Skoči na vsebino

Prigode v prometu


Jest

Priporočeno sporočilo

Se pravi vidi? pijano osebo na biciklu in bi ga z veseljem zbil. Ker ti to ni uspelo, bi ga najraje s topim predmetom iz avta prefukal? Ja kul, a taki ljudje se furajo po na?ih cestah? O?itno bo treba za?eti imeti najmanj solzivec vedno v avtu ker nikoli ne ve? kdaj bom storil kaj kar bo nekoga (s slabim dnevom in sovra?tvom vsega kar ni on in s ?imer se on ne ukvarja) zmotilo in bo imel ?eljo po fizi?nem obra?unu z menoj.  :rolleyes: 
?e bi bil ti pameten bi poklical policijo,povedal situacijo in bi ?loveku dal lekcijo. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam ?al policije to ne zanima, dokler ne bo tekla kri - v tem primeru bi moral katerikoli od teh dveh udele?encev nekoga po nosu, da bo ?pricalo rde?e naokoli pol pa se mogo?e primajejo. Tako, da prijave na policijo so bolj tko tko - ?e res nima? kej bolj pametnega za po?et pol mogo?e, druga?e pa bolj?e it naprej, mogo?e malo porobantit in to je to.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Med kolegi se je razvnela ?ol?na debata o vo?nji kolesarjev po kolesarski stezi....

 

Torej; mnenje ve?ine: " omejitev na kolesarski stezi je 25kmh, ?e je kolesar hitrej?i , se ima pravico voziti po cesti..."

 

Moje mnenje:"kjer je kolesarka steza , se mora kolesar voziti po njej, omejitve na kolesarskih stezah ni ve?... In tudi ko je bila, ti vo?nja z ve? kot 25kmh ni dajala pravice voziti se kjerkoli drugje"...

 

Ker vem,da je bilo neko? tukaj govora o ukinitvi hitrostne omejitve na K.stezah (pa zdaj ne najdem), me zanima ?e kdo ve kdo ima prav ali ?e ima kak?en pameten Link,da s koelgi raz?istimo kdo ima prav in kdo ne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To menda ne drzi vec, da je omejitev na kolesarski stezi 25 km/h ... In ce je kolesarska steza poleg ceste, se kolesar mora peljati po kolesarski ... 

 

Ceprav najdejo se pa razlicne informacije... zato tudi pride do takih debat :) ...

 

Recimo  na naslednjih linkih, kjer je dokaj sveza vsebina, se da se najti tak podatek, da je hitrsot omejena na 25 km/h 

 

https://www.bb.si/sites/default/files/uploads/files/diplome/crnolic_elvedin_0.pdf

 

 

https://www.bb.si/sites/default/files/uploads/files/diplome/crnolic_elvedin_0.pdf

 

bb_23114D54.png

 

https://www.krskolesom.si/nase-pravice

 

KRsKOLESOM_23114D9F.png

 

... 

 

 

Tukaj pa je sicer omenja hitrost 25 km/h ... ampak v drugacnem kontekstu, ne kot najvisja hitrost na kolesarski stezi ... >> https://www.uradni-list.si/glasilo-uradni-list-rs/vsebina/128123/#2.%C2%A0?len

 

 

Uradni_list_-_Vsebina_Uradnega_lista_231

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To menda ne drzi vec, da je omejitev na kolesarski stezi 25 km/h ... In ce je kolesarska steza poleg ceste, se kolesar mora peljati po kolesarski ...

 

Ceprav najdejo se pa razlicne informacije... zato tudi pride do takih debat :) ...

 

Recimo na naslednjih linkih, kjer je dokaj sveza vsebina, se da se najti tak podatek, da je hitrsot omejena na 25 km/h

 

https://www.bb.si/sites/default/files/uploads/files/diplome/crnolic_elvedin_0.pdf

 

 

https://www.bb.si/sites/default/files/uploads/files/diplome/crnolic_elvedin_0.pdf

 

bb_23114D54.png

 

https://www.krskolesom.si/nase-pravice

 

KRsKOLESOM_23114D9F.png

 

...

