Skoči na vsebino

Prigode v prometu


Jest

Priporočeno sporočilo

pred 12 minutami je NevLado napisal:

 

Evo tle sm nehou brat tvoj post... J********* za takšne. Pravila so za vse enaka. ;) Pa samo v razmislek... Vzami drugič v trgovini otroški voziček pa prehiti ljudi z navadnimi vozički na blagajni.

Nevem,no,jaz vem da se nebi kuhal 1h v motoristični obleki. Vem da ni prav,ampak,ja... Tako bi naredil. In niti slučajno ne gledam postrani motorista ki to naredi :). 

 

Pa čist tko, a ni bilo nekaj govora da lahko enosledno vozilo prehiti stoječo kolono,oziroma jo obvozi? Ali pa je bila želja po tem... Vem da je bila debata o tem tukaj nekoč... Celo neka anketa je bila .

 

Mah ,ne bom delal tega z otroškim vozičkom . Grem raje na express blagajno :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je Nejc1986 napisal:

Nevem,no,jaz vem da se nebi kuhal 1h v motoristični obleki. Vem da ni prav,ampak,ja... Tako bi naredil. In niti slučajno ne gledam postrani motorista ki to naredi :). 

 

Pa čist tko, a ni bilo nekaj govora da lahko enosledno vozilo prehiti stoječo kolono,oziroma jo obvozi? Ali pa je bila želja po tem... Vem da je bila debata o tem tukaj nekoč... Celo neka anketa je bila .

 

Mah ,ne bom delal tega z otroškim vozičkom . Grem raje na express blagajno :)

Tvoj lajf, tvoje odločitve. O solidarnosti pa raj ne bi, ker na ac v primeru zadrge in zožanjih izpadem ko bedak, ko se držim pravil.

 

Predlagaš torej da naredimo še en mejhni prehod samo za motoriste, tako kot je za avtomobile in tovornjake? Teoretično bo še vedno v prekršku.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No...

Bi pa jaz nekaj čez kolesarje. 

Primer včeraj. Tovornjak 40 ton skupne. 500 lipicancev. Od Trbovelj do Hrastnika dobrih 30 na uro. Pred tovornjakom kolesar... Kako ga prehiteti? Za tovornjakom pa kolona do Litije. Če se traktor pelje, se umakne na kako avtobusno ali primeren kraj. Kolesar...kolesar je pa edini... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Shrek napisal:

No...

Bi pa jaz nekaj čez kolesarje. 

Primer včeraj. Tovornjak 40 ton skupne. 500 lipicancev. Od Trbovelj do Hrastnika dobrih 30 na uro. Pred tovornjakom kolesar... Kako ga prehiteti? Za tovornjakom pa kolona do Litije. Če se traktor pelje, se umakne na kako avtobusno ali primeren kraj. Kolesar...kolesar je pa edini... 

Se strinjam. Jaz se med tednom izogibam točno te ceste (pa sicer kar veliko vozim po tistih koncih), če pa vidim da se za mano ustvari kolona,se pa odmaknem na bus postajo, dvorišče, pumpo.... In potem vsi bolj mirno vozimo.

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 32 minutami je Nejc1986 napisal:

Se strinjam. Jaz se med tednom izogibam točno te ceste (pa sicer kar veliko vozim po tistih koncih), če pa vidim da se za mano ustvari kolona,se pa odmaknem na bus postajo, dvorišče, pumpo.... In potem vsi bolj mirno vozimo.

Točno tako se dela,onim trmastim kolesarjem bi pa tak zaplozo,da bi jih kap.....😛😵

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Bini napisal:

Točno tako se dela,onim trmastim kolesarjem bi pa tak zaplozo,da bi jih kap.....😛😵

Mah,jeba je ko se voziš v skupini. Ne da se varno umakniti če nas je 3+. Hvala bogu se jaz najraje vozim sam in se mi ni treba prilagajati nikomur in če se mi zdi prav da se umaknem,se umaknem. Pa še izgovor mam za nižjo AVG speed na koncu 😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fora je sam ta, da vsaka skupina uporabnikov naših cest dela traparije. 

 

AMPAK! Če imaš v vsaki skupini recimo 10% "norcev"...

