Skoči na vsebino

Računalništvo


curko

Priporočeno sporočilo

  • Jest je spremenil naslov v Računalništvo
  • 5 mesecev kasneje...

Fantje, eno pomoč bi rabil.

 

V službi so se začele širiti neke govorice, na katere naj bi jaz odreagiral. meni se pa trapasto zdi, pa bi za foro te opravljive jezike še malo podžgal. Zdaj me pa zanima, a se da kje na internetu sestaviti lažno novico. Da bi potem to "slučajno" pustil na računalniku, pa da dopoldanska izmena to prebere...

  • Haha 2
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Enkrat sem naletel na eno tako stran, pa sem vceraj iskal, a je nisem nasel ... 

 

Bom se malo pobrskal zdajle, ko sem na racunalniku, kjer je malo lazje kot na tablici/telefonu ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Našel samo eno stran, ki naredi "Breaking news" slikco >> 

fb.jpg
BREAKYOUROWNNEWS.COM

Today's top story... you! Or, whatever you want. Add your pic, write the headline and we'll go live to the scene. Sort of.

 

breaking-news.thumb.png.86b23783f7144807858f5e27e9bbe56a.png

 

Evo najdu še ... ampak za tuje novice :)

 

 

WWW.WORLDGREYNEWS.COM

Create your custom fake news

 

22.JPG
WWW.WORLDGREYNEWS.COM

Slivka z lopato nad vulkanizerje

 

https://www.worldgreynews.com/details/88422/slivka-kupuje-gume

 

Slivka_kupuje_gume.thumb.png.49fd4149b0e433b36001f350116d46b7.png

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da se zadeva prikaže samo na našem računalniku. In po možnosti, ko zapre, da zadeva izgine. Samo toliko, da se čenče malo podpiha, da se bom bolj smejal, ko ugotovijo, da jih ... ... ... Saj veš, kaj...

 

Statičen html?

 

Bi prosil še za podnapise...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

6 hours ago, Slivka said:

Da se zadeva prikaže samo na našem računalniku. In po možnosti, ko zapre, da zadeva izgine. Samo toliko, da se čenče malo podpiha, da se bom bolj smejal, ko ugotovijo, da jih ... ... ... Saj veš, kaj...

 

Statičen html?

 

Bi prosil še za podnapise...

 

Okej, razlaga s "podnapisi":

 

Z enim od zgornjih orodji pripraviš novičko, ki jo želiš. Potem tisto novičko shraniš na svoj računalnik in spremeniš izvorno kodo te novičke, da je recimo angleški tekst v slovenščini. Potem z brskalnikom (npr Chrome) odpreš to spremenjeno izvorno kodo in stran se prikaže normalno, kot da bi bila na spletu. Edina razlika je, da pač to potem dela samo na tistem računalniku, kjer je shranjeno; zgoraj v url vrstici namesto recimo mazda.si.net piše C:/Users/slivka/documents/spremenjena-shran.html in pa da katerikoli link na strani verjetno ne dela (oziroma te preusmeri na angleško verzijo strani).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Fantje rabim pomoč.

Ne vem kaj sem klikal po tipkovnici, v glavnem, je komplet razstelana. Kliknem npr št 2. na num padu, se mi izpiše y. Ko v googlu iščem in z backspace želim brisat črke, mi prvo zbriše, nato opre meni kot da bi kliknil z desnim gumbom miške...in podobne "finte".

Kje so nastavitve, da tega hudiča spravim k pameti?

Hvala vnaprej

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

probaj tole Settings > Update & Security > select Troubleshoot ... poišči tipkovnico in zaženi popravljanje.

 

Lahko si pa fasal kakšen virus/keyloger, lahko se je pa tud kak driver sesedel za tipkovnico.

 

Če se pa ti to dogaja v kakšnem wordu recimo je pa možno, da ti autocorrect dela z neko svojo logiko....

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jezik dvomim, da je problem, če na numerični tipkovnici pritisne 2 in pade ven črka y.

 

A maš slučajno še kako drugo tipkovnico? Priklopi jo gor in probaj še s tisto a se dogaja enako. Lako da ti na tej kje mebrana spodaj prebija, al pa se ti je kaj polilo po njej.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kteri tu gor dobro obvlada Excel?? 

Zanima me če se da naredit, razvrščanje podatkov na navpični strani?? 

Standardno gre samo vodoravno🤔

Prilagam sliko za boljše razumevanje. 

 

IMG_20201024_121617.jpg

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj tocno bi rad naredil s temi podatki na sliki?

 

Ce mislis to, da sortira od leve proti desni gre nekako takole kot na sliki... (screenshot je iz Excel for MAC)... ampak na Windows je verjetno podobno  ... 

Sort_and_Book1_and_Yes_You_Can_Sort_Rows_In_Excel.jpg.cd1d255fd6b399296f41b16c95917171.jpg

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo...najdu na eni Windows masini instaliran Excel :)

 

PG_Mail_-_novi_RDP__195_47_213_226_.jpg.aba727c9b93a26003081ff74e9cc8923.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tsta prva lsika je bila iz neta. Zdaj prilagam mojo tabelo da se bo bolj videlo kaj hočem. 

Hočem da se lahko enostavno izbere katero vrednost v tabeli naj sortira od največje do najmanjše ali pa se npr izbere da pokaže samo vrednosti ki me zanimajo npr.v mojem primeru samo olja ACEA C3. 

Nekako mi deluje samo z standardnim Filter funkcijo, vendar ta deluje samo od zgoraj navzdol, jst bi pa rad z leve proti desni, imam jst tabelo kontra narejeno in se mi ne ljubi jo popravljat, verjetno se da kako uštimat, samo jst ne znam🥴

IMG_20201024_130819.jpg

IMG_20201024_130840.jpg

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

On 10/23/2020 at 11:27 AM, Boss said:

Jezik dvomim, da je problem, če na numerični tipkovnici pritisne 2 in pade ven črka y.

 

A maš slučajno še kako drugo tipkovnico? Priklopi jo gor in probaj še s tisto a se dogaja enako. Lako da ti na tej kje mebrana spodaj prebija, al pa se ti je kaj polilo po njej.

 

Tipkovnica je bila kriva. Sem probal z drugo in je vse ok.

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

On 10/23/2020 at 11:27 AM, Boss said:

Jezik dvomim, da je problem, če na numerični tipkovnici pritisne 2 in pade ven črka y.

 

A maš slučajno še kako drugo tipkovnico? Priklopi jo gor in probaj še s tisto a se dogaja enako. Lako da ti na tej kje mebrana spodaj prebija, al pa se ti je kaj polilo po njej.

 

Tipkovnica je bila kriva. Sem probal z drugo in je vse ok.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.