Jump to content

Forum je nadgrajen! Pripombe, napake, graje in pohvale (če bo kakšna :) ) prosim kar v tole temo >> KLIK

Sign in to follow this  
jures

Dirkali??a po evropi

Recommended Posts

Sem kopiral iz enega drugega foruma kratko obnovo vseh dirkali?? od nekoga, ki jih je obiskal z zelo dobrim avtom in ve kaj govori. Dodal sem linke, nekatere proge (Grobnik, Nordschleife, Monzo ter Hockenheimring) ter pripisal okvirno oddaljenost od Ljubljane.

Hungaroring je preko Lendave oddaljeno malo manj kot 500 kilometrov. Je odli?na proga, asfalt je res dober in se vidi da tam gostuje F1.... klasi?ni open Day-i so nekoliko slab?e organizirani...poleg tega ne lo?ujejo hitrej?ih avtomobilov od po?asnej?ih....?e gre? na HungaroRing preko tujih organizatorjev je precej drag....

Slovakiaring je odli?na....odvisno od organizatorja pa vendar je relativno zelo ugodna...tam je problem lahko vreme saj velikokrat mo?no piha....jo imamo radi in gremo kar nekajkrat letno tja na obisk.... 450-500 kilometrov.

Red Bull Ring je od Ljubljane oddaljen cca 200 km, ?e se gre preko Jezerskega. Pista je lu?tna vendar za moj okus res nezahtevna...asfalt je odli?en, samo v enem sektorju nekoliko nemiren, tako, da trdo podvozje ne prizana?a.... Je pa kar precej?nja obremenitev na material, saj je kar nekaj ravnin kjer se dose?e lepo hitrost in po tem oster ovinek, kjer je zaviranje res mo?no...

Grobnik od Ljubljane preko Ilirske se kar vle?e teh 130 kilometrov. Sicer pa hitra proga, tudi teko?a. Grobnik track day je v povpre?ju 80-100? za par uric. Je pa najbolj neprijazno dirkali??e za gume, nasploh je infrastruktura ?al zelo stara. Sicer pa nam najbli?je dirkali??e kjer so v?asih furali motoGP, med drugim je tule zmagal celo Rossijev o?e.

Pannonia ring je tehni?no najbolj?a od na?tetih, se pa ?e pozna slab?a kvaliteta asfalta....zopet je dirkali??e prvotno bilo narejeno za motoriste in ne avtomobile....je pa super, in ?e najde? pametnega ponudnika relativno sprejemljiva cena.... Oddaljena manj kot 350 kilometrov.

SalzburgRing je tudi zelo blizu, le 280km...je kar vredu, hiter in ne preve? tehni?no zahteven....samo eno res mo?no zaviranje....prizanesljiva za material....ponudnikov tam je malo, se pa najde za sprejemljivo ceno....

Italija je nasplo?no draga, zelo...Adria ki ni ni? posebnega je 100? ura....

Monza je stran cca 500 kilometrov. Veliko ravnin, legendarno ime. Temple of Speed link in Temple of Speed 2. link

Brno je zame dale? najbolj?a, najkvalitetnej?a, najzahtevnej?a in razgibana...pa ugodna glede na samo ponudbo! Oddaljena nekaj ?ez 500 kilometrov.

Nurburgring, je svetovno znana proga, 21 kilometrov, 300 metrov vi?inske razlike, preko 150 ovinkov mimo gozdov, travnikov, ?ez karussel, mimo Adenau mesta, skratka poezija. Od Ljubljane je oddaljen cca 1000 kilometrov. Temple of Speed link

Spa Francorchaps je drag...asfalt je slab in material res mo?no trpi...ampak se spla?a... Oddaljenost cca 1100 km. Oziroma le 100 kilometrov od Nurburginga. Temple of Speed link 1 in Temple of Speed 2. link pa ?e Temple of Speed 3. link

Hockenheimring je na poti do Nurburgringa (pelje? se ob sami progi), cca 750 kilometrov stran od LJ. Kot zanimivost.

P.S. samo moje izku?nje in mnenje...lahko da komu drugemu odgovarja vse drugo in druga?e kot sem napisal...

Drugo leto bo z nekaj sre?e ista pesem, torej Nurburgring. Preno?i??a so od 35? na no? z zajtrokm. Ali pa ?e ceneje ?e gre? kampirati. Hotelov je okoli kolikor ho?e?, nekateri oddajajo celo guest houses. Mi smo bili tule in nimam pripomb. Pista se pla?uje po krogih, 25? na krog. Snemanje ali ?topanje je uradno prepovedano. Cena hrane je dokaj ugodna, ?e Lidl je v bli?ini. Najve? pride cena bencina, 1000km do tja, v Nem?iji je bil 102 oktanski bencin 1,69?. Pa tam ra?unajte, da porabite en kestl furanja sem ter tja in po progi.

