Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

?estega novembra sem bil na SK. Tokrat sem vozil skozi Avstrijo po AC. Naredil sem od ?entilja do doma nazaj 890 km. Vse po predpisih s pomo?jo tempomata in poraba je bila 5,1 l/100 km. Bil sem sam v praznem avtomobilu (neto te?a 1730 kg). Po AC sem do Bratislave prevozil s povpre?no 5,4l/100, nato pa so lokalne ceste zni?ale povpre?no na 5,0 v skupnem se?tevku do cilja. V povratku pa je na AC poraba spet nekoliko porasla, da bi pozneje od Slo Bistrice, do doma ponovno padla na 5,1. Dvajset dni pred tem pa sem opravil podobno relacijo prete?no po lokalnih cestah in poraba je bila enaka, 5,1 l/100.

 

Za avtomobil take te?a 2.0 litra prostornine in 165 ks mo?i je to zelo lep podatek (znamka >> C5 160 HDI).

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, moja Mezga mi je pa na isti relaciji do Bratislave in nazaj po omejitvah (do Graza je bila celo 100 omejitev) po?rla 6.3l :huh: Mislim, da pod to mi je ?e ni uspelo spravit. Oziroma sem prepri?an, da se je sploh ne da.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

odkar sem kupil bencinca, samo ?e tankam... porabe pa sploh gledam ne... je pa od 6.6 pa do 9.5 :)

 

povpre?je za GTA 8,56 po nekaj ?ez 6.000 km

 

povpre?je za dizelco je bilo pa 6,73 na nekaj manj kot 84.000 km

 

razlike za 1,8litra/100km, brez potencialnih te?av s ?obami, oljem, dpfji, sajami... ?eprav, roko na srce, z dizelco nisem mel posebnih te?av (oz. mogo?e jih jaz nisem vzel za te?ave)

 

pro in contra se na koncu se?tejejo (tudi v stro?kih), rezultat pa je, vsaj meni trenutno bistveno ve?je udobje vo?nje, ker ne ropota kot traktor...

ja res, po 6 letih lastni?tva se zvoka ?e vedno nisem navadil... bencinc je pa kot da je ugasnjen :)

 

sem gledal statistiko avtomobila, pa mi je kar v oke padlo... pa to bi bil naslov za 24kur.com "v 6 letih zatankal ?ez 6000 EUR" :)

koliko denarja stran zakurimo... :blink:

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S ?im se folk ukvarja!? K kupuje avto, se gleda koliko bo dobil za rabljenega, ko ga pa vozi, gleda pa kako bi porabo spravil na minimum. Razumem tiste ki imajo var?ne motorje, avto s 130 KM pa navzgor pa se mora avto vozit za u?itek.

 

Moja Mazda 6 GT 140KM disel ma porabo povpre?no 7,2 l/ 100km pri vo?nji pove?ini z ob?asno upporabo klime in 7,6 pri vo?ni z stalno pri?gano klimatsko napravo. Povpre?je opravljeno na 20000km skozi celo leto. Nimam lahke noge, ne teram je pa ve? kot 170km/h. Na testu pi?e v povpre?ju za 1,5l manj. Treba pa je upo?tevati da se v tovarnah testira na valjih, z toćno dolo?enimi odseki. Ta ko je lahko poraba minimalna k ni zra?nega upora.

 

Tudi jaz bi prevozil maraton Franja brez problema brez zra?nega upora. Letos je veter v prsa motil celo teka?e na ljubljanskem maratonu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S ?im se folk ukvarja!? K kupuje avto, se gleda koliko bo dobil za rabljenega, ko ga pa vozi, gleda pa kako bi porabo spravil na minimum. Razumem tiste ki imajo var?ne motorje, avto s 130 KM pa navzgor pa se mora avto vozit za u?itek.

 

Moja Mazda 6 GT 140KM disel ma porabo povpre?no 7,2 l/ 100km pri vo?nji pove?ini z ob?asno upporabo klime in 7,6 pri vo?ni z stalno pri?gano klimatsko napravo. Povpre?je opravljeno na 20000km skozi celo leto. Nimam lahke noge, ne teram je pa ve? kot 170km/h. Na testu pi?e v povpre?ju za 1,5l manj. Treba pa je upo?tevati da se v tovarnah testira na valjih, z toćno dolo?enimi odseki. Ta ko je lahko poraba minimalna k ni zra?nega upora.

