Skoči na vsebino

Samodejno u?enje injektorjev za dizle


Priporočeno sporočilo

Mene pa zanima, ?e je kdo ?e opazil, da se mu tole izvaja. Gre za FL ?estko, dizelca. V manualu pi?e:

 

Injection Amount Learning Function

 

• The injection amount learning function has been modified. As a result, the PCM carries

 

out the injection amount learning function every 150 km within the first 1,500 km and

 

after that every 3,000 km, when all of the following conditions are met:

 

? Engine is idling

? Shift lever is in Neutral position

? Vehicle speed is 0 km/h

? Engine coolant temperature is between 65…95 °C

? A/C is not operating

? Accelerator pedal is not depressed

? DPF regeneration is not performed

 

• If any of these conditions change while carrying out the injection amount learning

function, the process will be suspended until the conditions are once again met. In

addition, the injection amount learning function has to be carried out at specified service

intervals (refer to the workshop manual).

 

 

Gre se za to, da mi spet malce cukne na AC ko se nekaj ?asa peljem s konstantnim gasom, potem ga pa narahlo pohodi?. To sicer ni prvi?, vedno pa to uredi za par 10.000 km, u?enje ?ob na testerju.

 

?e tole prav razumem, ima mazda vgrajeno avtomatsko u?enje, ki se izvaja ob zgoraj izpolnjenih pogojih, ampak nisem ?e opazi. Kaj naj, pustim laufat doma na ?tantgasu, pa da vidmo kaj bo :-)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene pa zanima, ?e je kdo ?e opazil, da se mu tole izvaja. Gre za FL ?estko, dizelca. V manualu pi?e:

 

Injection Amount Learning Function

 

• The injection amount learning function has been modified. As a result, the PCM carries

 

out the injection amount learning function every 150 km within the first 1,500 km and

 

after that every 3,000 km, when all of the following conditions are met:

 

? Engine is idling

? Shift lever is in Neutral position

? Vehicle speed is 0 km/h

? Engine coolant temperature is between 65…95 °C

? A/C is not operating

? Accelerator pedal is not depressed

? DPF regeneration is not performed

 

• If any of these conditions change while carrying out the injection amount learning

function, the process will be suspended until the conditions are once again met. In

addition, the injection amount learning function has to be carried out at specified service

intervals (refer to the workshop manual).

Gre se za to, da mi spet malce cukne na AC ko se nekaj ?asa peljem s konstantnim gasom, potem ga pa narahlo pohodi?. To sicer ni prvi?, vedno pa to uredi za par 10.000 km, u?enje ?ob na testerju.

 

?e tole prav razumem, ima mazda vgrajeno avtomatsko u?enje, ki se izvaja ob zgoraj izpolnjenih pogojih, ampak nisem ?e opazi. Kaj naj, pustim laufat doma na ?tantgasu, pa da vidmo kaj bo :-)

 

aha, jst to sli?im, dejansko se spreminja zvok motorja v leru, na mestu, po pribli?no 30 sekundah, ampak ne vedno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

The PCM carries out injection amount learning every 1,500 km within the first 6,000 km of driving and every 10,000 km after that

 

hm, ja sem prebral, o?itno ga ne razumem prav to?no, me moti beseda "every". Pa tudi, sem sli?im absolutno pogosteje to "u?enje :ne vem: "

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo. Tudi sam sem ?e ve?krat opazil nek ?uden zvok ?e je motor nekaj ?asa tekel na mestu, pa do sedaj nisem imel pojma kaj bi to bilo.

Ob?asno pa opazim tudi da motor malo cuka med vo?njo pri pospe?evanju in sicer nekje okrog 1800 -2200 vrtljajev. To se dogaja le ob?asno, zgleda se res ?obe potem same po?timajo. :blink:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo. Tudi sam sem ?e ve?krat opazil nek ?uden zvok ?e je motor nekaj ?asa tekel na mestu, pa do sedaj nisem imel pojma kaj bi to bilo.

Ob?asno pa opazim tudi da motor malo cuka med vo?njo pri pospe?evanju in sicer nekje okrog 1800 -2200 vrtljajev. To se dogaja le ob?asno, zgleda se res ?obe potem same po?timajo. :blink:

 

To?no to se meni dogaja. Zdej pa bogsigavedi kdaj bo pretekl tistih 10000km, da se u?enje spet aktivira :blink:

 

hm, ja sem prebral, o?itno ga ne razumem prav to?no, me moti beseda "every". Pa tudi, sem sli?im absolutno pogosteje to "u?enje :ne vem: "

 

Se pravi do 6000km se aktivira vsakih 1500km, potem pa na 10000. Skoda k ne mores vidt kolk se manjka do teh internih 10000. Mogo?e v kakem skritem meniju.

 

 

A sta med tem opazla kako pove?anje obratov?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no to se meni dogaja. Zdej pa bogsigavedi kdaj bo pretekl tistih 10000km, da se u?enje spet aktivira :blink:

Se pravi do 6000km se aktivira vsakih 1500km, potem pa na 10000. Skoda k ne mores vidt kolk se manjka do teh internih 10000. Mogo?e v kakem skritem meniju.

A sta med tem opazla kako pove?anje obratov?

 

Ne, jaz nisem opazil spremembe v obratih, je pa o?itna sprememba v delovanju motorja, misli? da je kaj narobe :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

U?enje injektorjev lahko tud sam spro?i? roćno, brez kaker?nega koli ra?unalnika

Tule je opisano kako:

http://www.cdn.dk/mazda6/tips.htm

 

Pogoj je ta, da je ma?ina ogreta na delovno temperaturo.

 

Imam isti problem s tem cukanjem. Ko spro?im u?enje ?ob je potem za par tiso? kilometrov uredo.

Sem pa ?e opazil, da se mi cukanje najbolj pojavi, ?e mam notri Petrolovo nafto. Pri OMV skor ni cukanja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

U?enje injektorjev lahko tud sam spro?i? roćno, brez kaker?nega koli ra?unalnika

Tule je opisano kako:

http://www.cdn.dk/mazda6/tips.htm

 

Pogoj je ta, da je ma?ina ogreta na delovno temperaturo.

 

Imam isti problem s tem cukanjem. Ko spro?im u?enje ?ob je potem za par tiso? kilometrov uredo.

Sem pa ?e opazil, da se mi cukanje najbolj pojavi, ?e mam notri Petrolovo nafto. Pri OMV skor ni cukanja.

 

Patric, kje je ta konektor? Na tej sliki na spodnjem linku (?isto spodaj) je to nekje na commonrailu?

 

https://euroesi.mazda.co.jp/esicont/eu_eng/...10f1800600.html

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem slisal od nasega mazdasa da ga je to ucenje precej drago stalo (res da na 2.2 masini....)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Sem probal za hec ?e enkrat, pa mi po petih minutah nekako ni uspelo. Zdej pa nevem, ali si ECU zapomni, kdaj si nazadnje to po?el oz. pri katerih kilometrih in ne omogo?a dokler ne naredi? spet xy km.

 

Ali pa je bila masa od kabla slaba. :) Sej ne vem, kam bi dal na maso, zadnji? sem na en ?rauf, v?eraj tudi pa ni prijelo. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.