Hmm im interested. Porocaj!

Ja italija je neverjetno draga, povsod so sedaj dali 40? za 20 min. Halo...oz 100? za 3x 20min.

Zanimivo pa da je free practice na adria pisti skoraj vsak dan....

Malo bom preveril kako je pa Misano Rimini. Za bike (motogp dirkalisce) je odlicna, se stromarja se je dalo lepo nagniti.

Realno se s porabo 8 litrov/100km porabi maksimalno 200l bencina vse skupaj, potem si pa izra?unaj stro?ke vse skupaj. Recimo dobrih 300? bencina, 100? 4 krogi, 100? preno?i??e, maksimalno 100? hrana pa ?e kaka malenkost pa smo na 600? za Nurburgring.

Red bull ring ima isto turisti?ne vo?nje, ki se jih pla?a po 20 minut. Sicer so tudi po urah al nekaj vendar se ?e nisem spu??al v to. Je pa blizu, le 200 km v eno smer iz Ljubljane, pa dirkali??e je na vrhunskem nivoju.

Realno se s porabo 8 litrov/100km porabi maksimalno 200l bencina vse skupaj, potem si pa izra?unaj stro?ke vse skupaj. Recimo dobrih 300? bencina, 100? 4 krogi, 100? preno?i??e, maksimalno 100? hrana pa ?e kaka malenkost pa smo na 600? za Nurburgring.

Red bull ring ima isto turisti?ne vo?nje, ki se jih pla?a po 20 minut. Sicer so tudi po urah al nekaj vendar se ?e nisem spu??al v to. Je pa blizu, le 200 km v eno smer iz Ljubljane, pa dirkali??e je na vrhunskem nivoju.

yep sem bil na dirki, ko je Zonta v prvem ovinku torpediral Schumija...:)

Jah trip kot tak ni nikoli pod 500? to je jasno.....razen ?e gre? z motorjem, 3000km do Francije in nazaj preko italija, avstrije, ?vice, v gasthausih 150? benz, 6 tankov po dobrih 20? :aaaaa:

Do Misana pa mi ga je pa direkt na dirkali??u zmanjkal, ker sem vozil za Ducatijevci mal hitreje ... :dudek:

1000 km z avtom v eno smer mi ni bil napor, ?e utrujen nisem bil pa nimam ravno kruzerja za na avtocesto. Ampak z motorjem prekri?ariti Evropo je pa. B)

Saj smo ?e imeli preblisk, ?e bi res imeli ve? denarja, da bi ?li naprej v Spa, do Londona (za filing), nazaj ?ez pariz, mimo Dieppeja (Alpina - Renault Sport), Monako, Monza... Pravi avtomobilski road trip.

Saj smo ?e imeli preblisk, ?e bi res imeli ve? denarja, da bi ?li naprej v Spa, do Londona (za filing), nazaj ?ez pariz, mimo Dieppeja (Alpina - Renault Sport), Monako, Monza... Pravi avtomobilski road trip.

Temu bi se ?e lahk rekl pravi Eurotrip :bravo:

Bi blo pa res zanimivo it enkrat na eno pravo pisto, s plinom do tja in nazaj, pa je cela ra?unica dost manj?a..

1000 km z avtom v eno smer mi ni bil napor, ?e utrujen nisem bil pa nimam ravno kruzerja za na avtocesto. Ampak z motorjem prekri?ariti Evropo je pa. B)

Sem bil sve? ko burek, ker sem ?el po gorskih, kjer stalno dela telo in si manj zmatran ko kaka avtocesta, kjer se zasedi?.

Hja, ?e smo dost resni, bi se dalo narediti tour de racing po evropi. Navsezadnje se lahko tudi 4je v enem avtu peljejo - na? swift na primer je lahko dirkalnik za druge, saj ni ?ustvene navezanosti (leasing), samo vsi vemo, da ni isto ?e nima? svojega avta :blush: .

Bomo enkrat kaj dorekli na to, bi bilo pa po?asi treba okvirje zastaviti.

Vsekakor ceneje in zabavneje pride? skozi na Vzhodu to je fakt....