 

Tudi jaz bi prevozil maraton Franja brez problema brez zra?nega upora. Letos je veter v prsa motil celo teka?e na ljubljanskem maratonu.

 

Ti pa imas nekam visoko porabo.. Js jo teram pa velikokrat do koncne hitrosti..na avtocesti skoz 150km/h+ pa se mi poraba vrti okoli 6,7l...

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti pa imas nekam visoko porabo.. Js jo teram pa velikokrat do koncne hitrosti..na avtocesti skoz 150km/h+ pa se mi poraba vrti okoli 6,7l...

 

 

Jaz sem tudi imel pri prejsnji 140 PS povprecno porabo okoli 7,5 l/100 km ... Se pa precej pozna mestna voznja ... stalno speljevanje in ustavljanje ... Pri sedanji (175 PS, avtomatik) imam sedaj z zimskimi gumami povprecno porabo 7l / 100 km ... prej z letnimi pa okoli 7,2 do 7,3l / 100 km ... Se pa zavedam, da ne vozim ravno najbolj varcno in nisem "meckac" :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zadnji tank dizel?ka sem vozil kar dovje :hudicek:, pospe?ki, prehitevanja, parkrakrat skoraj na rde?e polje, ampak ne ve? kot 130km/h na ac in cestah (upam, da ne bo kakega pozdrava iz :policaj:). Glavnem z 420 nm navora in 129kW sem kar u?ival :punk: .

Izra?unana poraba: 7,47l/100km.

:prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa 1. odkar imam GTA-jko spravil trenutno po 500km-jih na 7,7l.

 

ampak res 10 max ?ez omejitev in AC 120km/h in ob?asni naleti do 150

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri dizlu neke razlike med voznim re?imom skoraj ni. ?e se vozim kot po jajcih, imam porabo 6,7l, ?e ga malo bolj pritiskam pa 7,2l ob?asno ?e kaj ?ez :huh: Sem pa zadnji? na Volanu gledal te nove dizla?e (mislim, da je bil Picasso, pa V50 pa verjetno ?e kak) in vsi pijejo preko 7 pri normalni vo?nji.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

verjamem ja ampak jaz sem jo zman?al n za skoraj 2 litra. pa jo pri dizlu zman?ej za tok ?e lahko :harhar:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je pri mojem isto. Najprej z istim re?imom vo?nje (+ klimo) naredim 900km, potem se mu pa sprdne in jih skoraj ne naklamfam ve? kot 700 (?e nekaj ?asa zapored). Pri Mondeu je bila poraba nizka, ?e si ga ?paral in visoka, ?e si ga turiral. Tu pa je vseeno. Ko dobi dober dizl, postane nenasitna :vino: Nobeden ne ve, zakaj do tega pride.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri M6 2.5 GT (2008/11), bencinar, sem opazil, da se mi je povpre?na poraba po BC po resetiranju le tega pove?ala iz 9,5 na 11,2 na 100km. Zdi se mi malo preve?. Gume so zimske, relacija ista.

 

Jebe? BC, na pe? izra?unaj, to je edino 100%, ?e sevad ima? prave podatke, meni skozi ka?e cca 11+ litrov, dejanska pa je med 9,5 - 10,5 litra.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

A mi lahko en strokovnjak (npr. Ajvar) svetuje, kaj naredit s tem mojim traktorjem (stran ga glih ne bi metal, ker sicer mi dobro slu?i, sicer je pa 120 konjski 2004 letnik)? Namre?, enkrat imam porabo 6,6 litra, pri naslednjem tanku pa 7,5l/100km. Klima ni pri?gana, relacija je popolnoma ista, hitrost je podobna, isto ?tevilo potnikov (torej 2), nobene dodatne prtljage, ni? webasta, ker vedno ?tartam iz tople gara?e... skratka, izlo?il sem popolnoma vse vzroke, ki bi lahko botrovali skoraj 1 liter vi?ji porabi. Tudi BC ka?e popolnoma enako kot potem prera?unam na roke. Kje je torej ke??

