Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

ne ne saj niso prenizki obrati, motor se ni? ne matra, ampak more bit pa po ravnem (takrt mi v 6 ka?e 3-4 porabo, ?e pa je v 5prestavi je pa 5-6l) sem ?e na?tudiral da je prav. Edin ?e je klanec pa ruknem v 5 ker druga?e pa za?ne pit ve? kot v 5.

 

?lovek ne vem ker vla?ilec ti ima?, jaz sem sedajle na ravnini probal pri 50km/h

 

6. prestava 900rpm trenutna 6,4 - ne mi re?ti da se ne matra, mazda pod 1100 je mrtva tovarni?ko

4. prestava v kateri vozim takrat 1200 rpm trenutna 2,3L...

 

kot verjetno ve? se mazdino delovno polje za?ne pri 1300rpm cerka. Ni? ?udnega da dosega? veliko porabo. ?e je dizel ?e ne pomeni da mora? takoj ?altat.

 

Mojo ne ?param pa ?re 6,2-6,4 res da nov motor, a stara CD143 je ?rla 6.5 - 7 povpre?no kjerkoli

 

?ele pol sem ugotovil, da sem mislil Alexov post

 

Danes sem bil malo v Lj.In se vozil po mestu.Lepo po?asi v 5 brzini 50/uro.Ujel sem zeleni val in vse je ?lo gladko.

Zakaj to pi?em in kak?ne veze to ima?Ker je to bila to mestna vo?nja in mi je sedaj jasno, kako za vraga vam lahko pije 5-6 litrov po mestu.Seveda se tako s tako vo?njo da.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni moj ?e vedno pije 7,2l :pepsi: Poraba je nespremenjena, ?e vozim 130km/h ali 170km/h. Tak, da sem se odlo?il, da ne bom ve? upo?asnjeval prometa in delal kolon... Radar detektor na vetrobran pa "pedal to the metal" :policaj:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?lovek ne vem ker vla?ilec ti ima?, jaz sem sedajle na ravnini probal pri 50km/h

 

6. prestava 900rpm trenutna 6,4 - ne mi re?ti da se ne matra, mazda pod 1100 je mrtva tovarni?ko

4. prestava v kateri vozim takrat 1200 rpm trenutna 2,3L...

 

kot verjetno ve? se mazdino delovno polje za?ne pri 1300rpm cerka. Ni? ?udnega da dosega? veliko porabo. ?e je dizel ?e ne pomeni da mora? takoj ?altat.

 

Mojo ne ?param pa ?re 6,2-6,4 res da nov motor, a stara CD143 je ?rla 6.5 - 7 povpre?no kjerkoli

 

?ele pol sem ugotovil, da sem mislil Alexov post

 

Danes sem bil malo v Lj.In se vozil po mestu.Lepo po?asi v 5 brzini 50/uro.Ujel sem zeleni val in vse je ?lo gladko.

Zakaj to pi?em in kak?ne veze to ima?Ker je to bila to mestna vo?nja in mi je sedaj jasno, kako za vraga vam lahko pije 5-6 litrov po mestu.Seveda se tako s tako vo?njo da.

 

 

saj je podobno, samo sharan ima druga?ne obrate kot mazda. samo omenil sem prej. druga? pa valda mena? ?e se motor matra, kr poraba takrrt sko?i ful. s 6 vozt 60 gre sam po klancu navzdol pa ?e tkrt ti kur kr ma? fuul pod obrati. 5 je vredu, 4 pa ko je v breg ali po ravnem ko pospe?uje?.... aja vse to kar sem pisal spet leti na sharana, za mazdo je vrjetn druga?e.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

saj je podobno, samo sharan ima druga?ne obrate kot mazda. samo omenil sem prej. druga? pa valda mena? ?e se motor matra, kr poraba takrrt sko?i ful. s 6 vozt 60 gre sam po klancu navzdol pa ?e tkrt ti kur kr ma? fuul pod obrati. 5 je vredu, 4 pa ko je v breg ali po ravnem ko pospe?uje?.... aja vse to kar sem pisal spet leti na sharana, za mazdo je vrjetn druga?e.

