Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

 

Ker smo na?eli zelo zanimivo temo bi bilo dobro, da malo primerjamo na?in vo?nje se pravi kako pospe?ujemo zaviramo v katerih obratih kdo vozi, kako ?altamo in seveda tudi koliko ima kdo napumpane gume.

 

 

Zanimivo...

po 63.500km :) mam povprecno 7.2 l/100km.

Tlak v gumah: prazen avto: 2.4/2.4, polno: 2.6/2.9

Rezim: vecinoma avtoceste tempo 150-160-170 (tuki se vedno gibljem)...

Menjam pri 3500 do 4000 rpm...redko se vozim pod 2000rpm.

Se vedno me navdusuje ta turbo kick :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja mogoce je pa poraba res (pre)visoka pri tem modelu. V Delu sem bral supertest

po 50.000 km. Povprecna poraba 8,97 litra :o !

Bom skeniral pa dam sem gor, da si boste lahko prebral....

post-9-1115663373.jpg

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Test na 50.000 glih ni najbolj merodajen, ker bolj realen bi bil tisti pri 100.000 km. Predvsem zato, ker najve? obrabe se dogaja na za?etku, ko se deli med sabo ?e utekajo potem pa stopnja obrabe pada tako, da tudi tista "jaj?astost" valjev se verjetno ne bo nadaljevala s takim tempom in da 300.000+ km brez obnove motorja ne bi smel biti prevelik problem.

 

Tako, da lastniki trojk ne preve? skrbet, ker mislim, da je bil ta supertest nadvse spodbuden. :D

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok.....sam ?e realno pogledamo zadevo.....in ?e avto dosti rabi?....se ga ve? kot 3 leta itak ne spla?a imet....to pomeni od prilike 150 000 km.....pol pa drugega...seveda ?e obstaja ta mo?nost......

 

Sicer pa me za trojko n? ne skrbi....in morem vam pa povedat da sem imel zdej 3 dni mo?nost vodzit novo astro 1.6 motor, torej kot moja mazda....in se definitivno ne more kosat z mazdo...sicer tudi zanimiva ampak je korak odzadaj.....

 

 

Mene je ?e to presenetlo, ker sem vedno govoril da japonca ne bom kupil :whatever: zdej pa poglejte to.,....zelo zelo navdu?en lastnik mazde....in ?e bi imel ?e enkrat za zbirat bi se ?e enkrat tako odlo?u....In zdej lahko kon?no re?em....

 

 

KAPO DOL PRED MAZDO.....!!! :rolleyes:

 

 

AMEN

 

 

daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok.....sam ?e realno pogledamo zadevo.....in ?e avto dosti rabi?....se ga ve? kot 3 leta itak ne spla?a imet....

 

Zakaj pa ne???????????

Glih to se najbolj splaca.

Moja Mazda steje ze 15 pomladi pa imam NO PROBLEMS :) ?

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

imam NO PROBLEMS :) ?

No, na koncu zgornjega citata bi moral biti ! - klicaj in ne vprasaj!

 

... imam NO PROBLEMS :)!

 

P.S. KAALman a si vidu k mi je ratal quote - hvala.

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...

Ok zdej bom ?e jest en super test naredu pa poro?am kolk je blo.....

 

No in ker David ?e ni naredil supertesta sem se jaz malce pozabaval s supertestno porabo na ?rpalkah od OMV in Petrola, ker pa? ve?ino na teh dveh tankam.

 

Od takrat ko so na poraba.com dodali mo?nost vpisovanja ?rpalke sem bil na Petrolu 7x in izmeril povpre?no porabo 6,50 l/100km. Na OMV-ju sem bil 11x in poraba je 6,52. Na MOL-u (ta kratica ne pomeni Mestna Ob?ina Ljubljana :) ) samo 2x (6,33l l/100km) in zato tega podatka ne bom navajal kot reprezentativnega saj je premalo merjenj.

 

Predvsem me je to zanimalo, ker se na raznih avto forumih kar naprej prerekajo katero gorivo je bolj?e in ugotovitev je popolnoma nepresenetljive saj je razlika med 5rolom in OMV samo 0,2 deci/100km kar, je zanemarljivo. Tudi pri MOL (ki ga vsi zelo hvalijo) je razlike manj kot 2 deci, kar spet ne pomeni, da je tam gorivo precej bolj?e kot zagovarjajo nekateri.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko smo ravno pri porabi. M6 je moj prvi diesel pa me zanima, pri kak?nih obratih naj bi vozil za najmanj?o porabo. V va?ih postih omenjate, da ne vozite pod 2000 in podobno.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O neee pa ta poraba, zdej mam super sto noter nalit pa sem ga kar ti??al in se mi zdi da je bla neki cajta povpre?na poraba okol 15 litrov, zdej mam 300 km na ?tevcu, pa bo kmal zasvetla rezerva, katastrofa :))))

 

Bom pa povedal kok je naneslo vse skupi! :bravo:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko smo ravno pri porabi. M6 je moj prvi diesel pa me zanima, pri kak?nih obratih naj bi vozil za najmanj?o porabo. V va?ih postih omenjate, da ne vozite pod 2000 in podobno.

