Skoči na vsebino

Računalništvo


curko

Priporočeno sporočilo

Huh, še dobro da mi trenutni multi stroj dobro služi in ni potrebe po menjavi, ker ta kriptoscena je res navila cene, no lahko bi pa zdaj prodal svojo gtx1080 za dobro ceno😁

Evo še moj malce starejši multimedija/game comp, za dnevno sobo. 

-I5 2500k (overclock na 4.5ghz)

-Hladilnik procesorja: Noctua NH-U9B SE

-Asus P8Z77 M-Pro

-16gb Kingston HyperX Fury 1866 DDR3

-KFA2 GeForce GTX 1080 EXOC 8gb

-Diski:

SSD Crucial MX500gb

SSD Crucial MX1000gb

HDD WD 2000gb

-Ohišje Fractal Design, brušeni črni aluminij

-Ventilatorji silent: Noctua NF-A9 PWM

-Daljinc univerzalni IR+Airmouse z tipkovnico: Mele F10 Deluxe

-Gamepad: 2x Xbox One kontroler

 

Vse skupaj priklopljeno na 55inch FullHD Samsung tv in star Technics ojačevalec. 

Ta komp se uporablja za gledanje filmov, risank, igranje igric v dnevni sobi zato sem kupil ohišje ki ima izgled komponent. 

Zaenkrat mi odlično služi čeprav glih ni najnovejši, igre letijo do sedaj vse tekoče na fulhd resoluciji. 😎

Še malo slik mojga setupa

 

IMG_20210124_091638.jpg

IMG_20210124_091141.jpg

IMG_20210124_091151.jpg

IMG_20210124_112655.jpg

IMG_20210124_111938.jpg

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Aless napisal:

Huh, še dobro da mi trenutni multi stroj dobro služi in ni potrebe po menjavi, ker ta kriptoscena je res navila cene, no lahko bi pa zdaj prodal svojo gtx1080 za dobro ceno😁

Evo še moj malce starejši multimedija/game comp, za dnevno sobo. 

-I5 2500k (overclock na 4.5ghz)

-Hladilnik procesorja: Noctua NH-U9B SE

-Asus P8Z77 M-Pro

-16gb Kingston HyperX Fury 1866 DDR3

-KFA2 GeForce GTX 1080 EXOC 8gb

-Diski:

SSD Crucial MX500gb

SSD Crucial MX1000gb

HDD WD 2000gb

-Ohišje Fractal Design, brušeni črni aluminij

-Ventilatorji silent: Noctua NF-A9 PWM

-Daljinc univerzalni IR+Airmouse z tipkovnico: Mele F10 Deluxe

-Gamepad: 2x Xbox One kontroler

 

Vse skupaj priklopljeno na 55inch FullHD Samsung tv in star Technics ojačevalec. 

Ta komp se uporablja za gledanje filmov, risank, igranje igric v dnevni sobi zato sem kupil ohišje ki ima izgled komponent. 

Zaenkrat mi odlično služi čeprav glih ni najnovejši, igre letijo do sedaj vse tekoče na fulhd resoluciji. 😎

Še malo slik mojga setupa

 

IMG_20210124_091638.jpg

IMG_20210124_091141.jpg

IMG_20210124_091151.jpg

IMG_20210124_112655.jpg

IMG_20210124_111938.jpg

Ni slabo samo kable bi lahko spravil v en kanal 🤣🤣🤣

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se vedno ima 6 niti medtem k jih ima 3600 12 :).

 

S to grafo bos se lep cas imel mir in sicer 1080 glede na svojo "starost" z lahkoto konkurira v letu 2021. Top. Mogoce v bliznji prihodnosti zamenjas se cpu (sedaj imas i5 10400 ugodno) to je pa to. Preveriti je potrebno samo ali cpu pase na plato, ker intel ima to glupi narejeno.

Ah glede na to je zaprto ohisje (skrito) who cares about cable managment :)

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@robertk6ja saj je bilo v planu, lepit to steno z onim okrasnim kamnom in bi se dalo kable v kanale, ampak je prišlo do spremembe planov, in dozidava nove 50mdnevne sobe, tam bodo kabli skriti😉😎

 

@Scr3amna tej plati bi lahko menjal edino za I7 3770k, drugo več ne podpira. Z tem I7 pa tudi ne bi toliko pridobil, glede na to da je moj I5 2500k odličen primerek za navijanje in laufa brezproblema na 4.5ghz. Ko bo ta začel pešat bom menjal plato+cpu+ram, pa bo spet en čas mir.