 

Ta nihanja v porabi so se mi za?ela dogajat, ko sem v tank vlil neki dodatek za manj?o porabo (dobil sem za sprobat Extreme Fuel Treatment). Takrat sem imel pribli?no konstantno porabo 6,6 - 6,8 litra/100km. Takoj po dodatku pa mi je porabo po BC-ju najprej vrglo na 10 litrov, potem je pa po 60km vo?nje padla na 7,8 litra/100km. In tu se je gibala tudi dejanska poraba. Pri?gala se mi je tudi lu?ka za motor, ki jo je Pelko resetiral, ker je kazala napako na EGR-u. Rekel je naj se oglasim, ?e bi se ?e enkrat pri?gala. In se je, ko sem ?e drugi? vlil to sranje v gorivo. ?ez nekaj ?asa je sicer sama ugasnila ?e preden sem uspel priti do njega. Potem tega dodatka nisem ve? uporabljal in tudi lu?ka se ni ve? pri?igala. Torej, nekaj dejstev:

 

- pri npr. vsakem 3. tankanju mi po resetu porabe to takoj vr?e na neko tako cifro, ko da imam 2.5 bencinarja

- poraba po BC-ju in pe? ra?unanju je identi?na

- relacija je vedno AC in nekaj malega mesta, prav tako obremenitev avtomobila

- porabo imam ob?asno bistveno vi?jo kot je obi?ajno bila

 

Kaj naredit? ?el sem ?e do Pelkota pa je rekel, da bi ponovno nastavljal ventile. Ampak ti so bili nastavljani slabo leto nazaj. Od takrat naprej nisem po?el ni? tak?nega, da bi jih "ob?asno" tako raz?telal, da bi imel neke nenormalne vrednosti porab. Razmi?ljal sem, da bi mogo?e dodal kako stvar za ?i??enje ?ob. Zanima me, kaj se priporo?a? Hvala za odgovore ?e v naprej.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem tudi imel pri prejsnji 140 PS povprecno porabo okoli 7,5 l/100 km ... Se pa precej pozna mestna voznja ... stalno speljevanje in ustavljanje ... Pri sedanji (175 PS, avtomatik) imam sedaj z zimskimi gumami povprecno porabo 7l / 100 km ... prej z letnimi pa okoli 7,2 do 7,3l / 100 km ... Se pa zavedam, da ne vozim ravno najbolj varcno in nisem "meckac" :)

 

Tudi meni je sedaj z zimskimi gumami padla poraba na 7.0 (enaka Mazda). Je pa avto imel od za?etka porabo okoli 8 litrov, ki pa je potem postopoma padala. Bom videl, ?e bo kaj vplivala zamenjava senzorja tlaka izpu?nih plinov.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem vse prej kot me?ka?. V sredo sem po prazni hunski avtocesti pi?il 160-170, pa sem doma imel 7,2

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men se pa kr oreng pozna, da so zdele gor o?je in la?je zimske gume tako, da imam porabo zadnjih 5 tankov

 

12.12.2013 58,47 81,10 153.910 970 6,03 gorivo

04.12.2013 57,33 78,43 152.940 972 5,90 gorivo

21.11.2013 57,98 78,68 151.968 929 6,24 gorivo

11.11.2013 58,16 79,39 151.039 959 6,06 gorivo

05.11.2013 55,62 75,92 150.080 913 6,09 gorivo

 

 

 

Tomozuki, kolk km pa ima? relacije pol k pri?ge? motor. Pri meni recimo, ?e sta na tank dve dalj?i relaciji (cca 200km v kompletu) se na koncu pozna pri tanku kar 0,3 do 0,4 litra manj, kot ?e teh dalj?ih relacij ni. Aja pa webasto se ti lahko v?ge tudi med vo?njo in ni odvisno al si ?tartal iz tople gara?e ali ne sam vpliv le tega na skupno porabo je res minimalen.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi meni je sedaj z zimskimi gumami padla poraba na 7.0 (enaka Mazda). Je pa avto imel od za?etka porabo okoli 8 litrov, ki pa je potem postopoma padala. Bom videl, ?e bo kaj vplivala zamenjava senzorja tlaka izpu?nih plinov.

