Skoči na vsebino

Prigode v prometu


Jest

Priporočeno sporočilo

Pred parimi dnevi... STOP znak kot kaže je za marsikoga brezvezen... ali pa je mogoče spet ena o voznikih Audijev? :P 

 

 

On se je pripeljal iz tele smeri ...

1347638119_Gostece__Google_Zemljevidi.png.a893304722a56d8ab67df80fbb1c7088.png

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nisem do konca napisal stavka… mislil sem napisat Audijev in BMWjev, sam prsti so prej nehali tapkat po ekranu… ;) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Takole je bilo pa danes na severni obvoznici - sam kaj takega še nisem videl, da bi dobesedno poplavilo vozišče in da bi voda bruhala ven iz odtočnih jaškov. Kar nekaj avtov je žal obtičalo, ker seveda avti pač niso gliserji in marsikdo tega ne ve. V glavnem veselica.

 

 

  • Všeč 1
  • Začuden 2
  • Zmeden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Boss napisal:

Takole je bilo pa danes na severni obvoznici - sam kaj takega še nisem videl, da bi dobesedno poplavilo vozišče in da bi voda bruhala ven iz odtočnih jaškov. Kar nekaj avtov je žal obtičalo, ker seveda avti pač niso gliserji in marsikdo tega ne ve. V glavnem veselica.

 

 

Joj, tole je pa res bla nevihta.... 😲

Tole vam je menda Rode poslal, ko niste bili pridni..... 😆😂🤣

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Včerajšnji dan je bil en sam kaos na cestah, ki ga je sprožila oblast, ko je zaprla gorenjsko AC in severno ljubljansko obvoznico. Preusmerjanje vsega prometa na južno in v mesto s tem, da je na južni prišlo še do nesreče in kaos, ko se je vsa ta gmota pločevine začela premikat skozi mesto je bil neizbežen.

 

Nekaj nadaljnih utrinkov pa v videu:

1. vožnja kamionarja v rdečo, verjetno v stilu, da se gre lahko v rdečo po novem, če zavijaš desno. Da imajo tisti nasprot, ki zavijajo levo rumeno puščico ga pač ne zanima. On ma kamion, a se kdo upa pogajat o prednosti?

2. avtošola na ozki cesti namesto v ovinek direkt vame in tisti pok v videu je, ko sta trčili ogledali. Jaz bolj desno nisem mogel, ker bi zadel v pločnik. Za povrh se kurac od avtošole sploh ni ustavil ampak spizdil iz kraja nesreče.

3. če maš priusa in si ekološko ozaveščena imaš pač povsod prednost. No vsaj, ko sva bila vzporedno se je tetica opravičila, tako da pol se ji oprosti.

4. takoj za priusom desno na postaji dva izmenjujeta podatke, ker se tudi onadva nista uspela zmenit kdo ima prednost

5. tale druga tetica z belim Passatom tudi obvlada in da se naravni cesti zabiješ v drevo je pač umetnost posebne klase. Verjetno je bil telefon bolj pomemben, sploh pa sporočilo iz FB-ja al pa Twitterja?

 

 

  • Začuden 1
  • Žalosten 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Boss napisal:

Včerajšnji dan je bil en sam kaos na cestah, ki ga je sprožila oblast, ko je zaprla gorenjsko AC in severno ljubljansko obvoznico. Preusmerjanje vsega prometa na južno in v mesto s tem, da je na južni prišlo še do nesreče in kaos, ko se je vsa ta gmota pločevine začela premikat skozi mesto je bil neizbežen.

 

Nekaj nadaljnih utrinkov pa v videu:

1. vožnja kamionarja v rdečo, verjetno v stilu, da se gre lahko v rdečo po novem, če zavijaš desno. Da imajo tisti nasprot, ki zavijajo levo rumeno puščico ga pač ne zanima. On ma kamion, a se kdo upa pogajat o prednosti?

2. avtošola na ozki cesti namesto v ovinek direkt vame in tisti pok v videu je, ko sta trčili ogledali. Jaz bolj desno nisem mogel, ker bi zadel v pločnik. Za povrh se kurac od avtošole sploh ni ustavil ampak spizdil iz kraja nesreče.

