Skoči na vsebino

Poraba goriva-Mazda 6 diesel


Priporočeno sporočilo

Predvidevam, da ima? ?e DPF filter?

Ena izmed mo?nosti je, da je odpovedala kaka izmed sond glede DPF in je avto vseskozi v tem re?imu 'pucanja' filtra. To bi bla ena od mo?nosti.

 

Bo pa ?e kdo drug kako drugo mo?nost povedal.

 

A ti sveti kaka lu?ka?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Predvidevam, da ima? ?e DPF filter?

Ena izmed mo?nosti je, da je odpovedala kaka izmed sond glede DPF in je avto vseskozi v tem re?imu 'pucanja' filtra. To bi bla ena od mo?nosti.

 

Bo pa ?e kdo drug kako drugo mo?nost povedal.

 

A ti sveti kaka lu?ka?

 

aja avto je 2003l in nima DPF filtra, lu?ka ne sveti nobena, pa gre tudi normalno! skratka vse je OK, samo porabo mi ka?e vseskozi tam med 9 in 10-imi litri pa tudi po prevo?enih kilometrih se ful opazi (cca. samo 650 km z enim tankom, prej dobrih 800 km). Pa vozim samo na dalj?e relacije!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni ko se pri?ge lu?ka za rezervo, ra?unalnik ka?e da lahko naredim ?e 250km. :D Ni mi jasno kako lahko tako nap*zduje.

 

Ne verjemi BC-ju in raje spremljaj kazal?ek za gorivo. Jaz sem namre? obstal na AC, pa je BC kazal ?e za 111km dosega.

 

Poraba goriva se mi je v zadnjih dveh tednih iz povpre?ne 6,5l, dvignila na 9,5l.! Ima kdo mogo?e kak?en nasvet, izku?njo?? (Mazda 6 CD120)

 

Tole ni normalno niti pod razno, edino ?e si se ves ?as vozil v gu?vah po mestu. Bi rekel, da ti je crknil kak?en senzor pretoka zraka ali pa je kje kaka cevka po?ila in so informacije napa?ne pa dozira prebogato me?anico nafte in zraka.

 

A se ti zadaj mo?neje ?rno kadi kot je po navadi, ko je bila poraba normalna?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne verjemi BC-ju in raje spremljaj kazal?ek za gorivo. Jaz sem namre? obstal na AC, pa je BC kazal ?e za 111km dosega.

Tole ni normalno niti pod razno, edino ?e si se ves ?as vozil v gu?vah po mestu. Bi rekel, da ti je crknil kak?en senzor pretoka zraka ali pa je kje kaka cevka po?ila in so informacije napa?ne pa dozira prebogato me?anico nafte in zraka.

 

A se ti zadaj mo?neje ?rno kadi kot je po navadi, ko je bila poraba normalna?

 

Ej ni? se ne kadi zadaj, pa ni? ob?utit kak?no te?avo da bi bla! vse laufa normalno! :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej ni? se ne kadi zadaj, pa ni? ob?utit kak?no te?avo da bi bla! vse laufa normalno! :ne vem:

 

da ti niso spumpal benz ven :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne verjemi BC-ju in raje spremljaj kazal?ek za gorivo. Jaz sem namre? obstal na AC, pa je BC kazal ?e za 111km dosega.

Tole ni normalno niti pod razno, edino ?e si se ves ?as vozil v gu?vah po mestu. Bi rekel, da ti je crknil kak?en senzor pretoka zraka ali pa je kje kaka cevka po?ila in so informacije napa?ne pa dozira prebogato me?anico nafte in zraka.

 

A se ti zadaj mo?neje ?rno kadi kot je po navadi, ko je bila poraba normalna?

 

Kaj ni normalno, to je Mazda. Zadnji? sem tankal polnega in se mi je res mudilo domov in sem vozil 160, ve? ne vozim z zimskimi gumami. Zjutraj isto nazaj v slu?bo okol 150 kokr pa? jutranji promet dopu??a in enako ?e zve?er domov. Torej po prevo?enih cca 150 km sem imel porabo 8,7 po BC, tank pa je vidno usihal. Tko da prvi ki bo reku da je Mazda ?parov?k je zame bedak. Kolega se z mondeotom avtomatikom voz kolikor hitor promet dopu??a, do max 160 in mu ?re standardno 7,4. Ista relacija. Celo 4 ljudje so stalno v avtu. Tko da razprave o porabi pr Mazd zame niso ve? relevantne. Zgleda da se tale forum po?asi oku?il s Honda?i, k pr 7.000 obratih vse Honde ?rejo 4,5 litra. ;)

 

Pa?, ?ejna gajba nima? kej.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

neki mas narobe nastelan...pri 160 konstanto je 8.7 prevec...

ker je to "moje" obmocje voznje, imam jaz za 1 liter nizjo porabo, pa dvomim da zarad karavana da je taka razlika?