 

Verjetno si ?el iz kakih ve?colskih valarjev na manjcolske klasike :) Moja poraba variira ne glede na letni ?as, gume, webasto itd. Pri meni je en kesl dizla 6,4 litra, naslednji pa 7,6 litra. Pa ista relacija... :o

 

Tomozuki, kolk km pa ima? relacije pol k pri?ge? motor. Pri meni recimo, ?e sta na tank dve dalj?i relaciji (cca 200km v kompletu) se na koncu pozna pri tanku kar 0,3 do 0,4 litra manj, kot ?e teh dalj?ih relacij ni. Aja pa webasto se ti lahko v?ge tudi med vo?njo in ni odvisno al si ?tartal iz tople gara?e ali ne sam vpliv le tega na skupno porabo je res minimalen.

 

Ko ga pri?gem, ima vsaj 10-15 minut vi?jo porabo. Ampak na?eloma delam okoli 120km fure po avtocesti in nekaj malega mesta (npr. 5km). V mestu mi je na?eloma zrastla poraba za 0,3 litra, ampak to je bilo to. Zdaj pa ima kar iznenada neke ?udne vrednosti. Ko, da mu mo?gani ne delajo ve? prav. Pa ?e bi rekel samo po BC-ju... OK... ampak ko pa je dejanska poraba narasla za isto vrednost, se pa zamisli?. Ja, glede webasta ima? prav. V?asih mi zakuri pred semaforjem in vsi mislijo, da se snema novi del "The Fog" filma. Ampak kljub temu, mi BC ne la?e (?eprav ne upo?teva webasta). A mu naj s kako ?avbo ma?ino spucam?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S kalkulatorjem pridem do istega rezultata :(

 

kaj pogosto resetira? povpre?no? Imam namre? enak motor, delam ve? al manj samo mestno vo?njo, ko grem v slu?bo in domov naredim 15 km to je najve?. Ko resetiram povpre?no, se mi ta ustali nekje pri 6.8-7.0l, obenem dam tudi trip na "0" in spremljam kdaj se za?ne regeneracija. Do regeneracije je poraba kot sem omenil, po kon?ani regeneraciji, katera traja od 12 do 15 km, odvisno kje vozim, pa naraste na 7.6. Do naslednje regeneracije pade povpre?je na 7.2-7.4 in tam ostane naprej, dokler ne resetiram. Je pa razlika ali grem v iz GO v LJ in dam povpre?no na "0", ali obratno(Rebrnice verjetno). ?e ra?unam pe? ali kot ka?e BC je enako. Moti me samo to, da se mi pri 20km do praznega tanka ?ele pri?ge lu?ka za rezervo :blink:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Pa saj ljudje glasujemo z denarnicami. Takole se prodajajo ...  
    • Pa smo spet pri tej vrsti argumentiranja. Poglej tega ... bla bla bla.   Ja, pač, tradicionalni ICE proizvajalec še po stari logiki gradi tudi EV-je, in potem so taka čreva.   Tesla ima to veliko bolje rešeno, Hyundai/KIA prav tako, pa Kitajci tudi, npr. MG, BYD ... Tudi v Dacii Spring ni takih kolobocij, pa so jo Francozi in Romuni skupaj zmetali.   V splošnem - globalnem tehtanem in še kakršnemkoli drugem povprečju - pa moja trditev drži kot pribita - EV-ji so enostavneje sestavljeni od ICE in bodo posledično tudi lažji za vzdrževanje.   Samo poglej, koliko komponent ima EV in koliko ena dizelska mazdina CX-5 ... Res ni treba biti genij, da pogruntaš, kaj bi raje šraufal, če si mehanik. Drugo je, če te je strah elektrike ... Ampak ko enkrat odklopiš HV-baterijo in 12V-akumulator, lahko šariš po avtu po mili volji - kot Mile stari mehanik.
    • E-golf je po "raziskavah" tudi med boljšimi EV iz vidika vzdržljivosti in tehnike motorja, točno zaradi tega kar si napisal.
    • 80 let od te sramote     80 let od srhljive zaprisege Hitlerju na Plečnikovem stadionu | 24ur.com WWW.24UR.COM Pred natanko 80 leti so na Plečnikovem stadionu plapolale nemška zastava s kljukastim križem, črna zastava zločinske SS in tedaj prepovedana slovenska zastava z grbom kranjske dežele. Bil je...  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.