Skoči na vsebino

kaj je odvec danes na avtu?


jures

Priporočeno sporočilo

Men pa je, sem opisal tudi na forumu. Ampak zdaj sem nastavil na neko srednjo vrednost kako hitro opozori oz. reagira pa je zdaj OK in razen kakšnega piska in napisa Brake še ni prišlo takoj, do samodejnega zaviranja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem tudi nastavil nizjo obcutljivost... 

 

Se mi pa zdi, da imajo probleme s tem piskanjem in opozarjanjem predvsem tisti, ki ne uporabljajo zmigavcev in se radi limajo prednjemu na rit (premajhna varnostna razdalja) ... :D 

  • Všeč 1
  • Haha 2

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 37 minutami je Alex napisal:

Brez veze so:

-line assist,

- avtomatski menjalnik, 

 -android mazda connect,

- touch screen, 

- strešno okno... 

Mogoče me en dan med vožnjo infarkt, pa me bo kombinacija tega in avtomatskega zaviranja rešila pred totalko....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmmm, pol ti bo bolj AT "pomagal" da greš v 3PM, če te že infarkt ne bo pokopal.:unsure:

 

Ok, tole je blo mal grobo povedano, samo line assist je v Mazdah bolj tko tko in popravlja bolj po eni logiki ostati znotraj linij, kar včasih pomeni, da te potegne v ovinku v nasproti vozečega, če le ta pelje preblizu ali čez sredino ceste. Ko se ti 1x to zgodi, da se začneš "borit" z volanom, da ne pride do nesreče, ga pač izklopiš. Sem pa pustil zvočni signal.

  • Všeč 2
  • Zmeden 2

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 21. 11. 2022 ob 11:57 je Shrek napisal:

samodejno dolge in kratke luči...

Meni pa je to ena najboljših stvari pri avtu...je pa res,da so pri moji CX-5 LED matrični projekcijski...pr 2021 modelih je bilo še z po 2x5 clusterji (vertikalni žarki),pri 2022 pa že z 2x20 clusterji...moraš enkrat videt,kako to dela-ej nooora stvar😀👍...imam na avtomatik in ročko porinjeno naprej (za dolge),in vse samo dela.

Težava je le,če je na AC med pasoma višja betonska ograja...tako ne zazna takoj tovornjaka k ima le spodaj žaromete,in takšnega zaslepi z dolgimi...pri tistih,k pa imajo tudi zgoraj kakšne pozicijske luči,pa lepo zazna,in dela BP.

Ekstremno impresivno pa je pri vožnji izven naselja po kakšnih zavitih cestah...sem doživel,da so mulčki na zadnji klopi avta pred mano buljili nazaj,k jih ni zaslepilo,a vse okoli njih pa kot "beli dan"😁😀👍...vidiš znake,napise in tudi zajčke,lisice in srne na travnikih...res-moraš doživeti😉

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No vidiš, sam sem velikokrat v tovornjaku in preklinjam bistre in pametne led luči. Tebi kot vozniku so ok, meni pa ne. 

Tudi tako samodejno preklopijo po tistem, ko že zaslepijo. Sam preklopim prej. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Shrek napisal:

No vidiš, sam sem velikokrat v tovornjaku in preklinjam bistre in pametne led luči. Tebi kot vozniku so ok, meni pa ne. 

Tudi tako samodejno preklopijo po tistem, ko že zaslepijo. Sam preklopim prej. 

Se ti že v naprej oproščam😳

 

Bi pa bilo vseeno zanimivo,če bi imel na zgornjih skrajnih vogalih kabine dva navzgor usmerjena žarometa,kot sem to opazil pri nekaterih...in glede na to,da imaš volan na levi🤔...bi bila zanimiva informacija primerjave prej-po tem.

Seveda je težko,ker tudi jaz ne vem,kdaj koga zaslepi...pač,da bi vedel kaj deluje in kaj ne...

Je pa tudi tako,da je seveda veliko različnih sistemov proizvajalcev...bo moralo še nekaj vode preteči preden bo zadeva zadovoljiva za vse🙄

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je skritikrt napisal:

Se ti že v naprej oproščam😳

 

Bi pa bilo vseeno zanimivo,če bi imel na zgornjih skrajnih vogalih kabine dva navzgor usmerjena žarometa,kot sem to opazil pri nekaterih...in glede na to,da imaš volan na levi🤔...bi bila zanimiva informacija primerjave prej-po tem.

Seveda je težko,ker tudi jaz ne vem,kdaj koga zaslepi...pač,da bi vedel kaj deluje in kaj ne...

Je pa tudi tako,da je seveda veliko različnih sistemov proizvajalcev...bo moralo še nekaj vode preteči preden bo zadeva zadovoljiva za vse🙄

Meni so tudi led matični žarometi zakon. So prava igra svetlobe in zanimivih kombinacij. Res je zabavno, ko avto pred teboj "objamejo" z obeh strani, sam avto je pa neosvetljen. 

