Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Saj ne vem kako bi povedal, da me ne boste spet napadli in na koncu temo zaklenili, pa vendar bi vas nekaj vpra?al, ?e dovolite...

Sem bil zadnji? na svoji vikedici v Hrva?ki dalmaciji in sem na parkiri??ih mim grede malo ?ekiral tuje avtomobile.

Ugotovil sem da veliko Italijanov, Avstrijcev, Nemcev, ?vicarjev itd... Mađarov pa itak, nima nalepljene slovenske vinjete. Kje in kako za vraga se potem tujci namesto po slovenski AC, raje vozijo ali morda ?vercajo, da jim ni treba kupit Slovenske vinjete?

Torej ali lahko potem sklepam, da so slovenske avto ceste spet samo na ple?ih tistih slovencev, ki vozijo bolj malo po teh AC, ali se je tranzit preselil kam drugam?

 

PS:Me res zanima kolk ?asa bo ta tema na sceni, brez da bi se ne sko?ilo name in komentiralo mene namesto vsebine debate.

Ajd probajmo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa? enim tujcem se rada ?vercat ni kaj, samo upam, da jih ?imprej dobijo, pa folk ne javljat, kje so kontrole vinjet, ker to kar zadnje ?ase poslu?am po radio me prav jezi, da "?vercerjem" javljate kje morjo iz avtoceste. Druga?e pa v?eraj je bilo na Dnevniku, da so ji v prej?nem tednu dobili okoli 2600 voznikov brez vinjete, v celem leto do sedaj pa pravijo, da dobrih 50.000 in prora?un baje da je zaradi tega bol bogat za 6miljonom EUR.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dva ali tri vikende nazaj je v slovensko blagajno prikapljalo skoraj pol milijona ? na ra?un kazni. Se kar dosti ?vercajo. Tako to je. Vedno bodo obstajali tak?ni.

?isto mo?no, da nekateri sploh ne vejo. To se je nam zgodilo na ?e?kem, ko nismo vedeli, da bi mogli kupiti vinjete in je nismo. K sre?i nas niti ustavili niso. :blush:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekateri tujci so tudi na Ebayu prodajal poletne vinjete in so tako neki denarja nazaj dobil.

 

hahah a res al kaj? 100% morajo bit nemci :D

 

 

pa se res je: http://shop.ebay.de/?_from=R40&_trksid...-All-Categories

 

mogoce je smesno ampak zdaj niti ni, se splaca kupit vinjete prek ebaya....sad but true

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej to prodajo so zdej omejili, ker nimamo polletnih vinjet. Letne nih?e ne bo kupil, ker je namre? predraga za turista. Z mese?no si pa nima kej dost pomagat saj, ko se bo vra?al z dopusto bo vsaj pol veljavnosti vinjete mim.

 

Tako, da ukinitev polletnih je bila res dobra poteza vsaj proti prekup?evalcem.

 

Problem neuporabe vinjet je v tem, da so kazni, ?e te dobijo pa? prenizke. ?e bi bilo 800? kot je max. predpisano brez raznih polovi?k za takoj?nje pla?ilo bi bilo ?vercanja veliko manj.

 

Bi bilo pa pametno razmislit v tej smeri, da se kontrola vinjet izvaja tako kot na Mad?arskem, kjer pri nakupu vinjete vnesejo v ra?unalnik registrsko tvojega avtomobila pol te pa samo kamere preverjajo. In na istopu iz dr?ave bi policija lepo dobila slikce teh kamer in lepo pocolala ?vercerje in to brez izjem.

 

Naslednje leto bi vsi kupili vinjeto in nih?e ne bi kao "pozabil" ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e se jaz prav spomnim, je nedolgo nazaj bilo na radiu pa TV, kako hrva?ka avtomobilska zdru?enja prilagajo zemljevid in napotke, kako se naj sosedje izognejo na?im avtocestam in posledi?no cestnini-vinjetam

 

jaja... vinjete so marsikomu trn v peti...

 

meni ustreza, ker sem dnevno 2x 7km na avtocesti na poti v slu?bo, da bi se avtocesti izognil, je pa dodatnih 6km in dodatnih 10 minut poti... kar ni sprejemljivo!

