Skoči na vsebino

Prigode v prometu


Jest

Priporočeno sporočilo

Napis "otrok v avtu" je zato da ce se kaj zgodi, da ljudje ki pomagajo vejo, da je v avtu oseba ki si ni zmozna sama pomagati, t.j. se odpeti iz sedeza in sama it iz avta

To?no to... Ceprav bi moralo biti tako,da ko otroka ni v avtu, da se sname napis dol....

 

Ampak zadnje ?ase je ta Nalepka bolj namenjena novodobnim star?em,da ?ir?i okolici poka?ejo kako je ime njihovemu podmladku....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

haha, ja to smo mi.

 

Ja, temule se pa ne ?udim, ?al slovenska AC ni ve? AC ampak samo navadna cesta, desni pas je tak skos ena kolona tovornjakov in tako lepo vsi na levi pas pa gremo, ?e mamo sre?o se peljemo 110 v koloni, z varnostno razdaljo primerno za premikanje pri 10 km/h  :D

 

Pred kratkim sem poslu?al satiro na temo slovenskih AC, kjer so rekli, da bi nam dr?ava mogla pla?at, da se lahk po njih furamo. ker pa? leta 96 niso bli sposobni predvidet, da se bo naenkrat usulo tovornjakov iz vzhoda proti kopru, da bi ?e takrat lahko projektirali za tretji pas. In zej mamo kar mamo, tretji pas je pa tak znanstvena fantastika tako kot drugi tir oz. 100% izkori??anje prvega :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

KAJ!?

 

A je kdo mogo?e prebral napis pod zadnjo fotografijo? 

 

"Potovalni ?as se na primorki trenutno podalj?a za skoraj dve uri."

 

Pazi malo, od Nove Gorice do Ljubljane je eno uro vo?nje (ne divjanja). In ta ?as se zdaj podalj?a za dve uri? Saj so nori...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Joj ti vozniki mazd 

 

Tale je ?ist preve? resno vzel mojo prej?njo izjavo - kolega po?as nismo ?e za?eli zbirat podpisov. :unsure:

 

Mam pa idejo, da bi pa tudi mi za?eli z neko peticijo, da bi pa Mazde lahko vozile po re?evalnem pasu - pa? recimo zato, ker so lepi avti in da nas vsi lahko ob?udujejo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa kaj je zdej to ratalo tekmovanje kdo bo naredil dalj?e veri?no tr?enje al je le vpliv polne lune tako mo?an.

 

https://www.zurnal24.si/slovenija/nov-dan-nova-blokada-primorske-avtoceste-334057

 

Novinarji pa to komaj ?akajo in kujejo nove besede tipa "superzastoj". Zdaj bi rabili ?e lestvico kjer bo razvidno kako klasificiramo zastoje ali po dol?ini kolone ali po ?asu ?akanja, da ne bomo napa?ne termine uporabljali:

 

- kurckej se premika

- zastoj

- velik zastoj

- super zastoj

- mega zastoj

- hiper zastoj

- avtocesta moj drugi dom

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 Nisem niti videl tvoje objave.. je bilo ?isto sarkasti?no mi?ljeno :zvizga:

Sej odgovor ni letel nate (sem samo izkoristil tvoj post za RE) ampak na ravnanje tistega neprilagojenega voznika Mazde, ki je izkori??al re?evalni pas. Kolega sem pa napisal zato, ker je voznik Mazde. Druga?e pa seveda je to zajebancija in sarkazem tudi z moje strani na zbiranje podpisov za peticijo, ki so si jo omislili neki drugi udele?enci prometa.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

https://youtu.be/3-cIkefe99c

 

Tole (Preverjeno) klice po tragediji

Se ti samo zdi. Kolesarji se pri rde?i lu?i praviloma ne ustavljajo. Tistih nekaj izjem se pa ?e ustavi na pravem mestu, tudi, ?e ni ?rte.

In kje naj bi bilo to pravo mesto? To si lahko vsak po svoje razlaga....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na koli?ino kolesarjev in pe?cev bi tukaj moral biti semafor, ker v nasprotnem primeru je preto?nost za avtomobile lahko ni?na, ?e bodo upo?tevali vsa pravila CPP.

 

To je moje mnenje glede na videni posnetek, ko vidi? "Roglji?e" kak brez bremz preko ceste sekajo.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na koli?ino kolesarjev in pe?cev bi tukaj moral biti semafor, ker v nasprotnem primeru je preto?nost za avtomobile lahko ni?na, ?e bodo upo?tevali vsa pravila CPP.

 

To je moje mnenje glede na videni posnetek, ko vidi? "Roglji?e" kak brez bremz preko ceste sekajo.

Se strinjam; Ampak potem bi bila preto?nost avtomobilov ni?ja, kot ?e tako veselo izsiljujejo en drugega...