 

 

Tukaj pa je sicer omenja hitrost 25 km/h ... ampak v drugacnem kontekstu, ne kot najvisja hitrost na kolesarski stezi ... >> https://www.uradni-list.si/glasilo-uradni-list-rs/vsebina/128123/#2.%C2%A0?len

 

 

Uradni_list_-_Vsebina_Uradnega_lista_231

Ja... Riba spet smrdi pri glavi.... ?e sami ne vedo kaj in kako... Meni je neumno ?e ,da je Max hitrost za kolesarja omejena , ceprav ni z zakonom dolo?eno , da mora imeti kolesar ?tevec... Kako naj potem kolesar ve ali je v prekr?ku ali ne..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men je pa zanimiva 18. to?k

 

https://www.krskolesom.si/nase-pravice

 

a nismo imeli ?e eno tako ?ol?no debato okoli tega - predvsem iz vidika varnosti?

To je tista debata, v katero se raje nisem spu??al,ker bi verjetno dobil od kak?nih posameznikov namig,da nimam pravice imeti mnenja,ker pa? nimam otrok... Ampak... ?e se ne sme peljati otrok... Zakaj potem obstajajo prikolice za prevoz otrok???

 

Se mi zdi,da se v teh stvareh zadeve spreminjajo hitreje,kot taki nasveti...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem ?el raje zakon pregledat, ker tole je bilo tudi meni malce nenavadno in res majka del stavka oziroma je mo?no, da g v prej?nji verziji zakona dejansko ni bilo:

 

93. ?len ZPrCP

(5) V priklopnem vozilu, ki je dodano kolesu, ni dovoljeno preva?ati oseb, razen v priklopnem vozilu, konstruiranem in namenjenem za prevoz enega ali dveh otrok. Tak?no priklopno vozilo mora ustrezati pogojem iz 1. in 4. to?ke ?estega odstavka tega ?lena.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem ?el raje zakon pregledat, ker tole je bilo tudi meni malce nenavadno in res majka del stavka oziroma je mo?no, da g v prej?nji verziji zakona dejansko ni bilo:

 

93. ?len ZPrCP

(5) V priklopnem vozilu, ki je dodano kolesu, ni dovoljeno preva?ati oseb, razen v priklopnem vozilu, konstruiranem in namenjenem za prevoz enega ali dveh otrok. Tak?no priklopno vozilo mora ustrezati pogojem iz 1. in 4. to?ke ?estega odstavka tega ?lena.

Ja,stari zakoni oziroma stari ?lanki...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No evo posnetka. Posnetke mi seka v dele na minuto, a je k sre?i ta posnetek to?no v delu, ki ka?e vse.

1km pred o?anjem opozorilna tabla zo?anje na desni, 500m perj oznaka delovi??a, in nato omejitev 80.

Stranska ogledala so ZAKON. Videlo se je da se na levi vozi megan, z nezmanj?ano hitrostjo, in to ve? kot 80, ker sem se jaz 80, najprej sem mislil, verjetno bo ?el tik za menoj, nato ti je jsano da voznik ne vidi ni?esar in da leti naravnost v oviro. Jaz po bremzi in hupi na polno, ob tem kon?no megan tudi zavre....bolj desno nisem mogel na odstavni ker je tudi voznik za menoj videl situacijo, in ker je zavrl kasneje kot jaz je on bil na mojem desnem boku (C3).

 

A glej zlomka, ?enksa (kasneje videl) niti ni probala iti preko sto?cev, da bi se izognila trku samo po bremzi in vame. ?e ne bi poprej videl situacije in za?el bremzati (in opozarjati) ne vem, bi ?la kar v Darsovce?

 

Po zo?anju je pa totalno otrpnila, ?ist, 50 se je vozila po desnem, s sokoljimi o?mi naprej, in rokami, ki so stiskale volan...kako vem, ker sem jaz in ?e dva potem jo obvozili po odstavnem, ker ni ?lo druga?e.

 

nejc, to?no o tem sem zadnji? govoril, ko si imel prigodo s kolesarjem, in na to sem apeliral, ?e vidi? situacijo, in lahko reagira? da najde? re?itev, bodi tisti ki situacijo re?i, ne pa da jo pogreva?, a bi jaz tudi tu rekel, ne bom bremzal grem, saj nima tam kaj delati...verjetno bi bilo hudo.

To me je zmotilo, ko si napisal, Grem! Saj nima tam kaj delati...

 

https://youtu.be/Ht-Dx4hC-1w

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, jures, ce si me ze vmesal v tvoj danasnji dogodek, bom vrnil zogico....

