Skoči na vsebino

Mazda 6 - avto ne ugasne


Priporočeno sporočilo

Zivjo, jas imam problem z mazdo, ki sem jo vceraj kupil. Avto je letnik 2004 diesel 2.0, vozil sem se priblizno 20 min ko sem prisel do parkirisca sem hotel ugasniti avto, obrnil sem kljuc ampak motor je se vedno laufal. prosim ce mi lahko kdo pove kaj je narobe :S

 

Hvala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja zj se mi ze kr 3x zapored ponavla klju? dam vn iz klju?avnice vendar motor laufa pa lu?ke ?e vedno gorijo =/

 

elektrika....

a ma kaj dodatnega vezano not, webasto nadgradnjo, alarm?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No tazga felerja pa ?e nismo imeli na forumu... verjetno ti kje klju?avnica ne deluje dobro in ostane v kontaktu tudi ko gre klju? ven.

 

A ko gre klju? ven avto normalno deluje al je kej druga?en tek motorja?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To se je meni na Renoju dizlu nardil :blush: Ni bla fora klju?avnice ampak zdej bom res lai?no rekel...neka zadeva velika kot ?katlica v?igalic, ki prekinja dovod goriva...in pa? zadeva ni "hotela" ve? prekinit dovoda goriva. Sem takrat en teden odpiral habvo in uga?al motor, se spomnim se ve? kako ker je to 10 let nazaj. Res pa da je v tvojem primeru ?isto mo?no da je klju?avnica oz. kaj z elektriko, tisti moj R11 Dizl ni imel ve? ali manj ni? elektronike.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zivjo, jas imam problem z mazdo, ki sem jo vceraj kupil. Avto je letnik 2004 diesel 2.0, vozil sem se priblizno 20 min ko sem prisel do parkirisca sem hotel ugasniti avto, obrnil sem kljuc ampak motor je se vedno laufal. prosim ce mi lahko kdo pove kaj je narobe :S

 

Hvala

 

Ne vem pod kak?nimi pogoji si avto kupil, vendar v tem slu?aju gre za skrito napako, ki se je dogaajala tudi prej?njemu lastniku. Zahtevaj, da se to odpravi na njegove stro?ke. Saj verjetno ne gre za kaj velikega, ampak kljub temu. Gre za nekotektnost prodajalca.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem pod kak?nimi pogoji si avto kupil, vendar v tem slu?aju gre za skrito napako, ki se je dogaajala tudi prej?njemu lastniku. Zahtevaj, da se to odpravi na njegove stro?ke. Saj verjetno ne gre za kaj velikega, ampak kljub temu. Gre za nekotektnost prodajalca.

 

 

 

 

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5755507&show=1

to je avto ki sem ga kupil v avtohi?i mi niso ni? rekli da bi bilo kaj z njin marobe vendar danes se mi je tudi alarem spro?il avto je bil v gara?i ??? ali je to elektrika ali kaj jaz ne vem pa slu?ajno ?e je elektrika koliko bi slat popraviu????

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5755507&show=1

to je avto ki sem ga kupil v avtohi?i mi niso ni? rekli da bi bilo kaj z njin marobe vendar danes se mi je tudi alarem spro?il avto je bil v gara?i ??? ali je to elektrika ali kaj jaz ne vem pa slu?ajno ?e je elektrika koliko bi slat popraviu????

 

Predlagam, da se ?imprej oglasi? pri prodajalcu in zahteva?, da se dogovorite o popravilu. Dejansko gre za skrite napake (mogo?e selo namerno prikrite), ki jih prodajalec mora priznati. Tista finta videno-kupljeno za take primere ne velja. Trgovec ti je dol?an pri prodaji povedati za vse napake na avtomobilu in te bi morale biti zapisane v pogodbi. ?e si se strinjal z nakupom avtomobila s takimi napakami.

 

to sem na?el na nekem forumu, ker mi se ne da brskati po OZ.

 

Obligacijski zakon

 

 

462. ?len - Skrite napake

 

?e se potem, ko je kupec prevzel stvar, poka?e, da ima stvar kak?no napako, ki je z obi?ajnim pregledom pri prevzemu ni bilo mogo?e opaziti (skrita napaka), mora kupec obvestiti o njej prodajalca v osmih dneh, ?teto od dneve, ko je napako Opazil.

 

II Pravice kupca

 

468. ?len

 

Kupec, ki je o napaki pravo?asno in pravilno obvestil prodajalca, lahko:

 

1. zahteva od prodajalca, da napako odpravi ali da mu izro?i drugo stvar brez napake,

2. zahteva zni?anje kupnine,

3. odstopi od pogodbe-kupnine

 

V vsakem izmed teh primerov ima kupec zahtevati povrnitev ?kode!!!

 

 

 

Sta navedena ?e dva ?lena in sicer U?inki razvezane pogodbe (111. ?len) in pa Odstop od pogodbe (470. ?len).

 

Za skrite napake velja 6 mese?no obdobje, ko lahko reklamira? stvar pri prodajalcu.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsem hvala za pomoc, avto sem peljal na servis in izvedel da je bil alarm dodatno vgrajen v avto in da to povzroca problem kajti tudi alarm se kar iz lepega prizge, zdej bo pa treba alarm vn dobit

 

hate to be right :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Tajnici neke firme v Novi Gorici se pogovarjata in ena reče: - "Včeraj me je šef peljal v Ljubljano!" - "Potem ti je verjetno pokazal zmaja?" - "Ja, že na Ravbarkomandi..."
    • Uf... - spremeni se zvok motorja - za 2-3l se zviša trenutna poraba - to bo povedal nekdo drug ker ne vem točno, ampak pri i-eloop ikoni ta ni modra več , ampak je ena druga barva - če imaš pa OBD2 pa lahko vidiš poseben PID kateri ti pove da se renegeracija izvaja . . .
    • Največja kača na svetu poginila kmalu po odkritju: 'Tega si ni zaslužila' | 24ur.com WWW.24UR.COM Skoraj sedemmetrsko anakondo so v amazonskem deževnem pragozdu odkrili prejšnji mesec, le nekaj tednov pozneje pa je največja kača na svetu poginila. "Žalosten in jezen sem," je sporočil nizozemski...  
    • Kako veste, kdaj vam dela regeneracijo?
    • Na Dolenjskem je bla ena ohcet. Izbruhnil velik pretep med obema družinama. Ko so jih razdvojili, so policaji začeli zasliševati vse sodelujoče in priča neveste je povedal sledeče: - "Ko je bil končan poročni obred, sem zaplesal prvi ples z nevesto. Po prvem plesu je muzika kar igrala, pa sem zaplesal se en ples z njo..." - "Ja in ...?" - "Ja, muzika je igrala se kar naprej in jaz sem tudi plesal z nevesto se naprej." - "Ja, povejte že, kako se je začel pretep!" - "Ja, no po četrtem plesu z nevesto, pa kar naenkrat skoči ženin k nama in z vso silo brcne svojo ženo med noge!" - "Uf, to je moralo pa boleti!" - "Bolelo, bolelo, pa še kako, saj mi je zlomil kar tri prste na roki..."
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.