Skoči na vsebino

mehankar mi pokvaril mazdo


Priporočeno sporočilo

vem da mam odprto ?e temo o v?igalnih kablih, sam sm ?isto obupan tak da bom ?e eno odprl da bo mogo?e ve?ji u?inek :whatever:

 

 

no uglavnem, u petek je bila mazda mx3 1.6 16v 79kw dohc letnik 95 na velkem servisu (menjava vseh jermen, vodne pumpe, filtrov, olja...). Avto je do petka delal normalno, lepo se je zvrtel, ni? cukal razen v prostem teku se je zaganju ?e sem vklopil kak ve?ji el porabnik, poraba je bila pod 8l, olja papca, sam ni panike (mogo?e je bilo slabo olje notri). Pridem u petek zve?er po avto, ves navdu?en ko bom mel tip top avto in se brez skrbi fural okoli- bilo pa je ravno obratno:

avto ne gre nikamor, cuka oz ga neki mori do 2500obr, najbolj o?itno je pr 1800-1900obr (to je vidno samo ko je segret, druga?e dela dokaj normalno), nasplo?no je avto bolj len, prehitm komaj kak kamion, prej ni blo problem (sedaj treba prestavi ?e ni?je). No na koncu je pa je poraba recimo za 30% vi?ja :(

.no v soboto so mi ?e odpovedale zavore (imel skoraj nesre?o), sam sedaj je kul- majstr je zgleda preve? na?ponal ro?no in mi je po nekak?ni logiki pedal padel do pleha

 

?e ima kdo kako idejo, kaj bi bilo lahko narobe, naj napi?e in mu bom zelo hvale?en

 

 

"majstr" (si ne zaslu?i takega imena, ampak pocar) pravi da je so ?obe zapacane (kako niso bile prej) ter da so kabli mogo?e fu?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 53
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Predvidevam da je bil to nek doma?i mojster? druga?e mu takoj reklamiraj zadevo ...

Vedno se taka reklamacija ne obnese - poizkusil - brez pravega efekta (samo malo bolj?e) - re?itev edino drugi mojster! :angry:
Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zaenkrat ?e nebi razkrival tega pocarja, dokler nism 100% prepri?an kaj je narobe

 

 

najraje bi ?el do kakega drugega da bi pogledal kaj je narobe- mi lahko koga v lj svetujete ki mi znal odkriti napako?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sam to stane ker je uradni, bo pri?lo ve? ko je avto vreden :rolleyes:

 

aja, mastr ima firmo avtomehanika in imam tudi ra?un z ddv-jem tak da mi je zgledal profesionalen, sam zgleda da za 19 letnga mulca je vse dobr :angry:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sam to stane ker je uradni, bo pri?lo ve? ko je avto vreden :rolleyes:

Pa ga pelje usaj da pregledajo kaj je narobe...mislim da se tudi to da......al pa ne no...nimam pojma!!

 

 

LP daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ga pelje usaj da pregledajo kaj je narobe...mislim da se tudi to da......al pa ne no...nimam pojma!!

 

 

LP daVid

Seveda se da ... naj pogledajo, povejo kaj je narobe, pol pa se odlo?i?, ?e bo? dal poravljat ali pa ne... B)
Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...in torej pla?a? samo delo....kar pa mislim da ni ve? toooolko drago.....bo? usaj vidu na ?emu si.....

 

 

LP david

Kak?no delo, saj ne bo dal popravljat, samo mnenje potrebuje - to se ne sme ra?unat!
Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

PS.: ?e ti je dal ra?un ima? pravico 8 dni, da se prito?i? oziroma javi? napako, ki jo mora odpravit ... ne zamudi tega roka - tu te varuje zakon!

 

?e bi se tip izmikal bi mu sam zagrozil ?e s kakim in?pektorjem.

mu lahko to pisno po?ljem? po po?ti oz osebno?

 

 

pomoje bom takole naredil- ?el bom mnenje na gamo, potem ?e ugotovijo napako in mi dajo kaj pisnega, bom napisal reklamacijo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne najdm nobenga mehankarja k bi mel cajt- na gami komaj v sredo

 

 

mogo?e kdo ve ?e za koga ki se malo bolj spozna na japonce? ?e zmeraj pa me zanima, ?e so lahko krive ?obe, da ne bom po nepotrebnem vrgel 15k

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne najdm nobenga mehankarja k bi mel cajt- na gami komaj v sredo

 

 

mogo?e kdo ve ?e za koga ki se malo bolj spozna na japonce? ?e zmeraj pa me zanima, ?e so lahko krive ?obe, da ne bom po nepotrebnem vrgel 15k

prasi yavarye...on bo tkoj vedu v cemu je problem...ce ne pa njegovega kolega superspermi?a pokli?e ;)

 

 

Ja, na vsako opravljeno delo mora bit garancija.