 

je pa res, da od MS do MB ve?inoma vozijo lokalci SLO registerskih ozna?b in pa Romuni s svojimi kombiji in avtobusi... ostalih tujcev je bore malo

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes je bila na Pro7 reportaza o vinjetah... >> http://www.prosieben.de/wissen/galileo/themen/artikel/65993/

 

V Avstriji recimo vsako leto dobijo okoli 85.000 "svercerjev" brez vinjete :) ...

 

Med snemanjem prispevka so dobili enega voznika iz Liechtensteina z Maybachom ... Imel je sicer vinjeto, vendar jo je odlepil iz drugega avta in nalepil na 200.000 ? vrednega Maybacha :harhar: zato, da je prisparal 7,70 ? :whatever: Sedaj je moral placti 240? + prijava ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ist prav jim dam, ampak glede na na?e razmere je kazen ?e kar nizka.

So pa v Avstriji ?e pred leti testirali sistem, ki skenira vetrobransko steklo in registrsko tablico. Na steklu preveri, ?e je veljavna vinjeta gor.

Ne vem pa ?e so ta sistem pol tud uvedli in mi je tud vseeno, ker mam na slu?benem avtu vedno novo celoletno vinjeto.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po navadi je itak tako-kdor kako stvar rabi jo hvali,tisti,ki je ne rabimo pogosto,pa jo grajamo.

Tako je tudi z vinjeto.Kar priznajte,da je tako.Tudi jaz bi jo hvalil,?e bi jo rabil vsak dan.

Druga?e pa z nakupom financiram tiste,ki bi sicer porabili za avtoceste veliko.

Nekak?na solidarnost ali nekaj takega. :P:D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po navadi je itak tako-kdor kako stvar rabi jo hvali,tisti,ki je ne rabimo pogosto,pa jo grajamo.

Tako je tudi z vinjeto.Kar priznajte,da je tako.Tudi jaz bi jo hvalil,?e bi jo rabil vsak dan.

Druga?e pa z nakupom financiram tiste,ki bi sicer porabili za avtoceste veliko.

Nekak?na solidarnost ali nekaj takega. :P:D

 

Podobno se je v?asih, za vse enako pla?evalo ogrevanje v blokovskih stanovanjih.

Bili so primeri, ko je bilo v enem stanovanju 5,6 ali pa ?e ve? ljudi, ki so tro?ili toplo vodo in se v banji kopali na vso mo?, imeli vse radiatorje na ful odprte, da so morali po zimi odpirat okna zaradi vro?ine itd...pa so enako pla?ali ogrevanje kot nekdo ki je ?ivel v istem bloku sam v stanovanju, se enkrat tedensko stu?iral in imel odprt samo en radiator, ker mu je to zadostovalo in se je obna?al racionalno.

In ?e se je pol tak var?ni ?lovek, ki ni po nepotrebnem razmetaval energije skozi okno in ki ni brezveze to?il toplo vodo itd...kaj prito?eval nad nepo?tenostjo pla?evanja kar na po?es, je dobil serviran odgovor, ?e?, pa daj ?e ti naseli 5 ljudi v svoje stanovanje, pa se kopajte no? in dan pa imejte ?e vi odprto okno in odprt raiator na ful.

Nekako podobno zgleda danes vinjetna politika in nekako podobno mislijo danes tudi tisti ki se po AC vozijo vsak dan.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Podobno se je v?asih, za vse enako pla?evalo ogrevanje v blokovskih stanovanjih.

Bili so primeri, ko je bilo v enem stanovanju 5,6 ali pa ?e ve? ljudi, ki so tro?ili toplo vodo in se v banji kopali na vso mo?, imeli vse radiatorje na ful odprte, da so morali po zimi odpirat okna zaradi vro?ine itd...pa so enako pla?ali ogrevanje kot nekdo ki je ?ivel v istem bloku sam v stanovanju, se enkrat tedensko stu?iral in imel odprt samo en radiator, ker mu je to zadostovalo in se je obna?al racionalno.

In ?e se je pol tak var?ni ?lovek, ki ni po nepotrebnem razmetaval energije skozi okno in ki ni brezveze to?il toplo vodo itd...kaj prito?eval nad nepo?tenostjo pla?evanja kar na po?es, je dobil serviran odgovor, ?e?, pa daj ?e ti naseli 5 ljudi v svoje stanovanje, pa se kopajte no? in dan pa imejte ?e vi odprto okno in odprt raiator na ful.

