Skoči na vsebino

Elektrika


stepski volk

Priporočeno sporočilo

Ko sem ?e pred nekaj ?asa uporabljal sposojeno navigacijo mi je skurilo varovalko. To sem zamenjal in stvar je delovala dokle mi jo ni spet skurilo to se mi je zgodilo 3x. Mislil sem da je kaj narobe z mazdo in sem to probal ?e v touranu,kjer je varovalko ravno tako po?rlo.

Varovalke sem na obeh zamenjal,ampak stikalo ne deluje na nobenem avtu. Ali obstajajo ?e kak?ne varovalke? ?e ne bom moral do enega ?tromarja da mi to zrihta...

 

Hvala za odgovore...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko sem ?e pred nekaj ?asa uporabljal sposojeno navigacijo mi je skurilo varovalko. To sem zamenjal in stvar je delovala dokle mi jo ni spet skurilo to se mi je zgodilo 3x. Mislil sem da je kaj narobe z mazdo in sem to probal ?e v touranu,kjer je varovalko ravno tako po?rlo.

Varovalke sem na obeh zamenjal,ampak stikalo ne deluje na nobenem avtu. Ali obstajajo ?e kak?ne varovalke? ?e ne bom moral do enega ?tromarja da mi to zrihta...

 

Hvala za odgovore...

 

Za vtika? od v?igalnika je samo ena varovalka, kaj si proval vtaknit kak?no drugo napravo, potem ko si zamenjal varovalko?

www.gistel.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja sem probal polnilec za telefon pa ne dela ni?. Varovalka pa zamenjana... Zato spra?ujem ?e obstaja ?e kak?na varovalka kje... :angry:

 

Ponavadi je samo ena varovalka ... Ti ne dela niti v Mazdi niti v Touranu?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

notri je ?arnica za osvetlitev, poglej ?e ni pregorela obenem....z drugimi besedami ali osvetlitev pepelnika dela?

 

2. pri akomulatrju preglej vse varovalke, ponavadi je pa oznaka AUX (pokrov varovalk ti pove vse) ?e ena

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aja mx5.... :ninja:

?e je verjeti tem fantom, jo je potrebno zamenjati....

https://www.mx5oc.co.uk/forum/forums/t/46815.aspx

 

 

kot da je v njej ?e ena varovalka

 

drugi pa je samo spucal kontakte

http://forum.miata.net/vb/showthread.php?t=252096

 

:ne vem:

druga? pa v grabn....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 leta kasneje...

Da ne odpiram nove teme, bi tu nekaj vpra?al - ker baje vsi ljudje vse vedo...

 

Najprej "zadrega". Pribli?no enkrat na leto moram napumpat ekspanzijo hidroforja (ja, v 21. stoletju so v Sloveniji hi?e, ki ?e niso priklopljene na vodovod. In ker imamo zajetje za kapnico, imamo pa? hidrofor). Enkrat na tri ali ?tiri leta moram napumpat ekspanzijo od centralne. Vsak mesec enkrat je prazna guma na kateri od samokolnic. Enkrat na pol leta je treba dopumpat gume na kateri od prikolic. Vsake toliko ?asa je potrebno napumpat gume na kolesih - ki jih je pri nas kar precej in ?e vedno premalo... Zato bi rad nek majhen in lahek kompresor, ki ga bom lahko prena?al naokoli, kjer ga bom pa? potreboval (kurilnica, hidrofor, gara?a)

 

Torej, od prijatelja lahko dobim kompresor od hladilnika. Ker bo uporabljan zgolj za gumanje pump, ne bom dodajal poleg nobene tla?ne posode - saj je ne potrebujem. Zato tudi tla?nega stikala in varnostnega ventila ne mislim dodajati zraven. Pa? pa bom samo na tla?no cev montiral manometer, v nadaljevanju pa gibljivo cev z nastavkom za polnjenje gum - brez "ventila". 

 

Zdaj pa vpra?anja:

 

- Tisti kompresor ima gor eno ?katlico, kamor je speljanih kup ?ic. Kam moram priklopiti fazo in kam nulo, da bo kompresor delal brez termostata? A se to sploh da tako zvezat?

 

- A je tak kompresor sploh sposoben napumpati gumo na 3 bare? V nekem doglednem ?asu?

