Skoči na vsebino

Dobrodošli na Mazda forum Slovenija!

Prijavi se ali se registriraj za dostop do vseh funkcij foruma. Z registracijo bo omogočeno sodelovanje v debatah, deljenje svojih izkušenj in uporaba zasebnih sporočil z ostalimi uporabniki foruma.

Close
Slika

Pozna kdo?

• Please log in to reply
21 odgovorov v tej temi

#1 Odsoten   Driver

Driver

No-Vinko

• Člani
  • Izpostavljeno
    • ID uporabnika: 6894
  • 41 Sporočil:

Objavljeno: 13 February 2012 - 20:14

Pozdravljeni. Sem nov na forumu in sem tik pred nakupom mazde, zdaj je uprašanje samo še katera bo :D
In sicer, odločam se med 323f, letnik 96 1.5, ter med MX-3 1.8 v6, letnik 94.
Trenutno je taka MX-3 naprodaj samo ena, zato me zanima če kdo ve povedati kakšno koristno informacijo o tej: http://www.avto.net/...=5659818&show=1
Pogledati je še nisem šel, sem pa govoril z lastnikom. Pravi da je avto OK, edino kar me je zmotilo je, da mu popije cca. 0,5l olja na 1000km. To se men zdi kar precej, čeprav on pravi da je to normalno za mazde :D
Predvsem me skrbi da bi imel že takoj v štartu veliko stroškov s tem avtom, zato me zanima na kaj se še posebej splača paziti.

Hvala za odgovore

Lp Rok

#2 Odsoten   qwerty

qwerty

RoadRunner MEEP MEEP

• Moderatorji
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 771
  • 4817 Sporočil:
  • Model avtomobila: M6 - BLACK WIDOW

Objavljeno: 13 February 2012 - 20:26

Pozdravljeni. Sem nov na forumu in sem tik pred nakupom mazde, zdaj je uprašanje samo še katera bo :D
In sicer, odločam se med 323f, letnik 96 1.5, ter med MX-3 1.8 v6, letnik 94.
Trenutno je taka MX-3 naprodaj samo ena, zato me zanima če kdo ve povedati kakšno koristno informacijo o tej: http://www.avto.net/...=5659818&show=1
Pogledati je še nisem šel, sem pa govoril z lastnikom. Pravi da je avto OK, edino kar me je zmotilo je, da mu popije cca. 0,5l olja na 1000km. To se men zdi kar precej, čeprav on pravi da je to normalno za mazde :D
Predvsem me skrbi da bi imel že takoj v štartu veliko stroškov s tem avtom, zato me zanima na kaj se še posebej splača paziti.

Hvala za odgovore

Lp Rok

Normalno je da nič ne pije... meni ni 1dl spila po 3000km... 1.5... Nism mel kaj dolivat pa še 230.000km je mela... Nobenih rednih servisev ni prejšnji lastnik delal oz. jih je na ene 30-40.000km...
Mislim da bi mogel vzet 1.5... Poznam eno fajno iz 03 regije... Od kod si ti?

#3 Odsoten   Z M A J

Z M A J

www.ekipa-1a.si

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 185
  • 18644 Sporočil:
  • Spol:Moški
  • Zanima me:Gričelazenje, box, bič voli, MazdaMazdaMazda KLUB
  • Model avtomobila: LPG šajtrga :)
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 13 February 2012 - 20:27

Že v štartu sta to ZELO različni vozili, tako karoserijsko kot tudi motorno in pa zlasti kar se dostopnosti rezervnih delov tiče. Se pravi - oblika je pač stvar okusa, kar se potrošnje tiče, ti bo vsaj kakšna 2 litra več požrla V6 mašinca, potem prostora ima Mx3 prekleto malo (poskusi se usesti na zadnjo klop, tam ni prostora niti za otroke do 10.leta starosti), delov za Mx3 je na trgu izredno malo, mogoče bi te reševal kakšen E-buy, pri nas pa je to zelo redka zadeva. Skratka (s svojega vidika) vidim obilo plusov za 323F, medtem ko pri Mx3 bi morda (za koga, zame ne) odtehtala oblika, ki je precej samosvoja. Odloči se pa jasno sam, saj kupuješ zase. Tale styling je meni osebno tako zgrešen, da bi težko bil bolj oz. morda le z veliko truda! <_< :whatever: Kar se "požrtije" motornega olja tiče, pa vem da veliko teh V6 pije olje, so pa verjetno že precej zmahane mašine, jebiga to so avti stari skoraj 20 let, to se je treba zavedati, pa vozili jih načeloma niso neki penzjonisti za enkrat tedensko do bližnje župnije! :D

