Skoči na vsebino

Dobrodošli na Mazda forum Slovenija!

Prijavi se ali se registriraj za dostop do vseh funkcij foruma. Z registracijo bo omogočeno sodelovanje v debatah, deljenje svojih izkušenj in uporaba zasebnih sporočil z ostalimi uporabniki foruma.

Close
Slika

Mazda 6 - avto ne ugasne

22 odgovorov v tej temi

#1 Odsoten   Dard4n

Dard4n

No-Vinko

• Člani
  • Izpostavljeno
    • ID uporabnika: 6935
  • 22 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6

Objavljeno: 14 March 2012 - 21:01

Zivjo, jas imam problem z mazdo, ki sem jo vceraj kupil. Avto je letnik 2004 diesel 2.0, vozil sem se priblizno 20 min ko sem prisel do parkirisca sem hotel ugasniti avto, obrnil sem kljuc ampak motor je se vedno laufal. prosim ce mi lahko kdo pove kaj je narobe :S Hvala

#2 Odsoten   YavarYe X6V6

YavarYe X6V6

Majkemi USER.

• Admin
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 3
  • 13463 Sporočil:
  • Spol:Moški
  • Zanima me:Vse kar ni povezano z delom, fizičnim in mentalnim.
  • Model avtomobila: Puhalnik

Objavljeno: 14 March 2012 - 21:21

Premalo si se peljal, avto bi še ? :ne vem:

#3 Odsoten   batko

batko

Ricer

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 6180
  • 799 Sporočil:
  • Model avtomobila: MAZDA 6 136 6SPEED

Objavljeno: 14 March 2012 - 21:40

Premalo si se peljal, avto bi še ? :ne vem:

kaj se ti je to samo enkrat zgodilo ali ti vedno nagaja?

#4 Odsoten   Dard4n

Dard4n

No-Vinko

• Člani
  • Izpostavljeno
  • 22 Sporočil:

Objavljeno: 14 March 2012 - 22:26

kaj se ti je to samo enkrat zgodilo ali ti vedno nagaja?

ja zj se mi ze kr 3x zapored ponavla ključ dam vn iz ključavnice vendar motor laufa pa lučke še vedno gorijo =/

#5 Odsoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
  • IzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljenoIzpostavljeno
    • ID uporabnika: 2637
  • 19113 Sporočil:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 14 March 2012 - 22:27

ja zj se mi ze kr 3x zapored ponavla ključ dam vn iz ključavnice vendar motor laufa pa lučke še vedno gorijo =/

elektrika....
a ma kaj dodatnega vezano not, webasto nadgradnjo, alarm?

#6 Odsoten   LabiGT

LabiGT

Alesi

• Člani
    • ID uporabnika: 49
  • 12442 Sporočil:

Objavljeno: 14 March 2012 - 22:45

a si ti nas :) a kupton me te shkrujt kshtu?

#7 Odsoten   Dard4n

Dard4n

No-Vinko

• Člani
  • Izpostavljeno
  • 22 Sporočil:

Objavljeno: 14 March 2012 - 22:54

a si ti nas :)
a kupton me te shkrujt kshtu?

Ja :)
Po po kuptoj :)

elektrika....
a ma kaj dodatnega vezano not, webasto nadgradnjo, alarm?

Ne mislim da nima nc dodatnega.

#8 Odsoten   Boss

Boss

Insane Ricer

• Moderatorji
    • ID uporabnika: 133
  • 17948 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6 II CD GTA

Objavljeno: 14 March 2012 - 23:02

No tazga felerja pa še nismo imeli na forumu... verjetno ti kje ključavnica ne deluje dobro in ostane v kontaktu tudi ko gre ključ ven. A ko gre ključ ven avto normalno deluje al je kej drugačen tek motorja?

#9 Odsoten   Dard4n

Dard4n

No-Vinko

• Člani
  • Izpostavljeno
  • 22 Sporočil:

Objavljeno: 14 March 2012 - 23:05

Tek motorja je isti, ce se malo zapeljes zablokira volan, pa tudi ko das kljuc ven se radio in vse ostale stvari ugasnejo (samo lucke na stevcu so prizgane )

#10 Odsoten   Boss

Boss

Insane Ricer

• Moderatorji
    • ID uporabnika: 133
  • 17948 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 6 II CD GTA

Objavljeno: 14 March 2012 - 23:08

To te definitivno ključavnica zajebava... ven vzet prečistit, spihat notranjost pa s kakšnim sprejem za kontakte spucat spravt zadevo v normalno stanje.

#11 Odsoten   Dard4n

Dard4n

No-Vinko

• Člani
  • Izpostavljeno
  • 22 Sporočil:

Objavljeno: 14 March 2012 - 23:12

To te definitivno ključavnica zajebava... ven vzet prečistit, spihat notranjost pa s kakšnim sprejem za kontakte spucat spravt zadevo v normalno stanje.

Najlepsa hvala :) Bom probal :)

#12 Odsoten   Grega_

Grega_

TZZ - Tako Zvani Zajebani

• Člani
    • ID uporabnika: 288
  • 5705 Sporočil:
  • Model avtomobila: Mazda 3 GTA

Objavljeno: 15 March 2012 - 07:55

To se je meni na Renoju dizlu nardil :blush: Ni bla fora ključavnice ampak zdej bom res laično rekel...neka zadeva velika kot škatlica vžigalic, ki prekinja dovod goriva...in pač zadeva ni "hotela" več prekinit dovoda goriva. Sem takrat en teden odpiral habvo in ugašal motor, se spomnim se več kako ker je to 10 let nazaj. Res pa da je v tvojem primeru čisto možno da je ključavnica oz. kaj z elektriko, tisti moj R11 Dizl ni imel več ali manj nič elektronike.