 

1preprosto vprasanje; kako bi se pocutil, ce bi ta voznica (se bom namenoma izognil drugacnemu nazivu, ampak verjetno vemo, kaj se mi plete po glavi), zacela pizditi cez tebe in ti teziti in bi zelela krivdo prevaliti nate , ces" kaj ti ni jasno, ja pa kaj pol, ce sem zapeljala vate, glej malo"...

 

In ti zacela tolci po avtu, ce bi slucajno nekje skupaj stala???

 

A vidis, o tem pa jaz govorim... vsi zajebemo. Jaz, ti, ta voznica, VSI.

 

Ampak samo nekateri pa potem dvignemo roko in recemo "sorry, hvala k si gledal namesto mene" in gremo na reset na kavo...

 

Bolj pogosto je narediti se neumnega (kot v primeru voznice), najdejo se pa tudi (in ni jih malo), ki zacnejo krivdo valiti na drugi.., eeeeee,to pa mene pogreje...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1. Jaz se ne bi ustavljal, v nobenem primeru, razen ce kdo rabi pomoc. Ne dajem povoda, da bi bi me lahko napizdila, ali butala po plehu ker nimam razloga se ustavljat in ji razlagati CPP.

2. Ce bi mi pokazala sredinca ali ne vem kaj bi se enako peljal naprej brez enakopravnega vracanja.

3. Ce pa bi me kakorkoli ogrozala: 113

 

Se enkrat sam se spravljas v te sitacije. Moje hupanje na primer ni je....matere ampak opozarjanje na nevarnost.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1. Jaz se ne bi ustavljal, v nobenem primeru, razen ce kdo rabi pomoc. Ne dajem povoda, da bi bi me lahko napizdila, ali butala po plehu ker nimam razloga se ustavljat in ji razlagati CPP.

2. Ce bi mi pokazala sredinca ali ne vem kaj bi se enako peljal naprej brez enakopravnega vracanja.

3. Ce pa bi me kakorkoli ogrozala: 113

 

Se enkrat sam se spravljas v te sitacije. Moje hupanje na primer ni je....matere ampak opozarjanje na nevarnost.

Saj ubistvu te ?e je ogro?ala s svojo nespametno vo?njo.

 

Ampak ja,razumem tvoje mnenje in razmi?ljanje in mu ubistvu nimam kaj oporekati.

 

?alostno je zgolj to ,da sem znova jaz izpadel nek nebodigatreba, ?eprav nisem NI? narobe naredil.

 

Kar se mene ti?e je lahko ta debata zaklju?ena,jaz imam popolnoma mirno vest in nimam namena spremeniti svojega mi?ljenja. Ubistvu edino tu mogo?e,da preprosto ne Mislim ve? vsakemu nuditi pomo?.

 

Ce ne zaradi drugega razloga, tudi zaradi tega,ker je tudi meni zadnje ?ase nih?e ne nudi (in ko sem se nedavno malo pridusal,da bi bilo lepo,ce bi kolesarju,ki menjava gumo kdo ustavil , je bilo celo nekaj napisano v stilu "a si Baba da ne zna? gume zamenjati"-nisi ti napisal , da ne bo narobe izpadlo).

 

Skratka , me veseli ,da danes v tvoji situaciji ni po?ilo in upam,da se je tudi voznica kaj nau?ila iz svoje grde napake

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa se je nau?ila? A da na FB-ju te?ko popravi? napa?en post, ki ga je po nesre?i potrdila zarad bremzanja, ko je bila ?e skoraj v sto?cih in v Juresu?

 

Sam res sva?ta, raje v avto kot v sto?ce, ?e je ?e zajebala - ?ist neracionalna odlo?itev.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

3. Ce pa bi me kakorkoli ogrozala: 113

 

tale je tko tko, ker real life ni ra?unalni?ka igra, kjer s policaj na lice meste respawna v tistem trenutku od nikoder.

 

Se pa strinjam, da je taki in podobne primerke najbolj pustit na miru, ker idiotu ne bo? nikoli mogel razlo?iti, da je idiotsko ravnal. Res nima smisla, saj ?e pametnemu to te?ko, ampak mogo?e se v takem primeru vsaj spla?a potrudit. Je pa tudi res, da Nej?evo situacijo nismo videli in ne vem kako je izgledalo.

 

Sem pa pred leti, ko sem nekaj ?asa ?ivel na Dolenjskem imel tak, verjetno zelo podoben, primer, ko je en tak neuravnove?en?ek ustavil avto sredi manj?ega kri?i??a, da ga je v celoti blokiral. Lepo zapustil avto in se odpravil ven, da malo poslika zadevo. Se pripeljem za njim, ?akam 30 sekund, tip me ignorira. Jaz prtisnem na hupo 2x zelo na kratko kot opozorilo, da bi rad ?el naprej.

