Skoči na vsebino

Konstantno zvijanje diskov


Priporočeno sporočilo

Po parih mesecih uporabe Brembo ploščic me spravlja ob živce cviljenje, ni zdaj to neznosno cviljenje ampak ob samo ob pričetku zaviranja 2 sekunde. Sedaj sem naročil Zimmermanove ploščice. Če koga to cviljenje ne moti mu podarim ploščice ki so stare par mesecev, so pa za mazdo 6 2017 G165.

PS: drugače sem pa nabavil letne gume Nexen nfera SU4, sedaj čakam material da med menjavo gum zamenjam ploščice spredaj zadaj, zavorno tekočino, jermen za vodno črpalko ter mikro jermen.

  • Všeč 3
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Podmaži jih :hudicek: - ne bojo cvilili, ampak tud ustavil se ne boš.

 

OK, šalo na stran... a to ti zacvilijo tik predno se avto ustavi ali ves čas zaviranja? Sem imel podoben problem pred kar nekaj leti pa sem še 1x razdrl, podmazal vodila ploščic in naležno površino batkov pa je zadostovalo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Boss napisal:

Podmaži jih :hudicek: - ne bojo cvilili, ampak tud ustavil se ne boš.

 

OK, šalo na stran... a to ti zacvilijo tik predno se avto ustavi ali ves čas zaviranja? Sem imel podoben problem pred kar nekaj leti pa sem še 1x razdrl, podmazal vodila ploščic in naležno površino batkov pa je zadostovalo.

Zacvili ob pričetku zaviranja kakšne dve sekunde, potem se zgleda malo zagrejejo pa je ok. Dvakrat se mi je pa zgodilo da ob zavijanju v levo in tik preden se ustavim tako zatulijo, ko zravnam volan je pa ok. Grizejo super ampak to malo cviljenje me živcira.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 42 minutami je scania napisal:

Po parih mesecih uporabe Brembo ploščic me spravlja ob živce cviljenje, ni zdaj to neznosno cviljenje ampak ob samo ob pričetku zaviranja 2 sekunde. Sedaj sem naročil Zimmermanove ploščice. Če koga to cviljenje ne moti mu podarim ploščice ki so stare par mesecev, so pa za mazdo 6 2017 G165.

PS: drugače sem pa nabavil letne gume Nexen nfera SU4, sedaj čakam material da med menjavo gum zamenjam ploščice spredaj zadaj, zavorno tekočino, jermen za vodno črpalko ter mikro jermen.

Kako pa to da si že menjal ploščice, saj še nisi na 100kkm

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 34 minutami je NevLado napisal:

Kako pa to da si že menjal ploščice, saj še nisi na 100kkm

Spredaj sem menjal z diski ker jih je zvijalo, potem sem hotel probat Brembo (prejšnje ploščice so bile še na polovici) so super samo cviljenje me moti, zato bom zdaj šel nazaj na zimmerman. Zadaj sem pa menjal z brembo ker so bile original trw, zdaj pa grem na zimmerman. Trenutno imam 90000km v planu je še menjava hladilne tekočine, zavorne in obeh jermenov, svečke so pa bile na 80000km. Vbistvu preventiva in potreba po občutku da je vse v nulo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 35 minutami je NevLado napisal:

Kako pa to da si že menjal ploščice, saj še nisi na 100kkm

Jaz sem jih zamenjal na 60Kkm

skupaj z diski. Sedaj, ko imam gor spredaj narezane brembo diske in ploščice ATE bremza neprimerno boljše kot originalne. Pa še diski ne rjavijo. 

Meni ne cvilijo nič. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 57 minutami je Alex napisal:

Jaz sem jih zamenjal na 60Kkm

skupaj z diski. Sedaj, ko imam gor spredaj narezane brembo diske in ploščice ATE bremza neprimerno boljše kot originalne. Pa še diski ne rjavijo. 

Meni ne cvilijo nič. 

Ti si vredu naredil ker nisi kupil brembo ploščic. Ko bom naslednjič menjaval diske bom naredil enako kombinacijo kot ti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je scania napisal:

Spredaj sem menjal z diski ker jih je zvijalo, potem sem hotel probat Brembo (prejšnje ploščice so bile še na polovici) so super samo cviljenje me moti, zato bom zdaj šel nazaj na zimmerman. Zadaj sem pa menjal z brembo ker so bile original trw, zdaj pa grem na zimmerman. Trenutno imam 90000km v planu je še menjava hladilne tekočine, zavorne in obeh jermenov, svečke so pa bile na 80000km. Vbistvu preventiva in potreba po občutku da je vse v nulo.

Na višjih obratih vozi auto pa se ne bo slišalo cviljenja :jezicek:

 

Jaz sem na 65 tisoč pa imajo še dovolj mesa, se vidi da avtocestna relacija dela svoje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je scania napisal:

Ti si vredu naredil ker nisi kupil brembo ploščic. Ko bom naslednjič menjaval diske bom naredil enako kombinacijo kot ti.

Hmmm.

 

Na M2 mam običn Brembo diske in pakne. Takrat še ni bilo slotted/drilled verzije. Ne cvili nič. To je že zdaj 6 let.

Tovarniški pa so bli zviti. Dejansko sem jo z zvitimi kupil pri 35k km.

 

So pa na Alfi ATE občasno pocvilili spredaj. Največkrat pri vzratni vožnji. Zadaj so bli TRW, kjer pa mi je čeljust zapikala.

Focus, ki pa ima ATE spredaj/zadaj pa nič ne cvili. Zdaj pa mi naj nekdo to razložil. 😂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 30 minutami je godlike napisal:

Hmmm.

