Skoči na vsebino

Računalništvo


curko

Priporočeno sporočilo

dne 24. 10. 2020 ob 13:24 je Aless napisal:

Tsta prva lsika je bila iz neta. Zdaj prilagam mojo tabelo da se bo bolj videlo kaj hočem. 

Hočem da se lahko enostavno izbere katero vrednost v tabeli naj sortira od največje do najmanjše ali pa se npr izbere da pokaže samo vrednosti ki me zanimajo npr.v mojem primeru samo olja ACEA C3. 

Nekako mi deluje samo z standardnim Filter funkcijo, vendar ta deluje samo od zgoraj navzdol, jst bi pa rad z leve proti desni, imam jst tabelo kontra narejeno in se mi ne ljubi jo popravljat, verjetno se da kako uštimat, samo jst ne znam🥴

 

Saj ti je že Jest odgovoril...

Torej klikneš na "Razvrsti in filtriraj" ter izbereš "Razvrščanje po meri...":

image.png.56d336b197e7271ec85bab8fae651b82.png

V okencu "Razvrsti" klikneš na gumb "Možnosti...":

image.png.ec0827db99a82b2f46b10f7dc962e05e.png

V okencu "Možnosti razvrščanja" izbereš "Razvrsti od leve proti desni":

image.png.c059c094642e49d87722bcc62c16ed77.png

V okencu "Razvrsti" se ti namesto napisa "Stolpec" pojavi napis "Vrstica" in potem lahko razvrščaš po vrsticah:

image.png.f4f07285c8079c4494e861f39ca848db.png

 

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Imam en problemček, pa me zanima, kakšna bi bila najcenejša rešitev.

 

Torej, sestra se vrača iz Anglije in pričakujemo, da ji bo odrejena karantena. Tudi sicer smo vsi skupaj sklepčni, da je bolje, da nekaj časa preživi v karanteni, ker imamo v naši hiši vse, od dojenčka do none. In smo sklenili, da bomo pripravili našo počitniško prikolico, da bo čas karantene preživela tam. Drugo vse štima, edino interneta ni. Wi-fi do tja ne nese (vmes je precej zidov, pa se signal izgubi). Ne potrebujem nekih blaznih prenosov, je pa fino, da se da pošiljati in prejemati e-maile in pogledati kakšno reč po internetu.

 

Zdaj me pa zanima, kakšna bi bila najcenejša rešitev te težave? Ker nabavit neko drago robo za 10 dni karantene ni v mojem interesu.

 

A ima mogoče kdo za posodit kakšen "podaljševalnik dometa" ali kaj podobnega?

 

A bo boljše, če z modema potegnem kabel do prikolice (okoli 30 metrov)?

 

Kakšen kabel to sploh mora biti? Je lahko navaden, telefonski ali je drugačen od telefonskega?

 

Obstaja še kakšna tretja verzija?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mobilnik in hotspot
ali pa usb 4g ključek

ali Ojačevalnik signala (nsio nekaj dragi)

 

Lahko tudi UTP kabel povlečeš do prikolice, samo če nimaš klešč ti bo moral en drugi stisnit gor konektor,.. oz če dobiš kje že narejen kolut od 30m

Popravljeno od TiEn

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Slivka napisal:

A ta omenjeni UTP kabel je tisti štiri-žilni kabel kot je lahko tudi za telefon?

Jaz vem za 7 žilnega,prej so bili pa menda res 4 ali 5 žilni. Pa debeline so različne! Za dolžino 30 m boš verjetno potreboval 1.0 ali pa dve žičke skupaj po 0.5. To je okvirno, drugače pa bo verjetno več vedel o tem @Jest

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kakšen teden nazaj sem kupil  UTP CAT5 10m ... okoli 3€ v elektro trgovini. Ponavadi imajo tam tudi konektorje  RJ45 in ti jih lahko stisnejo gor. 

 

Kabel je sicer najbolj zanesljiva varianta, samo kakšen pametni telefon ali tablica nimata RJ45 priključka. To pomeni, da boš v vsakem primeru rabil še "brezžično wifi dostopno točko" - kupiš kakšen poceni router na Bolhi in ga konfiguriraš kot "Access point".

 

Brez kabla rabiš Repeater (vsaj moj router lahko dela tudi v tem režimu), je pa fino, da imaš v stanovanju router čim bližje prikolice, kamor boš postavil repeater:

 

Netis WF2411 Configuration (Repeater Mode) - YouTube

 

image.png.a3c7cafea0cb9e67ab7940ee72ba0899.png

 

 

S katerega konca pa si (imam doma klešče za stiskat konektorje)...?

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Edino to, kar je napisal Amper, razumem in imam tudi doma...

