Skoči na vsebino

Konstantno zvijanje diskov


Priporočeno sporočilo

pred 7 minutami je Mraušk Mčk napisal:

Original renoldovi nenavrtani do 100Kkm brez tresenja, potem zamenjani zaradi ker se spodobi.

Original škodilakovi  nenavrtani do 100Kkm brez tresenja, potem zamenjani zaradi ker se spodobi.

 

Bremze lahko tresejo tudi zaradi gum. In ne bo držalo, da take gume tresejo tudi takrat, ko ne zaviraš. Sprobano na Suzukiju.

 

Enkrat sem že razlagal moje domneve. Ali trese ali ne je pomoje kombinacija podhranjenih diskov, čeljusti in podvozja. Japonci zgleda, da nimajo preveč sreče pri tem. To si upam trdit, ker imamo tudi v službi težave z japonci. Kodiak nikoli nobenih težav z zavorami, Rižota LC pa karnaprej.

Možno je. Bom tudi gume peljal na centriranje. Škoditi ne more. 🤔

pred 23 minutami je Bini napisal:

Bo mogoče malo čudna pripomba, da ti ni slučajno ABS narahlo zagrabil in si na brzino mislil, da ti tresejo diski! 🥴

Poskusi še parkrat zabremzat kot si prej omenil in bo mogoče res vse OK... :bravo:

Držim pesti... 😉

Nikakor ni čudna. Tudi to bi znalo bit, da sem tako pohodil zavoro, da je hotelo vse odtrgati, ko je prijel ABS. 😊

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Možno je. Bom tudi gume peljal na centriranje. Škoditi ne more. 🤔

 

Verjetnost, da so gume, je majhna. Če so vzrok gume, za začetek  poizkusiš menjat spredaj/zadaj, vsaj v primeru mojega Suzukija se je izkazalo da je pomagalo.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
dne 27. 5. 2022 ob 22:14 je Mraušk Mčk napisal:

Verjetnost, da so gume, je majhna. Če so vzrok gume, za začetek  poizkusiš menjat spredaj/zadaj, vsaj v primeru mojega Suzukija se je izkazalo da je pomagalo.

Danes sem peljal avto na optiko in na centriranje vseh štirih gum. Hkrati smo zamenjali še zadnje naprej in obratno. 

Si imel prav. Krive so bile slabo balansirane gume. Sedaj teče  vse gladko pa tudi pri močnem zaviranju popolnoma nič ne trese. 😊

Bil sem že pri treh vulkanizerjih ( tudi pri kolegu), pa niso naredili v redu. Ne vem, ali so krivi njihovi stroji za balansiranje/montažo gum, ali pa ne znajo delati z njimi. 🤔 Tokrat sem bil na amzs in res moram pohvaliti njihovo natančnost. Vse skupaj (optika + centriranje/premontaža) je trajalo kako uro in dvajset minut. Res so si vzeli čas za vsako gumo posebej. Ko zategnejo na koncu vijake  z moment ključem veš, da so pravi mojstri . Nekateri pacienti pa ti zategnejo vijake tako močno, da potrebuješ metrsko cev kot podaljšek, da lahko odviješ vijake. 

 

  • Všeč 5
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Alex napisal:

Danes sem peljal avto na optiko in na centriranje vseh štirih gum. Hkrati smo zamenjali še zadnje naprej in obratno. 

Si imel prav. Krive so bile slabo balansirane gume. Sedaj teče  vse gladko pa tudi pri močnem zaviranju popolnoma nič ne trese. 😊

Bil sem že pri treh vulkanizerjih ( tudi pri kolegu), pa niso naredili v redu. Ne vem, ali so krivi njihovi stroji za balansiranje/montažo gum, ali pa ne znajo delati z njimi. 🤔 Tokrat sem bil na amzs in res moram pohvaliti njihovo natančnost. Vse skupaj (optika + centriranje/premontaža) je trajalo kako uro in dvajset minut. Res so si vzeli čas za vsako gumo posebej. Ko zategnejo na koncu vijake  z moment ključem veš, da so pravi mojstri . Nekateri pacienti pa ti zategnejo vijake tako močno, da potrebuješ metrsko cev kot podaljšek, da lahko odviješ vijake. 

 

Predlagam, da ob takem posegu naslednjič še spucaš diske in ploščice (če že jemleš dol gume). Meni so sedaj na rednem servisu vse razdrli in ponovno namazali. Tisti kanal v ploščici je bil čisto zabit. Pa niti nisem imel prej težav ampak sem pa probal ene 2krat na polno zavrt in se je začutilo tresenje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je NevLado napisal:

Predlagam, da ob takem posegu naslednjič še spucaš diske in ploščice (če že jemleš dol gume). Meni so sedaj na rednem servisu vse razdrli in ponovno namazali. Tisti kanal v ploščici je bil čisto zabit. Pa niti nisem imel prej težav ampak sem pa probal ene 2krat na polno zavrt in se je začutilo tresenje.

Kaj si mislil x tem, da spucaš diske in ploščice?🤔 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Alex napisal:

Ko zategnejo na koncu vijake  z moment ključem veš, da so pravi mojstri .

 

To je osnova, ampak gledu na to da je dandanes že vsak tadrug "mojster" si lahko vesel, ko vidiš nekoga, da zateguje z moment ključem.

pred 2 urama je NevLado napisal:

Ploščice pa diske dol, čeljust spucat pa na novo z mastjo podmazat vodila in nazaj gor.