3. če maš priusa in si ekološko ozaveščena imaš pač povsod prednost. No vsaj, ko sva bila vzporedno se je tetica opravičila, tako da pol se ji oprosti.

4. takoj za priusom desno na postaji dva izmenjujeta podatke, ker se tudi onadva nista uspela zmenit kdo ima prednost

5. tale druga tetica z belim Passatom tudi obvlada in da se naravni cesti zabiješ v drevo je pač umetnost posebne klase. Verjetno je bil telefon bolj pomemben, sploh pa sporočilo iz FB-ja al pa Twitterja?

 

 

Res si imel slab dan. 😭Za tolažbo ti povem, da je tak dan za mene skoraj vsaki dan in če bi toliko pipkal kot ti nebi imel več volana..... 😀 

Kako si pa rešil z AŠ in ogledalom? 

(je ostalo ogledalo celo?) 🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1. to je še okay, je vsaj desno zavijal. se je že zgodilo, da sem jst čakal za levo, bla je rumena na nasprotni strani križišča nekdo z audijem pa še bolj čez čisto rdečo meni križal pot, če bi meu kak slabši avto bi mu ga potegnil po celem boku, tako pa sem se zadržal.

5. po mojem, je nekdo spred kr nemudoma zabremzu ona pa tut in zgubila kontrolo nad avtom. Ka pa veš možnosti je miljon, ampak post mortem zgleda res "neumno".

 

Drgač pa ja, pridejo taki dnevi, smo jih že vsi imeli in takrat druga kot extra previdnost pri meni ne pomaga.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Boss napisal:

Včerajšnji dan je bil en sam kaos na cestah, ki ga je sprožila oblast, ko je zaprla gorenjsko AC in severno ljubljansko obvoznico. Preusmerjanje vsega prometa na južno in v mesto s tem, da je na južni prišlo še do nesreče in kaos, ko se je vsa ta gmota pločevine začela premikat skozi mesto je bil neizbežen.

 

Nekaj nadaljnih utrinkov pa v videu:

1. vožnja kamionarja v rdečo, verjetno v stilu, da se gre lahko v rdečo po novem, če zavijaš desno. Da imajo tisti nasprot, ki zavijajo levo rumeno puščico ga pač ne zanima. On ma kamion, a se kdo upa pogajat o prednosti?

2. avtošola na ozki cesti namesto v ovinek direkt vame in tisti pok v videu je, ko sta trčili ogledali. Jaz bolj desno nisem mogel, ker bi zadel v pločnik. Za povrh se kurac od avtošole sploh ni ustavil ampak spizdil iz kraja nesreče.

3. če maš priusa in si ekološko ozaveščena imaš pač povsod prednost. No vsaj, ko sva bila vzporedno se je tetica opravičila, tako da pol se ji oprosti.

4. takoj za priusom desno na postaji dva izmenjujeta podatke, ker se tudi onadva nista uspela zmenit kdo ima prednost

5. tale druga tetica z belim Passatom tudi obvlada in da se naravni cesti zabiješ v drevo je pač umetnost posebne klase. Verjetno je bil telefon bolj pomemben, sploh pa sporočilo iz FB-ja al pa Twitterja?

 

 

Tale prometna ureditev na zadnjem posnetku je katastrofa. Je streljaj od mojega bloka in ko tole gledaš kaj vse pocnejo... Preozko,nobenih nižjih omejitev na tem delu (zlahka bi bilo 30kmh zaradi ozkega vozišča,ogromno prehodov za pešce in veliko širših vozil ki se vozijo tu),če se ne motim niti ni novih talnih označb (puščice)... Prav tako bi morala biti "narisana "stop"črta za tiste,ki zavijajo levo na Neubergerjevo,saj zdaj zlahka zaprejo tiste ,ki peljejo naravnost.

