Skoči na vsebino

NAKUP mazde 6...pomoč


mito4444

Priporočeno sporočilo

Samodejno upravljanje dolgih lu?i pri 2013 attraction imam tudi pri svoji.

 

Fake les in memory sede?i, kamera, bose, 19 col = revolution.

 

Cenik 2014, avti so enaki kot 2013. Teh dopla?il ni bilo: https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.mazda.si/assets/slovenia/cenik_za_stranke_1.7.2014.pdf&ved=2ahUKEwiT79PKqKHgAhWEI1AKHVNuAWoQFjAAegQIBBAB&usg=AOvVaw0uTpCY1Y-d0M1zaiFsUhfC&cshid=1549257202265

P.s. kateri VIN decoder pravi, da je attraction?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e je tudi turbo bil zamenjan potem kar vzami. Bo? pa verjetno zaradi kratkih relacij imel nara??anje olja, ker ti ne bo delalo regeneracij do konca.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako kratke pa ima? relacije? Na?eloma ne bo te?av s tem, ?e bo? le takrat ko se izvaja regeneracija, pa? naredil to do konca. Ok, ni panike, ?e kdaj pa kdaj ne. ?e bi pa to redno, pa zna bit ta te?ava.

 

Sicer pa nekih blaznih te?av ni, mogo?e se EGR kaj prej zaba?e, pa ga je treba s?istit. Jaz imam recimo relacije cca 13km v eno smer.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako kratke pa ima? relacije? Na?eloma ne bo te?av s tem, ?e bo? le takrat ko se izvaja regeneracija, pa? naredil to do konca. Ok, ni panike, ?e kdaj pa kdaj ne. ?e bi pa to redno, pa zna bit ta te?ava.

 

Sicer pa nekih blaznih te?av ni, mogo?e se EGR kaj prej zaba?e, pa ga je treba s?istit. Jaz imam recimo relacije cca 13km v eno smer.

Med tednom zelo kratke... 8km (16minut) v eno smer- ?e grem po otroke potem se nabere na 12km...  

Za vikend pa ponavadi  ve? kot 40km v eno smer.  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni nobenega problema, sej sli?i? motor, kdaj dela regeneracijo. Meni jo dela to?no na 250 km, si resetira? km in pribli?no ve?, kdaj bo.Pa ?e en indikator je, kp spusti? plin in dela regeneracijo ne pade poraba na 0 ampak na 0,7... tudi nasplo?no je poraba ve?ja.

No, takrat si jaz pri?gem na zaslonu i-loop in grem po avtocesti toliko ?asa nad 2000 vrtlj/min, dokler se pri?ge i-loop ready. To traja pribl. 12 km. Meni se ni nivo olja ?isto ni? zvi?al, ker ne ugasnem avta nikoli med regeneracijo.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Med tednom zelo kratke... 8km (16minut) v eno smer- ?e grem po otroke potem se nabere na 12km...  

Za vikend pa ponavadi  ve? kot 40km v eno smer.  

 

Za tak re?im vo?nje bi jaz resno razmi?ljal o bencinarju, pa pustmo zdaj debato o porabi. Prikolico bo pa tudi brez te?av vlekel nekajkrat letno.

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ak, kaj je pa z meganom senikom narobe? Sej ta bo tut vleku prikolico? 

 

Imava podobno 'te?avo' :) Tudi mi parkrat na leto vle?emo prikolico, no edino med tednom se malce dlje peljem, pa ?e vseeno ne toliko, da ne bi mogel imeti bencinarja. Samo te?ava je, ker smo malce navajeni na dizla, neke pretirane ponudbe bencinark pa ni. Se mi zdi da se v zadnjem letu to malce premika naprej.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za tak re?im vo?nje bi jaz resno razmi?ljal o bencinarju, pa pustmo zdaj debato o porabi. Prikolico bo pa tudi brez te?av vlekel nekajkrat letno.