Čeprav mam občutek da bo obstoječi cpu še nekaj časa kos vsem nalogam, btw.: do sedaj je edino pri Flight Simulator 2020, na ultra nastavitvah cpu bil bottleneck, verjetno na račun samo 4jedrom. 

 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je Scr3am napisal:

Se vedno ima 6 niti medtem k jih ima 3600 12 :).

 

S to grafo bos se lep cas imel mir in sicer 1080 glede na svojo "starost" z lahkoto konkurira v letu 2021. Top. Mogoce v bliznji prihodnosti zamenjas se cpu (sedaj imas i5 10400 ugodno) to je pa to. Preveriti je potrebno samo ali cpu pase na plato, ker intel ima to glupi narejeno.

Ah glede na to je zaprto ohisje (skrito) who cares about cable managment :)

I5 10400 gre na podnožje 1200 kar ne paše niti na plate ki so imele 1151 ......i5 serije 9

kable je bilo mišljeno na steni 😊😊😊

pred 11 urami je Scr3am napisal:

Se vedno ima 6 niti medtem k jih ima 3600 12 :).

 

S to grafo bos se lep cas imel mir in sicer 1080 glede na svojo "starost" z lahkoto konkurira v letu 2021. Top. Mogoce v bliznji prihodnosti zamenjas se cpu (sedaj imas i5 10400 ugodno) to je pa to. Preveriti je potrebno samo ali cpu pase na plato, ker intel ima to glupi narejeno.

Ah glede na to je zaprto ohisje (skrito) who cares about cable managment :)

cpu 3600x  proti 3500x  ni taka veeeelika razlika ali???

UserBenchmark: AMD Ryzen 5 3500X vs 3600X

Popravljeno od robertk6
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 23. 1. 2021 ob 14:42 je amatej napisal:

Kaj boš potem, ko boš začel dobivati blue screen zaradi CPU? Boh ve, kjer imajo storage. Tisti, ki sedaj kupuje novo grafično jo bo preplačal. Če ne rabiš nujno, se ne kupuje. Kriptominerji navili cene. Sam sem pred časom kupil GTX 1660 Super OC pa je bilo na 1920p ok. Sedaj sem šel na 2k 144Hz in je malo švoh. Warzone in občasno Tarkov.

Tokrat niso glih kriptomajnerji krivi ampak bolj scalpersi, ki dobesedno pokupijo praktično vse retail zaloge in naredijo pomanjkanje na trgu ter nato vse to preprodajajo po višji ceni. Ker gre vse preko online naročanja je treba sam dobre bote imet nastavljene, da se ne vidi, da jih kupuješ na veliko. Isto je bilo zdajle s PS5, kjer se je Sony na vse kriple trudil, da bi to preprečil, ampak žal dokaj neuspešno.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

On 1/24/2021 at 4:17 PM, Boss said:

Tokrat niso glih kriptomajnerji krivi ampak bolj scalpersi, ki dobesedno pokupijo praktično vse retail zaloge in naredijo pomanjkanje na trgu ter nato vse to preprodajajo po višji ceni. Ker gre vse preko online naročanja je treba sam dobre bote imet nastavljene, da se ne vidi, da jih kupuješ na veliko. Isto je bilo zdajle s PS5, kjer se je Sony na vse kriple trudil, da bi to preprečil, ampak žal dokaj neuspešno.

Grafiki diktira ceno gaming, sedaj ko se vse odvija doma pa se toliko bolj. Zanimiva analiza je bila, cena racunalniskih komponent na sploh, interneta, elektrike je poskocila za 15-20% v eu, prav tako ni vec toliko problema s presezkom shranjene elektrike....

podjetja ki niso bila pripravljeno na internetno poslovanje danes umirajo. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

A pozna kdo kaksne slusalke k so res dobre in glasne. Nekaj dni nazaj sem kupil hyperx cloud 2 alpha in sm se skori zjokal k so tak poden. Gre za ene izmed najbolj priljubljenih slusalk in tudi oceno imajo top shit. Slusalke so zelo tihe, nimajo usb priklopa ampak aux, ošesni del ni penast, ampak usnjen in se ti dobesedno zalimajo za glavo. Skratka mocno razocaran in jih bom vrnil. Trenutno imam ze slabih 10 let rezar megalodon in so 70% bolj glasnejse od hyperx. Tudi zvok je zelo cist. Problem je nastal, ker je leva slusalka neki zacela strajkat in imam obcutek, da je samo se vprasanje casa.