 

Ali pa zgolj 1pas namesto dveh in ta brez semaforja....

 

Sem se parkrat peljal s kombijem , avtom in kolesom po novi ureditvi in je res zajeban...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

https://youtu.be/3-cIkefe99c

 

Tole (Preverjeno) klice po tragediji

 

In kje naj bi bilo to pravo mesto? To si lahko vsak po svoje razlaga....

 

Nekako logicno je, da ustavis, preden zapeljes na cesto ... :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekako logicno je, da ustavis, preden zapeljes na cesto ... :)

Semafor velja do crte (ki je tu ni), oziroma do prvega otoka... ?e malo pretiravam bi se lahko potem ustavil ?e na prej?njem nesamoforiziranem kri?i??u,vkolikor bi od tam videl tole rde?o lu?. Manjka ?rta...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Semafor velja do crte (ki je tu ni), oziroma do prvega otoka... ?e malo pretiravam bi se lahko potem ustavil ?e na prej?njem nesamoforiziranem kri?i??u,vkolikor bi od tam videl tole rde?o lu?. Manjka ?rta...

Lahko bi se ustavil seveda... nekako pa to ne bi bilo logicno ;) Kje bi se pa ustavil, ce ni semaforizirano krizisce in ni nobenih talnih oznak? Ali bi kar peljal, ker ni crte? ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko bi se ustavil seveda... nekako pa to ne bi bilo logicno ;) Kje bi se pa ustavil, ce ni semaforizirano krizisce in ni nobenih talnih oznak? Ali bi kar peljal, ker ni crte? ;)

Ravnal bi se tako kot bi se tukaj, ?e semaforji ne delajo; torej sem na prednostni cesti....

 

Ampak res; a naj ustavim tukaj kjer stojim jaz, ali na robniku pri semaforju za avtomobile,saj do tam "sega" kri?i??e brez bypass pasu.... Nekako tako bi moralo biti..

 

Seveda;zdrav nagon po pre?ivetju mi veleva,da stojim kjer pa? stojim (od koder je narejena fotka). Stran od prometa in kamikaz ki z polno hitrostjo zavijajo desno (iz Dolenjske ceste na hradeckega).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ravnal bi se tako kot bi se tukaj, ?e semaforji ne delajo; torej sem na prednostni cesti....

 

 

?e semaforji ne delajo, veljajo prometni znaki, ?e ni prometnih znakov velja osnova - desno pravilo, pravilo sre?anja in nenazadnje odstop prednosti (kar je utopija pri nas), tako da malo pazi.....tudi ?e ima? prednost ne pomeni da kar gre?

 

Lep primer je kri?i??e na vrhu tacenskega klanca, ?e pride? iz ?rnu? pono?i ko semaforji utripajo, misli? da si na prednosti, jok se vklju?uje? na prednostno in ?e huje uni ki gredo iz tacna proti ?rnu?am ZAPU??AJO glavno, kljub temu da gredo naravnost.

 

Pono?i je tam pestro pa ?eprav sta 2 avta na 5 minut tam.

 

Ekola, pono?i se ve?inoma vidi samo znak za prednost, ne pa ?e dopolnilna, tako da vsak samo pi?iiiii

https://www.google.com/maps/@46.1054993,14.4632886,3a,75y,141.29h,77t/data=!3m6!1e1!3m4!1s_hGus4jpH2fDq5obFnCSvg!2e0!7i13312!8i6656

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e semaforji ne delajo, veljajo prometni znaki, ?e ni prometnih znakov velja osnova - desno pravilo, pravilo sre?anja in nenazadnje odstop prednosti (kar je utopija pri nas), tako da malo pazi.....tudi ?e ima? prednost ne pomeni da kar gre?

 

Lep primer je kri?i??e na vrhu tacenskega klanca, ?e pride? iz ?rnu? pono?i ko semaforji utripajo, misli? da si na prednosti, jok se vklju?uje? na prednostno in ?e huje uni ki gredo iz tacna proti ?rnu?am ZAPU??AJO glavno, kljub temu da gredo naravnost.

 

Pono?i je tam pestro pa ?eprav sta 2 avta na 5 minut tam.

Jures, saj to sem napisal ; Dolenjska cesta je v tem primeru glavna , hradeckega pa je stranska... Previdnost v vsakem primeru mi je pa jasna...

 

Ja,poznam tisti klanec oziroma kri?i??e... ?e se ne motim je tam potek prednostne ceste iz Obvozne ceste levo proti Celov?ki ?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jures, saj to sem napisal ; Dolenjska cesta je v tem primeru glavna , hradeckega pa je stranska... Previdnost v vsakem primeru mi je pa jasna...

 

Ja,poznam tisti klanec oziroma kri?i??e... ?e se ne motim je tam potek prednostne ceste iz Obvozne ceste levo proti Celov?ki ?

nope kontra, ma? zgoraj

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.