 

- A potrebuje tak kompresor kak?no posebno znanost za podmazovanje ali ima olje ?e v ohi?ju?

 

- A bo predelav in stro?kov ve? kot ?e kupim najcenej?i brezoljni ?ajni kompresor (made in ?ajna)?

 

- Ima kdo ?e izku?nje s ?em podobnim?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer ti priporo?am ?ajni kompresor v rangu 100?, ?e pa ti je vseeno prevelik, pa sku?aj najti nekaj podobnega: http://www.bolha.com/dodatna-oprema/avtooprema/avtooprema-ostalo/komplet-kit-kompresor-set-za-popravilo-pnevmatike-bmw-1304623087.html

 

Gre za kompresor, ki ga sedaj prilagajo namesto rezervne gume. Predvsem bo? zagotovo dosegel ?elen tlak in prilagojen je stiskanju zraka. 

Sam se s hladilni?kim kompresorjem ne bi igral, nekaj si prebere? lahko tudi tu: http://www.podsvojostreho.net/forum/viewtopic.php?t=16100

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri nas doma smo imeli tak?en "kompresor" precej let nazaj. Nimam pojma kako je bilo kaj priklopljeno ampak je delalo. Sicer precej po?asi ampak tlak je bil pa velik.

Aja, imam pa doma mislim da kompresor na 12V ?e rabi?.

28811_2.png

l.jpg.png28811_2.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Te?ko bi spravil 12 V do hidroforja in do centralne. Pa tudi v gara?i sem potem vezan na avto. Zato bi raje na 220 V, ker imam te vti?nice povsod...

 

Vsi klasi?ni kompresorji imajo zraven ?e tla?no posodo, pa so zaradi tega ve?ji in nerodnej?i za prekladat po stopnicah (centralna ima ekspanzijo v pritli?ju, hidrofor v kleti, gara?a je po stopnicah gor 10 metrov od hi?e). No, ?e ne bo drugega, se bom pa? odlo?il za kak?en klasi?en ?ajni kompresor, pa bo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo Sivka!

 

Ve?krat preberem forum, tebe ni te?ko zgre?iti, ker si pogost in aktiven ?lan.

V?e? mi je tvoj na?in re?evanja problemov in odlo?no ?ivljenje ?ivljenja!!!

 

Sedaj pa k tvojemu vpra?anju!

Jaz imam gotovo ?e 15 let tak kompresor?ek in veselo sem ga uporabljal......dokler.....!!!

Nazaj na za?etek.

V hladilnem sistemu od koder je pa? ta kompresor je skupaj tehni?ni (hladilni) plin in olje.

Tribologija ni moja mo?na to?ka, gotovo pa je omenjeno olje na mineralni osnovi in ima dolo?ena topila,

ki so v ve?ini primerov agresivna na ve?ino izdelkov iz naravne gume, kjer je osnova kav?uk.

Torej, dokler nisem ugotovil, da iz kompresor?ka poleg zraka izhaja ?e vedno malo olja sem moral

otrokom zamenjati "nove" zra?nice, uni?il sem Barum napihljivo blazino.....je*a, ?ista je*ba!!!

Skratka, uporabo odsvetujem, nabavi 12V China kompresor?ek, napajaj ga iz manj?ega

(udpisan UPS akumulator?ek....) in stvar bo delala.

Menim da je olja v hladilnem kompresorju toliko, da ga popolnoma ne bo spihalo nikoli, oz.

bo takrat kompresor fu?.

Lep pozdrav in zdravi bodite!                          Zoom Zoom

Active

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole je Hofer roba za 60,00 EUR. Za 100,00 EUR dobi? v OBI-ju ipd. ?e skoraj resno zadevo (ki je za tvoj namen itak prevelika)

 

Nazadnje je bila v prodajalnah konec prej?njega meseca. Morda se v kak?nem hoferju ?e kak?en pozabljen valja; sicer pa po?akaj in spremljaj Hofer (in tudi Lidl) posebne ponudbe.

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba/posebna-ponudba-od-cetrtka-28-4-2016/produktdetailseite/ps/p/workzone-prenosni-kompresor-2/

 

PS: popravek - Workzone je Hofer roba, tisti na linku od Mimovrste je nekaj drugega

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.