Ravno zadnjič sem vozil za kolegom, ki ima še prastare, zastarele tlivke (navadne luči) in je bil navdušen, ko sem tudi njemu svetil. 😊

Tudi sam sem zadnjič videl majhno srno, ki jo je osvetlilo z desne. Če bi imel tlivke, tega ne bi opazil. Zmanjšal sem pravočasno hitrost in srnica  je varno prečkala cesto. Ona cela in vesela, jaz pa tudi, ker je avto ostal cel. 😉

Good job LED. 👍

  • Všeč 2
  • Ljubim 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Bini napisal:

Na AC daš na ročno in je problem rešen, glede tovornih vozil in @Shreka mislim... 😉

Imaš prav...to sem tudi naredil...sicer pa se jaz tako redko po AC vozim,da bi Shrek moral imeti srečo kot pri 7-ki na lotu,da bi na moje dolge naletel🤔.

Ker pa je "vsaka slaba stvar tudi za nekaj dobra"...bo Shrek imel vsaj čez koga preklinjati😁😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je skritikrt napisal:

Imaš prav...to sem tudi naredil...sicer pa se jaz tako redko po AC vozim,da bi Shrek moral imeti srečo kot pri 7-ki na lotu,da bi na moje dolge naletel🤔.

Ker pa je "vsaka slaba stvar tudi za nekaj dobra"...bo Shrek imel vsaj čez koga preklinjati😁😉

Eni itak samo nergajo v življenju. Tudi meni prihajajo nasproti avti z led lučmi, pa ne godrnjam. 😉

  • Všeč 2
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 36 minutami je Alex napisal:

Eni itak samo nergajo v življenju. Tudi meni prihajajo nasproti avti z led lučmi, pa ne godrnjam. 😉

 

To ni še nič, men pridejo nasproti ponoč tud taki brez luči, tam me pa prime, da bi ustavil in mu dal ene par vzgojnih okol kepe. Pa kako za vraga ne vidiš, da ti luči ne svetijo.

 

aja, tud kolesarji brez luči si zaslužijo parkrat okol kepe, ker namenoma vozijo brez. Res ne vem kako je lahko kdo tako neumen z IQ-jem sobne temperature (BTW je to letos 19°C), da ne razume, da on seveda vidi druge, ker imajo prižgane luči a ti drug pa njega silno težko in lahko mimogrede pride do katastrofe.

  • Všeč 4
  • Hvala 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je Bini napisal:

Na AC daš na ročno in je problem rešen, glede tovornih vozil in @Shreka mislim... 😉

To bi delal tudi jaz, ampak imam preklopljeno na avtomatiko zaradi enega bistvenega razloga:

Če imaš vklopljene auto dolge luči se celi žarometi "prenastavijo" in s kratkimi svetijo malo višje tudi, ko ima dolge ugasnjene in to je na AC zame zelo pomembno, kar pač šibaš z večjo hitrostjo kot drugje.

  • Všeč 2
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridi eno furo zraven...

Problem je ker nasproti vozijo z dolgimi lučmi. 

Avtomatski preklop na kratke pa zaslepi. 

Kot bi gledal varilca...zapreš oči, ko začne varit, zabliska se ti pa v oči...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz mam bolj občutek, da so to ročni preklopi in ne avtomatski. Bolj ljudje spijo in pozno reagirajo kot avtomatika. Je pa res, da izkušen voznik zna predvidet tudi po osvetljeni ograji, obcestnih objektov, dreves, da mu gre nekdo nasproti in to lahko naredi predčasno. Ampak kolk pa je takih?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole kar @Shrek opisuje,  je dejansko problem, in se vsem zaslepenim šoferjem opravičujem. Tisti, ki imajo strešne luči jih samo malo prižgejo in je problem rešen, če jih pa nimaš je pa sranje. Js ko opazim ta problem, ponavadi izklopim dolge in potem dam nazaj, ko tovornjak gre mimo, kljub temu da imam avtomatiko vklopljeno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je 50keda napisal:

Tole kar @Shrek opisuje,  je dejansko problem, in se vsem zaslepenim šoferjem opravičujem. Tisti, ki imajo strešne luči jih samo malo prižgejo in je problem rešen, če jih pa nimaš je pa sranje. Js ko opazim ta problem, ponavadi izklopim dolge in potem dam nazaj, ko tovornjak gre mimo, kljub temu da imam avtomatiko vklopljeno.

Pri vaših Mazdah  ne vem kako to deluje, na cx 30 pa dejansko takoj izklopi samo en snop luči. Je zelo občutljivo in res reagira takoj. 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.