Skoči na vsebino

Senzor za nadzora tlaka v gumah (TPMS)


Priporočeno sporočilo

Samo v vednost ... Pri ?e novej?ih (2017>) pa so spet ... menda zaradi neke EU uredbe morajo biti ... Moja CX-5 jih spet ima :( ... Smo tukaj nekaj debatirali okoli tega >> http://www.mazda-si.net/topic/14017-nova-mazda-cx-5-2017/?p=389080

 

Eh, beda, bvrezveze... tolk komplicirajo s tem tlakom... sem si rekel lani, preden sem zaenjal na zimake, da grem prvi? po ?tirih letih preverit tlak v letnih gumah, in glej ga zlomka, v vseh ?tirih je bil 2,4 bare, toliko kot sem jih napumpal, ko sem dobil avto... ?e v ?tirih letih ni padlo niti za desetinko, ne vem zakaj bi rabil sistem z neperkinjeno kontrolo...

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 in glej ga zlomka, v vseh ?tirih je bil 2,4 bare, toliko kot sem jih napumpal, ko sem dobil avto... ?e v ?tirih letih ni padlo niti za desetinko, ne vem zakaj bi rabil sistem z neperkinjeno kontrolo...

V ?tirih letih bi moral pasti za ve?. A si preveril da ti niso prodali kak?ne kitajske plastike namesto gum? :lol:

 

Glede na to da ene dvakrat letno povozim ?ebelj, spax, kos plasti?ne palice... mi je ?isto prav da obstaja TPMS na ABS - zelo to?no poka?e katera guma. Zarad ekologije pa tega res ne rabim senzorjev, ker to?no vem da imam zadost napumpane gume, ne spustijo v par mescih toliko da bi se poznalo.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V ?tirih letih bi moral pasti za ve?. A si preveril da ti niso prodali kak?ne kitajske plastike namesto gum? :lol:

 

Glede na to da ene dvakrat letno povozim ?ebelj, spax, kos plasti?ne palice... mi je ?isto prav da obstaja TPMS na ABS - zelo to?no poka?e katera guma. Zarad ekologije pa tega res ne rabim senzorjev, ker to?no vem da imam zadost napumpane gume, ne spustijo v par mescih toliko da bi se poznalo.

He, he, gume so bile original na avtu. Takoj, ko sem jo dobil (avgust 2013), sem preveril vse gume, napumpal na 2,4 bara in montiral klju?avnice na ventil?ke. Novembra 2017 sem pred menjavo pomeril tlak in je bil v vseh 2,4 bara.

Sem pa z zimskimi enkrat tudi povozil ?eblji?ek in je po?asi spu??alo, pa me je TPMS opozoril, da gume niso OK (v eni je bil tlak le 1,7). Ja, za take primere je super to, da te opozori. Ne vidim pa razloga, da bi 1x mese?no kontroliral tlak v pnevmatikah, kot vsi mediji priporo?ajo...

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanima me ?e se da na servisu ali kako druga?e izklopit lu?ko za TPMS na Mazdi 6 GH l.2008???

Ne, rabis ventilcke

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj ventil?ke imam na letnih, na zimskih pa mi je preve? ? za tako bedarijo. In ker vem da tudi letni ne bodo ve?no, bi jih raje odklopil in dal navadne. Sem mislil ?e se da z servisnim ra?unalnikov izklopit, ker tega sranja nimajo vse Mazde 6.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri nas ti bojo na servisu rekli, da se jih ne da izklopiti. Na hrvaskem forumu sem pa zasledil, da jih je ze ene par izklopilo... samo ne na pooblascencu, ampak pri neki drugi firmi. Mi imamo recimo pri bajti dve 6ke 2008 GH pa ena ima TPMS druga pa ne :).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj ventil?ke imam na letnih, na zimskih pa mi je preve? ? za tako bedarijo. In ker vem da tudi letni ne bodo ve?no, bi jih raje odklopil in dal navadne. Sem mislil ?e se da z servisnim ra?unalnikov izklopit, ker tega sranja nimajo vse Mazde 6.

Letne daj v prtljaznik pa bo ugasnila :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede ventilckov.....ventilcki so dokaj vecni. Problem so matice okoli ventilckov. In na uradnem servisu nocejo niti slisat, da bi menjali samo matice. Tako da narocis na ebayu matice, zamenjas in vozis naprej.

 

Problem kaj se zgodi: https://photos.app.goo.gl/HOCuKEILez4KGd1U2

Set za popravilo: https://www.ebay.de/itm/TPMS-REIFEN-SENSOR-Ventilschaft-Service-Reparatur-Dichtungssatz-MAZDA-6-4-Turer/263554916974?hash=item3d5d18e26e:g:DTQAAOSw5cNYdkGc

 

Verjetno ce imas veze na uradnem ti bodo prodali tudi samo matico in problem resis.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst sem to resil tako da sem raztavil stevc in notri dal vato pa koscek izolir traka. Ne mislim dajat vsak let po 100e da mi zadeva pove da mi je guma spustila. Pac ustavi. Se tite 3-4krat na let na crpalki in preverim.

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede ventilckov.....ventilcki so dokaj vecni. Problem so matice okoli ventilckov. In na uradnem servisu nocejo niti slisat, da bi menjali samo matice. Tako da narocis na ebayu matice, zamenjas in vozis naprej.

 

Problem kaj se zgodi: https://photos.app.goo.gl/HOCuKEILez4KGd1U2

Set za popravilo: https://www.ebay.de/itm/TPMS-REIFEN-SENSOR-Ventilschaft-Service-Reparatur-Dichtungssatz-MAZDA-6-4-Turer/263554916974?hash=item3d5d18e26e:g:DTQAAOSw5cNYdkGc

 

Verjetno ce imas veze na uradnem ti bodo prodali tudi samo matico in problem resis.

Ja to je recept za popravilo ampak fantje ki mennajo feltne

Rabijo drug komplet ventilov oz vsaj oddajnikov

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 leti kasneje...

Jaz pa imam eno podobno težavo kot nekateri, namreč.

Med polnjenjem gum na pumpi sem polomil ventil. Se pa je vidlo da je materjal (alu) bil dokaj utrujen in ni bilo potrebno dosti sile. 

skrajno neprijetno da se ti to lahko seveda zgodi med vožnjo😬

 

Zanima me če je že kdo menjal ta ventil (steblo ventila) na TPMS?

Kateri model ventila pride montiran na senzor tlaka in kje ste nabavili, da se ne kupuje po nepotrebnem cela enota?

 

na eurotonu sem našel enega vendar nevem če je to to?

 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Mda napisal:

Jaz pa imam eno podobno težavo kot nekateri, namreč.

Med polnjenjem gum na pumpi sem polomil ventil. Se pa je vidlo da je materjal (alu) bil dokaj utrujen in ni bilo potrebno dosti sile. 

skrajno neprijetno da se ti to lahko seveda zgodi med vožnjo😬

 

Zanima me če je že kdo menjal ta ventil (steblo ventila) na TPMS?

Kateri model ventila pride montiran na senzor tlaka in kje ste nabavili, da se ne kupuje po nepotrebnem cela enota?

 

na eurotonu sem našel enega vendar nevem če je to to?

 

 

 

 

mogoče bi tole pomagalo

 

thumb?id=7623056&m=1&n=0&lng=si&ccf=9407
WWW.AUTODOC.SI

Kupi VDO A2C59517073 Ventil, kontrolni sitem pritiska v pnevmatikah po nizki ceni PPCP: 12,74 € — Naša cena: 10,83 € prihranite 21% Kupite...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.