#13 Odsoten   Sirius

Sirius

Ricer

• Člani
    • ID uporabnika: 483
  • 1465 Sporočil:
  • Model avtomobila: 1xM+C5+1xa=>>0

Objavljeno: 15 March 2012 - 08:46

Zivjo, jas imam problem z mazdo, ki sem jo vceraj kupil. Avto je letnik 2004 diesel 2.0, vozil sem se priblizno 20 min ko sem prisel do parkirisca sem hotel ugasniti avto, obrnil sem kljuc ampak motor je se vedno laufal. prosim ce mi lahko kdo pove kaj je narobe :S

Hvala

Ne vem pod kakšnimi pogoji si avto kupil, vendar v tem slučaju gre za skrito napako, ki se je dogaajala tudi prejšnjemu lastniku. Zahtevaj, da se to odpravi na njegove stroške. Saj verjetno ne gre za kaj velikega, ampak kljub temu. Gre za nekotektnost prodajalca.

#14 Odsoten   Dard4n

Dard4n

No-Vinko

• Člani
  • Izpostavljeno
  • 22 Sporočil:

Objavljeno: 15 March 2012 - 11:45

Ne vem pod kakšnimi pogoji si avto kupil, vendar v tem slučaju gre za skrito napako, ki se je dogaajala tudi prejšnjemu lastniku. Zahtevaj, da se to odpravi na njegove stroške. Saj verjetno ne gre za kaj velikega, ampak kljub temu. Gre za nekotektnost prodajalca.

http://www.avto.net/...=5755507&show=1
to je avto ki sem ga kupil v avtohiši mi niso nič rekli da bi bilo kaj z njin marobe vendar danes se mi je tudi alarem sprožil avto je bil v garaži ??? ali je to elektrika ali kaj jaz ne vem pa slučajno če je elektrika koliko bi slat popraviu????

#15 Odsoten   Sirius

Sirius

Ricer

• Člani
    • ID uporabnika: 483
  • 1465 Sporočil:
  • Model avtomobila: 1xM+C5+1xa=>>0

Objavljeno: 15 March 2012 - 16:47

http://www.avto.net/...=5755507&show=1
to je avto ki sem ga kupil v avtohiši mi niso nič rekli da bi bilo kaj z njin marobe vendar danes se mi je tudi alarem sprožil avto je bil v garaži ??? ali je to elektrika ali kaj jaz ne vem pa slučajno če je elektrika koliko bi slat popraviu????

Predlagam, da se čimprej oglasiš pri prodajalcu in zahtevaš, da se dogovorite o popravilu. Dejansko gre za skrite napake (mogoče selo namerno prikrite), ki jih prodajalec mora priznati. Tista finta videno-kupljeno za take primere ne velja. Trgovec ti je dolžan pri prodaji povedati za vse napake na avtomobilu in te bi morale biti zapisane v pogodbi. če si se strinjal z nakupom avtomobila s takimi napakami.

to sem našel na nekem forumu, ker mi se ne da brskati po OZ.

Obligacijski zakon

462. člen - Skrite napake

Če se potem, ko je kupec prevzel stvar, pokaže, da ima stvar kakšno napako, ki je z običajnim pregledom pri prevzemu ni bilo mogoče opaziti (skrita napaka), mora kupec obvestiti o njej prodajalca v osmih dneh, šteto od dneve, ko je napako Opazil.

II Pravice kupca

468. člen

Kupec, ki je o napaki pravočasno in pravilno obvestil prodajalca, lahko:

1. zahteva od prodajalca, da napako odpravi ali da mu izroči drugo stvar brez napake,
2. zahteva znižanje kupnine,
3. odstopi od pogodbe-kupnine

V vsakem izmed teh primerov ima kupec zahtevati povrnitev škode!!!

Sta navedena še dva člena in sicer Učinki razvezane pogodbe (111. člen) in pa Odstop od pogodbe (470. člen).

Za skrite napake velja 6 mesečno obdobje, ko lahko reklamiraš stvar pri prodajalcu.

#16 Odsoten   LabiGT

LabiGT

Alesi

• Člani
    • ID uporabnika: 49
  • 12442 Sporočil:

Objavljeno: 15 March 2012 - 21:06

pri teh je en moj frend kupil avto pa so bli korektni... tko da mogoce se bo dalo zment z njimi

#17 Odsoten   Dard4n

Dard4n

No-Vinko

• Člani
  • Izpostavljeno
  • 22 Sporočil:

Objavljeno: 19 March 2012 - 21:50

Vsem hvala za pomoc, avto sem peljal na servis in izvedel da je bil alarm dodatno vgrajen v avto in da to povzroca problem kajti tudi alarm se kar iz lepega prizge, zdej bo pa treba alarm vn dobit

#18 Odsoten   jures

jures

divjak by default

• Člani
    • ID uporabnika: 2637
  • 19113 Sporočil:
Garage Poglej garažo

Objavljeno: 20 March 2012 - 06:31

Vsem hvala za pomoc, avto sem peljal na servis in izvedel da je bil alarm dodatno vgrajen v avto in da to povzroca problem kajti tudi alarm se kar iz lepega prizge, zdej bo pa treba alarm vn dobit

hate to be right :)

#19 Odsoten   Dard4n

Dard4n

No-Vinko

• Člani
  • Izpostavljeno
  • 22 Sporočil:

Objavljeno: 20 March 2012 - 16:01

haha :) a drugac druge ni sam alarm je treba dat vn a kako ? :S

#20 Odsoten   batko