Skoči na vsebino

Prigode v prometu


Jest

Priporočeno sporočilo

Najvi?ja izmerjena hitrost v meritvah ta mesec pri omejitvi 100 km/h zna?a 153 km/h, pri omejitvi 130 km/h pa je bila v?eraj izmerjena hitrost 212 km/h. Voznik osebnega avtomobila je tako hitro vozil med izvozom z avtoceste in priklju?kom nanjo v Radovljici, kar je mesto, kjer vozila zaradi izklju?evanja iz prometa na avtocesti in vklju?evanja nanjo obi?ajno vozijo z ni?jo hitrostjo in je verjetnost nastanka prometne nesre?e zaradi neprilagojene hitrosti vo?nje ve?ja kot na preostalih avtocestnih odsekih. Zato je tam potrebna posebna previdnost, navajajo gorenjski policisti.

 

ker bull, tam je ?iva ravninva (brez dodatne zni?ane omejitve hitrosti), je samo nadvoz.....

Verjetno pa je res temu tako, ker za?nejo zavirat ?e na AC, ne pa na odstavnem in se priklju?ujejo s 70 na uro, ker ne pospe?ujejo do konca pasu.........Ker Radovlji?ki vklju?evalni in izvozni pas sta ena najdalj?ih v slo saj je to tudi izvoz/ uvoz na OMV, med njima je pa ?e cca 1km razlike....

 

Samo ?e ima? spalca na levem je potem veri?ni problem na vseh pasovih, ker ne more? levo da mu da? plac in iti mimo, vsi morajo potem zavret.....bistvo je poudarjati da je problem hitrost, ko enga manijaka ujamejo.......


http://www.24ur.com/novice/crna-kronika/pri-radovljici-radar-ujel-voznika-ki-je-divjal-s-hitrostjo-212-km-h.html

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je isto sranje kot na Hrva?kem, na AC proti Beogradu. Tam imajo tudi ob popolnoma normalnih izvozih/uvozih obla?no omejitve. In ko za?ne rositi je cela AC 110, ali celo 100....

 

PS: glede hitrosti - dobro, da niso konec maja kaj merili ni Hrva?kem. Najprej sem pozabil suknji? (z dokumenti) in sem se pri Bi?u obrnil nazaj v Medvode, nato sem pa ?e na SI-HR meji ?akal 45 min in HR-SR meji nadaljnjih 15 minut. ?e z vra?anjem je ?la vsa rezerva, jaz pa naj bi pobral direktorja na letali??u v Bg.

Naj samo omenim, da je bila povpre?na poraba 9,5  ;)

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je isto sranje kot na Hrva?kem, na AC proti Beogradu. Tam imajo tudi ob popolnoma normalnih izvozih/uvozih obla?no omejitve. In ko za?ne rositi je cela AC 110, ali celo 100....

 

PS: glede hitrosti - dobro, da niso konec maja kaj merili ni Hrva?kem. Najprej sem pozabil suknji? (z dokumenti) in sem se pri Bi?u obrnil nazaj v Medvode, nato sem pa ?e na SI-HR meji ?akal 45 min in HR-SR meji nadaljnjih 15 minut. ?e z vra?anjem je ?la vsa rezerva, jaz pa naj bi pobral direktorja na letali??u v Bg.

Naj samo omenim, da je bila povpre?na poraba 9,5  ;)

vsi smo isti pod kozo......100% by the book voznika ni, so situacije ki se jih ne more? izogniti.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo, da se eni zavedamo, da smo v prekr?ku in ne pizdimo ?ez policaje, ko opravijo svoje delo.

A sem prekrsek jaz kje zatajil? Nimajo nikakrsnepravice ogrozat, da bi svoje delo opravili..

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene (za razliko od domovine) totalno navdu?uje kako se v Nem?iji in Avstriji dr?ijo vra?anja na vozni pas, s prehitevalnega (sicer ve?krat pi?e; Rechtsfahrtangebot ali neki takega) :)

 

Pri nas pa kar veselo bluzijo po prehitevalnemu, magari je prazna cesta, ko se tega naveli?a? in ?eli? po desni mimo, tedaj pa seveda zavije vate in najbolj?e ?e preventivno it mimo kar po odstavnem ali kaj?  sramezljiv

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V Avstriji se kdaj zapelji v smeri Dunaja, kjer se od razcepa na A9 za?ne tripasovnica. Pol se jih vozi po sredini. Od Dunaja proti jugu, ?tiripasovnica: na skrajno desnem pasu skoraj ni osebnih avtomobilov, se jih pa precej najde na "tretjem" pasu (iz desne)

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah dej no Zmaj... zakaj pa potem taki z D in A tablicami to ne znajo v Slo? ?ist isto po?nejo kot na?i pacienti, ni? niso bolj?i - edina razlika je to, da se pri tri pasovnicah pa? ne pozna toliko tako ravnanje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vem, da mora biti logi?na razlaga, pa bi prosil, ?e mi kdo razlo?i. Namre?, berem tole novico:

 

http://www.regionalobala.si/novica/voznja-po-koprskih-ulicah-pretezek-zalogaj-kolesar-si-jo-je-zakuhal

 

Predvsem odstavek o vozniku, ki je izsilil mopedista. ?e sem prav razumel, je 13-letnik vozil moped, voznik osebnega vozila ga je izsilil in zdaj bo voznik osebnega vozila dobil pla?ilni nalog.

