Skoči na vsebino

Mazda dizli - poraba


Domen

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 209
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

In kaj Boss ni na prvem mestu al kaj? ?zmeden? Nekaj ne bo v redu z to razpredelnico. :P

 

Jaz bi padel tam nekje na 22.mesto( moje realno povpre?je je 7.5 l/100). :D...?e vozim po?asi... :P

 

?aki mal ?aki... Sipi in Jagoda imata samo zimska merjenja, ki so znatno ni?ja od letnih. ?e jaz vzamem samo leto 2008 (6 merjenj) je moje povpre?je precej bolj?e -

 

Povpre?na poraba avtomobila v letu 2008: 6,10 l/100km :P

?tevilo prevo?enih kilometrov v letu 2008: 4.983,00 km

 

Poraba Diesel pri dru?bi Petrol: 6,26 l/100km (?t. zapisov: 3)

Poraba Diesel pri dru?bi OMV: 5,97 l/100km (?t. zapisov: 3)

 

:D

 

 

Sem pa postavil nov rekord in sicer zadnji tank je bila poraba

15.02.2008 51,37 52,91 121.806 893 5,75 :jupiii:

 

 

 

 

 

p.s. ?e tole kdo samo ob?asno bere si bo mislil, "joj kaki kreten je tale Boss in s ?im se hvali" :hohoho:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

?aki mal ?aki... Sipi in Jagoda imata samo zimska merjenja, ki so znatno ni?ja od letnih. ?e jaz vzamem samo leto 2008 (6 merjenj) je moje povpre?je precej bolj?e -

 

Povpre?na poraba avtomobila v letu 2008: 6,10 l/100km :P

?tevilo prevo?enih kilometrov v letu 2008: 4.983,00 km

 

Poraba Diesel pri dru?bi Petrol: 6,26 l/100km (?t. zapisov: 3)

Poraba Diesel pri dru?bi OMV: 5,97 l/100km (?t. zapisov: 3)

 

:D

Sem pa postavil nov rekord in sicer zadnji tank je bila poraba

15.02.2008 51,37 52,91 121.806 893 5,75 :jupiii:

p.s. ?e tole kdo samo ob?asno bere si bo mislil, "joj kaki kreten je tale Boss in s ?im se hvali" :hohoho:

 

Za po 6 mora? pa res striktno po omejitvah vozit, jaz pri 5-ki pod 6,5 ?e nisem pri?el, pa sem se ?e cijazil, nad 7,8 pa tudi ne pa sem imel cegu na gasu

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

, nad 7,8 pa tudi ne pa sem imel cegu na gasu

 

no no :)

I beg to differ

"cegu na gasu" za moje pojme pomeni gas do daske in v takem primeru (hitrost med 200 in 215km/h) imam lepe dvomestne stevilke :)

diesel power :bravo:

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no no :)

I beg to differ

"cegu na gasu" za moje pojme pomeni gas do daske in v takem primeru (hitrost med 200 in 215km/h) imam lepe dvomestne stevilke :)

diesel power :bravo:

 

Tako se govori...in vozi... :bravo:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za po 6 mora? pa res striktno po omejitvah vozit, jaz pri 5-ki pod 6,5 ?e nisem pri?el, pa sem se ?e cijazil, nad 7,8 pa tudi ne pa sem imel cegu na gasu

 

Bi bil presene?en kako vozim - izredno dinami?no ampak vseeno ne brezglavo. Priznam pa, da je ve?ino povpre?je po AC nekje do 140-145 po ?tevcu, ker hitrej?a vo?nja je na na?ih AC preve? obremenjujo?a.

 

Prehitevam (varno) vse, kar se vozi 10km/h ali ve? pod omejitvijo po drugi strani pa zelo pazim, da je ?immanj nepotrebnega zaviranja - to pomeni, da ?e zagledam tablo za naselje spustim gas 200-300 metrov pred tablo.

 

V glavnem, dale? od penzi? vo?nje ampak tudi dale? od histeri?ne vo?nje. Aja, pospe?evanje je vedno nekje na 2/3 mo?i ali ve?. Se pravi ?imhitreje do ?eljene hitrosti potem pa ?imbolj enakomerno in teko?e. To je to.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zadnji tank=6.4 l/100(tudi ve?inoma AC).Sem probal zadnje dni vozit strogo po pomejitvah po mestu in se da tudi kar lepo imet nizko porabo(povpre?je po ra?unalniku 6.5 l/100).Koliko je realno pa ne vem.V glavnem vidim,da se da tudi tako vozit. :bravo:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no no :)

I beg to differ

"cegu na gasu" za moje pojme pomeni gas do daske in v takem primeru (hitrost med 200 in 215km/h) imam lepe dvomestne stevilke :)

diesel power :bravo:

 

BG-LJ ... ?ez Srbijo okoli 150-160 zaradi radarjev, potem v Hrva?ki prvih 150 km AC okoli 190 po ?tevcu - tolk kot 5-ka s 110 konji pa? gre, potem malo po?asneje 160-170 in v okolici Zagreba previdneje 120-140, pri nas pa spet kar hitro - hitreje brez zelo pove?anega rizika skoraj ne bi mogel iti ... tudi "potovalni ra?" ne ka?e dvomestne cifre

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...