Nekako podobno zgleda danes vinjetna politika in nekako podobno mislijo danes tudi tisti ki se po AC vozijo vsak dan.

 

itak, da je bil sam, ce se je sam 1x na teden tusiral...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Podobno se je v?asih, za vse enako pla?evalo ogrevanje v blokovskih stanovanjih.

Bili so primeri, ko je bilo v enem stanovanju 5,6 ali pa ?e ve? ljudi, ki so tro?ili toplo vodo in se v banji kopali na vso mo?, imeli vse radiatorje na ful odprte, da so morali po zimi odpirat okna zaradi vro?ine itd...pa so enako pla?ali ogrevanje kot nekdo ki je ?ivel v istem bloku sam v stanovanju, se enkrat tedensko stu?iral in imel odprt samo en radiator, ker mu je to zadostovalo in se je obna?al racionalno.

In ?e se je pol tak var?ni ?lovek, ki ni po nepotrebnem razmetaval energije skozi okno in ki ni brezveze to?il toplo vodo itd...kaj prito?eval nad nepo?tenostjo pla?evanja kar na po?es, je dobil serviran odgovor, ?e?, pa daj ?e ti naseli 5 ljudi v svoje stanovanje, pa se kopajte no? in dan pa imejte ?e vi odprto okno in odprt raiator na ful.

Nekako podobno zgleda danes vinjetna politika in nekako podobno mislijo danes tudi tisti ki se po AC vozijo vsak dan.

 

evo pa smo spet na istem, ko smo se enkrat ?e skregali okrog tega... ne MORE? primerjat hru?k pa jabolk in dajat take primere kot primerjavo z vinjeto.

 

Glej samo ?e zadnji? bom napisal pa upam, da bo razumljivo. Pri uporabi avtoceste se avtocesta NE TRO?I (sploh pri avtih ne). In ni razlike ali se z avtom pelje? gor vsak dan ali pa 1x na leto. Avtocesta se s tvojo uporabo ni ni? zmanj?ala al pa skraj?ala al pa ne vem kaj.***

 

Lojz v tvojem primeru z vodo pa se je voda res porabljala in toplota tudi tako, da enostavno ne more? to dvoje primerjat.

 

In glej stro?ek, je pri AC najve?ji v teku gradnje, kjer je 80% vseh stro?kov, ki nastanejo s samo AC v roku 20 let. Se pravi, da tud ?e gre? na AC samo 1x na leto je treba AC zgradit ?ist do konca in z vinjet pa? le pla?a? dovoljenje za vo?njo po AC.

 

In ?e ?e ho?ete primerjat je vinjeta edino primerljiva z nadomestilom za uporabo cest, ki ga pla?a enako tisti, ki se komaj kaj vozi ali pa tisti, ki je dnevno skoz na cesti. Zanimivo, da je v tem primeru vsem kristalno jasno, da mora bit tako a ko pa je govora o vinjeti pa nekateri stvar zakomplicirate do amena in kr naenkrat je vse nepo?teno. Pa ?e to - nadomestilo za uporabo cest je obvezna dajatev in brez nje avta ne more? registrirat, vinjete pa nujno ne rabi? se pa zato odpove? potem uporabi AC-jev.

 

In hvala bogu, da so jo uvedli, da tud tujci nekaj prispevajo v izgradnjo cest saj jih tudi uporabljajo. Meni je recimo popolnoma jasno, da ?e grem v tujino, da moram nekaj pla?at za uporabo njihovih cest in sploh ne vem zakaj je tak?en halo pri Hr?kih in Italijanih, Avstrijcih in ?e nekaterih.

 

 

 

***pred ?asom je obstajal izra?un, da ?e bi AC uporabljali samo avtomobili do te?e dveh ton, da bi ta zdr?ala 25-30 let brez potrebe po popravilih. Pa ?e takrat bi jo uni?ilo predvsem vreme in pa geolo?ki premiki tal.

 

itak, da je bil sam, ce se je sam 1x na teden tusiral...

 

Bravo Labi, you make my day... se ?e dolgo nisem tako nare?al :bravo:

 

:hohoho::hohoho:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vinjete pa nujno ne rabi? se pa zato odpove? potem uporabi AC-jev.