#4 Odsoten   qwerty

qwerty

RoadRunner MEEP MEEP

• Moderatorji
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
  • 4817 Sporočil:

Objavljeno: 13 February 2012 - 20:29

Mah tole je rižano ko kristbaum... <_< Se da za ene 600-700 kako vredi 323f dobit... Sicer pa V6 za 500€...?! Neki more bit hudo narobe z avtom al je pa tolk zjeban...

#5 Odsoten   Deeyan

Deeyan

Žmego - Lovec na velike globine

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 1139
  • 11660 Sporočil:
  • Zanima me:vse kar je povezano z avtomobili
  • Model avtomobila: 323F 2.5 V6 Power
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 13 February 2012 - 20:54

@qwerty, za V6 je normalno da spijejo neki olja, ne pa tolk. Normalno bi še blo kak liter na menjavo ;)

#6 Odsoten   Driver

Driver

No-Vinko

• Člani
  • Izpostavljeno
  • 41 Sporočil:

Objavljeno: 13 February 2012 - 21:03

querty: Vem da nov motor ne sme piti nič olja, do tega pride s časom ko se obrabijo. Samo zanimalo me je koliko začnejo s prevoženimi km piti te motorji.
To kar se servisov tiče govoriš točno za ta avto? Me je že to kar odvrnilo od nakupa zdej :D
Drugače pa jaz prihajam z Idrije. Je ta z 03 regije na avto.netu?
Kar se staylinga tiče, brez skrbi, ko bi avto prišel h meni, bi ta havba in pokrovi luči takoj letili dol.

JozaGulikoza: Ubistvu me še bolj vleče k mx-3, ker sem pač mulc, študent, nerabm kakšnga prostora še, prevozim tut kakih 10000km na leto, tako da prostornost ni tako pomembna in liter ali dva porabe gor ali dol tudi ne :D
Pomankanje delov verjetno leti na rabljene dele? Predvideva,, da problemov z nakupom delov kot so filtri, zavore in podoben potrošni material ni?
Po pravici povedano, me k mx-3 vleče samo motor in njegove zmogljivosti, verjetno tudi oblika, ostalo pa gre vse le v plus 323f. Da bi pa dobil kakšen lep primerek 323f v6 je pa spet problem.

Na forumu sem se pa oglasil predvsem iz tega razloga, ker sem se bal, da mi bo že ob ogledu v6 preveč lepo zapel, da bi potem lahko trezno razmišlal, ko bi ga pripeljal domov bi mi ga začel pa srat :D

Še ena možnost me zanima. Kaj pa če bi v MX-3 dal tale motor http://www.avto.net/....asp?ID=5626961
Kakšne so cene takih motorjev? Zamenjava 1.8 z 2.5 nebi smela biti preveč komplicirana, saj v osnovi sta to verjetno enaka motorja?

#7 Odsoten   Z M A J

Z M A J

www.ekipa-1a.si

• Člani
  • 18644 Sporočil:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 13 February 2012 - 21:09

Kar nekaj jih je že na tem forumu menjalo motor ali z 1.8 ali pa z 2.0 na 2.5! Ni nek hud poseg, za vsak slučaj pa naj pokomentira majstr med majstri - MitjaMX6T! :jupiii:

#8 Odsoten   qwerty

qwerty

RoadRunner MEEP MEEP

• Moderatorji
  • 4817 Sporočil:

Objavljeno: 13 February 2012 - 21:09

Ja kar zanimiv projekt... Drugače sem ti pa za mojo 323C govoril... 1.5l motor... Pila po 230.000km ni olja nič... 1dl na 3000-3500km... Pa pred tem lastnik ki jo je mel sploh ni servisiral na vsake 10.000km ampak lepo kr na ene 40.000km... Od oka... Jermen zobati še original ker je bil cel preperel...