 

Jaz sem samo to ugotovil, da po?asno pospe?evanje (vo?nja v stilu penzionerjev) pove?uje porabo. ?im hitreje, ampak vseeno brez pretiravanja, pospe?it do ?elene hitrosti potem pa vo?nja v najvi?ji prestavi ampak spet ne, da obrati padejo pod cca 1.800. ?e pa ?e in je potrebno pospe?iti pa raje prestavo navzdol pa izkoristit navor ki, ga je najve? tam nekje okol 2k obratov. Tudi teranje v obrate (preko 4.000) nima smisla, ker je izkoristek preslab.

 

Je pa ta ?estka tudi moj prvi diesel sam kot ka?e sem ga kar dobro pogruntal, v kar pri?a tudi skupna poraba v podpisu :)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav vsem!

 

Ja zanimiva debata tole o porabi! Mislim da je poraba zelo odvisna od na?ina vo?nje vsakega posameznika ker smo gotovo bolj razli?ni ?oferji, kot pa so razli?ni motorji glede porabe recimo pri mazdi 6 CD!Meni poraba niha od 7,2 pa do 8,9 pa? odvisno kje, kdaj, kako, zakaj itd.Pod 7l mi ni ratalo nikoli je pa res da se tudi nisem kdove kako trudil! Kot sem ?e enkrat napisal je BC verjetno najslab?i del te mazde zato ga sploh ne uporabljam gledam samo kolko kilometrov sem prevozil pa grem (okoli 750) na bencinsko! :pepsi: No ?e ti podatki: avto evo II CD SPORT COMBI Gume 205/55/16 motor ima vgrajen ?ip, tako da je identi?en kot ga ima nova ?estka (143KM)poraba pa se ni bistveno pove?ala po vgradnji, edino kak?en deci navzgor, kar pripisujem u?itkom pri pospe?evanju ki so res fenomenalni da more? probat zmeri znova... :ouje:

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi teranje v obrate (preko 4.000) nima smisla, ker je izkoristek preslab.

 

V?asih pa ne gre druga?e, kot da obrate tera? ?ez 4.000 :bravo:, ker pa? avto nima ?este prestave :( .

 

Sicer pa tudi jaz ne pazim na porabo. Sem mnenja, da ?e avto ?e ima tak?no mo? in navor je to potrebno izkoristiti.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa se moram pohvalit da sem (kon?no) uspel spravit porabo na skor 12 litrov, pa noga je bla res kar po?tena, sicer pa cev cajt pa spet ne more? ti??at, ker pol se vmes zaleti? v kakega penzi?a, pa sledi evropsko poro?ilo in ostala jajca! :)

 

NO pa na koncu mi je na avtocesti celo bencina zmanjkal, ker nisem ra?unal da bo porabe tolk, pol pa kantica v kufru pride v po?tev (na sre?o je bla polna)!! :)

 

Aja pa bencin sem mev super 100, tko da po logiki nekaterih ki tok zaupajo v ta OMV fack, bi mogla bit sicer poraba (95 okt) najbr? 15 litrov, skratka vsa ?ast in slava OMV Super 100 :))))))))))))))))))))))))))))))

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no ja moja poraba pri 323f z 1,5l motrjem in 88ks je poraba pri petrolovem 95 oktanskem bencinu pri ¨gorenski¨vo?ni taki da sm ?paru bencin je pr?la tud pod 7 litrov, zdej na super 100 pa ?e nism ?ist sigurn o porabi k je ?e mal premal KM narejenih, vendar je manj?a kot od petrola 95 okt.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no ?e moje izku?nje: prej 95 oktanski benzin (petrol, OMV poraba 7,6 l)

potem 95 okt. benzin (Agip poraba 7,4l)

trenutno 100 okt. benzin (OMV poraba 7,1)

Meritve so bile narejene pri enakih okoli??inah z tremi tanki bencina (pribli?no polovico normalne vo?nje 50-90km/h 30% avtoceste 160=> in 20% ljubljanske kolona (1.-2. prestava) Narejeno z gumami 195/50/15

trenutno pa testiram kolk bi ?lo ?e manj, se pravi a se ga da spreviti ?e ni?je, vendar lahko re?em da pazim in ne grem nad 4000rpm rezultati bodo znani kmalu....

 

AVTO: 323F 1,5i 90KM, 90Kkm

 

 

LP Rok

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.