Boss bravo, enak odgovor si dal, kot sem ga navedel pri zgodbi o uporabi toplotne energije.

In ja Boss, AC se zaradi vo?nje avtov po njej tudi uni?uje. Osebni avti jo uni?ijo manj, kamioni opa? ve?. Zato pa je na AC zmeraj kak?na zapora ceste, ker je treba cesto popravljat. Ve? se vozi po tej cesti bolj je ta cesta po?kodovana.

 

@LabiGT, kolkrat na teden se pa tvoj dedek okopa?

Nekaj mi pravi, da bo? odgovoru, da se vsak dan tu?ira, al da dedka sploh nima?, al pa da je nepokreten v domu ostarelih. Ser motim?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:jezicek: Spet ste eni vklju?no z Lojzom za?li od teme nekam drugam in ?e tega ne boste nehal bo spet ratala TV novela brez konca in kraja. :jezicek::jezicek:

 

Ma? prav. Dejmo nehat s tem.

Dejstvo je, da se ?tevilni tujci raje ?vercajo in tvegajo kazen, kot pa da bi pla?ali vinjeto. In to je pokazatelj, da vinjete niso zadele zastavljenega cilja, tako kot je bilo zami?ljeno, ?e? da bo tranzitni promet nosil veliko breme za oporabo na?ih AC. Kot vidimo, se uresni?uje moja napoved. Poglavitno breme financiranja za uni?evanje na?ih AC je na ple?ih tistih, ki AC uporabljajo le ob?asno.

Mislim, da se bodo vinjete v prihodnje ?e lepo podra?ile. ?alostno. Slovencev je premalo, da bi sami s svojim aktivnim prebivalstvom lahko financirali slovenske ceste, katere uni?ujejo tudi tujci.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma? prav. Dejmo nehat s tem.

Dejstvo je, da se ?tevilni tujci raje ?vercajo in tvegajo kazen, kot pa da bi pla?ali vinjeto. In to je pokazatelj, da vinjete niso zadele zastavljenega cilja, tako kot je bilo zami?ljeno, ?e? da bo tranzitni promet nosil veliko breme za oporabo na?ih AC. Kot vidimo, se uresni?uje moja napoved. Poglavitno breme financiranja za uni?evanje na?ih AC je na ple?ih tistih, ki AC uporabljajo le ob?asno.

Mislim, da se bodo vinjete v prihodnje ?e lepo podra?ile. ?alostno. Slovencev je premalo, da bi sami s svojim aktivnim prebivalstvom lahko financirali slovenske ceste, katere uni?ujejo tudi tujci.

 

Lojz glede na to da si v dr?avni slu?bi, bi blo pametno da bi mal ve? eni delal v takih slu?bah in ne sam tle ?epel, pa bi mogo?e lahk tud mal ve? kontrol vinjet opravljal, pa bi blo za vse bol?. Pa brez zamere, ker poznam kar preve? ljudi v dr?avnih slu?bah in vem da jih ve? kot 30% tako ni? kaj pametnega ne po?ne samo tro?i denar vseh nas in so za moje pojme popolnoma nepotrebno breme vseh nas davkopla?evalcev, ve?ina jih je to po nekih ministrstvih na nekih nepotrebnih polo?ajih, ker tako dobesedno ni? ne delajo in zato vle?ejo visoke pla?e navadni ludje pa zaradi njih so reve?i, ker jim za njihovo nedelo na nekih polo?ajih pla?ujejo visoke dajatve.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lojz glede na to da si v dr?avni slu?bi, bi blo pametno da bi mal ve? eni delal v takih slu?bah in ne sam tle ?epel, pa bi mogo?e lahk tud mal ve? kontrol vinjet opravljal, pa bi blo za vse bol?. Pa brez zamere, ker poznam kar preve? ljudi v dr?avnih slu?bah in vem da jih ve? kot 30% tako ni? kaj pametnega ne po?ne samo tro?i denar vseh nas in so za moje pojme popolnoma nepotrebno breme vseh nas davkopla?evalcev, ve?ina jih je to po nekih ministrstvih na nekih nepotrebnih polo?ajih, ker tako dobesedno ni? ne delajo in zato vle?ejo visoke pla?e navadni ludje pa zaradi njih so reve?i, ker jim za njihovo nedelo na nekih polo?ajih pla?ujejo visoke dajatve.