Red Bull Ring Imam pa ob?utek, da so mal "rasisti", niti Angle??ine ne najdem in tudi, ko sem se prijavil nisem dobil nobenega maila zato nisem ?el letos. :blush:

Pri takih izletih je treba usekat po mizi, re?t "grem", pogledat proste termine, se prijaviti in rezervirati preno?i??e. :)

Red Bull Ring Imam pa ob?utek, da so mal "rasisti", niti Angle??ine ne najdem in tudi, ko sem se prijavil nisem dobil nobenega maila zato nisem ?el letos. :blush:

Pri takih izletih je treba usekat po mizi, re?t "grem", pogledat proste termine, se prijaviti in rezervirati preno?i??e. :)

Ta stran je totalni FAIL....igrice sem na?el pa podobno prej ko kako informacijo, pa kolikor sem razbral lahko le najame? lokalne Red Bull bolide....in profi voznike

EDIT google translate weba

DRIVING EXPERIENCE DAY AT THE RED BULL RING

The free riding is all about driving pleasure with no speed limit.

Whether you come with your car or motorcycle or a go kart, use enduro or trial bike from our fleet, here you can check the speedometer to its full potential and besides still Your skill with the vehicle improve.

Everything is allowed - as long as your vehicle is approved for road use. Bring your car or motorcycle and enjoy the racing feeling in the Red Bull Ring in the Driving Experience Days.

Dates:

Dates for 2013 coming soon

QUESTIONS AND ANSWERS

Which vehicles may participate in the Driving Experience Days?

Only registered and logged in to road vehicles. This applies to cars and motorcycles. Buses are not eligible for travel on the Red Bull and Driving Center.

Is my vehicle insured on the racetrack?

Please take in this regard, contact your insurance broker or insurance agent.

Do I have a valid driver's license?

Participation in the Driving Experience Days can be done only with a valid driver's license or a valid driver's license.

Wear a helmet when driving your own car?

Basically, there is no helmet law. We as a project Spielberg GmbH recommend for your own safety to wear a suitable head protection.

Vehicles must be specially prepared?

Disassemble the mirror, taping the headlights, and the dismantling of the license plate is not allowed. We recommend you with speedy ride the tire pressure to increase slightly especially by car. This is something to make in advance.

! After the event, please correct tire pressure to restore!

I can locally make a tire change?

It is possible in the paddock or the rental of boxes (current price: ? 192.00 gross) switch to using their own equipment tires. Slicks are not permitted.

Finding the Driving Experience Day held in inclement weather?

Provided that the safety of the participants can be guaranteed, is the Driving Experience Day was also in the wet track.

1 Theme / ? 40

»Request

DATES

Dates for 2013 coming soon

PRICE TABLE

To book a driving experience please click on the appropriate link in the pricing table.

?mego, ali bomo poleg SPA-ja in Ring-a obiskal ?e kako drugo dirkali??e, npr.;

http://en.wikipedia.org/wiki/Circuit_Zolder ali pa

http://sl.wikipedia.org/wiki/Circuit_Park_Zandvoort

?e eno;

http://en.wikipedia.org/wiki/TT_Circuit_Assen

Ring je res spotoma (par km/minutk iz avtoceste), samo boste mogli meti kar sre?o, ?e bo v teh dneh sploh ?e kdaj odprto. Na uradni strani ni nobenih podatkov ve? za letos. Fajn je ker ko se pelje? tja je proga ob cesti, ne more? zgre?iti, je res fajn ob?utek ko se pelje? po glavni pa zagleda? ovinek, in kak klanec je to. Se pa spla?a potem peljati en krog turisti?no, ?e bo slu?ajno odprto.

Aja pa peljali se boste ?e mimo Hockenheimringa, mimogrede. :D

Spa ima pa bolj redko odprto, nisem se niti poglabljal potem letos.

http://en.wikipedia.org/wiki/Circuit_Zolder ali pa

?e eno;

http://en.wikipedia.org/wiki/TT_Circuit_Assen

Najbolj?e, da si ogledamo dirkali??a, ki nam bojo res spotoma, ker da delamo ?e full dodatnih kilometrov je BV, ker pot bo ?e itaq dolga ;)

Ring je res spotoma (par km/minutk iz avtoceste), samo boste mogli meti kar sre?o, ?e bo v teh dneh sploh ?e kdaj odprto. Na uradni strani ni nobenih podatkov ve? za letos. Fajn je ker ko se pelje? tja je proga ob cesti, ne more? zgre?iti, je res fajn ob?utek ko se pelje? po glavni pa zagleda? ovinek, in kak klanec je to. Se pa spla?a potem peljati en krog turisti?no, ?e bo slu?ajno odprto.

