Skoči na vsebino

Konstantno zvijanje diskov


Priporočeno sporočilo

Mogoče stupid question gledam mal tle zimmerman diske , pa en morem ugotovit kaj ej razlika med luknjastimi za 64 in 75€

 

https://www.autodoc.si/rezervni-deli/zavorna_naprava/mazda/6/6-kombi-gj-gh/57607-2-2-d?supplier[0]=86

Popravljeno od TiEn

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je TiEn napisal:

Mogoče stupid question gledam mal tle zimmerman diske , pa en morem ugotovit kaj ej razlika med luknjastimi za 64 in 75€

 

https://www.autodoc.si/rezervni-deli/zavorna_naprava/mazda/6/6-kombi-gj-gh/57607-2-2-d?supplier[0]=86

Drugi,dražji so težji in kile stanejo....😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Damijani napisal:

Pojdi na Cimermanovo stran in primerja tam oba diska. Tako boš najlažje odkril misterij v različnih cenah :)

Kot pravi Bini. Edino v teži se razlikujeta. In mogoče v številu lukenj na disku. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ta dražji so neki "sport coat Z", karkoli že to pomeni...

 

tele je že kdo preizkusil/imel? 

WWW.MTECBRAKES.COM

Performance brake discs from MTEC Brakes. Our brake disc designs included drilled and grooved brake discs, dimpled and grooved brake discs, drilled brake discs, grooved brake discs. We also offer a...

 

moji naslednji bodo 

ROTINGER.COM

Our range: high quality sport tuning brake discs (slotted & drilled), high carbon brake discs, coated brake discs, brake drums

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

On 4/10/2021 at 2:54 PM, Damijani said:

ta dražji so neki "sport coat Z", karkoli že to pomeni...

 

 

To pomeni, da so coated, isto kot Brembo varianta.

Brembo na recimo UV coated. Potem naj ne bi nenaležna površina rjavet.

 

 

 

Pa ko sem kupil M2, sem dobil avto s ca. 40 000 km, in so sprednji bili zviti. Zdaj ima avto ca. 80k km in Brembo še drži.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz si jih bom menjal komplet naslednji mesec, pa že kar zbiram

Zadnji diski:


Prednji diski:


Zadnje ploščice:


Edin za sprednje ploščice nisem prepričan pravo velikost, če ima kdo informacijo se priporočam

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je TiEn napisal:

Jaz si jih bom menjal komplet naslednji mesec, pa že kar zbiram

Zadnji diski:


Prednji diski:


Zadnje ploščice:


Edin za sprednje ploščice nisem prepričan pravo velikost, če ima kdo informacijo se priporočam

A boš montiral kar polne diske? Brez zarez?... brez luknjic? 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

45 minutes ago, Alex said:

A boš montiral kar polne diske? Brez zarez?... brez luknjic? 

Ja ne bom dajal 25-30eur na komad več samo, da bom mel zareze/luknjice

 

19 minutes ago, FuManchu said:

Niso nič ventilirani zadnji diski?:blink:

Ej nevem, zato sprašujem tukaj :D

Popravljeno od TiEn

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je FuManchu napisal:

Kupi take, kot jih imaš  zdej gor:bravo: oz. nove.

Tej original niso bog ve kako kvitetni. Je veliko boljših na tržišču. Definitivno so zimmerman eni izmed teh. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Alex napisal:

Tej original niso bog ve kako kvitetni. Je veliko boljših na tržišču. Definitivno so zimmerman eni izmed teh. 

No sej to sem imel v mislih (glede lukenj in zarez):bravo:

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

22 hours ago, Damijani said:

Oboji so prevlečeni/coated.

Ta dražji so prevlečeni s "sport coat Z". V čem je razlika med navadno in "sport coat z" prevleko?

 

Ni na uradni strani nič pametnega.

Opazil sem da majo uradno: Coat Z, Coat Z+ in nek Coat v temni barvi...., tega Sport Coat Z nimajo omenjenega. Ko greš v iskalnik za to M6 pa ti ponudi Sport Coat Z, komaj ko vpišeš kataloško za Coat Z, vidiš da paše tudi na to M6.

 

Če koga resno zanima, naj jim mail pošlje na info....

 

 

Drugače pa Zimmermane, mi je hvalil kolega, ki je trgovski potnik. Je pred 3 leti komentiral, da so bli ATE vrhunski, samo odkar je proizvodnja šla na kitajsko in so spustli cene, bo po njegovo šla tudi kvaliteta dol.

Sem tudi na lastne oči videl, da diski za Mondeota MK4 ATE so made in China.

Brembo luknjasti zadnji diski so imeli evropsko poreklo. Sem pozabil od kje, pakne navadne, pa brez porekla...

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj nihče nima Mazda EPC, da pogleda kataloške in po kataloški najde ustrezen del?

EPC je bila skoraj zadeva pred nakupom Mazde... :D

 

Zdaj moram še za tojoto dobit

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja vpraši a ne? :)

 

Meni kaže, tudi za Mazde od 2012 naprej. Če mi nekako lahko zaupaš VIN tvoje 6-ke, lahko pogledam in ti posredujem OE kode.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je bil Damijani prijazen pa mi je poiskal dele za mazdo, sedaj pa sledeče vprašanje mogoče ve kdo zakaj pri zimmermannu pri sprednjih ploščicah ni opozorilnega kontakta(vsaj v opisu izdela ne piše da bi bil)

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če imajo opozorilne kontakte, sta 2 možnosti:

- se stari prestavijo

- jih je treba iskati morda med električno opremo v programu Mazda EPC (bom še preveril)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz sem do sedaj vozil na niparts diskih/ploščicah (kar je vgradnja fake original za Hondo) in ni bilo težav, kar sem opazil je da full prašijo in so feltne vedno umazane, nato sem imel ferrodo sports premier, sedaj sem na zadnje spredj dal vse ATE. Pri nobenem od teh treh pa nisem imel težav z zvijanjem, itd....diski mi vedno zdržijo 120k, ploščice pa odvisno, načeloma med 40-60k km....res pa da vozim normalno in ne hodim na kake steze :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
    • Verjetno bi moral se nek pobarvat Sent from my iPhone using Tapatalk
    • Verjetno smo ga že videli a vseeno je potrebno paziti če bo spet sneg Bei Facebook anmelden WWW.FACEBOOK.COM Melde dich bei Facebook an, um dich mit deinen Freunden, deiner Familie und Personen, die du kennst, zu verbinden und Inhalte zu teilen. Sent from my iPhone using Tapatalk
    • Hja, tisti v rdečem je pac vzpostavljal reševalni pas.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.