 

A nisi ti predlagal da se vrnemo nazaj na temo?

Sicer pa, verjem, da imam jaz tak?no delo in v eni uri naredim ve? dobi?ka kot ti v 8 ali pa ?e ve? urah. Ni va?no koliko ?asa dela?, va?no je koliko in kaj naredi?, kaj privar?uje?, ali s svojim delom zmanj?a? stro?ke. Posledi?no vr?em tudi precej ve? denarja v dr?avni prora?un kot ti.

Nazaj k temi.

A obstaja mogo?e kak?en izra?un kolk pade za izdelavo in vzdr?evanje slovenskih cest na enega zaposlenega slovenca in kolk je to drugje po svetu?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:ouje::ouje::vskalo:

A nisi ti predlagal da se vrnemo nazaj na temo?

Sicer pa, verjem, da imam jaz tak?no delo in v eni uri naredim ve? dobi?ka kot ti v 8 ali pa ?e ve? urah. Ni va?no koliko ?asa dela?, va?no je koliko in kaj naredi?, kaj privar?uje?, ali s svojim delom zmanj?a? stro?ke. Posledi?no vr?em tudi precej ve? denarja v dr?avni prora?un kot ti.

Nazaj k temi.

A obstaja mogo?e kak?en izra?un kolk pade za izdelavo in vzdr?evanje slovenskih cest na enega zaposlenega slovenca in kolk je to drugje po svetu?

 

Lojz, tak odgovor sem od nekoga, ki ima ?as samo v slu?bi, pisat tle gor pri?akoval in kako pravi star pregovor, ko ma?ki stopi? na rep zacvili. Pa o tem kolk je tvoje delo profitabilno bi se dalo razpravljat, ker si v slu?bi neprestano tu gor, to pove vse, kolk naredi?, za prora?un, moje mnenje je ?e vedno, da ve? vzame? vem kot pa prispeva?, ?e ima? v slu?bi ?as pisat po forumih in vpra?anje, ?e ?e ne kje drugje.

Pa zakaj postavlja? neka vpra?anja, ?e si tolk pameten, kot se ima?? :ouje::vskalo::vskalo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:ouje::ouje::vskalo:

 

Lojz, tak odgovor sem od nekoga, ki ima ?as samo v slu?bi, pisat tle gor pri?akoval in kako pravi star pregovor, ko ma?ki stopi? na rep zacvili. Pa o tem kolk je tvoje delo profitabilno bi se dalo razpravljat, ker si v slu?bi neprestano tu gor, to pove vse, kolk naredi?, za prora?un, moje mnenje je ?e vedno, da ve? vzame? vem kot pa prispeva?, ?e ima? v slu?bi ?as pisat po forumih in vpra?anje, ?e ?e ne kje drugje.

Pa zakaj postavlja? neka vpra?anja, ?e si tolk pameten, kot se ima?? :ouje::vskalo::vskalo:

 

Se ti zdi da sem zacvilil? Jaz bi reku da cvili? ti, ker iz tebe gori fou?ija in ker te zaradi tvoje nesposobnosti verjetno noben ne mara v resno slu?bo.

Zakaj se tolk z glavo buta? v zid? Probaj malo omejit to svoje butanje v zid, pa te bo mogo?e tud kdo resno jemal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se ti zdi da sem zacvilil? Jaz bi reku da cvili? ti, ker iz tebe gori fou?ija in ker te zaradi tvoje nesposobnosti verjetno noben ne mara v resno slu?bo.

Zakaj se tolk z glavo buta? v zid? Probaj malo omejit to svoje butanje v zid, pa te bo mobo?e tud kdo resno jemal.

 

 

Me zanima kolk ljudi tle te sploh resn jemle, mal preber komentarje na tvoje poste, pa ?e nis ravn slep ti je odgovor na dlani. Sam ej ?e bi bil jaz tvoj ?ef, vedi da ti pisat po neke privat zadeve po forumih ravn ne bi pustil, ker to lahk po?nete sam v dr?avnih slu?bah in to pove koliko ?asa imate in koliko sploh delate.

Pa tako vem, da ti ni pomo?i in se bo? spet oglasil, samo to je moja zadnja replika tebi, ker ti ni pomo?i.

Vseved, ki se samo spra?uje to in ono.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.