 

ja jaz sem zabluzil med posti :)

 

Moja na primer tudi 5 ne v ravnini, kar lepo 4 pri 50kmh in 1200 rpm - navsezadnje ima 1,5 tone madona, vle?e pa od 1300 naprej.

 

sicer sam sem zagovornik dinami?ne vo?nje za manj?o porabo in ne 'mu?enju motorja s prehitrim ?altanjem navzgor' in s tako vo?njo (odlo?no pospe?evanje do potovalne hitrosti) mi ?re 6,2-6,3

 

?e dodatek - ta tank testiram s starim boxom (predvsem zato, ?e dela na tem motorju, ker je kowkele rekel da je na CD163 cukal) in dela b.p. prirastek mo?i je odli?en - poraba enaka. Bo ?el pa ven... :blush:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mojo povpre?no porabo lahko preberete spodaj. Imam pa vsak dan relacijo 40 km v obe smeri skupaj in 25% mestne vo?nje. Vsak tank pa se sppravim tudi na AC in tam mi hitrosti 200+ niso tuje, tako da povpre?je(skoraj pol leta) pov svoje. Klima ali brez ni razlike 0,5 litra. Motor pa je 2.0 V6 144 KS.

 

Avto: Mazda CX-7,bencin 191 kW-260 KM.

Marec: 22 delovnih dni x 40 km ~ 900 km, 70% vzodne in ju?ne obvoznice in 30 % mesta. 10 semaforiziranih kri?i??.

Na?in vo?nje: Dinami?en. Povsod takoj na dovoljeno hitrost in po mo?nosti nadaljevanje z enakomerno vo?njo dokler je mo?no. Klima vedno vklopljena celo leto brez izjeme.

Poraba: 12,7/100 km po BC.

LP

Tupamaros

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avto: Mazda CX-7,bencin 191 kW-260 KM.

Marec: 22 delovnih dni x 40 km ~ 900 km, 70% vzodne in ju?ne obvoznice in 30 % mesta. 10 semaforiziranih kri?i??.

Na?in vo?nje: Dinami?en. Povsod takoj na dovoljeno hitrost in po mo?nosti nadaljevanje z enakomerno vo?njo dokler je mo?no. Klima vedno vklopljena celo leto brez izjeme.

Poraba: 12,7/100 km po BC.

LP

Tupamaros

 

?e vedno samo na benz, ali ?e tudi s pomo?jo ... ? :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

v?eraj na zaklju?ku poraba izziva tankal/resetiral danes Rovinj in nazaj in ka?e 5,6L :notworth: po 500km. O?itno je 3000km tista meja ko re?e? da se je motor ulavfal.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta ma?ina se ne da, vleka prikolice 80 po avtocesti seveda v peti stalno - povpre?na po Bc ki ne la?e do term Ptuj 7,2L :dudek:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avto: Mazda CX-7,bencin 191 kW-260 KM.

Marec: 22 delovnih dni x 40 km ~ 900 km, 70% vzodne in ju?ne obvoznice in 30 % mesta. 10 semaforiziranih kri?i??.

Na?in vo?nje: Dinami?en. Povsod takoj na dovoljeno hitrost in po mo?nosti nadaljevanje z enakomerno vo?njo dokler je mo?no. Klima vedno vklopljena celo leto brez izjeme.

Poraba: 12,7/100 km po BC.

LP

Tupamaros

 

Ker imam sam v moji M6 identicen motor, mi lahko verjames da BC laze vsaj 1-1,5 litra prevec.

Pojdi na pumpo tankaj in pol pes zracunaj,verjemi nc ti ne bo jasno.