 

V tistem trenutku pa kot bi pitbulla s ketne spustu. To je bilo preklinjanje, gro?nje, kazanje faki?ev in model kr ne neha ter za?ne hoditi proti mojemu avtu. No in kaj ?e? takrat narest? A ?akat ko presrano rev?e v avtu in molit, da se bo nevihta pomirila sama od sebe? Hja, ko stopi 192cm in zdravih 110 kg (takrat sem bil ?e precej bolj fit kot danes) iz avta in ko bevskajo?e ??ene ugotovi, da je skoraj za glavo manj?i se pa? ?rni oblaki razkadijo, naenkrat za?ne razlagat, da dela slike za neko knjigo o kolesarjenju (takrat sem tudi prvi? resno naletel na agresivnega kolesarja). No sem mu samo rekel, da bolj?, da umakne avto na primerno mesto, ker me mineva potrpljenje pa se je zanimivo takoj strinjal.

 

Ja ni vedno tako idealno na koncu, ampak ustrahovat se pa tud ne pustim... ?e sva neko? z bratom nalomila tri ?efurje, ki so mi na igri??u z no?em preluknjali ko?arka?ko ?ogo pol se tud enega takega ?lovek ne sme ustra?it. Pa saj nikoli nisem udaril prvi, ampak repa med noge pa tud ?e nisem stisnil.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa se je nau?ila? A da na FB-ju te?ko popravi? napa?en post, ki ga je po nesre?i potrdila zarad bremzanja, ko je bila ?e skoraj v sto?cih in v Juresu?

 

Sam res sva?ta, raje v avto kot v sto?ce, ?e je ?e zajebala - ?ist neracionalna odlo?itev.

Je treba biti strpen baje....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tale je tko tko, ker real life ni ra?unalni?ka igra, kjer s policaj na lice meste respawna v tistem trenutku od nikoder.

 

Se pa strinjam, da je taki in podobne primerke najbolj pustit na miru, ker idiotu ne bo? nikoli mogel razlo?iti, da je idiotsko ravnal. Res nima smisla, saj ?e pametnemu to te?ko, ampak mogo?e se v takem primeru vsaj spla?a potrudit. Je pa tudi res, da Nej?evo situacijo nismo videli in ne vem kako je izgledalo.

 

Sem pa pred leti, ko sem nekaj ?asa ?ivel na Dolenjskem imel tak, verjetno zelo podoben, primer, ko je en tak neuravnove?en?ek ustavil avto sredi manj?ega kri?i??a, da ga je v celoti blokiral. Lepo zapustil avto in se odpravil ven, da malo poslika zadevo. Se pripeljem za njim, ?akam 30 sekund, tip me ignorira. Jaz prtisnem na hupo 2x zelo na kratko kot opozorilo, da bi rad ?el naprej.

 

V tistem trenutku pa kot bi pitbulla s ketne spustu. To je bilo preklinjanje, gro?nje, kazanje faki?ev in model kr ne neha ter za?ne hoditi proti mojemu avtu. No in kaj ?e? takrat narest? A ?akat ko presrano rev?e v avtu in molit, da se bo nevihta pomirila sama od sebe? Hja, ko stopi 192cm in zdravih 110 kg (takrat sem bil ?e precej bolj fit kot danes) iz avta in ko bevskajo?e ??ene ugotovi, da je skoraj za glavo manj?i se pa? ?rni oblaki razkadijo, naenkrat za?ne razlagat, da dela slike za neko knjigo o kolesarjenju (takrat sem tudi prvi? resno naletel na agresivnega kolesarja). No sem mu samo rekel, da bolj?, da umakne avto na primerno mesto, ker me mineva potrpljenje pa se je zanimivo takoj strinjal.

 

Ja ni vedno tako idealno na koncu, ampak ustrahovat se pa tud ne pustim... ?e sva neko? z bratom nalomila tri ?efurje, ki so mi na igri??u z no?em preluknjali ko?arka?ko ?ogo pol se tud enega takega ?lovek ne sme ustra?it. Pa saj nikoli nisem udaril prvi, ampak repa med noge pa tud ?e nisem stisnil.

To?no to.... Ja, v popolnem miroljubnem svetu je seveda najbolje se obrniti , misliti svoje , vmes zapeti "kumbaja" in iti domov...