To jaz delam sam vsakič, ko menjam gume (zimske/letne) in sicer že od samega začetka lastništva mazde. To je pač hiba mazde oz. japoncev.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 urami je Scr3am napisal:

To je osnova, ampak gledu na to da je dandanes že vsak tadrug "mojster" si lahko vesel, ko vidiš nekoga, da zateguje z moment ključem.

To jaz delam sam vsakič, ko menjam gume (zimske/letne) in sicer že od samega začetka lastništva mazde. To je pač hiba mazde oz. japoncev.

E to, bravo. Ker res ni dost dela ampak občutno pripomore k temu koliko zdržijo ploščice.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi to, ampak bolj kot ne delam zaradi tega, da čeljust ne zašteka. Pri mazdi so tudi kritična tista dva šraufa (vodila) po katerih se čeljust premika. Če se ne čisti sproti, vodila zarjavijo in čeljust zašteka. Seveda se posledično prekomerno obrabi plošcica.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...

Počasi mi je jasno, o čem ste tu pisali.

 

Naša petka je imela tovarniške zavorne diske in vedno sem kupoval originalne zavorne ploščice. Ko je imela 300.000 pregonj... se pravi prevoženih kilometrov, smo ugotovili, da sta sprednja diska "zbrušena" na minimalno debelino. Pa sem se odločil in na AutoDoc naročil diske in ploščice Ate. Po 45.000 km sta sprednja diska zvita. Ne vem, kako to merijo, a na tehničnem je pokazalo, da je levi disk zvit za 45%, desni pa za 22%. Ja, na tehničnega sem peljal, ker je med zaviranjem začelo trest da sem mislil, da se bo avto razpadel...

 

Mislim, da bom šel na pooblaščeni servis kupit dva nova diska in zavorne ploščice. Ker če bodo zdržali toliko kot so tovarniški, bom prej v penziji kot jih bo potrebno ponovno menjat...

  • Haha 2
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slivka, zelo zabavno si povedal, ampak moje mnenje je, da ti vendarle ni jasno, sploh če si res vse prebral. 😃

 

Na naši 6-ki so se zvili originalni sprednji diski pri 90.000 km, kmalu po tem, ko so na pooblaščenem servisu zamenjali prednje ploščice. :) 

 

Po mojem je tukaj več faktorjev, ki lahko povzročijo zvitje, od materialov, montaže, zaviranja, zunanje temperature, kakšne blokade vodil, ...

 

Če so zdržali 45.000 km, verjetno ni kriv material, ampak prej kakšna ekstremna situacija (močno dolgo zaviranje) ali pa je zaštekalo kakšno vodilo in se ploščici nista sprostili. Diski po 45.000 km tudi niso toliko tanjši, da bi to povzročilo zvitje???

 

Počasi nas boš razumel. 😉 😀

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, kmet an s hribu doma, pa rab en pikič več časa, de ki zastope, ki češ...

 

Situacije so približno enake kot so bile prejšnjih 300.000. Bom pregledal zavorne čeljusti in vodila, če je kaj narobe, malo pa sumim, da so diski narejeni iz repe ne pa iz kvalitetnega materiala. Po 45.000 km - če bi gor montiral navaden krožnik, bi še razumel, tako pa...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam isto komplet ate (autodoc) pa si lahko v prejšnjem posti pogledaš kako mi je plošcico pobralo zaradi zaštekane čeljusti pa se disk ni niti malo skrivil. Feltna je bila na otip vroča in ne topla. Pravtako je disk zaradi prevelike vročine spremenil barvo in je sedaj vijoličast. Zamenjal ploščice in piči dalje. Naj še omenim, da sem imel že kar nekajkrat probleme z zaštekano čeljustjo in se ni nikdar disk skrivil oz. da bi karkoli treslo ob zaviranju. 

 

IMG_20221118_153640.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

To je meni bilo priporočeno pa nisem kupil potem,.. prilagam OEM kode za vse če koga zanima,..zahvala gre uporabniku Damijani

 

 

Sprednji diski GHR1-33-251

Zadnji diski  GHT2-26-251

Sprednje ploščice GHY1-33-28Z
dodatki za sprednje ploščice in vodila GHY9-33-29ZC

Zadnje ploščice GHY9-26-48ZC
dodatki za zadnje ploščice in vodila GHY9-26-49ZB

 

Dobiš pa te dodatke tudi na autodoc

Popravljeno od TiEn
  • Všeč 2
  • Hvala 1

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 27 minutami je TiEn napisal:

To je meni bilo priporočeno pa nisem kupil potem,.. prilagam OEM kode za vse če koga zanima,..zahvala gre uporabniku Damijani

 

 

Sprednji diski GHR1-33-251

Zadnji diski  GHT2-26-251

Sprednje ploščice GHY1-33-28Z
dodatki za sprednje ploščice in vodila GHY9-33-29ZC

Zadnje ploščice GHY9-26-48ZC
dodatki za zadnje ploščice in vodila GHY9-26-49ZB

 

Dobiš pa te dodatke tudi na autodoc

A ti je potem prestavil iz tastarih verjetno na nove in to je to... razumem da so vodila pomembna, ne razumem pa kaj je extra value teh pokrovčkov!

 

Hvala za kataloške, moraš pa pazit, da so to za tvoj letnik - pri meni je recimo druga kataloška za sprednje ploščice

 

Za natančno določitev je najbolje uporabit - https://partsouq.com/

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.