Skoči na vsebino

Letne pnevmatike 2012


citam

Priporočeno sporočilo

Jaz sem tudi imel 17-ke (215/45), avto se je peljal po de?ju kot po suhem. noro, Dunlop je ZAKON. :ljubezen:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 138
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Letos bom kupoval nove letne gume v dimenziji 195/60/15. Zadnjih 5 sezon sem vozil Bridgestone Turanza ER300 in se mi je zdela odli?na guma, zdaj pa ima en par ?e tako malo profila, da bom komplet vse 4 zamenju. Pred ER300 sem od prej?njega lastnika "podedoval" Sava Intensa, sranje od gume, na mokrem v ovinku mi je enkrat celo rit odneslo, da sem moral avto lovit po cesti.

 

I??em touring gume, podobne ER300, ne kak?nih P zero zero, Bridgestone Potenza,... Va?no so mi predvsem ?imbolj?e lastnosti na mokri podlagi, ker za suho je skoraj vsaka guma OK. Nisem nek divjak na cesti, bolj economical driver, po omejitvah (kdo pa ne ob teh kaznih <_< ), avtocesta cca. 140 km/h.

 

Glede na lanske teste sem bil skoraj prepri?an, da bom vzel Pirelli P6 Cinturato, samo letos ?e P7 ni dobila oznake zelo priporo?ljivo, tako da sem malo v dvomih. Za Continentalke Premiumcontact 2 sem na netu zasledil, da jih zelo hitro pobere, nekaterim ?e po 25000 prevo?enih km?! Verjetno je s Conti Premiumcontact 5 podobno?

 

Ker bodo to verjetno zadnje nove letne gume za Xedos, preden bom menjal avto, bi rad da mi nove letne gume zdr?ijo vsaj toliko kot so Bridgestonke - cca. 4-5 let oziroma 40 do 50 tiso? km.

 

Kaj priporo?ate poznavalci gum? Continental PremiumContact X, nov model Bridgestone Turanza, Pireli P6 Cinturato, morda Dunlop SP Sport Fastresponse?

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

karkol bos vzel od teh zadnjih ne bos zgresil...

ce si bil z ER300 zadovoljen do zdaj, potem najboljs ce jih spet kupis

 

edin dimenzija mi neki ne gre v racun (a ma xedos serijsko 185/65 14, kar pomeni da pri 15 bi mogla bit 195/55 15? -je pa konkretno drazja to je res)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

karkol bos vzel od teh zadnjih ne bos zgresil...

ce si bil z ER300 zadovoljen do zdaj, potem najboljs ce jih spet kupis

 

edin dimenzija mi neki ne gre v racun (a ma xedos serijsko 185/65 14, kar pomeni da pri 15 bi mogla bit 195/55 15? -je pa konkretno drazja to je res)

 

Tako dimenzijo letnih sem ?e zraven avta dobil. Druga?e sem tudi ?e na avto.net zasledil Xedosa s to dimenzijo letnih gum na ALU plati??ih.

 

 

Kar se pa ti?e izbire novih letnih - a je mo?no, da se znamka poslab?a v performansah ?ez leto, dve, tri? Men to ni logi?no? Ker na ADAC testu 2010 je P6 Cinturato dobila najbolj?e ocene na mokri podlagi, in verjetno se skozi ?as ni poslab?ala? Sta pa v o?ji izbor pri?li Dunlop SP Sport Fastresponse in pa P6 Cinturato.

 

http://www.motorevija.si/datoteke/tab-185-2010-let.gif

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Letos bodo gor ?e Dunlop Sportmaxx TT :bravo:

Kak?ne pa so kaj TTjke, mokro/suho? Grem v nakup novih letnih gum, zadnja dva kompleta sta bila potenca RE 50A - bil zadovoljen, bi pa poizkusil ?e kaj drugega. Dimenzije 205/55R16.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

gumi zmes skoz spreminjajo pa se to, da vsakic z drugim avtom testirajo

 

Mislim, da je krivo predvsem to, da spreminjajo avte.Mislim, da grejo probat gume z ?kodo octavio,halo!!

Pa tudi je vpra?anje, koliko so tej testi realni.Le zakaj skoraj vedno "zmaga" njihova nem?ka guma continental?Pa skoraj nobeden jih pol ne kupi. :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A kdo ve, a je kak?na bistvena razlika (mi?ljeno v performansah) med Bridgestone Turanza ER300 in isto gumo z oznako Ecopia?

 

Kolikor sem bral, je bolj eko usmerjena, pa manj se obrablja in podobna jajca (ER300 ima ?e tako dosti majhno obrabo) - ampak kot sem zasledil na Tyrereviews.uk nekateri pravijo, da Ecopia ni enaka v performansah v primerjavi z originalno ER300.

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Majhna obraba pa dobre vozne lastnosti nekako ne grejo skupaj...

 

To se tudi meni zdi logi?no, ampak ?e pogleda? ADAC test 2010 je Pirelli P6 (guma z oznako ECO, s tem tudi malo tr?a) dobila najbolj?e ocene na mokri podlagi :ne vem:

 

Na?el sem ful ugodno ponudbo za P6, s tem da imajo gume datum proizvodnje DOT 0711 - torej pribli?no eno leto stara guma. Verjetno ni panike, ali pa??

 

Pa ?e preko privo??ite.si menjavo + centriranje 4 gum za 20 ? :danzoman::punk:

http://privoscite.si/osrednja-slovenija/14...pregled-vozila/

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ER300 so nekaj dra?je, pa ?e tale ecopia mi malo smrdi. Tudi po testu ADAC 2010 niso ve? v ospredju.

 

Druga?e pa fenomenalne cene pri Vulkanizerstvu Furlan, celo na gumo ti gredo pogledat DOT ?tevilko, dostava 4 gum 7? - samo malo dale? so za osebno se tja vozit :D

http://www.vulkanizerstvo-furlan.si/

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poglej si pod tuning size za Xedos 6 na Pirelli strani

 

http://www.pirelli.com/tyre/ww/en/car/shee...3Fsubtype%3DCAR

 

Tuning Size.

195/60R15 88V

195/60R15 88H

185/65R15 88V

185/65R15 88H

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ok sej meni je vseeno, ampak ti pravim kako se racuna glede na original

original pa je baje mel 185/65 14 http://www.avto-magazin.si/media/upload/Te...xedos-6-16v.pdf

 

Bo dr?al, to dimenzijo imam jeklena original plati??a pa zimake gor.

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.