Bencinarja 1,6 VVTI imam ?e sedaj. ?e bi samo na to gledal, potem sploh nebi ?el v menjavo. 

Za prikolico vle?t sem sedaj vozil z Ford Mondeo 1,6 TDCI. Zadeva je bolj kot ne nepremi?nina. ?e bi planiral vleko prikolice 3x letno potem sploh nebi razmi?ljal o menjavi. Tako je pa ?elja, da s prikolico letos naredimo vsaj 10 izletov po avstirji in za gorske prelaze je tole bolj?a izbira kot pa Mondeo 1,6l dizel. 

 

Razmi?ljal sem tudi o 2,5 bencinarki, ampak je ni na trgu. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Dolgo me ni bilo tukaj, vendar sedaj lahko sporo?im veselo novico, da je tista mazda ?e parkirana pri meni v gara?i. 

 

Z njo sem prevozil ?e 600km, tako da je ?e kar preizku?ena. Vozi se odli?no. 

Poraba pa kljub stre?nemu kov?ku po BC 6,4l/100km, kar se mi zdi sprejemljivo. 

Moti me edino to, da je nivo olja v motorju ?e cca. 1cm nad zgornjo ?rtico oz. je ?e skoraj na "X".  Kot sem se izobrazil na tem forumu je to posledica ve?ih prekinitev ?i??enja DPF filtra. 

Kaj to pomeni? Ali je potrebno olje zamenjati? Zadnji servis je bil narejen pred 14.000 km, tako da imam ?e cca. 6.000 km do servisa. Ali s tem, ko je toliko olja ?kodim motorju?  Kaj predlagate?

 

LP Rok

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Olje obvezno zamenjaj.Na koliko km ti dela regeneracijo? V povpre?ju delajo tej motorji na pribl. 250 km, tako da lahko pribli?no sledi? kdaj ti dela regeneracijo.?e malo pazi? ti kljub veliko mestnim kilometrom ne bo naraslo olje ni? oz. minimalni. Takrat, ko ti dela regeneracijo pa? odpelje? tistih 12 km po hitri cesti in ima? nekaj ?asa mir.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Regeneracijo mi dela na cca. 200km. Jaz to vem, da se takrat ne smem ustavit... prej?nji lastnik pa se o?itno je. 

Prej?nji lastnik je naredil 235.000km v 5 letih in 7 mesecih. Ni imel kratkih razdalj. Te so bile samo zadnje 2 meseca, ko se je avto samo prilo?nostno uporabljal. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Regeneracijo mi dela na cca. 200km. Jaz to vem, da se takrat ne smem ustavit... prej?nji lastnik pa se o?itno je. 

Prej?nji lastnik je naredil 235.000km v 5 letih in 7 mesecih. Ni imel kratkih razdalj. Te so bile samo zadnje 2 meseca, ko se je avto samo prilo?nostno uporabljal.

 

Sej nikjer ne pi?e, da ?e nekdo dela veliko km, da ne more ustavit regeneracije. Lahko recimo bi ?el vsak dan iz Kp v Lj in ravno pred domom se mi vklopi regeneracija. In ugasnem avto.In grem zopet v Lj in to ponovim.In olje nara??a. Ali pa avto dela regen in zavije? na pumpo in jo zopet prekine?.

V vsakem primeru mora? slediti in poslu?ati motor in gledati zrenutno porabo in i-loop.Seveda je za motor bolj?e, da dela? dolge relacije, ker tudi bolj?e deluje in je manj?a poraba.Poznam pa ljudi, ki imajo dizel skyactiv in imajo veliko km po mestu in nobenih problemov z dpf.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako pa se to pozna na motorju, ?e je v avtu gorivo pome?ano z oljem? Kje lahko pri?akujem probleme, ?e se je v preteklosti to ve?krat dogajalo in lastnik ni bil pazljiv?

Kolikor jaz vem, on sploh ni vedel za ta problem. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.