 

Bo treba o vsem skupaj še malo premislit. Tole z brezžično povezavo je precej nerodno, ker je modem na drugem koncu hiše, hiša pa 6 metrov nižje kot garaža. Če potegnem kabel v otroško sobo in tam montiram oddajnik, imam še vedno vsaj napušč, na katerem je pločevinasta streha in betonski zid garaže z železno armaturo. Pa razdaljo okoli 15 metrov. 

 

S katerega konca sem? Okolica Nove Gorice.

 

Mislim, da bom res kupil kabel in ga potegnil do tja gor. Bo najceneje in najmanj sitnosti. Imam pa še eno vprašanje: a se lahko prenosni računalnik in pametni telefon povežeta preko "modrih zob" in pametni telefon to povezavo uporabi namesto wi-fi povezave? Čeprav, to je pa potem že nadstandard karantena...

 

Tale Amperjeva rešitev pa sploh ni napačna. Kar jutri nabavim baterije, potegnem še dve dodatni žici in spojim. Da se bomo lahko pogovarjali. In da bo lahko sporočila, če jo bo pobralo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je AmpeR napisal:

Najbolj sigurna rešitev. Samo 1 parica in 100% dela 

poljski-telefon-m-63-slika-15674303.jpg
WWW.BOLHA.COM

Poljski telefon M - 63 ko na sliki

 

 

Namena i borbene osobine: služi za uništavanje neprijateljeve žive sile i vatrenih sredstava...

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je Janez007 napisal:

Slivka, mislim, da je med nama vsaj 15 občin :(

 

Ne razumem, kaj boš počel s koncem kabla, ki bo v prikolici. Prvi konec UTP kabla boš vtaknil v hišni router (tvoj modem očitno opravlja tudi funkcijo routerja .. router pa znotraj posameznega wifi omrežja dodeljuje napravam IP naslove - vsaki napravi svojega, po navadi v bazenu 192.168.1.2 do  192.168.1.255 oziroma, kot nastaviš), drugi konec, ki ga boš speljal do prikolice, pa boš priključil ... kam? Ker če bo v zraku, je enako, kot če kabla ne bi bilo.

 

Drugi konec kabla bi priklopil na prenosni računalnik. Vsaj idejo sem imel, da bi to lahko delalo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 minutami je Slivka napisal:

 

Drugi konec kabla bi priklopil na prenosni računalnik. Vsaj idejo sem imel, da bi to lahko delalo...

Ja seveda 👍, če ima prenosnik rj-45 port, je to res optimalno. Če pa ne, obstaja adapter:

 

137529_5fbc969d9e247.jpg
WWW.BIGBANG.SI

INTER-TECH ARGUS IT-811 gigabit LAN USB Type C mrežni adapter

 

slika.png.1b24346756cf5a0999b16e74065c25b6.png

 

Lahko pa prenosnik uporabiš kot "hotspot" (windows 10) in se na njegov wifi priklopijo še druge brezžične naprave v prikolici:

SUPPORT.MICROSOFT.COM

Use your PC as a mobile hotspot

 

slika.png.e6f2c9f3ae4506f571d5b8b99204bcf4.png

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko tudi na telefonu vklopis dostopno tocko in se s kompom povezes preko wifija. Je pa vprasanje koliko in kako hitro ti bo  podatke dol pobralo. Potem ste pa se vi starejsi veterani k imate ponavadi paket z najnizjim prenosom podatkov pa bo hitro racun cez 50€, kar je pa ze cena novega 30m utp kabla :D. Kup 30m utp kabl en konc v modem drug konc pa na zeljeni lokaciji v wifi extender (asus 20e). Tako bos imel na zeljeni lokaciji wifi in se lahko nanj priklopi vec naprav. Ce pa zelis priklopiti samo laptop potem pa kabel direkt v laptop in bo najhitrejsa povezava.

 

https://www.mimovrste.com/omrezne-komponente-delo-od-doma/asus-ojacevalec-brezzicnega-signala-rp-n12?src=sug&s=asus ojačevalec

 

Ta izdelek ima na dnu moznost utp priklopa. Po domace povedano s kablom povezes to napravo in preko kabla naprava dobi internet, katerega potem naprej oddaja kot dostopna tocka oz. wifi 

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Smo predaleč od oddajnika za prenos podatkov preko telefona... Pogovor še gre, SMS tudi, MMS je že težava... Hiša je namreč na 965 metrov nadmorske višine in tu, v hribih, niso oddajniki na vsak kilometer, tako kot po dolinah...

 

"Zemeljska linija" je pa obnovljena leta 2014 (sanacija po žledu) in imamo napeljano optiko.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 39 minutami je Slivka napisal:

 

"Zemeljska linija" je pa obnovljena leta 2014 (sanacija po žledu) in imamo napeljano optiko.

 

O optika. V naših koncih samo mokre sanje večjega dela prebivalstva. 

In potem se gredo online šolanje na daljavo, kjer npr pri ritmičnem nareku stalno prekinja zvok , ali pa uporabljajo "tablo" kjer pol otrok ne vidi kaj učiteljica piše.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.