Skoči na vsebino

Zimske gume 2013/2014


AmpeR

Priporočeno sporočilo

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 122
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Oj

 

Kaj pa tale guma za 6ko 2008?

 

Mhm toyo kr neki ... jst sem imel yokohamo ma tema od tema od japonskih gum nima ki pokazat pi snegu samo drsi nekam v 3 kradne ... kup si BF goodrich winter g se ena ka pride malo vc smrekce uno je guma nizko cenovnega razreda in dela boga .. testirano ;)
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepo pozdravljeni ponovno.

 

Jaz se v bistvu zanimam za nakup zimskih gum in sicer imam Mazdo 3, 2010 letnik.

 

Potrebujem zimske gume letnik 2013 in sicer 205/50/R17.

 

Odlo?am se med Michelin Alpin A4, Goodyear Ultragrip 8, Continental Contiwinter TS 850, Bridgestone Blizzak LM 32 ali Dunlop SP Winter sport 4D.

 

V bistvu imam ob?utek, da so vse ?tiri gume odli?ne in ne vem kako se potem odlo?iti. Ali je kaj pomembno to kateri avto ima? in da so kake gume bolj?e prav za Mazdo 3?

 

Sicer pa je ponudnikov za gume v tem ?asu ogromno pa me zanima kje se jih da dobiti najceneje, kake akcije itd, ker konec koncev se gre kar za lepo cifro...

 

Upam, da mi lahko kaj pomagate.

 

Hvala.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

za akcijo sem napisal nekje zgoraj, od teh so vse zelo dobre tako da odloca cena...mogoce za po sneg po izkusnjah so vseeno dunlop malo boljse

 

 

Veliko je odvisno od dimenzije... vsaj po tabeli v testu ... Pri 15" je Dunlop med top (torej ocena "zelo priporocljivo")... pri 17" pa je ravno pri oprijemu na snegu slabsa od nekaterih drugih ... slabsa od nekaterih drugih ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

po testih ze, ampak po real lifu dunlop raztura na snegu

 

na testu je michelin alpin tud top, cez eno leto pa je kot iz plastike

 

Zanimivo da trenutno Continental raztura vse teste, Conti Sport 5 je tudi na vrhu vseh letnih..........

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo da trenutno Continental raztura vse teste, Conti Sport 5 je tudi na vrhu vseh letnih..........

 

Jaz se nagibam k temu, da bi nabavil zimske Continentalke.So zelo dobre za po mokrem (tega je itak najve?) pa tudi za sneg so zelo dobre.Cenovno pa so tam-tam z Dunlop.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz se nagibam k temu, da bi nabavil zimske Continentalke.So zelo dobre za po mokrem (tega je itak najve?) pa tudi za sneg so zelo dobre.Cenovno pa so tam-tam z Dunlop.

 

na Mazdi 5 sem imel Uniroyal MS Plus 55 in so bile odli?ne gume, ?e posebej za polprostorsko kravo, te?a tega avta je bila ?isto nekaj drugega, pa sem z njimi ril po celcu brez problema. Tako da ?e bi danes kupoval bi vzel 77ko, test je dober, cena ugodna.

 

Druga?e pa gruntam kako bi gume s swifta ki imajo cca 5000km zamenjal s temi z mazde, ki imajo cca 10.000km, ampak dimenzije dveh japoncev.....Objavljena slika

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

po testih ze, ampak po real lifu dunlop raztura na snegu

 

na testu je michelin alpin tud top, cez eno leto pa je kot iz plastike

 

Stare Dunlopove WS M2 in M3 so bile po treh sezonah tudi porazne in drse?e, medtem, ko so se 3D in baje tudi 4D izkazale za odli?ne tudi po nekaj sezonah uporabe. Prakti?no razen strogo vo?nje v snegu niso kej izgubile na oprijemu tudi po nekaj sezonah in to je tisto kar ?lovek pri?akuje od gum.

 

Jebe? teste, kjer se testirajo samo nove gume in so nekatere tako narejene, da zmagujejo ravno v takih pogojih ter, da imajo nenormalno majhno obrabo a ?e v drugi sezoni misli?, da so ti gume ukradli in vozi? le po feltnah, ker tolk drsi - michelin je recimo tak vzor?ni primer.

 

Pred leti so en tak test naredili pri Autobildu in takrat je po 15.000 prevo?enih kilometrih zmagal GY UltraGrip 7 kljub temu, da so gume izgubile precej zmogljivosti ampak ostali so ?e ve?. Ampak tudi ta test je nezanesljiv saj ni upo?teval realnih razmer kot so dejanske razmere na cestah vklju?no s solnimi rastopinami, peskom, zmrzaljo, staranjem zaradi vpliva UV ?arkov in pa seveda zaradi let uporabe, skladi??enja med polletjem ipd.