 

Na M2 mam običn Brembo diske in pakne. Takrat še ni bilo slotted/drilled verzije. Ne cvili nič. To je že zdaj 6 let.

Tovarniški pa so bli zviti. Dejansko sem jo z zvitimi kupil pri 35k km.

 

So pa na Alfi ATE občasno pocvilili spredaj. Največkrat pri vzratni vožnji. Zadaj so bli TRW, kjer pa mi je čeljust zapikala.

Focus, ki pa ima ATE spredaj/zadaj pa nič ne cvili. Zdaj pa mi naj nekdo to razložil. 😂

 

Mogoče je odvisno od kombinacije? 

Sicer pa ta boljše (racing) ploščice velikokrat cvilijo, dokler se ne ogrejejo.

Sem imel ebc green stuff na Peugeotu GTI in so kar veselo "prepevale".😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je godlike napisal:

Hmmm.

 

Na M2 mam običn Brembo diske in pakne. Takrat še ni bilo slotted/drilled verzije. Ne cvili nič. To je že zdaj 6 let.

Tovarniški pa so bli zviti. Dejansko sem jo z zvitimi kupil pri 35k km.

 

So pa na Alfi ATE občasno pocvilili spredaj. Največkrat pri vzratni vožnji. Zadaj so bli TRW, kjer pa mi je čeljust zapikala.

Focus, ki pa ima ATE spredaj/zadaj pa nič ne cvili. Zdaj pa mi naj nekdo to razložil. 😂

 

Men so tut na Alfi Ate cvilile

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

22 hours ago, scania said:

Po parih mesecih uporabe Brembo ploščic me spravlja ob živce cviljenje, ni zdaj to neznosno cviljenje ampak ob samo ob pričetku zaviranja 2 sekunde. Sedaj sem naročil Zimmermanove ploščice. Če koga to cviljenje ne moti mu podarim ploščice ki so stare par mesecev, so pa za mazdo 6 2017 G165.

PS: drugače sem pa nabavil letne gume Nexen nfera SU4, sedaj čakam material da med menjavo gum zamenjam ploščice spredaj zadaj, zavorno tekočino, jermen za vodno črpalko ter mikro jermen.

 

Čakam na poročilo glede gum :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja, sedaj komam par dni nove diske in ploščice spredaj, mi je nekako izginilo tisto pokanje ob rikvercanju , oz pri zelo počasni vožnji. Zdej, pozimi načeloma tega ni bilo toliko, je pa bilo nekaj zaznati pred menjavo diskov letos - je očitno zelo odvisno od temperatur. 

 

Sedajle se že 2 dni vozim popoldan, pa nisem slišal nikakršnega pokanja. A je to možno ,da bi bili diski in ploščice krivi? Meni se sicer to ne zdi tako logično, ampak diski so bili pa res res zjebani in rjavi da glava boli :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kkašno pokanje pa je bilo to, približno? Sam to je pokalo najbrž tudi ko je bil material mrzel predvidevam?

 

V BTCju so takrat itak takoj rekli 'roke' , sam nisem čisto verjel..Potem je Pelko prišel na idejo unih gumic na nekih rokah, ok to je bolj verjetno. No sedaj je pa mir. :)

je pa mal zoprno, ker moram tako ali tako k Pelkotu, da mi porihta zavore (tekočina, gumice, tesnila...) pa bi spotoma še to uredil, da ne bi čez 2 meseca še enkrat hodil :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S sprednjimi celjustmi ni ful dela. Je pa bolj enostavno zamenjati komplet celjust. Problem nastane pri obnovi zadnje celjusti. Tam se pa ponavadi ne splaca, saj je cena obnove visja od cene nove celjusti (aftermarket).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Evo bom ugrabil to temo :)

 

Torej imam sledeči problem, čeljusti mi rijajo - je še kdo imel podoben problem? Zbrusim z brus papirjem?

 

Vsekakor pa bi bil vesel za link do sprednjih diskov in ploščic, da naročim, ker je oboje za menjat (avto trese) - mazda 6, 2.2d, 2015, FL verzija - na autoscout mi ne vrže nič pametnega.

 

Hvala vsem že vnaprej!

 

 

Image from iOS (28).jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 45 minutami je Hixxy napisal:

Evo bom ugrabil to temo :)

 

Torej imam sledeči problem, čeljusti mi rijajo - je še kdo imel podoben problem? Zbrusim z brus papirjem?

 

Vsekakor pa bi bil vesel za link do sprednjih diskov in ploščic, da naročim, ker je oboje za menjat (avto trese) - mazda 6, 2.2d, 2015, FL verzija - na autoscout mi ne vrže nič pametnega.

 

Hvala vsem že vnaprej!

 

 

Image from iOS (28).jpg

Tudi jaz sem opazil da rjavijo pri moji ZADNJI. Pošpricaj z WD-40 in vozi dalje :D 

 

POZOREN BODI KAM ŠPRICAŠ!! 🚨 Če ti preveč uide po ploščicah je lahko pizdarija, ker se ne boš ustavil v sili. Za ziher potem vozi ene 3-5kmh na uro v leru in zategni ročno, da ščistiš.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Hixxy napisal:

Evo bom ugrabil to temo :)

 

Torej imam sledeči problem, čeljusti mi rijajo - je še kdo imel podoben problem? Zbrusim z brus papirjem?

 

Vsekakor pa bi bil vesel za link do sprednjih diskov in ploščic, da naročim, ker je oboje za menjat (avto trese) - mazda 6, 2.2d, 2015, FL verzija - na autoscout mi ne vrže nič pametnega.

 

Hvala vsem že vnaprej!

 

 

Image from iOS (28).jpg

 

 

 

 

 

 

Popravljeno od Deeyan
  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.