Skoči na vsebino

M6 GH BOSE problem...


Priporočeno sporočilo

  • 1 mesec kasneje...
  • 6 mesecev kasneje...
  • 4 meseci kasneje...
  • 3 meseci kasneje...

dobil kondenzatorje jih zamenjal in ugotovil da niso krivi :( KAALman si ti dobil kak odgovor od bose?

 

 

Ob prebiranju teme mi ni dalo mira da nebi malo pobrskal po nemskem forumu:

 

 

http://www.motor-talk.de/forum/modell-gh-ausfall-bose-system-lautsprecher-klopfen-bei-offener-fahrertuer-t4507772.html

 

 

Isti problem kot pri vseh, ampak razlika v kondenzatorjih ki so vgrajeni. Baje da so specialni kondenazatorji na tem ojacevalcu ki zdrzijo cirka  1000h, kar je po izracunu nanaselo cirka na 5-6 let.

 

 

Mogoce kdo proba in zadeva deluje, upam da sem lahko kaj pomagal.

 

Kompatiblini kondenazorji naj bi bili tudi :   Panasonic FC Alu Kondensator, Elko radial 2200?F, ?20% / 25 V dc  ( Panasonic-EEUFC1E222S)

 

Najdete jih na:

 

 http://at.rs-online.com/web/p/aluminium-elektrolytkondensatoren/0571858/?searchTerm=EEUFC1E222S&relevancy-data=636F3D3226696E3D4931384E4B6E6F776E41734D504E266C753D6465266D6D3D6D61746368616C6C7061727469616C26706D3D5E5B5C707B4C7D5C707B4E647D2D2C2F255C2E5D2B2426706F3D313326736E3D592673743D4D414E5F504152545F4E554D4245522677633D424F5448267573743D454555464331453232325326

 

RS Best.-Nr. 571-858

 

 

Mogoce kdo proba in zadeva deluje, upam da sem lahko kaj pomagal.

 

Ker 800? za ojacevalec je presneto veliko!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Glede na to, da sem ravno naro?il 2-din avtoradio in ?akam za menjavo, me zanima v ?em je fora,da se tako trudite popravljati oja?evalec. Ker za isti denar, ki ga jerry vzame za popravilo, dobi? ?e nov oja?evalec.

Al pa si narobe predstavljam in sama menjava ni tako preprosta? sramezljiv

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na to, da sem ravno naro?il 2-din avtoradio in ?akam za menjavo, me zanima v ?em je fora,da se tako trudite popravljati oja?evalec. Ker za isti denar, ki ga jerry vzame za popravilo, dobi? ?e nov oja?evalec.

 

Al pa si narobe predstavljam in sama menjava ni tako preprosta? sramezljiv

 

Zato, ker je to moja stroka in me zelo zanima, katera komponenta se po 8 letih odlo?i, da za?ne hebat.. ;) pa rad bi obdr?al original avtoradio ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Ok, kon?no sem do?akal nove komponente in moj Bose spet ?pila, tako kot mora :) ?e povzamem mojo raziskavo, je vzrok okvare pregretje LDO, ki na svojih izhodih ne daje ve? napetosti 1.25V in 3.3V za napajanje DSP. Posledi?no se za?ne ?udno obna?at tudi DSP, ki v kon?ni fazi odpove. Po zamenjavi teh dveh komponent zadeva spet deluje ;) Velikokrat omenjeni kondenzatorji (v ve?ini primerov) niso krivi.   

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
  • 3 tedne kasneje...

Ok, kon?no sem do?akal nove komponente in moj Bose spet ?pila, tako kot mora :) ?e povzamem mojo raziskavo, je vzrok okvare pregretje LDO, ki na svojih izhodih ne daje ve? napetosti 1.25V in 3.3V za napajanje DSP. Posledi?no se za?ne ?udno obna?at tudi DSP, ki v kon?ni fazi odpove. Po zamenjavi teh dveh komponent zadeva spet deluje ;) Velikokrat omenjeni kondenzatorji (v ve?ini primerov) niso krivi.   

 

lp

 

 

A to je ta cip za DSP :  DSPB56374 ..ne vem kateri pa je LDO, ce ti ni odvec..predvidevam da je stabilizator ST2L05-3300, nisem pa preprican. 

 

Sicer pri meni Bose se deluje brez problemov, ampak nikoli ne ves :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A to je ta cip za DSP :  DSPB56374 ..ne vem kateri pa je LDO, ce ti ni odvec..predvidevam da je stabilizator ST2L05-3300, nisem pa preprican. 

 

Sicer pri meni Bose se deluje brez problemov, ampak nikoli ne ves :D 

 

ja, LDO je ST2L05-3300 z dvema izhodoma. Malo ga je edino problem zamenjat, ker ima pine na spodnji strani in malo ob straneh. Brez vro?ega zraka ga te?ko odstrani?..

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Evo zadeva je utihnila. In zdej morem nekak popravit. Kar naenkrat je vse postalo tiho.. a je kdo najdu resitev za to?

ja, v graben.... :P

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.