Skoči na vsebino

Pomik stekel s daljincem


Marjan_klo

Priporočeno sporočilo

Ima nova trojka za??ito pred priprtjem pri zapiranju stekla? ?e ima, potem res ne vidim razloga, zakaj so to ukinili. Se je pa druga?e to res za?elo marsikje ukinjati po kar nekaj nesre?ah s priprtjem. Recimo pri Alfi so se mislim da 2003 pametno lotili te te?ave - ukinili so daljinsko zapiranje stekla, ohranili pa daljinsko odpiranje.

?e Labi pravi da nima niti avtomatskega zapiranja, pomeni da nima niti za??ite (ne more imeti)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e Labi pravi da nima niti avtomatskega zapiranja, pomeni da nima niti za??ite (ne more imeti)

 

No, ni nujno. Lahko bi imela za??ito, ampak ne bi imela opcije avtomatskega zapiranja. Avtomobilskim in?enirjem marsikaj ska?e po glavi dandanes... :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res ne vidim logike, da zaradi nekaterih "nesre?", katere so se zgodilo "namerno", tako funkcijo postopoma ukinjajo...

 

Kdo je kriv, ?e je otrok dr?al roko/prst iz vozila skozi odprto okno takrat, kadar je "o?e" dr?al na daljincu gumb za zaklep vozila in so se posledi?no vsa okna zaprla? Kdo? Uporabnik (otrok, o?e) sam in nih?e drug. Vsi dobro vemo (in tudi ta "o?e"), kaj se zgodi, ?e dr?i? na gumb za zaklep vozila na daljincu..... ?e pa ni vedel, pa bi si moral prebrati navodila za uporabo vozila, sicer ga ne zna uporabljat.

 

?e smo ?e tako pravno "natan?ni", potem bi morali ukiniti tudi funkcijo, da ob pritisku na gumb (v vozilu - na vratih) za zapiranje ?ipe, se ne bi smela samodejno zapreti do konca, saj se tudi v takih primerih lahko nekdo "u??ipne". Gre za popolnoma enako funkcijo, s tem da se slednja upravlja z gumbom na vratih (prva pa z gumbom na daljincu).

 

V?eraj sem govoril z enim avtoelektri?arjem in naknadno se ne da vgradit te funkcije, da bi z original klju?em odpiral in zapiral okna v vozilu. Lahko bi se sicer dogradilo z nekim dodatnim daljincem, ampak je poseg v elektroniko preve? velik, pa tudi vpra?anje je, kako bi/?e bi pravilno delovalo (pa ?e en daljinec bi moral imeti s sabo poleg klju?a, kar se meni osebno zdi povsem odve?).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

obujam temo, ker me zanima, ?e je ?e kdo kaj pogruntal, saj mi na M5 sedaj zelo manjka ta funkcija :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdaj te bodo pa napadli, da ?e ?eli? tako funkcijo, pojdi na druge znamke  :lol:  :zvizga:

 

Druga?e pa da se tudi to uredit, vendar ne na uradnem servisu.

 

Obstaja "modul", katerega samo priklopi? (plug&play) in stvar zelo lepo deluje. Lahko odpira? kot tudi zapira? vsa 4 okna z daljincem (sicer ne vsa 4 hkrati, ampak odpira/zapira eno po eno). Modul je dokaj poceni, vgradi? pa lahko sam.

 

Ne vem pa, kako to vpliva na garancijo vozila, tako da odsvetujem razne posege vozilo, v kolikor ga ima? ?e v garanciji.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 9 mesecev kasneje...

Obujam temo ker me zanima ali je mo?no nastaviti avtomatsko zapiranje oken, ko zaklene? avto.

 

Imam mazdo 3 (2007), ki omogo?a zapiranje in odpiranje vseh oken z original daljincem, ?e nekaj ?asa dr?im gumb.

Zanima me ali bi lahko nastavil, da se okna sama zaprejo ko zaklenem avto. Torej da mi ni treba dr?ati gumba na daljincu.

 

Lahko mi na PM tudi svetujete kakega elektri?arja

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nevsaj s programiranjem ne, s kakim dodatnim modulom pa verjetno

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Audi ima recimo tako narejeno, da v primeru dezja s pomocjo deznega senzorja zapre vse sipe.

To je mela alhambra, prodajajo pa to posebej, gre pa za en klik ce mas VCSD sw....

 

Ampak to je nemc.bodi vesel da mas to funkcijo ker je ni vec v novih avtih!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja na?a nova Opel Mokka x ima to funkcijo. Z daljincem lahko odpre? in zapre? vsa okna. 

a ni tvoja moka ?e 2016? 

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.