Ce ti ni dal racuna pa mu zagorzi z delovno in trzno inspekcijo....pa tudi pozarno ;)

Kdo ve, ce ima tale mehanik sploh prijavljeno delavnico...ali pa ima prijavljeno obrt kot delo na terenu :D

 

hihi...na vsak nacin, ce ne bo hotel odpraviti brezplacno napake, bo on najebal ene par miljonckov vec kot ti... :D :D :D

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

upam da yavarye kej pride danes gor, pa bo povedal mnenje

 

 

 

ra?un imam- gori pi?e vse kar je delal- problem je v tem da jaz ne morm dokazat da je bilo prej vse uredu (sam a ne bi blo logi?no da bi mu za to napako povedal ?e na za?etku predenj se je spravil delat). u ponedeljek sem zmenjen da pustim avto pri njemu in bo spucal ?obe, potem pa ?e z kabli experimentirat- imam pravico it potem it na testno vo?no ne da bi pla?al za ?i??enje ?ob- ker u?inek se bo videl ?ele po 10km?

 

 

na katero in?pekcijo pa se morm obrnit? nism jaz tak da bi se to?aru pa koga u drek tla?u sam ne morm tega mirno po?ret- naj mi vsaj vrne denar za njegovo delo (?e lahko temu tako re?em) da ga investiram v popravila- teste motorja na amzsu stane 6k za ?lane...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

upam da yavarye kej pride danes gor, pa bo povedal mnenje

 

 

 

problem je v tem da jaz ne morm dokazat da je bilo prej vse uredu. u ponedeljek sem zmenjen da pustim avto pri njemu in bo probal spucat ?obe, potem pa ?e z kabli experimentirat- imam pravico it potem it na testno vo?no ne da bi pla?al za ?i??enje ?ob- ker u?inek se bo videl ?ele po 10km?

Bullsheet - po 10 km - od kod tak neumen podatek.

?e so ras ?obe kupi na Petrolu STP dodatek gorivu za ?i??enje ?ob ter ventilov in to je to - meni je na Fordu pomagalo - pa so mi hoteli na servisu zamenjat izpu?ne ventile (skupaj z delom cca. 180.000)!!!! :angry:

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

upam da yavarye kej pride danes gor, pa bo povedal mnenje

 

 

 

problem je v tem da jaz ne morm dokazat da je bilo prej vse uredu. u ponedeljek sem zmenjen da pustim avto pri njemu in bo probal spucat ?obe, potem pa ?e z kabli experimentirat- imam pravico it potem it na testno vo?no ne da bi pla?al za ?i??enje ?ob- ker u?inek se bo videl ?ele po 10km?

ma glej...praviloma bi moral ze on opraviti testno voznjo in, ce ugotovi, da avto ni urejen kot je treba, ti ga sploh nebi smel vrnit nazaj...ampak ga urediti do konca...tolko o strokovnosti...tip ocitno popravlja fiate in alfe...

 

Ne vem zakaj nisi ze isti dan sel nazaj in mu rekel, da ni dobro opravil svojega dela...

 

Jaz samo upam, da ni kaj z ventili...ce si menjaval vse jermene....lahko imas ful veliko skodo...

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

upam da yavarye kej pride danes gor, pa bo povedal mnenje

 

 

 

problem je v tem da jaz ne morm dokazat da je bilo prej vse uredu. u ponedeljek sem zmenjen da pustim avto pri njemu in bo probal spucat ?obe, potem pa ?e z kabli experimentirat- imam pravico it potem it na testno vo?no ne da bi pla?al za ?i??enje ?ob- ker u?inek se bo videl ?ele po 10km?

Bullsheet - po 10 km - od kod tak neumen podatek.

?e so ras ?obe kupi na Petrolu STP dodatek gorivu za ?i??enje ?ob ter ventilov in to je to - meni je na Fordu pomagalo - pa so mi hoteli na servisu zamenjat izpu?ne ventile (skupaj z delom cca. 180.000)!!!! :angry:

cuka mi po cca 10km ko se ogreje- ?e avto po 10h km ne bo ve? cukal, je to dobr znak
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Jaz samo upam, da ni kaj z ventili...ce si menjaval vse jermene....lahko imas ful veliko skodo...

se da to kaj dokazat da je on naredil napako v tem primeru?

 

 

ja se vidi, da je iz faze...

Luka se ni zmotil. Lahke padajo hitreje :)
106032985.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.