 

Ampak,jebemu.... Pustiti vsakemu teletu , da nam bo sral po glavi... Nevem no.

 

Tudi sam imam z policijo dobre izku?nje,ampak preden pridejo... Si je fajn znati lastno rit (in riti bli?njih) sam zascititi. Ne zagovarjam nasilja, ampak jebemumi?a, da je v?asih uporabno orodje za postaviti stvari na svoje mesto...

 

In tudi moj dogodek, ki kot ka?e ?e zmeraj odmeva...

 

Tocka 1: Peljal sem tako kot dovoljuje in veleva zakon. In teleta pa? nisem spustil mimo, torej NISEM MU ODSTOPIL PREDNOSTI (bad Guy Nejc), prostora je bilo dovolj in tip je moral ali zelo rahlo zavreti, najverjetneje pa tudi to ne.

 

To?ka 2: tip za?ne kazati faki?a in mahati (to vidim v ogledalu). Ja... Lahko bi se mirno odpeljal naprej... Ampak se nisem... Ustavil, pri?gal smerokaze in stopil ven, da ga povpra?am,kaj mi ima za povedati...

 

To?ka 3: tip znori, mu MIRNO povem da se pelje v kontra smer... Tip meni: Ja,vem ,ampak vseeno... (Ne me jebat v zdrav mozak... Ve? da se pelje? kontra,pricakujes , da se ti bomo vsi odmaknili ali prezarcili nekam drugam,kdor ti pa ne bo ODSTOPIL PREDNOSTI bo? pa lajal na njega... Haha).

 

Ne prideva na skupni imenovalec.

 

Se vsedem v avto,pripnem.

 

To?ka 4: tip zlaufa do mojih vrat. Se instinktivno zaklenem. Ho?e odpreti vrata, za?ne tol?i po ?ipi.

 

To?ka 5: odprem ?ipo. Mu re?em naj odjebe.

 

To?ka 6: ignorira. Tol?e naprej.

 

To?ka 7: ker bi , ?e bi pri?el ven, vsekal tako , da se ne bi ok kon?alo, sem se raje odlo?il za pacifisticno verzijo in sem uporabil solzivec. Niti ne vem a sem ga zadel. Bil pa je jebeno dober ob?utek ko je tip debelo pogledal in se odstranil.

 

To?ka 8: tip se odstrani 5m stran od avta

 

 

 

To?ka 9: tip odide.

 

Tako da , Ja.... Fak sem pokvarjen,ker nisem odstopil prednost pijanemu kolesarju,ki se zavedno pelje v kontra smer.

 

Naslednji? ga bom spustil mimo,ponudil prevoz,castil novo pivo ali pa zgolj happy meal v Meku...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ravno si potrdil vse kar sem hotel povedati. Pa? binrekla mamica, imamo druga?en pogled na svet...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A je to spet neki agresivni tujec, ki misli, da si tukaj lahko vse privo??i.

 

Druga?e pa ?e kaj ?akam na koncu poletja pa je to, da se spokajo razni polopravilni turisti s cest, ker to kar po?enjajo je milo re?eno norost. Dana?nji zvezdi sta bila spet dva Italijana. Prvi zadnji trenutek ugotovi, da mora iti proti Gorenjski pa lepo preko ?rte na odstavni pas in ko ugotovi, da tam ni vozni pas, sko?i na voznega in skoraj presenti enga ?rnega suva.

 

Ta drug pa se odlo?i, da se bo kar ustavil na voznem pasu in ko ga skoraj naba?ejo le spelje. Bumbar brez primere - mislim, kdo jih tam u?i v avto?olah? Verjetno enak vol.

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A kakšne postavke pregled in test elektro zadev pa še niso izumili?
    • Super stvar. Samo moraš pazit, da ne odpihneš sproti  tudi ogledal z avta. . Ker vemo, da ogledala niso neki glavni  adut mazd. 😊
    • To, da ti dela regeneracije na vsakih 300 kilometrov skoraj ne morem verjeti.  Ker na mazdininih 2.2 dizlih, skayactiv, so dpf filtri zasnovani tako, da se izvaja regeneracija vsakih 200-250 km, odvisno od vožnje. Nikakor pa ne več. 
    • Po moje je kar uspešno dodan večji zadek, v Video posnetkih ni tako velika videti. Meni je všeč. Sent from my iPhone using Tapatalk
    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.