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je Scr3am napisal:

A pozna kdo kaksne slusalke k so res dobre in glasne. Nekaj dni nazaj sem kupil hyperx cloud 2 alpha in sm se skori zjokal k so tak poden. Gre za ene izmed najbolj priljubljenih slusalk in tudi oceno imajo top shit. Slusalke so zelo tihe, nimajo usb priklopa ampak aux, ošesni del ni penast, ampak usnjen in se ti dobesedno zalimajo za glavo. Skratka mocno razocaran in jih bom vrnil. Trenutno imam ze slabih 10 let rezar megalodon in so 70% bolj glasnejse od hyperx. Tudi zvok je zelo cist. Problem je nastal, ker je leva slusalka neki zacela strajkat in imam obcutek, da je samo se vprasanje casa.

 

Js sm si dve leti nazaj bolk ko ne iz firbca narocil slusalke iz kitajske, proizvajalec Sades, prikljucek na usb. Nism mogu vrjet kak 🔝 zvok. 

 

 

IMG_20210530_204829_edit_730327768130747.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem ce isces to ... jaz sem si kak mesec nazaj kupil sony wh-1000xm4. Sem reskiral "malo 'denarja, ker tole delo od doma rabim tisino. Moram rect da so res super slusalke.

 

Odlicen zvok, poveze se na 2 BT napravi in same preklopije ce dobis klic (imam povezan racunalnik in telefon). active noise cancellation deluje odlicno (ni 100% ampak je vseeno res odlicno). Koliko grejo na glas ne vem ker nekako sparam sluh :) Toda ce isces kaj v tem stilu jih priporocam

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 1. 2. 2021 ob 13:35 je TiEn napisal:

Sem prav vesel da sem kupil novo mašino za editing pred vsem tem :) Sicer grafike nisem zamenjal in je nek medium razred ampak nimam trenutno potrebe. Priložim slike in sprec ob priliki.

Editing fotk ali videov?

Jaz sem na 7 let starem i7 4770, 16gb RAM, Nvidia 1050TI, pa zaenkrat in RAW fotke v Photoshopu in video produkcija v Premieru še delata normalno, :D upam, da še nekaj časa :D

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Scr3am a to rabiš za gaming? Morjo met mikrofon? Preferiraš kabel al wireless? Velik modelov ti da zraven celo penaste kapce, če ti usnje ni všeč.

Kakšen je budget? Če si kupu Hyper X alpho sklepam, da cca 100€? Mogoče bi ti odgovarjale Corsair HS60 haptic. 🤷‍♂️

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je Deeyan napisal:

 

Js sm si dve leti nazaj bolk ko ne iz firbca narocil slusalke iz kitajske, proizvajalec Sades, prikljucek na usb. Nism mogu vrjet kak 🔝 zvok. 

 

 

IMG_20210530_204829_edit_730327768130747.jpg

 

Zdej je ze novejsi model od teh mojih 🙂

https://a.aliexpress.com/_mNeWjFf

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...

En mal vecji sistem…..po PetaScale sistemu v Mariboru, Sofiji sedaj ekipa gradi kar bo najvecji superracunalnik v Evropi (2022)

 

8 industrijskih hal, 4 se se gradijo, 1 ze lavfa.

Elektrika bo sla gor………..

F9F5225E-4540-4AAB-B111-601480EA6056.jpeg

E6F214E5-B818-440A-BA32-2A726D3491FB.jpeg

1C45254E-2EEA-456F-AFA6-B6D5B79039A7.jpeg

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Marsikdo bi bil presenecen zakaj se uporabljajo superracunalniki, med drugim so bile tudi studije - simulacije za vsa cepiva razvita na teh skatlah.

 

tole kar gledate pa uporablja vsak ki ima Windy (en izmed ponudnikov - ECMWF)

torej vreme….drugi del ki pride februarja pa se Cineca.

 

za primer mariborska Vega je 12 omar = 1MW. Tu jih bo 210, med drugim z novo generacijo procov

 

kablov bo za do Postojne ce bi jih zlozil enega za drugim

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
    • Verjetno bi moral se nek pobarvat Sent from my iPhone using Tapatalk
    • Verjetno smo ga že videli a vseeno je potrebno paziti če bo spet sneg Bei Facebook anmelden WWW.FACEBOOK.COM Melde dich bei Facebook an, um dich mit deinen Freunden, deiner Familie und Personen, die du kennst, zu verbinden und Inhalte zu teilen. Sent from my iPhone using Tapatalk
    • Hja, tisti v rdečem je pac vzpostavljal reševalni pas.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.