#9 Odsoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
    • ID uporabnika: 2637
  • 19142 Sporočil:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 13 February 2012 - 21:13

Hja ne vem - novi motorji ala mazda proizvajajo olje :hudicek: Moja bivša X6V6 še danes ne pije olja niti dcl ne na leto.... :ne vem:

#10 Odsoten   Deeyan

Deeyan

Žmego - Lovec na velike globine

• Člani
    • ID uporabnika: 1139
  • 11660 Sporočil:
  • Zanima me:vse kar je povezano z avtomobili
  • Model avtomobila: 323F 2.5 V6 Power
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 13 February 2012 - 22:02

querty: Vem da nov motor ne sme piti nič olja, do tega pride s časom ko se obrabijo. Samo zanimalo me je koliko začnejo s prevoženimi km piti te motorji.
To kar se servisov tiče govoriš točno za ta avto? Me je že to kar odvrnilo od nakupa zdej :D
Drugače pa jaz prihajam z Idrije. Je ta z 03 regije na avto.netu?
Kar se staylinga tiče, brez skrbi, ko bi avto prišel h meni, bi ta havba in pokrovi luči takoj letili dol.

JozaGulikoza: Ubistvu me še bolj vleče k mx-3, ker sem pač mulc, študent, nerabm kakšnga prostora še, prevozim tut kakih 10000km na leto, tako da prostornost ni tako pomembna in liter ali dva porabe gor ali dol tudi ne :D
Pomankanje delov verjetno leti na rabljene dele? Predvideva,, da problemov z nakupom delov kot so filtri, zavore in podoben potrošni material ni?
Po pravici povedano, me k mx-3 vleče samo motor in njegove zmogljivosti, verjetno tudi oblika, ostalo pa gre vse le v plus 323f. Da bi pa dobil kakšen lep primerek 323f v6 je pa spet problem.
Na forumu sem se pa oglasil predvsem iz tega razloga, ker sem se bal, da mi bo že ob ogledu v6 preveč lepo zapel, da bi potem lahko trezno razmišlal, ko bi ga pripeljal domov bi mi ga začel pa srat :D

Še ena možnost me zanima. Kaj pa če bi v MX-3 dal tale motor http://www.avto.net/....asp?ID=5626961
Kakšne so cene takih motorjev? Zamenjava 1.8 z 2.5 nebi smela biti preveč komplicirana, saj v osnovi sta to verjetno enaka motorja?

vrjem, da se boš dobesedno :ljubezen: v V6 :bravo: kar se pa 2.5 V6 motorja tiče (točno tega) je mel model ceno cca. 1000€ vse komplet, motor, izpušni kolektorji, menjalnik, ECU... sm se pa zanimu zanjga (cca. leto dni nazaj), še ko sm mel 323C in "nemogoče" prebliske (vgradit ta motor vanjo) :D

#11 Odsoten   Driver

Driver

No-Vinko

• Člani
  • Izpostavljeno
  • 41 Sporočil:

Objavljeno: 16 February 2012 - 11:17

Glede na to, da ni nobedene pametne mx3 trenutno, jaz pa nujno rabim avto, sem se odločil da vzamem 323f 1.5. Danes grem pogledat tole: http://www.avto.net/...=5476211&show=1
Ima za zamenjat zadno levo obrobo, drugače pa naj bi bla Ok. Na kaj moram še pazit? Na rjo, mogoče še kaj?

#12 Odsoten   Z M A J

Z M A J

www.ekipa-1a.si

• Člani
  • 18644 Sporočil:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 16 February 2012 - 11:25

Jaz bi se za ceno KONKRETNO pogajal, saj ni ravno nizka za 16 leet staro vozilo + poleg tega moraš še menjati zadnjo obrobo, skratka vključi pogajalske sposobnosti, Jurčka jaz ne bi dal niti pomotoma! :hudicek: :danzoman:

#13 Odsoten   Driver

Driver

No-Vinko

• Člani
  • Izpostavljeno
  • 41 Sporočil:

Objavljeno: 16 February 2012 - 12:48

to nameravam ja :D Koliko pa misliš da bi bla primerna cena?

