Skoči na vsebino

Konstantno zvijanje diskov


Priporočeno sporočilo

pred 17 urami je Boss napisal:

Husky, glej nočem te prepričevat v nekaj drugega, ampak imaš skoraj 100kkm in diski so potrošni material ter pri teh km skoraj sigurno ne bodo upoštevali garancije. Jaz se ne bi pregovarjal za garancijo, ampak bi naročil dobre aftermarket diske in jim jih pripelješ s sabo na servis pa naj ti jih tam zamenjajo.

Kolikokrat smo že ugotovili, da edino tako rešiš stvar. Dobri diski, dobre ploščice in je mir. Jaz se tudi ne bi zafrkaval z garancijo, pa se zna zopet ponoviti. Ni vredno časa in živcev. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma ker bom že ravno tam naj pogledajo kaj je na stvari. Če gre skozi ok, če pa ne, bom pa pač nabavil nove. Ni noben problem. Se bom tako ali tako h Pelkotu naročil v kratkem za menjavo olja v menjalniku in pregled tistih podložk na injektorjih, pa bo še diske in ploščice zamenjal mimogrede :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Torej, diski so definitivno zviti in ker ima avto skoraj 100k km se seveda štejejo pod potrošni material.

Tako da vsi ki ste menjali diske in ploščice z aftermarket, prosim za predloge kombinacij diski + ploščice kaj dobro deluje skupaj.

ATE še vedno velja za bog i batino? :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ate je top Mislim pa da ni opcije diski in ploščice ate. Se mi zdi da od ate lahko dobiš za Mazdo 6 od 2013 naprej spredaj ploščice in zadaj diske ali obratno ne pa komplet diskov in ploščice na os. Poglej Zimmerman z luknjicami jaz jih imam in so super. Drugače pa textar al pa brembo so tudi ok.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko ze govorimo ravno o bremzah. Danes se peljem na siht in na nekem bregu zategnem rocno in takoj opazim da ima le ta malenkost lufta, ko sem jo odtegnil.. Po parih metrih opazim, da me nekaj bremza in pac sfuram se tistih 2 km do sihta. Gladko zadnja leva celjust zastekala in se je ze vohala skurjena ploscica. Super. Diski in ploscice niso eno leto stari, celjusti so pa cca. 2 leti stari. Ko mi gre pa to pri mazdi na zivce k so res tko nesposobni kar se tice bremz. Tist "feder" na celjusti je vrjetno zastekal v teh mrzlih dneh (-10 ) in evo sranje.Upam samo, da ni kaj disk zvilo. No da se malo pojamram in sicer opazil sem tudi, da mi luci prevec v tla svetijo in je tamali stabilizatorcek za nivelacijo pocen... Oh well, new year same shit :D

  • Začuden 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Boss napisal:

Seveda je... jaz sem imel skos to kombinacijo spredaj - ATE diski in ploščice. Za zadaj mi je bilo pa več ali manj vseeno.

Sem šel preverit v autodoc in imaš prav spredaj je možno dobit diske in plošcice zadaj pa samo plošcice. To sem gledal za mojo g165 in d175. Za d184 od 2018 pa lahko dobiš samo sprednje ploscice od ate.

Popravljeno od scania
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

15 hours ago, scania said:

Ate je top Mislim pa da ni opcije diski in ploščice ate. Se mi zdi da od ate lahko dobiš za Mazdo 6 od 2013 naprej spredaj ploščice in zadaj diske ali obratno ne pa komplet diskov in ploščice na os. Poglej Zimmerman z luknjicami jaz jih imam in so super. Drugače pa textar al pa brembo so tudi ok.

Diske si naročil na autodocu?

Meni ni jasna samo ena stvar.

ATE sprednji diski so na autodocu 48e po komadu, euroton jih ima pa za 96e, ampak nikjer ne piše če je po kosu cena ali za par. Upam da nimajo 100% višje cene 😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za piko na i pa sedaj hocm kupiti ta mali stabilizator k je za nivelacijo xenon in je kar 74€ ?!? A takrat leta 2018 sem za njo dal 51€  pri istemu prodajalcu. Ze 51€ je bilo veliko za 8 cm dolgo palcko... Bo zgleda treba neko univerzalno narocit.