Spa ima pa bolj redko odprto, nisem se niti poglabljal potem letos.

Upam, da bomo mel sre?o, ker Spa je pa men najlub?e dirkali??e :bravo:

Borut, tole je sam 30km oddaljeno od Amsterdama :bravo:

tole pa ka?e samo cca. 5km dalj?o pot :aaaaa:

Update: Danes sem bil tam, tudi papirnate prijavnice imajo samo v nem??ini, pa pomoje niti 50% folka tam ne govori angle?ko. Sama organizacija je po?liftana, pride?, podpi?e? (nem?ke papirje pol se jebi kaj si podpisal :P ) in po?aka?, da pride? na vrsto. Pla?a? po rundah (20 minut je runda). V boksih, oziroma nad njimi je pa restavracija s hrano, bar s pija?o in vse mogo?imi red bulli ampak so dragi za popizdt. ?zmeden?

Ampak OK, proga je pa 1A! :punk: Tistih par metrov (mislim da 30) vi?inske razlike je v praksi ogromno ker so konkretni klanci. In nato pridejo ?e konkretno zaprti ovinki kjer mo?nej?i in te?ji avto popolnoma izgubijo prednost in pride v po?tev lahek in okreten avto. Konkretno, Clio RS, v klanec ga je lovil Golf V GTi, ?ez ovinke je pa ostal zadaj in enostavno ni mogel dohiteti. Da Audija S4 ne omenjam, se je kar umaknil ko je videl, da je enostavno prete?ek avto in da ovira. :harhar: Kaki Lotusi so bili itak sme?no hitri, tudi Fiat 500 Abarth so delali sramoto dosti mo?nej?im avtom. Sama proga je v glavnem ravno prav razgibana, hitro mine vsak krog, nekaj ovinkov je kar malo pasjih (so res zaprti) in je treba fajn pobremzati (bremze tu trpijo, sploh ko zavira? v klanec dol). V bistvu ni ovinka, ki bi ?el v isti ravnini, vsi so konkretno v klanec gor ali dol.

Skratka zelo zanimiva proga in priporo?am obisk, bolj kot Grobnik, ki ima le dve prednosti, da je malenkost bli?je ter, da je sama proga bolj odprta in hitrej?a. V ostalem (red in organizacija, kvaliteta asfalta, tehni?en layout proge, sama infrastruktura) pa zmaga Red Bull ring.

Link do parih fotk z GoProjem

Objavljena slika

Sem mislil, da je bila lani gu?va. :blink: Letos ni bilo panike, med tednom ni gu?ve. Ko je pa med vikendi odprto ?ez cel dan je pa takole. Lani v soboto naprimer sem bil skoraj ?isto zadnji na progi (zadnje minutke lovil, za menoj je bilo le ?e par komadov) je bilo ob izhodu takole:

Objavljena slika

Je pa res, da je bila par urc prej nesre?a (za katero smo kasneje izvedeli, da s smrtnim izzidom - motorist) in popolno zaprtje proge za nekaj ?asa, in se potem kasneje skoncentrirajo vsi, ki bi radi vozili dokler je ?e vreme. Takole izgleda gu?va, ko je resna nesre?a. V 20ih kilometrih se hitro porazgubi in spet 100 avtov, ko je zastoj.

Objavljena slika

Objavljena slika

Vreme tam je itak muhasto, malo sonca, nekaj kapljic, sonce, de?ek, megla, mraz, sonce... Vse to vidi? v enem dnevu sredi poletja.

Malo updatea. Grobnik ne vem a se je ?e penovil ampak vem, da se je nekaj zamaknilo. Ampak komaj ?akamo... Mobikrog oziroma dirkali??e Gaj je pod A?2005 in podobnimi birokrati in zaradi zakonodaje in kompliciranja ne dovolijo organizirati niti sre?anja tam. Razen seveda za elito. Res niso za biznis.. :vskalo:

No pa ?e ena zanimivost, leta 2012, ko sem bil prvi? na Nurburgringu, sem videl, da so grafiti v Gran Turismu isti, da so skenirani. In sem leta 2013 dal en avtogram na nemote?e mesto, ob rob proge kjer ni na liniji, da se ne zbri?e in nikomur ne drsi. In ?akal.. In leta 2017 vidim moj podpis v ?pilu. Bucket list obkljukan. :jupiii::hohoho:

22489844_10212457778746742_6974631263348

• Like 5