 

Avto je bil pred manj kot 4 000 na servisu, naredil naj bi vse, celo ?obe nekaj "u?ili" pojma nimam. Lej, kokrkol, postaja mi ?al za nakup tega avta. Morda za ta forum bogokletna izjava, ampak dr?i. Blazni stro?ki, velika poraba, edin kar je na cesti me ?e ni pustila, in jo pelem direkt v pre?o ?e bi me pr 80 000 prevo?enga.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem ugotovil,zakaj mi je pila 9 litrov.Valjda,?e mi je stalno zadaj bremzala. sramezljiv

 

Moja 143ks verzija z DPF-jem, pri 150 tudi ne kuri 8.7l. No razen ?e je kak klan?ek, to se takoj pozna...?udno.

 

Ne se sekirat.Tiste pravljice o mali ?eji so za otroke.Avto te?ek ?ez tono in pol rabi svojo pija?o in tukaj ni kaj.

Vsak manj?i klan?ek se pozna.Je pa res,da ni neke bistvene razlike v porabi,?e je avto nakrcan do tilta.

Ne?akov bmw 3.0 z lahkoto popije 10+ litr?kov.Pa se hvalijo,da je ?parov?ek. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj ni normalno, to je Mazda. Zadnji? sem tankal polnega in se mi je res mudilo domov in sem vozil 160, ve? ne vozim z zimskimi gumami. Zjutraj isto nazaj v slu?bo okol 150 kokr pa? jutranji promet dopu??a in enako ?e zve?er domov. Torej po prevo?enih cca 150 km sem imel porabo 8,7 po BC, tank pa je vidno usihal. Tko da prvi ki bo reku da je Mazda ?parov?k je zame bedak. Kolega se z mondeotom avtomatikom voz kolikor hitor promet dopu??a, do max 160 in mu ?re standardno 7,4. Ista relacija. Celo 4 ljudje so stalno v avtu. Tko da razprave o porabi pr Mazd zame niso ve? relevantne. Zgleda da se tale forum po?asi oku?il s Honda?i, k pr 7.000 obratih vse Honde ?rejo 4,5 litra. ;)

 

Pa?, ?ejna gajba nima? kej.

 

 

Ma jaz ne vem, kako vam toliko porabi...

 

Smo ?li letos na smu?anje v Dolomite-4 osebe +prtljaga, hrana, pija?a, smu?arska oprema +stre?ni kov?ek. Tankal V Novi Gorici ter po povratku spet v Novi Gorici. Vo?nja po avtocesti 130-140 km/h(o?asno tudi do 150-ve? zaradi kov?ka nisem upal). Vmes precej prelazov (1800m+). Vsako jutro cca 10 minut vgan avto(webasto), ker je bilo 15 minusa, ter 6km do smu?i??a. Skupno sem prevozil cca 320km na avtocesti ter 240 km izven( ?ez hribe in doline...). No poraba je bila izra?unana 7,02 l/100km. Je ?e mene presenetilo, ker sem pri?akoval vi?jo porabo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma jaz ne vem, kako vam toliko porabi...

 

Smo ?li letos na smu?anje v Dolomite-4 osebe +prtljaga, hrana, pija?a, smu?arska oprema +stre?ni kov?ek. Tankal V Novi Gorici ter po povratku spet v Novi Gorici. Vo?nja po avtocesti 130-140 km/h(o?asno tudi do 150-ve? zaradi kov?ka nisem upal). Vmes precej prelazov (1800m+). Vsako jutro cca 10 minut vgan avto(webasto), ker je bilo 15 minusa, ter 6km do smu?i??a. Skupno sem prevozil cca 320km na avtocesti ter 240 km izven( ?ez hribe in doline...). No poraba je bila izra?unana 7,02 l/100km. Je ?e mene presenetilo, ker sem pri?akoval vi?jo porabo...