  • Začuden 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne od peugeota ampak od subaruja. To je ta prodajalec. Oem za mazdo nemores dobiti in lahko samo kupis v kompletu s senzorjem 420€ + DDV. Razn, ce je kdo se pisal za peugeot to pa nevem :)

 

https://www.mazda-si.net/topic/14862-mazda-6-2008-samodejno-nastavljanje-arometov/?tab=comments#comment-400012

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Scr3am napisal:

Ne od peugeota ampak od subaruja. To je ta prodajalec. Oem za mazdo nemores dobiti in lahko samo kupis v kompletu s senzorjem 420€ + DDV. Razn, ce je kdo se pisal za peugeot to pa nevem :)

 

https://www.mazda-si.net/topic/14862-mazda-6-2008-samodejno-nastavljanje-arometov/?tab=comments#comment-400012

Točno ti si pisal za subaruja, sem vedel da nehce je, znamko sem pa zamesal. Jaz to stabilizator palcko vsake toliko malo našpricam, upam da bo dolgo zdrzala.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kataloske stevilke ni oz. je samo za komplet senzor. Mere so pa 82,5 mm. Jest jo tudi vsako leto malo pospricam samo problem je ker je narejena iz slabega materiala in je pocila na sredini in ne na zglobu. Je pa res, da je bila to se original. Tisto, ko sem menjal sem menjal na ocetovi sestki.

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Scr3am napisal:

kataloske stevilke ni oz. je samo za komplet senzor. Mere so pa 82,5 mm. Jest jo tudi vsako leto malo pospricam samo problem je ker je narejena iz slabega materiala in je pocila na sredini in ne na zglobu. Je pa res, da je bila to se original. Tisto, ko sem menjal sem menjal na ocetovi sestki.

Ali je original plastična? A se je ne da narediti iz kakega bolj trdega materiala, aluminija ali podobno? 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kataloske stevilke ni oz. je samo za komplet senzor. Mere so pa 82,5 mm. Jest jo tudi vsako leto malo pospricam samo problem je ker je narejena iz slabega materiala in je pocila na sredini in ne na zglobu. Je pa res, da je bila to se original. Tisto, ko sem menjal sem menjal na ocetovi sestki.
Za subarujevo kataloško me zanima

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za štangice imam poceni varianto za vas, nabavite krogelne zgibe in navojno palico pa je rešeno. Ideja pač.😎

SHOP.HABERKORN.SI

Krogelni zglobi za podjetja v spletni trgovini Haberkorn. Vrhunske znamke! Na voljo več kot 200.000 izdelkov! Hitra dostava po celi...

 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mal pobrskajte po forumu, saj je član Uklopko tali DIY lepo opisal s slikami vred, kako se naredi. Če ma pa kdo doma Pipistrelov avion pa se samo ven vzame enega od vzvodov. Paše kot ata na mamo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tocno tako. Sej ni neka umetnost to narediti. Aless je dal dober primer in sicer naroci zglobe ter navojno palico in imas. Jest sem samo malo pojamral nad ceno. Zgleda se zavedajo, da se tegana uradnemu servisu neda dobiti in veselo navijajo ceno :)

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
pred 17 minutami je marko91 napisal:

Pa ne recti da mazda se zdej ni zrihtala tezav s trdimi ploscicami??? Leta 2007 na m6 in 2009 na m3 sm mel to....druge aftermarket ploscice - mehkejse in to je to. Ze to da z original ploscicami ni prahu na feltnah pove vse

Pa to sem jaz predlagal in naredil že pred petnajstimi leti. In točno to s prahom sem tudi omenil takrat. Vidiš, da imava veliko skupnega, pa da bi se postrani gledala? 

Drugače pa marko, kakšno Mazdo voziš trenutno? 🧐

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.