 

Tisto križišče s Priusom (tržaška pri Toyota centru-mogoce si je ravno hotela nabaviti nova vrata)... Sem pred kratkim tudi jaz malo kiksnil tu; peljal sem tako kot Prius,pogledal če imajo z leve zeleno luč in ko sem videl, da tisti iz centra zavijajo levo na AC,sem lepo uletel na Tržaško z 40kmh... Lepo.... Ampak v tistem se je nekdo iz smeri centra odločil polkrožno obrniti in sva se znašla pok metra en od drugega ... Sva se samo spogledala in opravičila en drugemu ... Saj ko bi počilo,nama nebi bilo zabavno , bi se znala kr lepo kregati kdo je kriv...

 

pred 15 minutami je 50keda napisal:

1. to je še okay, je vsaj desno zavijal. se je že zgodilo, da sem jst čakal za levo, bla je rumena na nasprotni strani križišča nekdo z audijem pa še bolj čez čisto rdečo meni križal pot, če bi meu kak slabši avto bi mu ga potegnil po celem boku, tako pa sem se zadržal.

5. po mojem, je nekdo spred kr nemudoma zabremzu ona pa tut in zgubila kontrolo nad avtom. Ka pa veš možnosti je miljon, ampak post mortem zgleda res "neumno".

 

Drgač pa ja, pridejo taki dnevi, smo jih že vsi imeli in takrat druga kot extra previdnost pri meni ne pomaga.

1: konkretno je potegnil v rdečo ... To je problem voznikov ,ki poznajo / poznamo kako se odpirajo križišča in je predvideval /vedel,da mu nihče ne bo priletel iz boka. Nekaj je če greš s kabino v pozno oranžno in potem še zadrzis tistih par sekund v križišču ,preden zmanevriras ven,ampak tole je bilo že v štartu izzivanje.

 

5:izgubiti nadzor v novem passatu pri mestni hitrosti..... No...meni je naprej prišlo na pamet da se je izogibala pescu /kolesarju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Nejc1986 napisal:

Tale prometna ureditev na zadnjem posnetku je katastrofa. Je streljaj od mojega bloka in ko tole gledaš kaj vse pocnejo... Preozko,nobenih nižjih omejitev na tem delu (zlahka bi bilo 30kmh zaradi ozkega vozišča,ogromno prehodov za pešce in veliko širših vozil ki se vozijo tu),če se ne motim niti ni novih talnih označb (puščice)... Prav tako bi morala biti "narisana "stop"črta za tiste,ki zavijajo levo na Neubergerjevo,saj zdaj zlahka zaprejo tiste ,ki peljejo naravnost.

 

Tisto križišče s Priusom (tržaška pri Toyota centru-mogoce si je ravno hotela nabaviti nova vrata)... Sem pred kratkim tudi jaz malo kiksnil tu; peljal sem tako kot Prius,pogledal če imajo z leve zeleno luč in ko sem videl, da tisti iz centra zavijajo levo na AC,sem lepo uletel na Tržaško z 40kmh... Lepo.... Ampak v tistem se je nekdo iz smeri centra odločil polkrožno obrniti in sva se znašla pok metra en od drugega ... Sva se samo spogledala in opravičila en drugemu ... Saj ko bi počilo,nama nebi bilo zabavno , bi se znala kr lepo kregati kdo je kriv...

 

1: konkretno je potegnil v rdečo ... To je problem voznikov ,ki poznajo / poznamo kako se odpirajo križišča in je predvideval /vedel,da mu nihče ne bo priletel iz boka. Nekaj je če greš s kabino v pozno oranžno in potem še zadrzis tistih par sekund v križišču ,preden zmanevriras ven,ampak tole je bilo že v štartu izzivanje.

 

5:izgubiti nadzor v novem passatu pri mestni hitrosti..... No...meni je naprej prišlo na pamet da se je izogibala pescu /kolesarju.

@Nejc1986, ko smo ravno pri križiščih ti povem, da so tisto krožišče pri Golovcu v Celju (enkrat si ga lani omenil, da je posebno) sanirali in uredili v normalno krožišče, ker se ljudje sploh ne znajo vozit, če je krožišče malo drugačno.😊

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Bini napisal:

Res si imel slab dan. 😭Za tolažbo ti povem, da je tak dan za mene skoraj vsaki dan in če bi toliko pipkal kot ti nebi imel več volana..... 😀 

Kako si pa rešil z AŠ in ogledalom? 