 

Men tud ni jasno kako visoke porabe imajo nekateri ? jaz imam povpre?je 6,5 s tem, da je najve? AC vo?nje ve?ino na 140km/h (po ?tevcu) in kar precej mestne ter zelo malo regionalk pa vseskupi je bil najslab?i rezultat 7,04l/100km, najbolj?i pa 5,80l/100km.

 

Pa kdor se je z mano vozil ve, da dale? od tega da se jajcam po cestah.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa? o?itno Mazda ni ve? to kar je bla!!?al :ne vem:

sicer je res, da me na cesti ?e ni pustila nikoli amoak vseskozi so neke pizdarije pa stro?ki pa ...

sem mislil, da je za kaksn razred bol? od vw-ja ko sem ga mel pa bl kot ne isto!

ne vem?

javim ko ugotovim napako zakaj tk po?ira diesel

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa? o?itno Mazda ni ve? to kar je bla!!?al :ne vem:

sicer je res, da me na cesti ?e ni pustila nikoli amoak vseskozi so neke pizdarije pa stro?ki pa ...

sem mislil, da je za kaksn razred bol? od vw-ja ko sem ga mel pa bl kot ne isto!

ne vem?

javim ko ugotovim napako zakaj tk po?ira diesel

 

Jaz sem menjal samo IMV ventil...sedaj jih imam pa 180kkm...dela ko urca-upam, de mi ne crkne kaj ?e jutri..... :blush:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je, da je to star motor. Da ni ravno ne vem kak biser.

A je kaka razlika, kje tanka? pri tvoji porabi?

 

Hja, odkar je Boss zagnal paniko, da ima OMv zani? nafto (tega je ene pol leta morda malo ve?), sevede sem prebral ?e drugje o tem. No od takrat sem samo na petrolu.....

 

Kako imamo eni tako porabo? Ker verjetno povemo po resnici. Kaj jaz vem. V zavetrju kamiona pri 85km/h morda res pride? na 5 l stem avtom. Drga? pa ne. Edino, ?e si do konca obremenjen le in samo s porabo in samo o tem razmi?lja? ves ljubi ?as vo?nje, kako ne prtisnt na gas in pri tem vseeno pospe?it. to se mi pa ne da. Sej sem ?e pisal na istem re?imu so mi vsi dosedanji avti ?rli manj. Res je M6 najte?ja doslej. Ampak to je pa to.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, odkar je Boss zagnal paniko, da ima OMv zani? nafto (tega je ene pol leta morda malo ve?), sevede sem prebral ?e drugje o tem. No od takrat sem samo na petrolu.....

 

Kako imamo eni tako porabo? Ker verjetno povemo po resnici. Kaj jaz vem. V zavetrju kamiona pri 85km/h morda res pride? na 5 l stem avtom. Drga? pa ne. Edino, ?e si do konca obremenjen le in samo s porabo in samo o tem razmi?lja? ves ljubi ?as vo?nje, kako ne prtisnt na gas in pri tem vseeno pospe?it. to se mi pa ne da. Sej sem ?e pisal na istem re?imu so mi vsi dosedanji avti ?rli manj. Res je M6 najte?ja doslej. Ampak to je pa to.

 

jaz imam povpre?no porabo 6,7, to se mi ne zdi veliko, pa kar pritiskam, 80% avtocesta, ve?ina okrog 150km/h, v?asih tudi 200km/h, ?e si mi mudi in ni gu?ve pa prehitevalnem pasu. Problemov z avtom (l.2004) pri 150k prevo?enih pa nobenih, preventivno pa sem zamenjal IMV ventil na velikem servisu pri 120k in po?istili so mi sito pri karterju. Tankam ve?inoma na Agipu, ?e ga ni v bli?ini pa na OMV-ju, v tujini pa ?e se da na Shellu.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz imam povpre?no porabo 6,7, to se mi ne zdi veliko, pa kar pritiskam, 80% avtocesta, ve?ina okrog 150km/h, v?asih tudi 200km/h, ?e si mi mudi in ni gu?ve pa prehitevalnem pasu. Problemov z avtom (l.2004) pri 150k prevo?enih pa nobenih, preventivno pa sem zamenjal IMV ventil na velikem servisu pri 120k in po?istili so mi sito pri karterju. Tankam ve?inoma na Agipu, ?e ga ni v bli?ini pa na OMV-ju, v tujini pa ?e se da na Shellu.

 

Super. Pa ra?unaj ?e dpf in si na 7.7 kar je blizu mojega povpre?ja, kadar se utegnem vozit pod 140.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.