Skoči na vsebino

kaj je odvec danes na avtu?


jures

Priporočeno sporočilo

pred 38 minutami je Janez007 napisal:

Sedaj, ko sem že kar razvajen 🙂, bi lahko pogrešal vse, razen

- LED luči 

- daljinskega centralnega zaklepanja

- električnega odpiranja oken

- ABS

- opozarjanja na mrtve kote

- senzorjev spredaj in zadaj

- vzratne kamere

- USB za glasbo

 

 

 

 

Enako, le da ne bi pogrešal  električnega odpiranja oken

-dodal bi zraven benzinski motor. 😊

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bemtiš pa novi avti! Smo ga priklopili s klemami in kabli, ki so malo konkretnejši, taki, za mehanizacijo. Pa je tistemu francozeku zablokiral računalnik, ker je prehitro dobil močan sunek elektrike. Je potem s pomočjo mehanika na mobitelu uspel resetirati in vžgati. Baje, da za te sodobne avte kabli ne smejo biti močni, z velikim presekom... Zdaj človek še nesrečniku ne sme pomagati, ker mu naredi še več težav. Zdaj pa vi meni povejte, kaj je na novih avtih odveč?

Popravljeno od Slivka
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Janez007 napisal:

Sedaj, ko sem že kar razvajen 🙂, bi lahko pogrešal vse, razen

- LED luči 

- daljinskega centralnega zaklepanja

- električnega odpiranja oken

- ABS

- opozarjanja na mrtve kote

- senzorjev spredaj in zadaj

- vzratne kamere

- USB za glasbo

 

 

 

 

HEADUP!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 Treba je vedeti, da je narod čedalje bolj zabit v glavi in enostavno več ni sposoben voziti avt brez različnih retard funkcij. 

 

Jaz bi v avtu pogrešal usnjene sedeže in gretje le teh. Dober avdio sistem, dobro klimo, centralno dalj. zaklepanje.

 

Odveč je pa vsak velik LCD ekran, pa razni asistenčni pomagači...

 

Najbolj pa je odveč retard pilot.... Oz auto pilot:rolleyes:

 

Zame ne bo novejšega avta, kot ga imam sedaj. 

 

 

 

 

 

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Slivka napisal:

Bemtiš pa novi avti! Smo ga priklopili s klemami in kabli, ki so malo konkretnejši, taki, za mehanizacijo. Pa je tistemu francozeku zablokiral računalnik, ker je prehitro dobil močan sunek elektrike. Je potem s pomočjo mehanika na mobitelu uspel resetirati in vžgati. Baje, da za te sodobne avte kabli ne smejo biti močni, z velikim presekom... Zdaj človek še nesrečniku ne sme pomagati, ker mu naredi še več težav. Zdaj pa vi meni povejte, kaj je na novih avtih odveč?

Da nisi le v napacnem zaporedju priklopil plus in minus.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Scr3am napisal:

Da nisi le v napacnem zaporedju priklopil plus in minus.

Tudi sam ugibam, da je velika debelina kabla zadnja, ki bi lahko bila vzrok težave. 

pred 1 uro je dvorjan napisal:

Sem prav nalašč počakal z odgovorom, pa še kar ni nihče napisal "avtomatski menjalnik" ... To je danes "must have".

Sploh je fin, ko v podvozu avto zalije voda in potem avta še gasilci ne morejo na roke porinit na suho. 😄

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je FuManchu napisal:

... ... ... ...ben voziti avt brez različnih retard funkcij. 

 

Meni osebno bi pa, sploh v BTjki, zelo prav prišla katera koli oblika retarderja.

 

 

Pred eno uro je Scr3am napisal:

Da nisi le v napacnem zaporedju priklopil plus in minus.

 

Kaj imaš pa tu za zgrešit? Rdečo klemo na + obeh akumulatorjev, modro na - obeh akumulatorjev in to je to. A najprej priklopiš na svojem ali najprej na njegovem - kaj ima pa to veze? Tokokrog ni sklenjen, dokler ni vse povezano - torej je vseeno, kje je prekinjen...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Slivka a maš ti slučajno 24V akumulator? ker pol je lahk bil to problem :) 

  1. Rdeča na nedelujočem avtomobilu +
  2. Rdeča na delujočem avtu +
  3. Črna na delujočem avtu –
  4. Črna na neizoliran prevodnik na motorju ali karoseriji nedelujočega avtomobila (npr. vijak)
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne, BTjka ima samo en, 12V akumulator. 

Najprej sem povezal oba + pola (rdeča) na akumulatorju (najprej na svojem, potem še na njegovem.

Nato še oba - pola (črna) na akumulatorju. Ker je BTjka kar malo 'počepnila', je sin dodal 'gas' na 1200 obratov in ga držal nekaj časa. 

Kakorkoli, tistemu računalniku nekaj ni bilo prav...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 39 minutami je Slivka napisal:

Ne, BTjka ima samo en, 12V akumulator. 

Najprej sem povezal oba + pola (rdeča) na akumulatorju (najprej na svojem, potem še na njegovem.

Nato še oba - pola (črna) na akumulatorju. Ker je BTjka kar malo 'počepnila', je sin dodal 'gas' na 1200 obratov in ga držal nekaj časa. 

