Skoči na vsebino

Okrusena sipa flikat da ali ne


Hugo

Priporočeno sporočilo

V mojo mazdico je priletel kamencek in mi okrusu sipo...stvar je taka pozimi grem delat v avstrijo,ze tko mam en kup stroskov z pripravo mazde za to relacijo,ker sem z obalnega konca moram kupovat zimske gume in bla bla bla....zdej me zanima ce se lahko tak mali okrusek zaradi mraza razvije v razpoko...ker sem trenutno z financami na tesno mi res ni do tega da furam na carglass in se placam to...obstaja kaksna druga alternativa in koliko je moznosti da mi sipa dobi razpoko...vnaprej hvala za prave odgovore

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V mojo mazdico je priletel kamencek in mi okrusu sipo...stvar je taka pozimi grem delat v avstrijo,ze tko mam en kup stroskov z pripravo mazde za to relacijo,ker sem z obalnega konca moram kupovat zimske gume in bla bla bla....zdej me zanima ce se lahko tak mali okrusek zaradi mraza razvije v razpoko...ker sem trenutno z financami na tesno mi res ni do tega da furam na carglass in se placam to...obstaja kaksna druga alternativa in koliko je moznosti da mi sipa dobi razpoko...vnaprej hvala za prave odgovore

 

Dokler je do velikosti kovanca samo zalijejo, ni drago, ce pa gre naprej ni pomoci...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fajn bi bilo, ?e prilepi? kak?no fotko trenutnega stanja stekla. :prstgor:

 

Sicer pa se je verjetno ?e najbolj?e zanesti na lasten instinkt, saj ?e ti tule na forumu npr. re?emo, da ni potrebno sanirati po?kodbe in se ti kasneje razpoka totalno raz?iri, da bo menjava stekla neizogibna, kaj bo? storil v tem primeru, zahteval povra?ilo stro?kov od uporabnikov foruma? (nekoliko v hecu napisano, da ne bo pomote). Nekateri vozniki so bolj "zihera?i", drugi imajo raj?i nekaj rizika (v upanju na zanje ugoden razplet), skratka razli?ni smo si. ?e ima? zavarovana stekla, bi jaz vsekakor to uveljavil, saj je ravno tak?nim primerom namenjeno tovrstno zavarovanje. :punk:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eh da jih mam zavarovana ne bi spra?val nic :D ..kolko pa pride carglass popravilo ?

 

najbolj?e, da jih pokli?e? in se zmeni? :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

men jo je tudi od?krtnilo pri prej?nji 6ki, pa so jo zamenjal komplet ?ipo, men ni zgledal, da bi blo potrebno. Pri sedanji 6ki pa so mi tudi od?krtnjeno popravili na Carglassu, imam pa zavarovanje je. Tudi ?e ga nebi imel bi ?el takoj zaliti zadevo, ker je na tistem mestu, kjer je od?ktnjena ?ipa, malo manj stabilna. ?e pri?teje? ?e povr?insko napetost ?ipe in zvijanje avtomobila med oviniki pa kakimi luknjami, katerih bo vedno ve?, se hitro zna zgoditi, da je tko k v reklami: Sm se vozu, pa je po?l, pa se nism ve? vozu. Upam, da prej sanira?! ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja lej, stvar je taka, pa sem sam farmacevt in nisem fizik. ?e so ?e kake mikro razpoke naprej pod tem visno okru?enimi delom, bo ?la voda seveda v njih. Ko bo zmrznila, zve?a vloumen in raz?iri razpoke. Kaj nardijo pr Carglassu? Nafilajo te razpoke pod nekim veliki pritisko z maso, da se zapolnijo in da se to ne zgodi ;)

 

pa to poravilo nej bi blo tm okol 20-30?, ?ipa skupaj z menjavo pa okol 700? kukr sm vidu na fakturi za zavarovalnico. Tko da odlo?i se pa sam ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To si pa lepo povedau...ma baje niso tako poceni,slisau sm da to stane okoli 100 eu

 

 

Carglass je drag... Je sin imel pred parimi meseci na Yarisu tako pikico od kamencka... Na Carglassu naj bi to kostalo okoli 100?... Potem je nasel enega blize (Medvode), ki je to naredil za 25 ali 30? ... >> http://www.avto-stekla.si ... Trajalo je pa ene 15 do 20 minut...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jest, vid?, ve? glav ve? ve. akcija pa ?ibej v Medvode. ?e razlika 100? al pa 700? je velika, med 700? pa 30? pa sploh. al pa dobi kakega v tvoji okolici, ki to dela. ?eprav tudi ?e vra?una? ?e benz za do lj pa nazaj pa nisi na ve? kot 60? za popravilo ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eh da jih mam zavarovana ne bi spra?val nic :D ..kolko pa pride carglass popravilo ?

 

Tole je res v iber stro?ek. :rispekt:

Js mam divjad, stekla, svetlobna telesa, ogledala, divjad zavarovana pri 16 let staremu avtu. ?zmeden?

 

Le zakaj ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole je res v iber stro?ek. :rispekt:

Js mam divjad, stekla, svetlobna telesa, ogledala, divjad zavarovana pri 16 let staremu avtu. ?zmeden?

 

Le zakaj ?

 

X2 ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljen-

 

?e ima? ve? ko 2 cm, bo treba ?ipo menjat, ?e ne bo pa flika za silo dobra (dokler ne pride zima in kake druge ujme) :).

Meni se je od za?etnih 3cm razcvetela ?ez celo ?ajbo. :)

 

Ker avto ni zavarovan, sem poklical na par naslovov ter na koncu ?el k Roglju (Romat), kjer so mi celo sprednjo ?ipo zamenjali v dveh urah, vse skup z delom in materialom pa je stalo 220?. Je pa res, da ni original "mazda ?ipa", ampak neka druga, ki jo izdeluje Pilkington (whatever). -Z delom in ?ipo sem zadovoljen. :)

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda?i, totalno vam priporo?am, da v prihodnosti zavarujete tudi stekla, ker naj bi imele Mazde6 GG generacije precej krhko vetrobransko steklo in je bilo ?e ogromno zamenjanih. No, ?e se ?e menja naj ne gre iz va?ega ?epa, se strinjate? :D:cheers:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jp, Zmaj, podpi?em se pod ta tvoj post. Definitivno zavarovati, pa tudi sedaj ta prej?nja mazda ma zlo ob?utljiva stekla, beri v ?e ne enem letu menjana ena ?ipa pa ?e ponovno okru?ena in popravljena.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma ta kamencek je udaru v sipo ze leto dni nazaj..ker mamo na obali mile zime js pa do zdej nisem mel namena it nikamor nisem niti dajal teze na okrusek..ta pa danes zgleda isto kot v momentu ko je kamencek naredu svoje...ce pa zdej mislim it na tirolsko me je zacelo skrbet ker tam so zime da je veselje....in mimogrede..poskodba se je zgodila pol ure po nakupu avtomobila :vskalo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.