Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

pomoje kar 2 kolesi :D pa ?e japonc

 

Jap res je japonc 4 cilindra?, 16 ventilar in skupna te?a z vso kramo je bila tam 390 kg. :angry:

Pa na momente mi je potrgaval in mi je parkrat u?el na 200+ km/h. :(

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo!

 

Tukaj nekaj iz navodi( priro?nika o mazdi6) Upam da vas ne moti ker je v angle??ini. Med drugim pi?e tudi kako ra?unalnik ra?una porabo goriva.

 

Operation

Drive information system switch

• The drive information system switch comprises an INFO switch.

• The modes can be charged in a cyclic pattern by pressing the INFO switch.

• The data displayed at the time can be reset by holding the INFO switch for 1 second or more. Data are

calculated as soon as the INFO switch is released.

Drive information system display

• The display changes for each mode as shown.

Construction

Instant fuel economy mode

• Instant fuel economy is calculated from trip distance and fuel consumption in the previous 2 seconds.

• Instrument fuel economy is updated from every 2 seconds. (the indication only changes when the difference

between the present value and the next value is 0.8 L/100 km (0.8 L/100 mile) or more.)

Calculation

Instant fuel economy (L/100 km or L/100 mile)=

Fuel consumption over 2 seconds (L) / Distance travelled over last 2 seconds (km or mile) × 100

• When fuel is not consumed, for example, when applying an engine brake, <0.0 L/100 km> or <0.0 L/100 mile>

is displayed.

• When the vehicle speed is in the invalid display range (see the following chart), <----/100 km> or <----/100 mile>

is displayed..

 

WARNING AND INDICATOR SYSTEM

Average fuel economy mode

• Average fuel economy is calculated from trip distance and fuel consumption since the time when the battery is

connected or the average fuel economy data is reset.

• Average fuel economy is updated every 1 minute.

Calculation

Average fuel economy (L/100 km or L/100 mile)=

Cumulative fuel consumption (L) / Cumulative trip distance (km or mile) × 100

• When the cumulative trip distance is 0 km (0 mile) (the vehicle has not traveled since the battery was last

connected or average fuel economy function was last reset), <999.9 L/km> or <999.9 L/100 mile> is displayed.

• When the INFO switch is pressed for 1 second or more while displaying the average fuel economy, the

cumulative fuel consumption data and cumulative trip distance data are reset.

• After the data are reset, <---- L/100 km> or <---- L/100 mile> is displayed for 1 minute.

Distance to empty mode

• Distance to empty is calculated from fuel consumption for last 32 km (32 mile) driven and remaining fuel

amount.

• Average vehicle speed is updated every 10 seconds.

Calculation

Distance to empty (km or mile)=

Remaining fuel amount × 32 (km or mile) / Fuel consumption for last 32 (km or mile) driven

• <---- km> or <---- mile> is displayed until the vehicle drives 100 km (100 mile) from the time when the battery is

last connected or when the distance to empty is less than 50 km (50 mile).

Average vehicle speed mode

• Average vehicle speed is calculated from distance driven and specified time* since the time when the battery is

last connected or the average vehicle speed data is last reset.

• Average vehicle speed is updated every 10 seconds.

Calculation

Average vehicle speed (km/h or mile/h)=

Cumulative distance driven (km or mile) / Cumulative specified time (hour)

• When the INFO switch is pressed for 1 second or more while displaying the average vehicle speed, the

cumulative distance driven data cumulative specified time data are reset.

• After the data are reset, <---- km/h> or <---- mile/h> is displayed for 1 minute.

*: Specified time is the period of time from when the ignition switch is turned to ON position, to when the

microcomputer starts calculating the average of vehicle speed.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdele z Agip benzom sm makino spravu na 7.9, pa jo nism ?paru, zadn tank podobne vo?nje z super100 pa sm mev 8.6, tko da zdej loh da je biv to sam naklju?je, no bomo vidl, morm ?e par tankov testirat! :D:danzoman:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer ma? motor 1.8 prot mojmu 1.6, sam do zdej sm mev max 11.1, pa je blo res testiranje s strani vseh mo?nih mojih kolegov! :D

 

Probi porabo zni?at za cca. 3 litre! :danzoman:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer ma? motor 1.8 prot mojmu 1.6, sam do zdej sm mev max 11.1, pa je blo res testiranje s strani vseh mo?nih mojih kolegov! :D

 

Probi porabo zni?at za cca. 3 litre! :danzoman:

 