 

Pogledaš množico povprečnega prometa: pri avtomobilih 100 ljudi na 1000 avtov, pri kolesarjih 1 od 10, pri motoristih 1 od 10 in pri kamijonarjih 10 od 100.

 

Ampak avtomobilov je največ in se potem ta faktor norcev malo razporedi... + večina nas je bolj pozorna na kolesarje in motoriste (jaz recimo iz razloga da ga ne zbijem če naredi napako, nekdo drug mogoče zaradi sovraštva, etc..) in se potem to bolj izrazi pri opažanju. Ampak garantiram, da če bi opazoval avtomobiliste, bi vsak deseti naredil neko traparijo prej ali slej.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa še formula razdelitve in priprave je enostavna : 

1.)pozoren si pri tistih z precenjeno nemško sveto trojico kateri delajo traparije, 

2.)EV in hibridniki iščejo pozornost in se vozijo v prazno, 

3.)Pozabil si omeniti avtobusarje kateri izsiljujejo in sekajo ovinke

4.)Tekači in njih slušalkarji

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je DonFelipe napisal:

Pa še formula razdelitve in priprave je enostavna : 

1.)pozoren si pri tistih z precenjeno nemško sveto trojico kateri delajo traparije, 

2.)EV in hibridniki iščejo pozornost in se vozijo v prazno, 

3.)Pozabil si omeniti avtobusarje kateri izsiljujejo in sekajo ovinke

4.)Tekači in njih slušalkarji

     5.) in KONJE takšne in drugačne.....😉😂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem motorist in ne odobravam takšne vožnje. Zaradi takšnega izsiljevanja in predrznosti smo na slabem glasu.  Tisti, ki želijo ali potrebujejo ekstremno hitro vožnjo lahko gredo na dirkališče. Pa to ni sedaj samo moje mnenje, imam precej prijateljev in kolegov, ki so motoristi in imajo enak način razmišljanja.

Ne me narobe razumet, jaz se tudi ne vozim po omejitvah, ko sem zunaj naselja in nisem tisti, ki se ga čaka v skupnih vožnjah. V naseljih in v koloni pa je treba biti malo bolj previden.

Glede prehitevanja kolone; z motorjem jo lahko prehitevaš, če je stoječa kolona in ni pred križiščem. Se pravi na mejnem prehodu lahko počasi in previdno prehitevaš stoječo kolono. Prehitevaš jo lahko tudi po desni če je prostor.

  • Všeč 3
  • Ljubim 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepo napisano.

Samo vedi da je danes večina žal le v svojem svetu in ne razmišlja ter nima pojma da se nahajaš v njegovem mrtvem kotu. Vse je v predvidevanju. Verjemi mi da so danes omejitve delane večinoma z namenom kasiranja. Jaz vedno vozim dinamično in s primerno varnostno razdaljo ter predvidevanji.

Najbolj se pripravim čim vidim VW/Audi/Bmw ; kar se pa Mercesa tiče pa so najbolj razumevajoči in strpini upokojenci kateri dajejo smernike. Kolesarji in pešči so pa svojevrsten fenomen, da skirojevcev in skejterjev ne omenjam.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je asddas napisal:

Jaz sem motorist in ne odobravam takšne vožnje. Zaradi takšnega izsiljevanja in predrznosti smo na slabem glasu.  Tisti, ki želijo ali potrebujejo ekstremno hitro vožnjo lahko gredo na dirkališče. Pa to ni sedaj samo moje mnenje, imam precej prijateljev in kolegov, ki so motoristi in imajo enak način razmišljanja.

Ne me narobe razumet, jaz se tudi ne vozim po omejitvah, ko sem zunaj naselja in nisem tisti, ki se ga čaka v skupnih vožnjah. V naseljih in v koloni pa je treba biti malo bolj previden.

Glede prehitevanja kolone; z motorjem jo lahko prehitevaš, če je stoječa kolona in ni pred križiščem. Se pravi na mejnem prehodu lahko počasi in previdno prehitevaš stoječo kolono. Prehitevaš jo lahko tudi po desni če je prostor.