Na poraba izzivu sem pri 260+ konjih imel porabo 8,5 in nismo smetili po cesti, imam pa price. :hudicek::hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zadnja poraba do Bratislave in nazaj 6,1l/100km. ?eprav se mi zdi, da sem se nekje zakalkuliral, ker tak malo ?e nikoli nisem imel pa nisem spreminjal stila vo?nje :ne vem: Mogo?e se je avto sam vstra?il cen na Slova?kem in se odlo?il, da se ne bo nacejal z dizlom kot obi?ajno :vino: Ali so pa krive nove Inter?par radkape, ki so iz la?je plastike...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Sam to si ga pa palil a :) no sej bezn gre dol jutr :) ...drga? pa pr meni na 8,8l....ker je en biznis v vodo padel za nekaj ?asa, avto do nadaljnega ostaja pri meni.

 

Kukr je ?lo. :hudicek: Zanimivo se je peljati ob avtocesti po regionalki.... :zvizga: Da ceste od ?rnega Kala pa proti notranjski nekje neke stranske ne omenjam.

Mimogrede na planinskih ridah je pa na nedeljo folka ob cesti kot bi bila kaka dirka. Pa pride? v kaki tretji na vrh s polnim gasom pa policaji parkirani pa gledajo in ?tejejo promet. :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na na?i Yugo furi (cca. 1800km) je bila poraba po BC-ju 8.2, realno nekje slabih 9 litrov, LPG-ja se razume! :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zadnja poraba 4,8l/100km... v dvoje pod samo 64KM :) ni Mazda, je pa japonski Lah :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 tednov kasneje...

Ne vem sicer kaj se je zgodilo, ampak zadnji tank je poraba 5.59 :-) Tankal sem na OMV Kranj, danes pa sem tankal na Petrolu novi Qmax da vidmo :)

 

http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=7745

 

P.S.

Aja BC je kazal 5.6l

 

zakaj meni pije 7.2-7.5?? :angry2: Ker ima DPF in 120KS?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

trenutno na 5,7....

 

Glede Qmax - sem povpra?al koleg, ki 'kelnari' na Petrolu Medvode kaj je s pet novega, in je rekel samo - glej, table smo morali postaviti 15.5, zadnja cisterna je pripeljala zalogo 22.3, naslednja pa pride okoli 15.6..............

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

trenutno na 5,7....

 

Glede Qmax - sem povpra?al koleg, ki 'kelnari' na Petrolu Medvode kaj je s pet novega, in je rekel samo - glej, table smo morali postaviti 15.5, zadnja cisterna je pripeljala zalogo 22.3, naslednja pa pride okoli 15.6..............

 

No moja izku?nja z novim Qmaxom, je dobra, zadnji tank 6,6, prej niti pod razno ni ?lo pod 7, 2 pa ?e to je moglo bit ve?ji del relacija, to pa bilo res kombinirano in 6,6 prav presene?en. :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zakaj meni pije 7.2-7.5?? :angry2: Ker ima DPF in 120KS?

 

Hm, pojma nimam. Jaz sem vozil normalno v smislu brez kakih 'do dile' pospe?evanj in tam okoli 120 po AC. Relacije Cerklje - ljubljana pa mestna po Lj, od WTC do be?igrajskih dvorov.

Bomo videli sedaj naslednji tank, ko ne bo ve? mestne vo?nje v center ampak samo do WTC-ja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zakaj meni pije 7.2-7.5?? :angry2: Ker ima DPF in 120KS?

 

Ja, sva ?e dva. Glede na to, da moj nima DPF-ja, pomoje ni od tega odvisno. Sem imel ?e manj?o porabo okoli 6.5l, potem so mi ga pa softwaresko nadgradili in evo rezultat :glare: Zadnji? sem imel celo 7.8 :pepsi: Res je, da nimam ravno lahke noge, po drugi strani pa tudi mestne vo?nje nimam ni? (ki naj bi bila najbolj potratna). Zdaj sem dal noter powerbox in izgleda ?e bolj ?ejen. Kazalec je na predzadnji ?rtici, naredil sem pa 500 kilometrov :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.