Moji "novi" stari M6 sw potovalni racunalnik evidentno ne dela prav ( povprecje 5.5l), se pa prizge lucka nekje med 750 do 800 km. Takrat tankam okoli 57l, torej je poraba nekje med 6.8 do 7.2 L/100km ob mesani voznji - malo makadama, malo AC, malo mestne voznje. Bom pa jutri probal nastaviti racunalnik v upanju da bo to kaj pripomoglo zmanjsanju koncne porabe...:))

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanima me, ali imajo Mazda 6 dizel ma?ine, prenos pogona na verigo ali na zobat jermen? (Ford Mondeo 2.0 in Honda Accord i-CTDI prenos preko verige) Kako pogosto se pokvari turbina? Vem, da je odvisno od voznikovih navad, a vseeno me zanima. Pri ne?kih avtih se rade pokvarijo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanima me, ali imajo Mazda 6 dizel ma?ine, prenos pogona na verigo ali na zobat jermen? (Ford Mondeo 2.0 in Honda Accord i-CTDI prenos preko verige) Kako pogosto se pokvari turbina? Vem, da je odvisno od voznikovih navad, a vseeno me zanima. Pri ne?kih avtih se rade pokvarijo.

 

A je s tabo vse uredu, kak?en prenos mo?i z verigo ? ?zmeden?

Verjetno si mislil kako poganja odmi?ne gredi, za to imajo dizli zobati jermen.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj naredi pomoje trenutni rekord na porabi pri M6 Dizl 136 KM, ra?unalnik je pokazal 67,3 litra. :D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja si si jo pa privo??il

 

men se pa smili.

upam da si bom jest tud lohk kdaj tvojo,k bo mela ?e ve?jo porabo.

 

Zaenkrat je ?lo do 52.7 litra, tako da mam ?e mal rezerve. <_<

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=4355

 

zadnje tankanje je bla vpletena pot na JapMeet in nazaj :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Stricu je lih 2 dni nazaj turbina ?la na M6. Ne vem kaj je razlog, verjetno tut stalne relacije LJ-BG-LJ in pa 180-200 na ?tevcu :rolleyes:

 

ce bi blo tko, bi meni ze zdavni crknila...

mogoce pa ni pravilno ugasal ali prevec gasa ko je bil se neogret itd itd

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ce bi blo tko, bi meni ze zdavni crknila...

mogoce pa ni pravilno ugasal ali prevec gasa ko je bil se neogret itd itd

 

To?no, malo ljudi ve oz. upo?teva to, da ko avto s turbino dalj ?asa vozi?, ga tera? da predno ga ugasne? po?aka? ?e minuto, dve, kolega je pri 3 uni?enih turbinah in tudi ?ipiranih v svoji karieri (znamke WW,Audi,Fiat) kon?no za?el tudi to upo?tevat + dokler je neogret se ga ne ti??i, in njegov bmw ?e vedno dela kot urca, kar je ?e ?ude? pri njemu. Tko da neki mora bit na tem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no, malo ljudi ve oz. upo?teva to, da ko avto s turbino dalj ?asa vozi?, ga tera? da predno ga ugasne? po?aka? ?e minuto, dve, kolega je pri 3 uni?enih turbinah in tudi ?ipiranih v svoji karieri (znamke WW,Audi,Fiat) kon?no za?el tudi to upo?tevat + dokler je neogret se ga ne ti??i, in njegov bmw ?e vedno dela kot urca, kar je ?e ?ude? pri njemu. Tko da neki mora bit na tem.

 

vse je na tem :bravo:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

in js ne morm mami iz riti izbit tega, da ne sme takoj ugasnt avta k parkira <_<:angry:

 

..?e ga mami ne ti??i pa ne goni potem ne sme biti problema.

Je pa problem ?e se vozi po avtocesti in se zapelje na petrol in takoj ugasne avto....vsaj v tem primeru naj pazi in po?aka par 10 sekund predno ga ugasne. Probi vsaj da si bo to zapomnila! :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko tvoja mami parkira se je prej peljala ?e par minut izven AC in je to popolnoma dovolj za ohladitev turbine. Problem je le gonjenje po AC oz. vo?nja v hrib, kjer se turbina ob?utno bolj segreje. In ?e tako segreto ugasne? se lahko olje, ki jo podmazuje zape?e na kovino in zariba turbino.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.