(je ostalo ogledalo celo?) 🤔

 

Zgleda celo, sam je tolk mokro, da bom dobro preveril šele, ko se bo posušilo. Avtošola je spizdila. Sem mislil policijo klicat, ker imam reegistrsko, ampak, ker ni bilo videti poškodb ogledala sem se premislil.

pred 1 uro je 50keda napisal:

5. po mojem, je nekdo spred kr nemudoma zabremzu ona pa tut in zgubila kontrolo nad avtom. Ka pa veš možnosti je miljon, ampak post mortem zgleda res "neumno".

Ampak pri omejitvi v mestu 50km/h, da se zabiješ v drevo? :nevem: Pri tej hitrosti izgubit nadzor bi bilo možno samo v snegu ali ledu.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1 hour ago, Boss said:

 

Zgleda celo, sam je tolk mokro, da bom dobro preveril šele, ko se bo posušilo. Avtošola je spizdila. Sem mislil policijo klicat, ker imam reegistrsko, ampak, ker ni bilo videti poškodb ogledala sem se premislil.

 

Jest bi se jim mal v avtosolo javu. Takle instruktor nima kj na cest delat ce pol spizdi, ce je pa zraven imel se ucenca, pa tolk slabs

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Bini napisal:

@Nejc1986, ko smo ravno pri križiščih ti povem, da so tisto krožišče pri Golovcu v Celju (enkrat si ga lani omenil, da je posebno) sanirali in uredili v normalno krožišče, ker se ljudje sploh ne znajo vozit, če je krožišče malo drugačno.😊

Me že dolgo ni bilo tam:) ma,tam je bil problem,da je bil notranji pas na drugem izvozu zaključen s stop znakom in bi recimo trije avtomobili zablokirali oba pasova iz iste smeri ...

 

Tako nelogično da tudi opisati ne znam :)

 

je povsem bv da v majhna krožišča tlačijo 3pasove ali pa že recimo 2pasova v take res miniaturne rondoje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Nejc1986 napisal:

Me že dolgo ni bilo tam:) ma,tam je bil problem,da je bil notranji pas na drugem izvozu zaključen s stop znakom in bi recimo trije avtomobili zablokirali oba pasova iz iste smeri ...

 

Tako nelogično da tudi opisati ne znam :)

 

je povsem bv da v majhna krožišča tlačijo 3pasove ali pa že recimo 2pasova v take res miniaturne rondoje.

Tisti stop znak ni bil tak problem za pretočnost krožišča kot pa to,da ga eni niso upoštevali in tudi tisti na drugi strani znaka z prednostjo ne! In tako sta oba stala in blokirala pretočnost ali pa oba peljala in je prišlo do nesreče in prav tako do zastojev v prometu......:nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je 50keda napisal:

Mah, možnosti je polno še vodni klin morš upoštevat. Pač k je mokro se dogaja svašta, ko pa greš domu iz službe še pa tolk bolj.

 

Vodni klin pri 50km/h? Oziroma temu se reče aquaplaning in verjemi, da pri tej hitrosti ga še ni, tudi pri zlizanih gumah ne.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta s Priusom je klasika na temu križišču. ''Domačini'' se zato vedno postavimo na levi pas. Je pa tole območje dolgega mostu kot nek Bermudski trikotnik. Poka tu na videu od @Bossa in križišče prej, kjer me je že ena izsilila in sem totalkal rumeno.

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale dva, ki sta prevozila rdeco in zavila desno proti Medvodam, sta imela malo smole, da je ravno v tistem trenutku bila prisotna policija v civilnem avtu ...

 

x3ssyt.jpg?Expires=1634213700&Signature=
STREAMABLE.COM

Watch "Convenient cop" on Streamable.

 

1633798716.jpg
KLIP.SI

Na spletu je pristal video posnetek s slovenskih cest, pri katerem lahko spremljamo takojšnjo lekcijo na enem izmed križišč. Ker sta dva voznika prevozila rdečo luč, ju je takoj...

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.