?e ?tudija dejansko dr?i in se opro??am vsem voznikom na tem forumu, ki ne uporabljate smernikov, ?e sem vas u?alil. ;)

 

Vsak teden prevozim 1000 km za potrebe prevoza v slu?bo in nazaj, itd. in vedno znova razmi?ljam o teh smernikih. So ljudje res lahko tako sebi?ni?! Ravno 2 dni nazaj sem razmi?ljal o tem, da bi morda blo treba naredit gibanje za vklop smernikov, kot je za re?evalni pas na ac - pa imam nalepko na avtu, ki je 95% ne dojame. Neki bi res bilo potrebno narediti tudi v tej smeri. ;) Tudi o pametnih smernikih sem ?e razmi?ljal, vendar zadeva ni tolk enostavna al pa je... mogo?e celo bolj kot pa vklopit pamet med vo?njo.

 

PS: No pa da ne boste mislili, da si zmi?ljujem glede re?evalnega pasa:

 

untitled.png

 

 

Slaba kvaliteta, vendar se vidi 4 avte za mano in vsi so poravnani na sredino ceste, ?ele tovornjak je malce bolj umaknjen. To je vsakdanja slika stanja. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 leta kasneje...
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

On 4/21/2021 at 1:34 PM, Deeyan said:

Mogoče kdo ve za Mazdo 6 2016, so v smernikih v ogledalu led luči, ali so navadne žarnice?

Ne pise v navodilih? Za 3 pise: navadne zarnice, razen v ogledalih je LED.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Axel napisal:

Ne pise v navodilih? Za 3 pise: navadne zarnice, razen v ogledalih je LED.

 

Hvala 😊

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.