 

V glavnem na koncu pridemo na dejstvo, da je najbolja, ?eprav subjektivna ocena, posameznih uporabnikov in sam naslednji?l set izberem Dunlop.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sta me prepricala... in verjetno bom tudi jaz vzel Dunlop 4D ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fantje... zadnji? sem bil pri vulkanizerju in malo spra?eval po zimskih gumah... nekako sem se osredoto?il na ali Contije ali Michelinke... pa mi je med drugim omenil tudi Toyo Snowprox... nimam pojma in ne poznam. Po testih so vendarle bolj pri repu... cenovno pa bizarno poceni (v primerjavi z Conti, Dunlop, GY ali Mich...). Pozna kdo?

 

LP Uro?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.span.si/sl/aktualna-ponudba/spl...tisc/?gv=osebne

 

Gledam tole akcijo pa se mi zdi kar dobra ponudba. ?e vzamem Continentalke TS-850 + plati??a je vse skupaj 730 EUR z monta?o vred.

 

Glede na to da je guma cca. 110? pa monta?a ponavadi cca. 30? pride eno plati??a okoli 60?. Kar je pa kar dobra cena za novo alu plati??e.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz mam take feltne (sem jih mal ceneje kupil ampak ok nima veze)

 

http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=7655009 160 eur

 

in gume npr.

http://www.gumax.si/default/catalog/produc...-205-60r16-92h/ pa se un bon za minus 16 eur

 

380 eur

 

in montaza

http://boonka.si/index.php?module=shop&amp...;productID=1127 14.9 eur

 

 

pridemo na ca. 555 eur (je pa res, da bos mel rabljene feltne, ce je kak problem)

tudi drugace je span kar drag

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz mam take feltne (sem jih mal ceneje kupil ampak ok nima veze)

 

http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=7655009 160 eur

 

in gume npr.

http://www.gumax.si/default/catalog/produc...-205-60r16-92h/ pa se un bon za minus 16 eur

 

380 eur

 

in montaza

http://boonka.si/index.php?module=shop&amp...;productID=1127 14.9 eur

pridemo na ca. 555 eur (je pa res, da bos mel rabljene feltne, ce je kak problem)

tudi drugace je span kar drag

 

pa imel bo lite in ne jeklena

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mja sam oglasnike spremljam ?e cca. 2 meseca za kakimi pametnimi rabljenimi feltnami pa kar 0 pametnga ni.

En je mel pa so ble nakonc kar konkretno uni?ene (me je minilo da bi dal 200? za take). Sedaj sem na siluxu gledal nova jeklena plati??a pa so tam od 60 EUR naprej.

Za gume sem se pa nekako ?e odlo?il da bom dal gor Continentalke.

 

Pri ?panu pa sem nazadnje menjal zimske -> letne in me je skor na tla vrglo ko so sem moral dat dobrih 60? za menjavo :vskalo: (navajen bil na cene 15-25).

 

Sedaj sem preveril ?e pri malo drugih pa mi nekako ne dajo neke take akcije za komplet, tko da se bom kar mal za tole pozanimal ?e lahko naro?im.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vprasaj se tuki, poslji mejl z zahtevami

http://www.gume-pnevmatike.com/texts.php?id=10

 

Jaz sem prav tukaj naro?il.Najprej sem hotel Michelin A4 in se ob prebiranju hitro premislil zaradi trdote.

Zdaj imam Nokian WR A2 pa so katastrofa.Po snegu ne gre nikamor in v treh letih je ?e skoraj ves profil.

?e kdo rabi jih ?enkam.

Naro?il sem Uniroyal MS Plus 77 pa da vidmo kaj bo.Na testih so bile v podobni dimenziji kar vredu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem prav tukaj naro?il.Najprej sem hotel Michelin A4 in se ob prebiranju hitro premislil zaradi trdote.

Zdaj imam Nokian WR A2 pa so katastrofa.Po snegu ne gre nikamor in v treh letih je ?e skoraj ves profil.

?e kdo rabi jih ?enkam.

Naro?il sem Uniroyal MS Plus 77 pa da vidmo kaj bo.Na testih so bile v podobni dimenziji kar vredu.

 

:bravo:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po 5 zimah z Uniroyal 205 60 R16 na M6 2008, zamenjal

z novimi Uniroyal ...

Torej zadovoljen z obrabo (55.000km), v de?ju zelo solidne,

v snegu jih nisem imel zares mo?nosti preizkusiti, ker prehitro

plu?ijo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.