Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

To je pol skoraj normalna poraba,malenkost ve?ja,ki pa ne kli?e po generalki in niti po to?enju katerega koli aditiva za zmanj?anje porabe ;)

Lani sem ga dotocil 3l (dexelia), letos z dodatkom samo liter (castrol olje), sem pa lani res naredil vec km

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poizkusi z Mobil 1 10w-40 ali pa kak?en Shell Helix. Dexelie in Castrola se probaj izogibati. Niso ravno dobra olja za te motorje pa tudi na splo?no niso ne vem kaj. 

Uf zamesu ja, mobil super 2000 mam pa sm ful zadovoljen napram dexelii.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...
  • 4 tedne kasneje...

Lep pozdrav!

 

Torej, v kratkem imam servis . Vem, da je Mazda malenkost preimenovala olja, zato ne vem to?no katerega moram kupiti. Je ta pravo Dexelia Ultra 5W30?

Avto. M6, 2008, 2.0 bencin.

 

?e se ne motim se pri 100 000 km menjajo tudi sve?ke, dr?i? Ve slu?jno kdo kje jih nabavit za normalno ceno?

 

Hvala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A servis bo? dela na poobla??enem?

Men so sve?ke (na poobla??enem) menjal pri 120 000km (40?- 4x10?), olje sem dobil pa po isti ceni, kot ga bi dobil preko spleta. Priporo?am ti,da pokli?e? mazdo v BTC in vpra?a? za olje, po kaki ceni ti ga dajo. Drga? pa govorim za enak avto, kot je tvoj 2.0 bencinar).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A servis bo? dela na poobla??enem?

Men so sve?ke (na poobla??enem) menjal pri 120 000km (40?- 4x10?), olje sem dobil pa po isti ceni, kot ga bi dobil preko spleta. Priporo?am ti,da pokli?e? mazdo v BTC in vpra?a? za olje, po kaki ceni ti ga dajo. Drga? pa govorim za enak avto, kot je tvoj 2.0 bencinar).

A pri 120 000 je menjava sve?k? No super, sem tudi mislil da so ful dra?je, potem ni nobene panike. Bom povpra?al za olje, ker redna cena je kar bolana.

 

Kaj pa olje v menjalniku, ?isto iz firbca, kateri tip olja se daje v ro?ni menjalnik?

 

Hvala vsem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede olja sem ?e zvedel. 75-90 (DL-4, DL-5), ?e bo kdo rabil :)

Hvala za prej?nje odgovore.

bi ti priporo?al da za na?e kraje da? 75-80. Predvsem pozimi bo ratalo ?altanje poprej mehkej?e

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 mesecev kasneje...
  • 3 meseci kasneje...

sem ga imel nekaj casa na MX5 1.6 benz, pa mi je ga malo pilo...

od takrat naprej sem na Mobil1 ESP 5W30 na vseh avtih in je super olje

 

verjetno odvisno od avta od avta...probaj pa bos videl, ker je Motul drugace (tako kot Mobil1) super olje

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sem ga imel nekaj casa na MX5 1.6 benz, pa mi je ga malo pilo...

od takrat naprej sem na Mobil1 ESP 5W30 na vseh avtih in je super olje

 

verjetno odvisno od avta od avta...probaj pa bos videl, ker je Motul drugace (tako kot Mobil1) super olje

Aha, se pravi, da je tudi Mobil 1 5W30 super olje?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali je olje Motul 8100 X-clean+ 5W-30 dobro? Bi ga probal zamenjati z Castrol Edge 5W-30, ker ga nekaj popije. Sli?al sem, da je kar se tega ti?e bolj?e olje Motul.

 

?ivijo,

meni ga na moji mazdi 6 (enaka kot tvoja) ni pilo (motula).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest bom v ocetovo 6ko bencinar isto dal mobil 1 ESP 5W-30. Mi je pa zanimivo da je to olje namenjeno dizelski izvedbi z DPF in ravno tako bencinski razlicici. Pri originalnemu olju je tako, da je klasicen 5w-30 namenjen bencinski ali dizelski razlicici brez dpfja. Za dizle z DPFjem je pa 5w-30 DPF

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

bom kar tukaj vprasal.... kaj menite, ce zamenjam turbino katera ima malo lufta in poje... morem obvezno olje menjat? ker je drugace notri mesec dni staro olje in je sigurno kot novo kar se tice mazalnih sposobnostih.... tud turbino imam sneto dol in ni nic drsala oz spuscala kakih vidnih opilkov...

 

kaj menite, pustim 'staro' al treba spet novo olje ?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Bom kar tukaj vpra?al. Katero olje gre v mojo mazdo dizel skyactiv motor? Na kaj moram gledati. Namre? imam redni servis in bi rad prinesel svoje olje.A bo tole v redu?

 

https://www.motornaolja.com/produkt/mobil-1-esp-5w-30/

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.