Se povsem strinjam. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 3. 2. 2022 ob 9:27 je Slivka napisal:

Danes opravijo dobavo s "šleperjem" oz. z vlačilcem s polpriklopnikom. Zaradi množice napačno parkiranih avtomobilov šofer nima kje obrnit, zato se dva sodelavca postaviva na glavno cesto in jo zapreva, šofer pa porikverca šleperja v krožno križišče, da bo potem odpeljal naprej. Med tem, ko je šofer rikvercal v krožno križišče, pa se en model (znamke avta namerno ne bom zapisal) odloči in prehiti kolono, ki sem jo ustavil, ter pripelje v krožno križišče mimo mene. Seveda ni pričakoval šleperja v križišču in se mu ni uspelo ustaviti. Škode ni bilo veliko, je pa možakar takoj klical policijo. Ko je policija prišla, začnem jaz razlagat, da šofer ni imel kje obrnit in da sem jaz na tej strani ustavil promet. Pa se model oglasi in razloži, da jaz nisem uradno pooblaščen, da lahko usmerjam promet in da nimam kaj ustavljat promet, da to lahko naredi samo policaj ali medobčinski redar in da mora policaj še mene kaznovati, ker sem skakal po cesti in s tem ogrožal sebe, ker bi me lahko kdo povozil in še promet sem oviral, ko sem skakal po cesti...

 

Policaj je samo vse popisal in zdaj čakamo poziv k sodniku za prekrške. Moram pa na kakšnem koledarju preverit, če ni mogoče kakšna ta-prava luna...

 

Danes šofer spet pride in mi pove, kako se je končalo. Torej, on je dobil kazen za napačno stran oz. smer vožnje. Ni pomagalo niti dejstvo, da so policisti takoj po obravnavi prometne nesreče razdelili 47 kazni za napačno parkiranje in parkiranje na intervencijski poti. Razlaga je bila nekako v stilu, da zakona ne sme vzeti v svoje roke in reševati po svoje, ampak je za to pristojna policija oz. medobčinsko redarstvo. Torej bi šofer po zakonu moral takoj poklicati policijo, ki bi oglobila napačno parkirane, potem pa počakati, da se vsi, ki so napačno parkirali, umaknejo (in pri tem upati, da nihče drug ne pride in se parkira tam) ter obrnit šleperja na za-to predvidenem prostoru, kadar bi se odpeljali vsi, ki so tam napačno parkirali.

Voznik osebnega avtomobila pa je dobil kazen, ker je prehiteval kolono, ker je prehiteval čez polno črto in ker je vozil z neprilagojeno hitrostjo - do ovire, ki se je pojavila pred njim, ni mogel varno ustaviti. Kot "oteževalna okoliščina" je bilo navedeno dejstvo, da je "tik pred krožiščem neznani civilist voznike opozarjal na nenavaden dogodek v prometu". Zdaj pa tečejo roki za pritožbo in če se nihče ne pritoži, bo sodba pravnomočna.

  • Začuden 2
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

“Ne da se poširat ceste”….pride eu dnar za kolesarsko, čudo božje sedaj se da vse.

 

Isto kočevje - lj…”ne da se poširat ceste”…pride eu dnar za kolesarsko, naredijo 2 metra placa poleg ceste in potem še 2 metra tega asfaltka za kolesarsko. Ampak za en pas pa ni blo placa :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Crash brez posledic (vsaj zame)... Golob pa ne vem, kako jo je odnesel ... Videti je bilo, da je odfrcal dalje, le malo preja je letelo okoli ... 

 

 

  • Začuden 2
  • Žalosten 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Jest napisal:

Crash brez posledic (vsaj zame)... Golob pa ne vem, kako jo je odnesel ... Videti je bilo, da je odfrcal dalje, le malo preja je letelo okoli ... 

 

 

 

Tole mi zgleda kot neka manjsa ujeda (kot postovka) 😳

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mozno... meni je izgledalo kot golob (pa ne uni, ki so ga trenutno polni vsi mediji 😆) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem imel vrhunski posnetek iz četrtka kako je model lagano šetou čez prehod za pešče pred UKC LJ in je mogu rešilc na nujni vožnji bremzat predno je tipu pokapiral da bi se pa morda lahko zganu...ampak ker sem včeraj cel dan preživu v autu mi je pobrisalo že četrtkove... no pa saj boljše da ne vidim še enkrat tistega dogodka ker sem se sredi auta začeu dret -_-

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.