Kakorkoli, tistemu računalniku nekaj ni bilo prav...

kero čudo pa je mel? To da je blo na BT treba po gasu dat je že čudno ja. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je dvorjan napisal:

Sem prav nalašč počakal z odgovorom, pa še kar ni nihče napisal "avtomatski menjalnik" ... To je danes "must have".

Avtomatski menjalnik. 

pred 9 urami je Janez007 napisal:

Prav nič ga ne bi pogrešal, morda me celo moti. Saj so vse informacije že na števcu, zakaj je potrebno podvajanje? 😏

Meni je to ena boljših stvari. 😊

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...
dne 19. 8. 2022 ob 18:38 je FuManchu napisal:

 Treba je vedeti, da je narod čedalje bolj zabit v glavi in enostavno več ni sposoben voziti avt brez ... ... ... ...

 

 

 

Še z vsemi temi sistemi ga ni sposoben vozit!

 

Dež se je zlival na polno, vidljivost nikakršna, kombi bele barve (da ga je še težje opazit), pa možakar ni sposoben obrnit stikala in prižgat luči. No, luči bi že prižgal, ampak mu noben sistem ni sporočil, da jih mora...

IMG_20220908_092034423.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Dobro, sicer je tema "Kaj je ODVEČ", ampak jaz bi pa spregovoril tudi o tem, kaj MANJKA. Zakaj, pri vsej moderni tehnologiji, ki so jo stlačili v avte, vseh kamerah in aktivnih tempomatih, ki samodejno bremzajo, če dohitiš počasnejše vozilo in podobno, ni nihče vgradil v avto radarja, ki bi meril tvojo oddaljenost od avta pred tabo in te s piskanjem opozoril, ko imaš, glede na hitrost, prekratko varnostno razdaljo?

 

Jaz imam vedno tako varnostno razdaljo, da mi včasih kak sodelavec reče, da pretiravam. Potem pa on vozi in jaz njemu nazaj rečem, da pretirava, samo v obratni smeri, ker je naliman tistemu spredaj na rit. Včasih se mi zdi, da so tako blizu, da če tisti spredaj zabremza, ne bi utegnil niti zaznati, da je zabremzal, ko bi ga že nabil...

 

Nekoč so preprosto začeli vgrajevati nadležno piskanje, če nisi pripet in se niso obremenjevali s tem, a bo to ljudem všeč ali ne in jih ni skrbelo, da se taki avti ne bi prodajali. Tako bi enostavno vgradili piskanje, ko se avtu preveč približaš in bi se ljudje vsaj zavedali, da so preblizu avtu pred sabo...

  • Všeč 3
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 50 minutami je Slivka napisal:

Dobro, sicer je tema "Kaj je ODVEČ", ampak jaz bi pa spregovoril tudi o tem, kaj MANJKA. Zakaj, pri vsej moderni tehnologiji, ki so jo stlačili v avte, vseh kamerah in aktivnih tempomatih, ki samodejno bremzajo, če dohitiš počasnejše vozilo in podobno, ni nihče vgradil v avto radarja, ki bi meril tvojo oddaljenost od avta pred tabo in te s piskanjem opozoril, ko imaš, glede na hitrost, prekratko varnostno razdaljo?

 

Jaz imam vedno tako varnostno razdaljo, da mi včasih kak sodelavec reče, da pretiravam. Potem pa on vozi in jaz njemu nazaj rečem, da pretirava, samo v obratni smeri, ker je naliman tistemu spredaj na rit. Včasih se mi zdi, da so tako blizu, da če tisti spredaj zabremza, ne bi utegnil niti zaznati, da je zabremzal, ko bi ga že nabil...

 

Nekoč so preprosto začeli vgrajevati nadležno piskanje, če nisi pripet in se niso obremenjevali s tem, a bo to ljudem všeč ali ne in jih ni skrbelo, da se taki avti ne bi prodajali. Tako bi enostavno vgradili piskanje, ko se avtu preveč približaš in bi se ljudje vsaj zavedali, da so preblizu avtu pred sabo...

To imaš na novih Mazdah,piska in nato še zabremza,če ti ne reagiraš.....😉👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj naceloma pri vseh, ki imajo radarski temopomat, ce si preblizu tistemu spredaj…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Jaka32 napisal:

V moji Mazdi3 je odveč zaviranje v sili. Ker enkrat bi bremzal kar po svoje, drugič ko je treba, pa sploh ne zazna ničesar pred sabo.

Enako ta nadzor mrtvega kota, neuporabna funkcija. Ali pa bolje rečeno, nedelujoča v Mazdah očitno.

Meni je na 3ki delal vse u nulo😊

Sem že po treh letih mislil, da nimam v opremi funkcije zaviranja v sili, ki naj bi bila pri Revolution pa mi je par dni nazaj rekla hči, da ji je skoraj "ušlo😊", ko ji je avto v rikverc vožnji iz nenada zavrl, ko je spregledala enega od treh pešcev v temi in dežju zjutraj. Tako, da očitno dela 😉👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz tudi nimam nekih vecjih pripomb cez te asistencne sisteme ... Se zgodi recimo, ko je sonce nizko, da javi, cetudi ni videti nic narobe ... Ampak zaviral pa se nikoli ni brez veze ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.