Po?eruhi :P
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmm kot kaze bom prvic presegal porabo 10l. V vecini zaradi talentov na cestah, ki s svojimi manevri nardijo kolone. Vsak jutr se v koloni cjazim. Ce ze ne na Brezovici pol je pa sigurno kaka veselica na obvoznici.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma po?ak ti da tvoj tamau nardi izpit,..tud nau? n? vozu k avta sploh vidu ne bo?,..sej ve?,..k je mazda najbol?i avto na svetu :hohoho::bravo:

 

Itak ?e zdej mi ska?e po zicih,pa ko pridem za njim v avto moram najprej enih 10 minut za njim stikala ?telat. :hohoho:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmm kot kaze bom prvic presegal porabo 10l. V vecini zaradi talentov na cestah, ki s svojimi manevri nardijo kolone. Vsak jutr se v koloni cjazim. Ce ze ne na Brezovici pol je pa sigurno kaka veselica na obvoznici.

 

o jaaaaa,..res mi ni jasn kaj hudi?a majo za ?arat :ne vem: dons je bla na prehitevalnmu kolona k se je premikala s celih 70km na uro,..(in to na unmu delu k je omejitu 130),..

 

?e pred tem ?udom je pa pred golovcem (oz ?e pred znakom radar) ata veselo vozu po prehitevalnmu,..?eprou je biu vozn popolnoma frej del? naprej in nazaj,..in kr na 1x zabremzu na ful,..

 

ampak ?e useen mi je fajna :ouje:

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex ?aki da izpit naredi in bo hotel met svojo mazdo, katero bo ata moral registrirat in tankat :P

 

Sej ?e zdej govori,da bo imel Mazdo. :bravo:

Tista od Pokija mu je stra?no v?e? :bravo:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e pred tem ?udom je pa pred golovcem (oz ?e pred znakom radar) ata veselo vozu po prehitevalnmu,..?eprou je biu vozn popolnoma frej del? naprej in nazaj,..in kr na 1x zabremzu na ful,..

 

Ti se pa zelo malkrat vozi? na tej relaciji, ker to je tam popolnoma obi?ajno dogajanje. Ljudje na prehitevalnem se vozijo 70-80 in ?ivcirajo vse ostale, pol pa pride do prehitevanj po desni in kdo je pol kriv? Tisti ki se po prehitevalnem vozaka al tisti, ki prehiteva po desni, ker mu je un na prehitevalnem ?ivc po?ru?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In ko sem bil ze ravno pri kolonah. Zelo me razkurijo ko se cjazim v koloni, zato ker se je na avtocesti v nasprotni smeri zgodila kak nesreca in morjo vsi firbca past.

 

Ne da bi bil nek objestnez pa da bi za brezveze nekam divjal, ampak hudica kokrat mors po desni it mem da kam prides. Kar vsi bi se vozakali po prehitevalnem. Pol so pa se na mobilcih.. ha enkrat mi je bil eden zanimiv, se je direkt po sredi avtoceste pelal, direkt po crti. Ne vem a je idelano linijo lovil al kaj. In bolj sem ga hotu prehitet bolj je na levo rinu, pa nobenga avta 2 km naprej, da bi se mu mogu umikat.

 

(*diiiiiihaj... pozno je, pojdi spat.. umiri se....*) :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti se pa zelo malkrat vozi? na tej relaciji, ker to je tam popolnoma obi?ajno dogajanje. Ljudje na prehitevalnem se vozijo 70-80 in ?ivcirajo vse ostale, pol pa pride do prehitevanj po desni in kdo je pol kriv? Tisti ki se po prehitevalnem vozaka al tisti, ki prehiteva po desni, ker mu je un na prehitevalnem ?ivc po?ru?

 

o ne ne,..js se zelo velik vozm tm,..ampak takrt ni gu?ve :bravo:

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale bencin nam po?asi ampak hinavsko dra?ijo, jz u teh Ojrotih itak nimam ob?utka kok se podra?i, ko je fora 0,0011 itd. npr.! <_<

 

Sm pa opazu da nedoug nzaj sm filu 35 litrov za 34 ojrov, zdej pa je 35 litrov ?e krepkih 38 cca. in to ni morala! :danzoman:<_<

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sploh se ne podra?i bencin!!!

 

Jaz zmeraj tankam za 45? :P

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sploh se ne podra?i bencin!!!

 

Jaz zmeraj tankam za 45? :P

 

Pa vedno manj dobi?.... :P:hohoho:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
    • Verjetno bi moral se nek pobarvat Sent from my iPhone using Tapatalk
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.