Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

pred 3 urami je Nejc1986 napisal:

Hja... Jeba pa je če človek dela cel teden in je samo v nedeljo frei. Ampak ja... Jaz se takih stvari izogibam v casu kosila in pred 10h in po 18h...

Če imaš kmalu kosilo in malo dlje časa,še avta oprat in spucat ne morš.:prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Janez007 napisal:

Če voziš tako nobel avto kot je Mazda, pa ja moraš imeti tudi malo stila obnašanja 😄

 

Sam sem "ekološki", avto perem približno 3x na leto, če je možno ga našamponiram ko rahlo rosi in potem ga pustim da ga spere dež. Pozimi redno brišem stekla, ogledala, luči, da umazanija ne vpliva na varnost, pa še kljuke, da ne prijemam z umazanijo ...🤪.

Imaš tudi zelo kvalitetne, celo top avtošampone, ki so bio in ne onesnažujejo okolja. So mogoče malenkost dražji a se splača. A si tako šparoven, da ga pereš le takrat, ko dežuje? 😊

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 minutami je Janez007 napisal:

 

Seveda sem šparoven (to razglašam pod "ekološki" 😀), velik moment pri nas pa je izredno trda voda, tako da poleti na soncu praktično ne moreš lepo oprati avta, ker na njem ostanejo fleki apnenca ... Za tele eko avtošampone se bom pa pozanimal, @Alexhvala. Trenutno imam enega "plavega" z voskom in se obnese. Glede na pogostost pranja, ga ne bo zmanjkalo še nekaj let 😄. No ene 2 x na leto ga peljem še v avtopralnico, predvsem pa spomladi, da mi "kao" sperejo še podvozje .. Zanimivo koliko rje je bilo videti na 4 leta stari Mazdi 6, ko sem menjal kolesa ...

Čakaj, a si kje z obale?... Kras? Ker mi tukaj na obali bi lahko tudi izvaži ta apnenec, ki pride iz pip. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem tole "upgrade-al" na svoji CX-5 ze kmalu na zacetku... Ne rabis nic vrtat... ce seveda kupis taprave ... 

 

 

Sicer se ne rabi velikokrat... je pa fajn :D ... in dokaj poceni ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

2 minutes ago, SpEkTr said:

A je to za gl tudi? Imam že nekaj časa v planu to. A si moral kaj vrtat?

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
 

 

nic vrtat, samo cepe se pobere ven, na palčki maš navojno matico, ki si jo nastaviš na lukno kjer je bil čep in privijačiš gor nosilček

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo, a rabimo to mi na Mazdah? Koliko pa imamo sploh odprto havbe razen, ko dolivamo tekočino za stekla. Mislim, da so tej amortizerji bolj za VAG-e, ko popravljajo kaj na mašinah na cesti. 

Popravljeno od Alex
  • Všeč 1
  • Haha 2
  • Začuden 1
  • Hvala 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

3 minutes ago, SpEkTr said:

OK, pol je to to? A v redu funkcionira?

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
 

 

za1x 💪

Just now, Alex said:

Samo, a rabimo to mi na Mazdah? Koliko pa imamo sploh odprto havbi razen, ko dolivamo tekočino za stekla. Mislim, da so tej amortizerji bolj za VAG-e, ko popravljajo kaj na mašina na cesti. 

 

veš kaj, js sm to še iz Alfe navajen, pa sm tuki to pogrešu 😆

  • Všeč 1
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Samo, a rabimo to mi na Mazdah? Koliko pa imamo sploh odprto havbe razen, ko dolivamo tekočino za stekla. Mislim, da so tej amortizerji bolj za VAG-e, ko popravljajo kaj na mašinah na cesti. 

 A nisi ravno pred kratkim pisal, da je treba olje preverjat na vsaka dva tedna? ;) Takrat je pac treba havbo odpret... Je pa zadeva tako poceni in hitro zmontirano, da je res cudno, da tega ni ze serijsko... To ima marsikateri cenejsi avto ze serijsko... ;) Ce se prav spomnim, ima mami to ze pri Corsi, ki je nova kostala trikrat manj kot moja mazda ;)

 

Nekako podobno kot pokrovcki pri vratih, ki si jih ored kratkim odkril... To sem recimo tudi ze pri sestici nabavil in tudi pri sedanji mazdi... Tistih par € in hitra ter enostavna montaza... je vredno.

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To so vse stvari, ki avta ne prodajajo in zato jih pač ne dajejo gor, čeprav bi bilo čist smiselno z minimalnimi stroški. Žal je tako, da ta svet dejansko gleda samo še fasado vsebina je pa nekje zadaj, načeloma nepomembna kar je v bistvu škoda.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.