 

Kolikor vem, mora biti kandidat za vozni?ki izpit za moped star najmanj 15 let. Torej je 13-letnik malo premlad, da bi vozil moped. Mislim, nikjer ne pi?e, da bo tudi on dobil pla?ilni nalog za vo?njo brez vozni?kega izpita... Vem, da mora biti logi?na razlaga, pa bi prosil, ?e mi kdo razlo?i.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vem, da mora biti logi?na razlaga, pa bi prosil, ?e mi kdo razlo?i. Namre?, berem tole novico:

 

http://www.regionalobala.si/novica/voznja-po-koprskih-ulicah-pretezek-zalogaj-kolesar-si-jo-je-zakuhal

 

Predvsem odstavek o vozniku, ki je izsilil mopedista. ?e sem prav razumel, je 13-letnik vozil moped, voznik osebnega vozila ga je izsilil in zdaj bo voznik osebnega vozila dobil pla?ilni nalog.

 

Kolikor vem, mora biti kandidat za vozni?ki izpit za moped star najmanj 15 let. Torej je 13-letnik malo premlad, da bi vozil moped. Mislim, nikjer ne pi?e, da bo tudi on dobil pla?ilni nalog za vo?njo brez vozni?kega izpita... Vem, da mora biti logi?na razlaga, pa bi prosil, ?e mi kdo razlo?i.

Si ziher da je meja 15let? Se spomnim , da je dosti sosolcev delalo izpit konec 8ga razreda O? (v casu osemletke). Bom preveril.

Preveril lihkar... ma slivka prav, res je 15let meja. Mozno, da so jo prestavili.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Si ziher da je meja 15let? Se spomnim , da je dosti sosolcev delalo izpit konec 8ga razreda O? (v casu osemletke). Bom preveril.

Preveril lihkar... ma slivka prav, res je 15let meja. Mozno, da so jo prestavili.

 

In koliko si bil star, ko si kon?eval osemletko?

;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Danes povsem naklju?no nekoga nau?il, kaj je to "varnostna razdalja".

 

Veter, ki je rogovilil, je na cesto vrgel eno mo?nej?o vejo. Ko sem z BTjko pripeljal okoli ovinka, sem najprej sicer stisnil zavoro, potem pa ocenil, da bi moralo iti ?ez. In je tudi ?lo. Za menoj pa je vozil nekdo, ki je bil tako blizu, da mu niti lu?i nisem videl v ogledalu - vsekakor preblizu. In ko je zapeljal na tisto vejo (premer pribli?no kot roka v zapestju), je njegov avto kar lepo posko?il. In na lepem se je dr?al vsaj kak?nih trideset metrov zadaj...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem kmet in s hribov doma, pa ne zastopm prou preve? vsega tega...

 

Berem tale ?lanek:

 

http://www.24ur.com/novice/crna-kronika/tovornjak-v-osebno-vozilo-voznik-in-potniki-se-pravocasno-pobegnili-iz-avta.html

 

Na koncu ?lanka pi?e:

"Policisti so voznikoma tovornih vozil in vozniku osebnega vozila izdali pla?ilne naloge."

 

Torej: en tovornjak je po?asi vozil po hribu navzgor. Drugi je po svojem pasu vozil navzdol. Osebni avto pa je v slabih voznih pogojih prehiteval v ?karje. Do tu je vse jasno. Ne razumem pa, zakaj sta voznika tovornjakov dobila pla?ilni nalog, ker je voznik osebnega vozila prehiteval v ?karje? Mar bi morala oba voznika tovornjakov, ko sta zagledala osebni avto, zaviti desno in gas do podna? Mislim, kaj sta pa kriva za nesre?o? Ne razumem. A ?e pride do prometne nesre?e, se krivda potem razdeli kar na vse in vsak pla?a nekaj kazni? Ne razumem, res da ne...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Napisano je zelo ?udno.

?e se prav razumel, je en tovornjak skoraj obti?al (torej neprimerna oprema = kazen) in zato ga je ?el osebni avto obvoziti (ne prehitevati). Kaj se je dogajalo za tem iz ?lanka ne morem razbrati - ka?e samo, da so voznik in potniki v osebnem avtomobilu uspeli zapustiti avto ?e pred tr?enjem, kar je najmanj nenavadno, ?e je nasproti pripeljal tovornjak v trenutku(!), ko so ?eleli obvoziti obti?ali tovornjak.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ma? dobre gume gre ?ist normalno - na letnih je pa kriza in vse zgleda prehitro. Druga? se mora pa tudi zimska vrtet vsaj z neko hitrostjo, da sneg leti ven iz zarez gume. ?e se nabira in lepi na gumo je hitro sranje.


Napisano je zelo ?udno.

?e se prav razumel, je en tovornjak skoraj obti?al (torej neprimerna oprema = kazen) in zato ga je ?el osebni avto obvoziti (ne prehitevati). Kaj se je dogajalo za tem iz ?lanka ne morem razbrati - ka?e samo, da so voznik in potniki v osebnem avtomobilu uspeli zapustiti avto ?e pred tr?enjem, kar je najmanj nenavadno, ?e je nasproti pripeljal tovornjak v trenutku(!), ko so ?eleli obvoziti obti?ali tovornjak.

Po moje gre drugi del ?lanka takole: Ko so bili v fazi, da ga obvozijo je z razmeram neprilagojeno hitrostjo pripeljal kamion. Voznik avta je med tem uspel ustaviti in vsi so imeli ?e toliko ?asa, da so spizdili iz avta, medtem, ko je kamion drsel proti njim. Se pravi je priletel v stoje?o oviro (po zakonu mora? voziti s tako hitrostjo, da se lahko pred oviro ustavi?) in ker ni imel zimske opreme in prilagojene hitrosti je dobil pla?ilca. Voznik avta pa zato, ker je bil na nasprotnem voznem pasu, kljub temu, da je ?e stal.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

un k je pi?u mimo ma ziher nemca :) (?eskega)

?e?ki nemc je zakon, danes se je moj z driftanjem uklju?il v voze?o kolono, sem moral kar ornk zahodit gas da ga odneslo zadek. Pa? nove letne gume na plundri dr?ijo k pr norcih.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e?ki nemc je zakon, danes se je moj z driftanjem uklju?il v voze?o kolono, sem moral kar ornk zahodit gas da ga odneslo zadek. Pa? nove letne gume na plundri dr?ijo k pr norcih.

Daj vzam se moj powerbox. Bos ta glavni v rondojih

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da samo v enem malem kri?i??u 2x dobi? situacijo zrelo za trk je pa ?e mal huda... ?e dobro, da sem iz preventive peljal manj kot 30km/h pa hitri refleksi na zavori.

Ampak, ?e ni Audija je pa BMW pa ?e s CE registracijo - dobitna kombinacija. Verjetno za njih znak nima? prednosti pa? ne velja. Voznik Renault kapelce pa... ne vem kaj je sploh to blo? :ne vem:

 

Se opravi?ujem za offtopic, Boss, katero kamero ima? to? Slika je prav dobra!

Bi si tudi jaz nabavil tole.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

celo uzakonjeno je.........

 

(1) Voznik na kro?nem kri?i??u ima prednost pred voznikom, ki se vklju?uje na to kri?i??e. 
(2) Voznik, ki zapelje na kro?no kri?i??e, katerega vozi??e ima dva ali ve? prometnih pasov, se razvrsti na notranji prometni pas in na ta na?in omogo?i vklju?itev v promet na kri?i??u tudi drugim voznikom, razen ?e zapu??a kri?i??e na najbli?jem izvozu ali mu prometna ureditev ali prometna situacija tega ne dovoljuje ali mu je zaradi lastnosti kri?i??a (npr. kro?na kri?i??a z majhnim premerom) ali lastnosti motornega vozila (npr. tovorno vozilo s priklopnikom) to ote?eno. 
(3) Pri vklju?evanju na kro?no kri?i??e po smernem vozi??u, ki ima dva prometna pasova, se vozilo na desnem prometnem pasu razvrsti na zunanji prometni pas, vozilo na levem prometnem pasu pa na notranji prometni pas vozi??a kro?nega kri?i??a. 
(4) Preden zapusti kro?no kri?i??e iz prej?njega odstavka, se mora voznik razvrstiti na zunanji prometni pas, razen na izvozu, na katerem je s predpisano prometno signalizacijo dovoljeno zavijanje desno tudi z notranjega prometnega pasu. V primerih, ko razvr??anje iz notranjega na zunanji pas zaradi gostote prometa ni mogo?e, je voznik dol?an opraviti najmanj eno kro?enje oziroma toliko kro?enj, kolikor je potrebnih za razvrstitev. 
(5) Na kro?nem kri?i??u je prepovedano ustavljanje, razen ustavljanja zaradi omogo?anja pre?kanja pe?cev pri izvozu s kri?i??a. 
(6) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekr?ek voznik, ki ravna v nasprotju z dolo?bami tega ?lena.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se opravi?ujem za offtopic, Boss, katero kamero ima? to? Slika je prav dobra!

Bi si tudi jaz nabavil tole.

 

Ena kitajska zadeva, ki nas je enkrat leta 2012 kupilo nekaj foruma?ov po takrat sme?ni ceni 36?. Gre pa za kopijo takrat dokaj priljubljene kamere F900LHD. Original ima ?e bolj?i ?ip in bolj?e slike ampak, glej ta ?ip?hit ?e danes po petih letih non-stop uporabe in tudi temu, da mi je padla iz drugega nadstropja in se razletela na vse mo?ne sestavne dele, ?e vedno deluje in dela zadovoljivo kvalitetne posnetke. Tenu bi lahko rekli "money well spent".

 

Primerjava original in fake https://dashcamtalk.com/dod-f900lhd/

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.