Skoči na vsebino

Nova sestica ima vgrajen "radar jammer" :)


Jest

Priporočeno sporočilo

Kdor razume nemsko, si lahko prebere tole temo na nemskem Mazda6 forumu, kjer en lastnik sestice opisuje, kako je bil zaradi lasesrskega merilnika 10 dni brez svojega avta >> http://mazda6-forum.info/index.php?page=Th...57&pageNo=1

 

Menda SCBS (SMart City Brake Assistant) deluje na enakem principu kot laserski merilniki in policistu pri meritvi pokaze, da je vgrajen motilec radarja.. in so temu zaplenili avto ker je obstajal sum, da ima vgrajen motilec :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kdor razume nemsko, si lahko prebere tole temo na nemskem Mazda6 forumu, kjer en lastnik sestice opisuje, kako je bil zaradi lasesrskega merilnika 10 dni brez svojega avta >> http://mazda6-forum.info/index.php?page=Th...57&pageNo=1

 

Menda SCBS (SMart City Brake Assistant) deluje na enakem principu kot laserski merilniki in policistu pri meritvi pokaze, da je vgrajen motilec radarja.. in so temu zaplenili avto ker je obstajal sum, da ima vgrajen motilec :) ...

 

in potem jih bo to?il zaradi njihove ignorance in bo pokasiral lepe dnarce...vsaj jaz bi jih to?il.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Policaji gor alpa dol. V glavnem ta sistem je vreden ve? kot zlato, ma kaj zlato, ?ivljenje! Ta teden sem skoraj naredil velikansko pizdarjo. Na prehodu na pe?ce sem spregledal dve mali pun?ki (verjetno 1.razred), ki so ?le ?ez cesto. Ko sem pri?el do prehoda sta bile nekje med levim ogledalom in stebri?kom. CX se mi je v momentu vstavil, na displeyu se mi je napisalo napis rumene barve in cca. meter pred havbo zagledam dve pun?ki, ki se smejita in pre?kata prehod. Katastrofa, ratal sem trd, bled, tresel sem se; priznam, da jih nisem videl. Sicer ?tartal sem lih iz enega parkiri??a in imel sem majhno hitrost od 15-25 km/h ampak dovolj, da jih bi hudo po?kodoval. Glavnem ta sistem SCBS in in?inerjem, ki so to naredili si zaslu?ijo vse pohvale :notworth: .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 9 mesecev kasneje...

Kupil sem novo Mazdo 6 - dobil sem jo ta teden. Avto je super, vendar me je ?e drugi dan presenetil, saj me je zaradi kontrole hitrosti ustavila policija. Nisem bil prehiter. Ustavili so me, ker je Mazda blokirala policijski radar in so sumili, da sem vgradil blokado radarjev. ?ele po 20 minutnem ?akanju na drugo patruljo, ki se malo bolj spozna na te stvari in njihovi potrditvi, da v avtu ni ni? nelegalnega, so mi vrnili dokumente in sem lahko odpeljal.

 

Ali imate tudi ostali tak?ne izku?nje? Kaj naj naredim, da se mi v prihodnje to ne bi dogajalo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej prvo pohvala za nakup nove Mazde 6..dobrodo?el med mazda?e.tiso drugo o blokadi radarja mi je full ?udno.bojo verjetno kaj drugi mojstri povedali ki se razumejo kaj na te stvari.LP Ale??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

oooo tole je pa dobra informacija. Samo kako pa naj preverim ali tudi moja blokira radarje? A je to splo?no zdaj za vse nove 6-ke ker je Jures napisal da se je to zgodilo tudi v Nem?iji, ali je to zgolj nek slu?aj? Da bi ravno ?akal na prvo kontrolo in ?el do njih mi ravno ni, ampak ?e ne bo ?lo druga?e.... Je pa to dobra informacija, vsaj za mene ko sem kr veliko na cesti   :ouje:  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Skratka iz izku?enj povem, da novo mazdo 6 nevem zaradi katerih razlogov radar nezazna, na radarju izpi?e napako E14 katera pomeni MOTILEC.

O?itno nekaj ima serisko, frekvenzo ali kaj drugega da ga zmoti.

Seveda ?e te cilja od vzadaj pa te izmeri, garantiram :)

Nevem pa kako je z stacjonarnimi radarji na avtocesti, mestu...?e tiste tudi zmoti, bom pa poiskusu kaj izvedet

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tisto so drugi, tam te dobi

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

 

nevem se bom pozanimal, pomoje je isti sistem dela, radar spusti 50 ?arkov na sekundo ko dobi vse ?arke nazaj izmeri hitrost, tako je na ro?nih, stoje? pa isto izmeri

:-) mogo?e bo kmalu kak vpoklic :-)

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

bo ja ampak za radarje :) bomo vidli januarja ko dobim novo trojko prvo gre na test radar :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Skratka iz izku?enj povem, da novo mazdo 6 nevem zaradi katerih razlogov radar nezazna, na radarju izpi?e napako E14 katera pomeni MOTILEC.

Evo, tocno o tem sm govoru :)
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem temo zdruzil z lansko, kjer sem pisal o takem primeru v Nemciji...

 

Jaz zaenkrat nisem imel teh problemov... Pa imam za seboj ze skoraj 50.000 km s tanovo sestico ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.