#14 Odsoten   Z M A J

Z M A J

www.ekipa-1a.si

• Člani
  • 18644 Sporočil:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 16 February 2012 - 13:10

Težko rečt (tukaj je ful odvisno od pogajalski zmožnosti prodajalca), sicer pa niti ni fer (lahko da je prodajalec celo s foruma), da ti sugeriram kako in kaj, pač želel sem dat le dobronameren nasvet in realno ocenil situacijo! :P P.S. nisem sicer nek "maček" nakupovanja pleha ali pa še manj kak preprodajalec, samo uporabljam ZKP (zdravo kmečko pamet, hehe). :danzoman:

#15 Odsoten   qwerty

qwerty

RoadRunner MEEP MEEP

• Moderatorji
  • 4817 Sporočil:

Objavljeno: 16 February 2012 - 14:33

Jz rečem če je mehanika v piko okol 750€ :bravo:

#16 Odsoten   Grega_

Grega_

TZZ - Tako Zvani Zajebani

• Člani
    • ID uporabnika: 288
  • 5707 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 3 GTA

Objavljeno: 16 February 2012 - 14:50

Sm že mislu da je moja bivša f-ka :) iistaa. sam vidm da ma ta še meglenke.

#17 Odsoten   Driver

Driver

No-Vinko

• Člani
  • Izpostavljeno
  • 41 Sporočil:

Objavljeno: 16 February 2012 - 17:19

Tko, avto je zaaran, sem odkril kar nekaj stvari sicer, ampak sem se useeno odločil za nakup. Prvo kot prvo, avto ima na števcu 220k km, lastnik pravi da je bil motor menjan, tako da naj bi imel tisti motor notri dobrih 170k km, ker pa motorček lepo laufa, lepo potegne, sam mi je omenil da ne pije olja, potem zarad tega niti nisem kompliciral. Odlomljena je antena, tako da radio slabše lovi, strgan voznikov sedež, ne dela pomik desnega sprednjega stekla, pa kot že omenjeno, rja se jo je lotila na zadnji obrobi in pa tudi malenkost zadnje havbe, podvozje pa usaj zgleda ne rjavo. Aja pa še na sprednji havbi se lušči lak. Tako da par stvari mam za porihtan, avto mi je pa zlo všeč, nizko se sedi, pa tut nasplošno mislem da v živo boljše zgleda kot na slikah :D Za ceno se mi je pa res ratal zmenit za 750€ + 4 rabljene letne gume da zraven, ki so še uporabne usaj eno sezono, tko da če se ne bo pokazal kakšen dodaten problem, to ne bi smel biti tako slab nakup :cheers:

#18 Odsoten   Grega_

Grega_

TZZ - Tako Zvani Zajebani

• Člani
    • ID uporabnika: 288
  • 5707 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 3 GTA

Objavljeno: 16 February 2012 - 18:00

hmmm.....moj je mel tud zlomljeno anteno...hehe....dej poglej ko ga dobiš če ima slučajno zelene fedre od Weiteca :), pa tudi črne žmigavce sem imel...takšne kot so teli gor....pa v homolomo so vpisani...

#19 Odsoten   Driver

Driver

No-Vinko

• Člani
  • Izpostavljeno
  • 41 Sporočil:

Objavljeno: 16 February 2012 - 18:04

Pr tej so v homolomo vpisane gume s feltnami pa zatemnjena stekla, ostalo ne. Znižano podvozje naj tega nebi rablo ker je še kao glih na meji kar se znižanja tiče(?) , pa pragovi tut niso upisani, žmigavci pa še manj. Tako da če se mi lih kakšn organ vpič v vse tole... :angry:

#20 Odsoten   Z M A J

Z M A J

www.ekipa-1a.si

• Člani
  • 18644 Sporočil:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 16 February 2012 - 18:15

Čestitke za plačano "papigo" :P Če boš rabil kakšne dele se pa kar obrni na mojega kolega Canyon-a tule s foruma, še kakšna stvar se bo našla v zeleni barvi, če rabiš! :jupiii: Cena pa - verjel ali ne ravno tu nekje - do 800 € sem imel jaz v glavi! :jupiii:

0 uporabnikov pregleduje to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov