Skoči na vsebino

Prigode v prometu


Jest

Priporočeno sporočilo

Stojim s kombijem in se vklju?ujem na Celov?ko. Z ritjo kombija stojim na delu kolesarske steze(Bad Guy Nejc). Iz leve se mi pribli?uje skupina kolesarjev. Placa ve? kot dovolj , med ritjo kombija in prostin robom kolesarske steze ?e vsaj 1,5m. Vsi kolesarji gredo mirno mimo.

 

Na1x zverinsko dretje. "Bejz stran,pizda ti materna". Tip na specialki. Mi maha kaj si drznem stati tam (Ja,vem... Ni prav,na izpitu bi padel,ampak... Placa ve? kot dovolj),ka?e sredinca. Se z nezmanj?ano hitrostjo odpelje za mano (Ja,placa za izvoz)...

 

Se ustavim na naslednji bus postaji,odprem okno... Pride do mene,mi jebe mater... Kje sem kupil izpit...

 

Mu prijazno svetujem , naj gre ?e 1krog , ker ima vi?ka energije...

 

Me ne sli?i ,si sname sku?alke (!!!),mu ponovim... Me po?lje v kurac...

 

Se odpelje. ?ez rde?o...

 

Za povrh.... enako kolo kot jaz;giant tcr advanced...

 

Zakaj na take posameznije naletim v slu?benem avtu in ne v civilki????

 

Ko te je sram da se ukvarja? z istim ?portom kot taki posamezniki.....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mah,kaj pa vem,specialci so povsod,ne sam na specialki.....

Ne obremenjuj se, kot se jaz ne, da vozim znamko, s katero najbolj izstopajo krsceni osli na 4h kolesh. Verjetno sem (skoraj) edini Bayerische Mull Wagnov voznik, ki uporablja smernike, uposteva omejitve ter pogosto ponudi prednost komu s stranske ceste. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne obremenjuj se, kot se jaz ne, da vozim znamko, s katero najbolj izstopajo krsceni osli na 4h kolesh. Verjetno sem (skoraj) edini Bayerische Mull Wagnov voznik, ki uporablja smernike, uposteva omejitve ter pogosto ponudi prednost komu s stranske ceste. :)

To sem vedno pravil;ne vidim povezave med znamko vozila in obna?anjem voznika le-tega. Kreteni so povsod in v vsaki obliki....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se bom ?e malo dal v zobe (me ne izu?i :jezicek: )

 

 

?e bo en Italijan naredu prekr?ek bo takoj za njim ?e drugi - ?al sem bil nepreviden in sem drugega skoraj fasal v bok... ?lo je za milimetre.

 

Da se ne bosta Shrek al pa Jures (omenjeni so Italijani) pridu?ala, se bom najprej sam posul s pepelom... ja nisem se peljal po omejitvah in lahko bi ?e v naprej vedel kaj se bo zgodilo a sem bil premalo pozoren do zadnjega trenutka... tko da krivda je moja in jo tudi priznam. Pa? voznikom, ki so svetlobna leta pred nami se je treba umaknit in ne izzivat sre?o. :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok malo je izsiljeval ampak takih primerov imam 10 na dan,tako na take stvari se mora? navaditi v teh norih ?asih. Verjamem pa da na kameri ni najbolj reano in da je bilo vse skupaj bli?e. En nasvet,instinkt in predvidevanje v prometu je danes prvo najpoembneje za prom.predpisi,druga?e si ga slej ko prej naje..! Zoom zoom

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam Bini, sploh pa je zelo pametno preverjat tablice - full pomaga, ker je la?je predvidet, da bo ?tala.

 

Se pa res ne vidi na kameri, ker ko sva bila vzporedno je ?lo za mi?jega - ?e ne bi potrobil, bi bila skupaj tako sva pa vsak v svojo smer nato cuknila z volanom. Druga?e pa sem tole objavil bolj v opomnik, da sezona je tu in da so na cestah tudi ?e raznorazni veleumi.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na motorju vsaj 5 takoh situacij na eni furi (ne glede na tablico ampak glede na znamko telefona )

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To pa sploh... telefonisti so pa posebna vrsta idiotov. Je pa zanimivo, da pri enih sploh ne opazi?, da je za?el telefonirat, pri drugih jih je pa cela cesta, hitrost pade za 20-30km/h, vo?nja v ovinek je neenakomerna in cukajo z volanom, menjava pasu je pa v domeni ostalih, da prepre?ijo karambol.

 

Najbolj?i pa so vozniki novej?ih premijcev, ki bi jih najraje vpra?al a so tehni?no nepismeni in ne znajo uparit bluetootha, al jim je komaj zneslo kupit najbolj uskubljeno razli?ico avta in ?e za BT nima.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No pa ?e drugi del - jaz ne vem a sem res aboniran na zahodne sosede. To, da se na omejitvi 50km/h vozimo 37km/h me niti ni toliko zmotilo, ampak, da ob tako nizki hitrosti ne more zadeti pasu je pa milo re?eno sme?no. Pol pa k ?e vse predvidim, tudi to da bo zapeljal spet na desno in ostanem varno za njim... si re?em no to je to, ko se vrne nazaj na svoj pas, v?ge levi ?migovec in ko sem vzporedno bumbar spet desno vame. Verjetno si je misli, ?e v prvo ne rata bo pa v drugo.

 

 

?e enkrat dobrohoten nasvet, ko zagleda? italijansko tablico, o?i na peclje in nogo na zavoro, ker je velika verjetnost, da se bo nekaj neprijetnega zgodilo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No pa ?e drugi del - jaz ne vem a sem res aboniran na zahodne sosede. To, da se na omejitvi 50km/h vozimo 37km/h me niti ni toliko zmotilo, ampak, da ob tako nizki hitrosti ne more zadeti pasu je pa milo re?eno sme?no. Pol pa k ?e vse predvidim, tudi to da bo zapeljal spet na desno in ostanem varno za njim... si re?em no to je to, ko se vrne nazaj na svoj pas, v?ge levi ?migovec in ko sem vzporedno bumbar spet desno vame. Verjetno si je misli, ?e v prvo ne rata bo pa v drugo.

 

 

?e enkrat dobrohoten nasvet, ko zagleda? italijansko tablico, o?i na peclje in nogo na zavoro, ker je velika verjetnost, da se bo nekaj neprijetnega zgodilo.

Boss, izgleda, da ima? res nekaj z italijani. Meni se nikoli ne zgodi v desetih letih, kot tebi v par mesecih. Se mo pa dogaja z na?imi pacienti tudi ?ez v Italiji. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To pa sploh... telefonisti so pa posebna vrsta idiotov. Je pa zanimivo, da pri enih sploh ne opazi?, da je za?el telefonirat, pri drugih jih je pa cela cesta, hitrost pade za 20-30km/h, vo?nja v ovinek je neenakomerna in cukajo z volanom, menjava pasu je pa v domeni ostalih, da prepre?ijo karambol.

 

Najbolj?i pa so vozniki novej?ih premijcev, ki bi jih najraje vpra?al a so tehni?no nepismeni in ne znajo uparit bluetootha, al jim je komaj zneslo kupit najbolj uskubljeno razli?ico avta in ?e za BT nima.

 

Te?ko verjet, vendar res ne znajo upariti BT.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Te?ko verjet, vendar res ne znajo upariti BT.

 

Ne da ne znajo... Pomoje jih niti ne briga... ker jih itak noben ne dobi in posledicno nic ne "boli" ... :) Ce bi bilo vec policistov na cesti, ki bi to spremljali, bi se verjetno hitro znali nauciti ... ali pa bi to narocili nekomu, ki to "obvlada" :D 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

veliko teh "audi" driverjev imajo tole spektakularno razlago "nocem tega narest, ker me potem ostali v avtu slisijo kaj govorim"

s tem da se 90% casa vozijo sami, ostalo pa itak lahko z gumbom presaltas na slusalko al karkol...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

emmmm... sej te vseeno sli?ijo, edino mogo?e ne sli?ijo sogovornika na drugi strani, ampak, ve?ina ima telefon tolk na glas, da sli?i? tud tist kar ne bi rabu sli?at. :ne vem:

 

Tko, da kakor koli pogleda? je brezveze - je pa res, da so audi fahrerji in bimmera?i pa? poseben tip folka... Zmaj ti bo? najbolj vedu, ker si mel audija in zdaj BMW... a je tako al ni? :hudicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, izgleda, da ima? res nekaj z italijani. Meni se nikoli ne zgodi v desetih letih, kot tebi v par mesecih. Se mo pa dogaja z na?imi pacienti tudi ?ez v Italiji. :)

 

Stari, ne vem... mene ?e res paranoja hvata, ko zagledam italijanske tablice. Ne vem, pribli?no z vsakim desetim italijanom na cesti je ena veselica - pa pazi to, so lokalne ceste in ne AC... tukaj jih je samo za vzorec ampak ta vzorec je pa? pod kritko in ?e res ne pazi? je jeba.. Sej ne re?em, da so doma?i vozniki pa perle, ampak na koli?ino je mogo?e z vsakim tiso?im ena taka ?udna situacija.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Tole je manever, ki ga zelo rad izvajam (?e imajo tisti na Dunajski rde?o), pa sem se ?e parkrat spra?eval, ?e je legalen ali ne. ?rte so povsod prekinjene, smernik iz desnega takoj preklopim v levega...Se pa ?isto zavedam, da me Caddy tam ni pri?akoval, zato tudi nisem takoj pospe?il mimo njega ampak ?akal, da vidim kaj naredi.

 

?e bi me naslonil in kli?eva policijo, kdo od naju bi pla?al?

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Stari, ne vem... mene ?e res paranoja hvata, ko zagledam italijanske tablice. Ne vem, pribli?no z vsakim desetim italijanom na cesti je ena veselica - pa pazi to, so lokalne ceste in ne AC... tukaj jih je samo za vzorec ampak ta vzorec je pa? pod kritko in ?e res ne pazi? je jeba.. Sej ne re?em, da so doma?i vozniki pa perle, ampak na koli?ino je mogo?e z vsakim tiso?im ena taka ?udna situacija.

 

Zanimivo. Mi, ki ?ivimo tu ob meji, smo se pa? Italijanov navadili - ali pa oni nas... :P  In nimamo nobenih te?av. Mogo?e pa je bil le izgubljen, pa je pa? ve? pozornosti posve?al navigaciji kot pa prometu? :ne vem: Ker druga?e imajo pa italijani eno zanimivo teorijo: promet je premikanje - torej se ?im prej premakni. In pri njih te?e. Na cesti sta ozna?ena dva pasova, avtomobili vozijo v treh kolonah, vmes pa ?e mopedi ?vigajo. In vendar se premika... Vsaj jaz nisem ?e imela kak?nih hudih te?av z njimi ne v Sloveniji ne v Italiji...

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Tole je manever, ki ga zelo rad izvajam (?e imajo tisti na Dunajski rde?o), pa sem se ?e parkrat spra?eval, ?e je legalen ali ne. ?rte so povsod prekinjene, smernik iz desnega takoj preklopim v levega...Se pa ?isto zavedam, da me Caddy tam ni pri?akoval, zato tudi nisem takoj pospe?il mimo njega ampak ?akal, da vidim kaj naredi.

 

?e bi me naslonil in kli?eva policijo, kdo od naju bi pla?al?

Moje mnenje; pri zavijanju desno (iz enopasovne ceste)se zavija na skrajno desni pas (razen ?e temu kriziscu takoj sledi nova razvrstitev za novo kri?i??e ,kjer ho?e? iti levo in si pa? mora? izboriti prostor; primer: iz Ilirske zavije? desno na Njego?evo in takoj na levo na zalosko-dejansko na tistih 50ih metrih vo?nje po Njego?evi mora? takoj zavzeti pas,ki ni skrajno desno).

 

Ampak... Ti si se ?e vozil po levem pasu,ko je caddy ?elel zamenjati pas. Ta2pasova sta med seboj enakovredna. In on se mora prepri?ati, da to lahko stori varno. Kako si se ti tam zna?el,ni njegova stvar.

 

In tudi tvoja "hoja po robu" v tem primeru,ni izgovor za njegov prekr?ek. V najslab?em primeru, bi nesre?o razre?ili tebi v prid, morda bi ti kak?nen policist napisal kazen za kak?no vo?njo na prekratki varnostni razdalji in podoben "bla,bla,bla...".

 

Moje mnenje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

https://pokukaj.si/show/25615/Anketa_pokazala:_Vozniki_BMWjev_so_najvecji_prometni_huligani?fbclid=IwAR0hSgXoffN0Cv1TbieqgIFGClrM36p5gMt31lKT1MRo1a4ctpmANDI2a5I

 

Sicer ne vem ce to spada tukaj, ampak vem da se je dosti govorilo o voznikih svete nemske trojice :D

 

Se potrdilo v anketi da so vozniki bmwjev v vecini, ponavljam, v vecini grozni vozniki :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.